Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2017., 13:49   #1261
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Zar nije to već odavno, a i većina paketa je dolazila s mapom. Bar na početku.
To vjerovatno misliš na fizičku glossy mapu koja je bila reward na nekom tieru ako se dobro sjećam...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:15   #1262
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 609
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
To vjerovatno misliš na fizičku glossy mapu koja je bila reward na nekom tieru ako se dobro sjećam...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Ne dolazila je digitalna mapa od 300i pa naviše.

Also Contains
Starting Money: 2,000 UEC
Lifetime Insurance
Digital Game Soundtrack
Digital Star Map
Digital Star Citizen Manual
Legacy Alpha
Squadron 42 Digital Download
Star Citizen Digital Download
imik je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:49   #1263
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Svašta. A eto, sad je možeš i kupit ako želiš...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 21:51   #1264
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Crytek tuži RSI

Ipak se development Star citizena bliži kraju
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 22:12   #1265
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969





-->
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Crytek tuži RSI

Ipak se development Star citizena bliži kraju

Sve šta mogu reći na to je...







Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 17:09   #1266
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Završili su i na BBC-u

http://www.bbc.com/news/technology-42352606

Btw. lik na forumu je skužio zašto se CIG drži Cryenginea, i prolazi kroz svu patnju s njim.
Ako ste se ikad zapitali zašto nisu jednostavno napravili svoj engine, nažalost, kontra onome šta CR govori, nisu ostali na CE zbog "fidelity-ja" i slično, već su glupani jednostavno zaglavili u Cryengineu i ne smiju odstupati od njega zbog ugovora kojeg su sklopili tada sa Crytekom...


Iz optužnice:

Citiraj:
13. Chris Roberts, a video game designer, and Ortwin Freyermuth, an
entertainment lawyer, founded Defendants. On October 10, 2012, Defendants
initiated a crowdfunding campaign to raise money for Star Citizen, a game to be
developed by Defendants.
14. At significant time and expense, Crytek created demonstrations and
proofs-of-concept for Defendants related to Star Citizen, and Defendants used those
materials as part of the crowdfunding campaign for Star Citizen.

15. On November 20, 2012, Crytek and Defendants entered into a Game
License Agreement ("GLA") with Crytek.
Citiraj:
36. Section 2.1.2 of the GLA contained a critical promise from Defendants
that they would not develop the Star Citizen video game using any other video game
engines.

37. Section 2.1.2 of the GLA states that Defendants have a license only to
"exclusively embed CryEngine in the Game."
Dakle onaj demo iz 2012-e, zbog kojeg su svi poludili za Star Citizenom, nisu uopće napravili "CR i ekipa", već Crytek. Zauzvrat, Crytek ih je obvezao na Cryengine.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 20:03   #1267
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Jel se tko sijeca kad je Derek Smart govorija jos prija par godina o licenci za engine i da to nije tako jednostavno kao sta CR prica. Sad je i to doslo na vidjelo.

Nasao link, je se nekih stvari znam i sjetit. Engine i licence....
http://dereksmart.com/2015/07/interstellar-discourse/
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 14.12.2017. u 20:19.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 20:58   #1268
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Navodno je odvjetnička firma koju je unajmio Crytek jako dobra, i ima urede u EU i SAD-u tako da će ih tužiti na svim frontovima. A koliko je osnovana tužba ćemo tek saznati nakon što vidimo GLA ugovor između Cryteka i CIG-a.

Ovo što je Neo napisao zašto je odabran CryEngine, samo dokazuje koliko je Chris Roberts nesposoban i kratkovidan lik. Tj. nesposoban je dovršiti ono što je započeo (pogledaj Privateer i Freelancer), a izgleda da je jako dobar prodavač magle.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 21:05   #1269
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Sad ce pocet zalopojke i na kraju ce "BUDALE" donirat jos para da se plati odstera cryteku i nastavi razvoj jer ih je ovo unazadilo. Ma da im CR pocne srat na glavu oni bi mu platili od srece.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 12:15   #1270
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ako sam dobro shvatio, jučer sam dobio najavu najave SQ42 na mail:
http://mailchi.mp/cloudimperiumgames/tbd-140681

Inception, anyone?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:37   #1271
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
A ako sam ja dobro shvatio, jučer sam dobio nešto za što sam mislio da je možda najava SQ42 na mail. Ali pomnijim čitanjem sadržaja sam zaključio da nije baš tako.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 21:07   #1272
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Sjećate se da je AMD imao nekakvu suradnju sa CIG-om, jer ste uz kupovinu AMD kartice dobijali neku verziju Mustang broda u SC-u. Evo kako je to završilo.

Citiraj:
AMD dude who is part the AMD game promo thing posted:

We're partnered with them [CIG], of course. We are. It's four months before E3 and we're getting our PC showcase set up. We're reaching out to get demos, sizzle reels, all kinds of different promo stuff. We hear back from a lot of people; there's some new stuff, new games, new partners, all that. Absent is a response from CIG.

Someone else here handles all that, she's calling and calling thinking there's some mistake or she's not getting through to the right people. It's now three months until the PC Gamer showcase and there's nothing on the table from CIG. She's trying to set up a conf call or a face to face with CIG and there's nothing solid set up.

She finally talks to someone over there and is assured we'll get a slice of scripted gameplay and some cutscene stuff with the big name A listers on the project. E3 is what, six weeks away? Maybe seven at this point.

A week later what we get a package with a disc, no explanation, table of contents, nothing. On it, there's nothing new, [its] a mashup of all their previous trailers. It's not even cut differently. We have the Hamil one, the Oldman speech, some fighters shooting things and some FPS segments that were lifted straight out of the last con they did. They're all just dumped into a "Promo" folder on a blu-ray.

She's thinking this is a mistake, they sent us the wrong material -- easy mistake to make, you throw in an old disc instead of the one you just cut, it got handled differently, an intern misunderstood what we wanted, whatever. So she calls them up again, no response, emails, nothing.

Two weeks later we get what is referred to around here as the "Letter." Capital "L" letter. The email is addressed to everyone high up at AMD, not even the gaming guys but the chip designers and the heads of departments. The PDF attachment is a rambling statement from Chris about how we're pushing him into something he doesn't think is necessary, he has a vision and that it's "too important" to be disrespected like this.

The decision was made to drop them from the show after that. Probably from our partnership as well, but that's above my head.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 22:24   #1273
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Da da, to je stara vijest, a sjećaš li se suradnje sa Saitekom i onaj custom joystick koji je trebao u proizvodnju...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 01:02   #1274
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
I sad imamo tenkove u space simu: https://www.pcinvasion.com/star-citi...-selling-tanks

Retardi svih zemalja, ujedinite se i pružite potporu Chrisu Robertsu!

edit: što sljedeće? Kladim se podmornica! Mislim, ne toliko podmornica koliko neki random objekt koji clipa kroz površinu planeta i glumi podmornicu... ili možda podzemnicu?

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 21.12.2017. u 01:07.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 01:24   #1275
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Elon Musk radi podzemnu u SC, kupite boring masinu i zabavite se.
Only 299.99$.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 01:29   #1276
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Koja abominacija...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 03:56   #1277
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
Prica se po kvartu da Mate Rimac ima veze s ovim novim tankovima.
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 11:50   #1278
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Cijene za tenkove... prava sitnica

Danas je stream u kojem će predstavit Squadron 42. S obzirom na kvalitetu dosadašnjih CIG streamova, možemo očekivati mnogo smijeha i pregršt novih memeova, uz nula gameplaya i ekskluzivan demo CRovih snova.

Jedva čekam
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 21:24   #1279
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Danas je stream u kojem će predstavit Squadron 42. S obzirom na kvalitetu dosadašnjih CIG streamova, možemo očekivati mnogo smijeha i pregršt novih memeova, uz nula gameplaya i ekskluzivan demo CRovih snova.

Jedva čekam
https://robertsspaceindustries.com/s...al-rescheduled

Dočekat ćeš...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 22:19   #1280
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Hahhahahah koji levati. Plate oglas na IGNu i pošalju svim živima mail da najave SQ42 stream danas u 21h, da bi ga odgodili 20 minuta prije početka. Bernie Madoff je ništa prema scamu kakv je SC.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 12:21   #1281
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
3.0 je izašao u PTU: https://robertsspaceindustries.com/s...u-build-status

Ovo će biti dobro...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 14:56   #1282
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Lik pod SC nickom "Bootcha" će redovito objavljivati video serijal naziva "Sunk cost Galaxy" (ironično ) o svom odnosu sa CIG-om, zašto se taj odnos raspao i zašto misli da je SC loš projekt. Intro i prva epizoda su već vani.

Inače, lik je "whale" koji je utukao preko $10.000 u development SC-a, i originalni backer koji je usko surađivao sa CIG-om, međutim...

Jako zanimljivo, navodno će objaviti i kompromitirajuće dokumente, slike i snimke.











Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 27.12.2017. u 00:08.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 10:58   #1283
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Evo da javim da sam uspješno dobio refund od CIG-a.

- Pokrenuo sam postupak 16.12., s tim da sam odmah presokočio par uvodnih mailova (upoznavanje, kurtoazija, predomišljanjem, itd.) i odmah drito u glavu, sa svim podacima koje oni trebaju da naprave refund - Login ID, Handle ID, Full Name, Date of Birth, Mail, pledgovi detaljno sa datumima uplata i iznosima, itd. To je ubrzalo komunikaciju jer im nisam dao puno mjesta za izmotavanje.
- Prvi odgovor sam dobio 18.12., da prebacuju na višu instancu. Slijedeći mail poslije toga je bio 15.01. u kojem me upozoravaju na ToS, da je igra evoulirala, da pledgovi nisu preodredjeni za refund, da svaki refund razmatraju posebno, blabla... Ja sam samo odgovorio da me aktualni ToS ne obvezuje jer nisam ni pledgao za vrijeme njega nego na pocetku, da sam građanin EU itd. (ali mislim da bi i bez toga refund bio uspješan).
- 18.01. mi javljaju da je refund odobren, da još jednom potvrdim PayPal adresu i da će mi uplatiti u ovom tjednu. Sinoć mi je novac uplaćen i sve je riješeno.
- Da sve ovo nije palo na blagdane možda bi procedura tekla puno brže ali i mjesec dana je OK, s obzirom da nisam bio siguran u ishod.

Uglavnom, 435$ koje sam uplatio u periodu od prve dvije godine (2012. i 2013.) sam dobio natrag, sve do zadnjeg centa.
Moj račun je zatvoren, ali podaci nisu izbrisani jer se ne mogu ponovo registrirati sa istim mailom i nickom.
Registrirao sam se ponovo čisto da mogu pratiti situaciju. Možda i pledgam štogod
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 12:45   #1284
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Čestitke, dobro došao u klub dirty leavera!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:58   #1285
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Evo da javim da sam uspješno dobio refund od CIG-a.

- Pokrenuo sam postupak 16.12., s tim da sam odmah presokočio par uvodnih mailova (upoznavanje, kurtoazija, predomišljanjem, itd.) i odmah drito u glavu, sa svim podacima koje oni trebaju da naprave refund - Login ID, Handle ID, Full Name, Date of Birth, Mail, pledgovi detaljno sa datumima uplata i iznosima, itd. To je ubrzalo komunikaciju jer im nisam dao puno mjesta za izmotavanje.
- Prvi odgovor sam dobio 18.12., da prebacuju na višu instancu. Slijedeći mail poslije toga je bio 15.01. u kojem me upozoravaju na ToS, da je igra evoulirala, da pledgovi nisu preodredjeni za refund, da svaki refund razmatraju posebno, blabla... Ja sam samo odgovorio da me aktualni ToS ne obvezuje jer nisam ni pledgao za vrijeme njega nego na pocetku, da sam građanin EU itd. (ali mislim da bi i bez toga refund bio uspješan).
- 18.01. mi javljaju da je refund odobren, da još jednom potvrdim PayPal adresu i da će mi uplatiti u ovom tjednu. Sinoć mi je novac uplaćen i sve je riješeno.
- Da sve ovo nije palo na blagdane možda bi procedura tekla puno brže ali i mjesec dana je OK, s obzirom da nisam bio siguran u ishod.

Uglavnom, 435$ koje sam uplatio u periodu od prve dvije godine (2012. i 2013.) sam dobio natrag, sve do zadnjeg centa.
Moj račun je zatvoren, ali podaci nisu izbrisani jer se ne mogu ponovo registrirati sa istim mailom i nickom.
Registrirao sam se ponovo čisto da mogu pratiti situaciju. Možda i pledgam štogod
Dobro si napravio, nema smisla financirati nešto šta, ako ikad i izađe, neće imati vrijednost koju svi očekuju.
Star Citizen je prenapuhani balon očekivanja kojeg da ne pukne štiti samo neizbacivanje release verzije.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 18:52   #1286
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
435$ omfg
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 09:51   #1287
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
435$ omfg
Vjeruj mi, ja sam sitna riba.
Nije da se pravdam (moji novci), nego želim ubaciti sve u kontekst: nije to iznos koji sam uplatio odjednom nego u periodu od prve dvije i pol godine (to je otprilike 14$ mjesecno), kupujući sve i svašta (toliko sam vjerovao CR-u i njegovoj reputaciji još od Wing Commandera).
Na Mechwarrior Online sam u zadnjih 5-6 godina potrošio sličan iznos, na WoW da i ne govorim (ako ćemo računati mjesečnu pretplatu i cijenu ekspanzija).
Da je igra ispala onako kako je trebala biti, ne bi mi bilo žao ni jedne lipe.
Ovako, s obzirom da nisu isporučili ništa od onog što su obećali 2012., hoću svoje novce natrag.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 13:46   #1288
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Kako je CR svih nasamario, odnosno zašto nema razlike između njega i "evil publishera"...



Tj. dodao bih, ne da nema razlike, nego je on još puno gori jer stvara veliki "development debt" koji se samo povećava iz godine u godinu i trebat će mu sve više novaca da bi lovio minuse.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 06:44   #1289
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova

Tj. dodao bih, ne da nema razlike, nego je on još puno gori jer stvara veliki "development debt" koji se samo povećava iz godine u godinu i trebat će mu sve više novaca da bi lovio minuse.
Klasična Ponzi šema
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 12:37   #1290
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Kakva klasična ponzi šema, ovo je next level...

A Tetris sa brodovima je najjači opis CIG salesa, ono, epski. Bootcha je genije.
Garro je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na