Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2012., 20:32   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Huawei Mediapad7 Lite

7" tablet s 3G podrškom i IPS ekranom za 1,287kn bez ugovorne obveze i paketa. Viđao sam ga po oglasima i danas naletio na njega u T-centru na promotivnoj ponudi, pa se malo poigrao s njim.

Ekran mu je dosta dobar, pogotovo u odnosu na druge jeftine 7" tablete. Kutevi su jako dobri i oštrina također, što se očekuje od IPS ekrana. Osim toga, može dosta jako svjetliti. S tipkanjem nisam imao problema, tablet je točno pogađao koju tipku sam stisnuo na virt. tipkovnici iako sa ponešto delaya na trenutke.

Ali, here comes the bad...

Kad sam ga upalio i krenuo se igrati s njim baterija je bila na 31%. 10-ak minuta kasnije je rekao da je baterija pred kraj i da će se ugasiti za minutu.

Za to vrijeme, desna strana tableta se dosta grijala (donja strana u portrait modu). Orjentacijski senzor kuži landscape/portrait tek kada tablet držiš praktički skroz okomito. 3G radi dobro i brzo. Neke stranice je otvarao brzo, a na nekima se vukao. Čini mi se da jako sporo renderira stranice koje imaju puno skriptiranja. Zoomiranje unutar web stranice isto radi dosta sporo.

Maps aplikacija ždere bateriju s uključenom navigacijom i 3G-om. Kad sam to probao, baterija se počela grijati i naglo prazniti.

Kamera je, well.... upotrebljiva. Ona glavna. U landscape modu prsti vole ići preko leće. Prednju kameru nisam probao.

Osobni dojam: sporiji tablet koji ima dobar ekran i 3G, te 2god garancije. Mogla bi mi smetati upitna autonomija i (loš) orjentacijski senzor.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 15:30   #2
Bushido
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
tek sam dobio tablet prije nekoliko sati tako da još nemogu ništa previše pametnog reći o njemu, ali me zanima jedno. Gledah po netu i vidim da se on može spojiti sa TVom, pa me zanima kako, na sebi ima samo onaj jedan utor za punjač, koji je s druge strane usb port. Nikakvih drugih kablova nisam dobio u paketu, na pokušaj spajanja preko usba na TV, TV mi ga ne prepozna, tako da predpostavljam da trebam imati HDMI kabel?
Ak možda zna tko ako sam nešto krivo napravio i mogu ga i ovako spojiti bilo bi super
Bushido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2012., 15:39   #3
Bushido
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Nakon malo googlanja, čini mi se da mi treba ovo: http://docteur-gsm.com/en/huawei-med...i-adapter.html kako bih spojio tablet i TV
Bushido je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 20:09   #4
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Javi kako ti radi Skype ako češ ga koristiti. Meni je echo test service zvučao isprekidano prvih 15-ak sekundi, a i cijeli Skype se u jednom trenutku srušio
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 22:58   #5
Bushido
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Nemam baš potrebu koristiti Skype, tak da sorry. Primjetih da baterija se dosta lako isprazni, ali opet, dosta sam na njemu pa je i do toga vjerojatno.
Bushido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na