Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2013., 23:44   #61
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor xvx1 Pregled postova
Za odvjetničke urede imaš besplatan program sa fiskalnom blagajnom na http://www.java.hr.

Je da nema nikakve điđe-miđe (skladišta, podršu za bar kod, više blagajnika....), ali to njima baš i ne treba.

Ja sam instalirao jedan u jednom uredu i bili su oduševljeni jer sam im složio da im račun izlazi u Wordu sa njihovim memoradnumom i izgledom.
i sta kad dodju do 56 spisa? :-)
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 05:39   #62
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
http://www.tetrada.hr/besplatna-fiskalna-blagajna/

skinuo danas da isprobam to sra nje kako izgleda jer sam ga mislio instalirati frendici na nekih tjedan dana dok joj ne isporuce tmobile opremu (jer naravno kasne)...
i, predragi exe file se instalirao i SAM RESTARTAO KOMP bez pitanja ... i naravno, pri dizanju win stalno dolazi plavi ekran :/
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2013., 10:24   #63
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne znam zašto postaš na dva mjesta u pravilu on sam ne može restartat nego ima dijaloški okvir. Ako je netko restartao sam to je onda možda dotNet koji ako nemaš on instalira ili ti je bio blue screen i automatic restart. Napiso sam ti tam u posebnoj temi šta da probaš. Sretno.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 12:14   #64
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Citiraj:
Autor xvx1 Pregled postova
Za odvjetničke urede imaš besplatan program sa fiskalnom blagajnom na http://www.java.hr.
Hvala na infu, ovo mi je interesantno.
Samo, kako sam otišao na njihov web, ima slijedeća informacija za besplatnu verziju:

Code:
Odvjetnički ured Basic je osnovno izdanje namijenjeno studentima, odvjetnicima koji tek otvaraju ured, te svima koji žele isprobati program prije kupnje.
Tako da me malo to buni.
Pregledom daljnim se vidi kako je ta basic verzija ajmo reći free za 2013. godinu, a osim toga ima i neka druga ograničenja, tako da mi se čini da bi onaj koji je uzeo taj basic mogao to koristiti do kraja 2013, kad basic ističe te je onda potrebno otići na "single" (3500kn + PDV).

Tu ima još više manje zanimljivih stvari, npr svaka nadogradnja se plaća, čudno mi je što su nadogranje licenci poprilično skuplje no što bih očekivao, naplaćuju se instalacije...

Sve u svemu, nije to baš free, zar ne?
__________________
~RH471EA~
grille je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 12:37   #65
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
i sta kad dodju do 56 spisa? :-)
I dalje će moći izdavati račune, jer računi ne moraju biti povezani sa spisima.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 13:19   #66
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Ako se već ide na neke aplikacije koje se plaćaju, onda bacite oko na ovo...

http://www.notaioportal.eu/Odvjetnic.../Avvocato.aspx

Puno bolje opcija od javi-ne... Instalirao kod jednog odvjetnika i zadovoljan je s tim... Koliko je platio to ne znam
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 13:28   #67
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor grille Pregled postova
Tu ima još više manje zanimljivih stvari, npr svaka nadogradnja se plaća, čudno mi je što su nadogranje licenci poprilično skuplje no što bih očekivao, naplaćuju se instalacije...

Sve u svemu, nije to baš free, zar ne?
Pa naravno da puna verzija nije free i da se nadogradnje između njih naplaćuju. Inače bi uzeo BASIC za 0 kuna i nadogradio na najjaču verziju za 0 kuna.

Ta BASIC verzija je uvijek bila besplatna i poprilično ograničena - više manje demo, sa nekim korisnim alatima i računima, a u mailu kojeg su poslali tom uredu, stoji će biti ograničen broj gotovinskih računa u 2014. samo ako budu izdali posebnu fiskalnu verziju.

Inače cijene su zaista visoke i sve osim RENT neisplatljive.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 14:02   #68
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Ako se već ide na neke aplikacije koje se plaćaju, onda bacite oko na ovo...

http://www.notaioportal.eu/Odvjetnic.../Avvocato.aspx

Puno bolje opcija od javi-ne... Instalirao kod jednog odvjetnika i zadovoljan je s tim... Koliko je platio to ne znam
Nevezano uz fiskalizaciju, postoji li demo tog programa?

Na stranicama je opisan samo modul za fiskalizaciju, a kako navode da je to općenito program za odvjetnike, zanima me znaš li podržava li skeniranje dokumenata i kreiranje podnesaka i dopisa iz templatea?

Da ja u Wordu složim template podneska ili dopisa, dodam ga u biblioteku i onda iz spisa samo kliknem na template i on kreira Word dokument sa podacim o strankama, izračuna trošak i sve to automatski stavi u troškovnik za sud.

To JAVA NET ima, ali je BASIC ograničen samo na 55 spisa, a rentna verzija dođe 109 kn mjesečno, pa ako je ovaj bitno jeftiniji onda bi bio opcija.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 16:45   #69
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Citiraj:
Autor xvx1 Pregled postova
Pa naravno da puna verzija nije free i da se nadogradnje između njih naplaćuju. Inače bi uzeo BASIC za 0 kuna i nadogradio na najjaču verziju za 0 kuna.

Ta BASIC verzija je uvijek bila besplatna i poprilično ograničena - više manje demo, sa nekim korisnim alatima i računima, a u mailu kojeg su poslali tom uredu, stoji će biti ograničen broj gotovinskih računa u 2014. samo ako budu izdali posebnu fiskalnu verziju.

Inače cijene su zaista visoke i sve osim RENT neisplatljive.
Smartass
Mislio sam da nadogradnja s jedne verzije na drugu, dođe više no razlika između 2 verzije kad uzimaš odmah. Obično, ako sam korisnik nekog programa ili nečeg, i hoću jaču verziju, doplatim razliku (ili manje pošto sam već njihov korisnik jelte?), a ne razliku+još nešto.

Sve u svemu, zanimljiv program, ali i cijene su poprilične.
Hvala još jednom na infu, dobro je imati još koji program za ponuditi korisnicima.
__________________
~RH471EA~
grille je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 20:20   #70
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ne znam zašto postaš na dva mjesta u pravilu on sam ne može restartat nego ima dijaloški okvir. Ako je netko restartao sam to je onda možda dotNet koji ako nemaš on instalira ili ti je bio blue screen i automatic restart. Napiso sam ti tam u posebnoj temi šta da probaš. Sretno.
zato jer sam htio napomenuti ljudima da pripaze kad instaliraju

ne, komp se regularno restartao kao da sam kliknuo da restarta, znaci pogasili su sve programi i sve, a BS je nastupio tek kad su se win poceli dizati, al, o tome u onoj drugoj temi, da ne OTamo previse ovu
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2013., 10:40   #71
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ma za taj tetradin software je najbolje napisat: prije instalacije pripremite se na reinstalaciju windowsa, velika je vjerojatnost da će do toga doć, ako ne dođe smatrajte se sretnima .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 00:07   #72
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Fiskal1 tablet, postavio san već 2 komada. 3 jednostavno ne izbaciva artikle prilikom unosa računa? Izbrisane su sve one ugostiteljske mambo jumbo gluposti, jer su sva 3 za rad u auto servisima... Ludin već malo (avijaniji se ne javljaju u call centru)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 00:21   #73
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Fiskal1 tablet, postavio san već 2 komada. 3 jednostavno ne izbaciva artikle prilikom unosa računa? Izbrisane su sve one ugostiteljske mambo jumbo gluposti, jer su sva 3 za rad u auto servisima... Ludin već malo (avijaniji se ne javljaju u call centru)

pa sta ne eksportiras sa ovog koji radi i uvezes u taj koji ti ne radi

meni na 8 komada sve radi bez greske, 6 trgovina odjecom,1 frizerka i 1 gradjevinski materijal
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 00:30   #74
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
pa sta ne eksportiras sa ovog koji radi i uvezes u taj koji ti ne radi

meni na 8 komada sve radi bez greske, 6 trgovina odjecom,1 frizerka i 1 gradjevinski materijal
Zato šta sad neman ta 3, (to ja radin ljudima), međutim ovaj uopće resetiran na tvorničke postavke nema ništa, i opet ne nudi dodatne artikle (bez ikakvog brisanja). siguran san da nije uredu 1.48 verzija, sad moran provjerit koja je na ostalin...

Uglavnom posla san mail, ali sumnjan da će se gamad javit
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 00:46   #75
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Resetiraj na tvornicke postavke cijeli tablet u postavkama,i pokreni fiskal1 updater,skinut ce ti novu verziju i pocinjes od nule.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 01:24   #76
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Resetiraj na tvornicke postavke cijeli tablet u postavkama,i pokreni fiskal1 updater,skinut ce ti novu verziju i pocinjes od nule.
4 puta to radio. Jednostavno nema artikala kad triba unit :/

EDIT:

U opcijama artikla mora bit označeno prodajni!

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 04.04.2013. u 12:51.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 23:12   #77
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Pozdrav ljudi. Da ne otvaram novu temu. Da li se na kraju zna točan odgovor na ovo pitanje pošto svatko govori svoje. Ukoliko koristim Windowse, da li je dosta imati na kućištu naljepljenu licencu recimo Win XP ili je baš potreban račun da su kupljeni itd.. ?
Meni frend ima kućište sa licencom od Win XP, i to je prazno kućište, komponente su povađene, izgorene itd itd. I sta sad ako ja uzmem to kućište, potrpam moje komponente unutra, i instaliram XP sa tim SN, da li to zadovoljava gospodarsku? Hvala puno
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 23:39   #78
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mane Pregled postova
Pozdrav ljudi. Da ne otvaram novu temu. Da li se na kraju zna točan odgovor na ovo pitanje pošto svatko govori svoje. Ukoliko koristim Windowse, da li je dosta imati na kućištu naljepljenu licencu recimo Win XP ili je baš potreban račun da su kupljeni itd.. ?
Meni frend ima kućište sa licencom od Win XP, i to je prazno kućište, komponente su povađene, izgorene itd itd. I sta sad ako ja uzmem to kućište, potrpam moje komponente unutra, i instaliram XP sa tim SN, da li to zadovoljava gospodarsku? Hvala puno
Citiraj:
Stvori ga. Mene kao inspektora () ne zanima ni koliko je star ni otkud si ga donio, zanima me samo racun. Kuzis?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 23:41   #79
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
@baja bio brzi...

1. Vjerojatno ces imati problema sa aktivacijom navedenog xp-a.
2. Nemas racun za Xp, naljepnica nije dovoljna
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 23:46   #80
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Hahaha dobri ste.
A znaci ako recimo uzmem neku matičnu sa atomom, ono znači mini, cpu + vga i to... jer mi je upravo riknula od vlage xD i na isti račun Win 7 home iz linksa recimo... to bi trebalo bit po psu? Radi se o kafiću. Cheers
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 16:08   #81
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
99% prolazi ali ni to nije po psu jer ti vjerovatno mislis na OEMverziju windowsa koji kostaju nekih 800-900kn i oni dolazi tj. snimaju se na novo racunalo i vezani su samo za to racunalo , tako da bi bilo po psu na racunu trebaju bit i to novo racunalo i ti OEM windowsi , dok retail verzija windowsa moze se prebacivat sa racunala na racunalo ali retail zato i kosta oko 1400-500kn i vise.

Sve ovisi na koga naletis , za neke ce bit dovoljna samo i naljepnica,ali bit svega je da se nisu povrijedia autorska prava ili nedaj boze da ti nadju piratski software , za to su jako velike kazne.Jer briga Microsofta sta ti nemas racun od windowsa ako su windowsi legalni i sve aktivirano kako treba , za to mozes dobit neku drugu kaznu sta nemas racun koja nije ni blizu krsenja licence ili piratskog softwera.Ako si obrt po meni prolazi i samo naljepnica jer i sam imam takva 3 racunala bez racuna, dok u firmi mi je sve 1/1 jer su kazne za firmu punoo vece.

edit:tek sad skonta da si napisao da bi na racunu bila i maticna i windowsi zajedno ta verzija bi onda trebalo bit OK sve

Zadnje izmijenjeno od: Pink_Floyd. 07.04.2013. u 16:14.
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 19:41   #82
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Hvala ti floyd... to je odgovor koji sam tražio. Ma pošto bi to bilo isključivo vezano za taj komp uzet cu OEM verziju 8mice... kako rekoh sa matičnom,ramom, psu i upsom na istom računu. Ako se nekad desi u budućnosti da ta matična rikne, nabavim istu takvu i bit će to ok. A sto se tice ostalog softvera, bit će tu samo windowsi i to je to, eventualno open office ali ni on mi nije potreban...
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 08:32   #83
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Da opišem svoje iskustvo sa Fiskal1 kompletom (tablet, pronter, sw):
kratko - jučer ga vratio u Narodne Novine.

To je jedan od najgorih proizvoda koje sam ikad kupio.
Nisam očekival čuda od tableta (znal sam da je kinesko smeće vrijedno 30 baksa), ali ovo kaj se dobije je čista katastrofa.
Rezolucija ekrana je valjda 800x480 (na 10").
Tipkovnica kad se pojavi zauzima veći dio ekrana.
Ako slučajno zarotirate tablet, sav unos se briše.
Kao dodatni bonus, ostanu tragovi starog ekrana i neki elementi odlete izvan nove orijentacije.

Normalno, korisnik nema administratorske privilegije i nema prčkanja po tabletu. Prilično iritantno jer ni tržnica nije instalirana.
Browser koji dolazi sa sistemom redovito se ruši kod preuzimanja certifikata dok Opera na mom mobu radi, al nema tržnice pa se ti fućkaj.

A kaj sam sve doživel u Narodnim novinama ...
Normalno, voditeljica i trgovac graknuli na mene da kak je drugima dobar.
Nevjerojatno.
Onda su me optuživali da kaj kad kupujem na brzinu (mjesec dana se raspitivam i tražim odgovarajuću blagajnu) i da se ne znam koristiti blagajnom (izdal sam nekoliko računa).
U nijednom trenutku mi nije dana mogućnost da uopće velim kaj ne valja s tima sranjem nego mi se prijete kak oni nemaju ništ s tim i da mogu eventualno dobiti zamjenu robe (što mi ne odgovara jer smo prošli mjesec ostavili 3+k kn tamo na potrošni materijal).

Normalno, rečeno mi je da povrata love nema (kupio sam u petak, vratio u ponedjeljak) jer da nisam kupio na neviđeno, tj. sve piše na A4 lokalno štampanom opisu. To kaj nisam mogel isprobati kak radi prije nego je stigla kući je nebitno.

Vrlo neugodno iskustvo.

Zadnje od mene u NN i preporučam izbjegavati Fiskal1.
To je poluproizvod koji ne bi smio koštati više od 700 - 800 kn.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 09:58   #84
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Evo da prenesem moje iskustvo, koje je usljedilo nakon 2-3 tjedna istraživanja, nisam radio za sebe nego za drugog.

Komp c2d uzet u com2000 sa win7 gore, i, spalo me kao p4 sa xp u nekim drugim trgovinama. Sljedeći dan nakon uplate komp bio u Osijeku.
Za program izabrali fiskalna.hr. Jednostavan za raditi i administrirati, sva osnovna uputstva su na njihovoj stranici za ostalo se može nazvati. Program i podrška su prvi mjesec besplatni, a osnovni paket jeftinjara. Što je najvažnije program super šljaka, a podrška dobra. Može se komotno tipkat prstima po ekranu ako netko ima touch monitor i sve raditi bez miša i tipkovnice.
Ladica i printer uzeti novi u najjeftinijem online shopu, mislim da se radilo o centro.hr. Stiglo drugi dan nakon uplate.

Sa ovima gore sam vrlo zadovoljan kako je sve prošlo.

Najveći problem je bio internet. Pošto u radnji nema telefonske linije od prije (na novu se mora čekati 40 dana kod HT-a), mobilni kod HT-a isto 10ak dana čekanja, pa je izbor pao na vip (1gb + smanjena brzina)

Ukupna šteta 3000 fiksno + 150kn svaki mjesec.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 13:12   #85
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Da opišem svoje iskustvo sa Fiskal1 kompletom (tablet, pronter, sw):
kratko - jučer ga vratio u Narodne Novine.

To je jedan od najgorih proizvoda koje sam ikad kupio.
Nisam očekival čuda od tableta (znal sam da je kinesko smeće vrijedno 30 baksa), ali ovo kaj se dobije je čista katastrofa.
Rezolucija ekrana je valjda 800x480 (na 10").
Tipkovnica kad se pojavi zauzima veći dio ekrana.
Ako slučajno zarotirate tablet, sav unos se briše.
Kao dodatni bonus, ostanu tragovi starog ekrana i neki elementi odlete izvan nove orijentacije.

A kaj sam sve doživel u Narodnim novinama ...
Normalno, voditeljica i trgovac graknuli na mene da kak je drugima dobar.
Nevjerojatno.
Onda su me optuživali da kaj kad kupujem na brzinu (mjesec dana se raspitivam i tražim odgovarajuću blagajnu) i da se ne znam koristiti blagajnom (izdal sam nekoliko računa).
U nijednom trenutku mi nije dana mogućnost da uopće velim kaj ne valja s tima sranjem nego mi se prijete kak oni nemaju ništ s tim i da mogu eventualno dobiti zamjenu robe (što mi ne odgovara jer smo prošli mjesec ostavili 3+k kn tamo na potrošni materijal).

Normalno, rečeno mi je da povrata love nema (kupio sam u petak, vratio u ponedjeljak) jer da nisam kupio na neviđeno, tj. sve piše na A4 lokalno štampanom opisu. To kaj nisam mogel isprobati kak radi prije nego je stigla kući je nebitno.

Vrlo neugodno iskustvo.

Zadnje od mene u NN i preporučam izbjegavati Fiskal1.
To je poluproizvod koji ne bi smio koštati više od 700 - 800 kn.
Da ali ga prilično popravljaju. Rezolucija je 1024*600

Šta se tiče cijene definitivno je jedno od bolje AIO rješenja, jer san ih dosta proba od prije nove godine. Ima svojih mušica ali radi jako solidno. Plus imaju dosta solidan support priko FB... Ekvivalentni PC bi bio dosta skuplji u startu di su sami Windowsi ~900 kn, plus kasa + PC.

E sad meni izgleda ok ponuda iz vipa (60 + pdv) a je li ista radi na Linuxu ili je samo Windows only=?

EDIT:
Citiraj:
Normalno, korisnik nema administratorske privilegije i nema prčkanja po tabletu. Prilično iritantno jer ni tržnica nije instalirana.
Browser koji dolazi sa sistemom redovito se ruši kod preuzimanja certifikata dok Opera na mom mobu radi, al nema tržnice pa se ti fućkaj.
Pa normalno, kasa se jednostavno restora, a niko od ovih šta san radio nije pita ima li root i admin ovlasti

Za aplikacije imaš AppDrawer i skineš sve šta želiš... Ali nije baš da ćeš fezbučit na kasi
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 13:15   #86
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Da ali ga prilično popravljaju. Rezolucija je 1024*600
Ne znam, u 4 dana su bila dva updejta i problemi ostali ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 13:17   #87
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Ne znam, u 4 dana su bila dva updejta i problemi ostali ...
Meni je radila ok, osim naravno rotate buga.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 14:19   #88
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Meni je radila ok, osim naravno rotate buga.
ne velim da ne radi, ali te pare ne vrijedi.
btw, ne koristim fb pa mi taj support nist ne znaci, a primjedbu za app drawer ne kuzim ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 14:26   #89
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
ne velim da ne radi, ali te pare ne vrijedi.
btw, ne koristim fb pa mi taj support nist ne znaci, a primjedbu za app drawer ne kuzim ...
A skineš s appdrawera šta te zanima, ionako to nije namjenjeno da bude računalo za zabavu (whatsapp, rješalica i pitaj boga šta s stora), nego kasa.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 10:02   #90
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
A skineš s appdrawera šta te zanima, ionako to nije namjenjeno da bude računalo za zabavu (whatsapp, rješalica i pitaj boga šta s stora), nego kasa.
kako skidas kad google play uopce ne podrzava njihov tablet
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na