Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2007., 17:16   #1
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
xtreme music vs xtreme gamer vs audigy 4

Evo pa molim ljude koji znaju da prokomentiraju razliku između te 3 zvučne kartice.
Inače zvučna če se koristit prvenstveno za gejmig i to uz speedlink medusa 5.1 pro gamer headset koji namjeravam uzet uz zvučnu .... ili neki slični headset
molim pomoć
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 17:44   #2
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja imam Audijevku 4 i dobro me sluzi vec oko godinu i pol.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2007., 18:15   #3
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
music i gamer su ista kartica u osnovi,a audigy 4 je stara zvjer,navodno čak 4 ima malo čisći zvuk,ali xfi ima one novije fancy eax kontrole koje su više manje samo to šminka,tako da ti biraj,ali u principu kaj god uzmeš nećeš fulat
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 22:43   #4
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,262
...audigy 4 prije x-fi,imao obe ustvari jednu jos imam ali audigy 4 meni ipak bolja,topliji zvuk i izrazeniji bas,x-fi daje nabrijan neprirodan zvuk potpomognut raznim softwerskim s*anjima bas kao i plasticni sony zvucnici sa njihovih ogromnih linija
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 11:28   #5
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Sve ovisi kakve zvučnike imaš, ja imam xtreme music i jako sam zadovoljan!!!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 12:15   #6
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
ma kažem vam, nemam zvučnike, ja ču igrat sa slušalicama i bitno mi je za igre, ostalo je nebitno
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 12:21   #7
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
kakve slusalice? za bolju zvucnu trebaju ti sluske od 500kn na vise. inace nema smisla, dovoljna je integrusa
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 17:22   #8
Must`
Premium
 
Must`'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
ima dobre sluške, uzmi si ili gamer ili music to su iste zvučne al mislim da ti je music teže nabavit a i skuplji je malo tak da moj glas ide gameru
Must` je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 18:27   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
..ja imam x gamericu..prezadovoljan..ovo toplo/hladan zvuk..dont make me laugh..stvarno..kako tko opere uši..tako čuje..ako čuješ zbilja toliku razliku u karticama treba te angažirat smjesta u neki audiofil časopis..da si tester tamo..nemoj valjati....sve 3 kartice su super..koju god uzmeš to ti je to..ja bi išao na x fi..čisto zbog softa..audigy4 je ipak generacija prije..

..ma x gamer i uzmeš neke Genius drvenjake 5.1..i to ti je to..sve skupa niti 700kn..nađeš polovno fino..i riješio si sound..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 23:09   #10
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
onda če biti ovako, xtreme gamer (550 kn) + speedlink medusa pro gamer headset (550 kn) i to če bit to
samo da još malo novaca nabavim
hvala svima
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2007., 23:48   #11
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,262
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
..ja imam x gamericu..prezadovoljan..ovo toplo/hladan zvuk..dont make me laugh..stvarno..kako tko opere uši..tako čuje..ako čuješ zbilja toliku razliku u karticama treba te angažirat smjesta u neki audiofil časopis..da si tester tamo..nemoj valjati....sve 3 kartice su super..koju god uzmeš to ti je to..ja bi išao na x fi..čisto zbog softa..audigy4 je ipak generacija prije..

..ma x gamer i uzmeš neke Genius drvenjake 5.1..i to ti je to..sve skupa niti 700kn..nađeš polovno fino..i riješio si sound..
....vidis ovo tvoje razmisljanje je interesantno,pa ti postavljam jednostavno pitanje :zasto ne koristis intergriranu zvucnu ?
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 23:56   #12
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
..zato što je gamerica skuplja ..šalac..ma daj,chill..zezam te malo..nemoj još tu počet prodavat spike tipa,joooj ne sviđa mi se ta 8800GTX..nekako mi ima isprane boje ta nvidija..bolji mi je ATi..pa ljudi Božji nit mi to vidimo..a Boga mi nit čujemo..da bi skužili razliku..pogotovo u slušanju mp3ca..videu i igrama..nisu to aplikacije za testiranje zvučnjača..tu su sve manje više podjednake..genijalac bi skužio razliku audigya4 i x-fi zvučne..jednostavno nemoguće..

integralku ne koristim jer me jednog lijepog dana jaaaaako žuljao džep sa 700kn pa sam trkom morao do linksa po xfi..i to je to....

i s realtekom sam imao eax 1 i 2...ovaj 3 što sam dobio sa xfi i ostale gluparije ionako ničemu ne služe..al ajde..ovo na xfi je HW mixanje i procesiranje...ono je bilo SW...postoji razlika..ali audigy4 i xfi..dobro si ti to sklepao još..nabrijan neprirodan zvuk..ma daj molim te..ja upućujem nvidiji ovim putem prosvjed..i to mirni..zato što mi ima isprane boje..i namjerno ću uzet 2xxx seriju zato..jer ATi rula..jel te..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 00:07   #13
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,262
....ah tako,kupio si x-fi jer ima gluparije koje ionako nicem nesluze ali je bitno da ima hw mixanje koje ti ionako necujes..nemam namjeru se svadjati ni prepirati niti se ljutim,ali postoji "uho" koje slusa glazbu 20 sati na dan i primjeti razliku,shvacas ne shvacas tvoja stvar. zivio !!!


....nabrijan i neprirodan zvuk sam mislio kad se koristi X-Fi Crystalizer i ostala sra*a koja bezveze iskompresiraju zvuk,a to da je x-fi podbacio (pogotovo nove kartice Xtreme Gamer,Audio..) nije novost,marketinski trikovi i zavaravanja.
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)

Zadnje izmijenjeno od: joolka. 17.08.2007. u 00:40.
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 08:02   #14
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
..ma čujem..ako se baš jako napregnem....ma daj,zaboravi..cheers i tebi..

..koju god da uzme razlika mu je danas u cijeni možda 100kn..tako da audigy4 nađe za 350,xfi za 450 do 500..tako da..svejedno zbilja u kupnji HW...100kn više manje..ne otimaš sebi za kruh da kupiš HW...nadam se bar..

.joj joj..ne smiješ ništa reći više a da nije svađa..to je rasprava..na temu otvorenu s tim ciljem vs vs vs kartice..meni su sve iste..ti imaš the uho..pa sve čuješ..i to je to..

..a ovo slušam muziku 20h dnevno..i ja slušam radio ritam 24h dok sam na moru ..a i na kompu..ako uspiješ skužit razliku integralke tipa realteka na nf3/nf4 pločama i nekog xfija..svaka ti čast..zbilja..kao i meni..

..ajd ajd..šef će nas špotat..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 04:35   #15
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Po meni su te dvije zvucne jakoo slicne,tako da,neces pogrijesit bilo koju da uzmes ...Ali,ako si vec odlucio za Xtreme gamer,super....to je bio tvoj izbor..
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 21:12   #16
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
evo ja sam se isto pitao kao i autor topica.....ja imam sony-eve sluske MDR-CD380 koje sam platio nekih 250kn (kad su bile nove) i pretpostavljam da ne bi imalo smisla za njih kupovati x-fi extreme gamer za igranje igara....vjerojatno bi mi bila dosta audigy SE 7.1 koja kosta 185kn?....ok, na DS3 ploci cu imati 8 kanalni (7.1) HD Audio Realtek ALC889A kontroler, ali ipak bi htio neku zvucnu staviti jer pretpostavljam da se proc mora baviti i tom integralnom ako se nema dodatna zvucna (u proslosti su mi znali stekati dvd-i kad sam imao samo integralku)...ima netko neki savjet da ne bacam pare?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 22:01   #17
Must`
Premium
 
Must`'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
ako imaš para za gamer to nije bacanje novaca, a ak nemaš onda kupi audigy se, po meni bio bi grijeh ako možeš kupit gamericu da kupiš nešto jeftinije
Must` je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 00:50   #18
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
...ako uspiješ skužit razliku integralke tipa realteka na nf3/nf4 pločama i nekog xfija..svaka ti čast..zbilja..kao i meni..
Ja sam sve vrijeme mislio da pricas kako ne primjetis razliku izmedju music i gamer kartice. Ali ovo sto sam citirao me stvarno zapanjilo. Izvini ako sam dosadan sto nastavljam na joolkine prethodne postove, ali morao sam.

Od ove 3 ponudjenje kartice uzeo bih Audigy 4.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 01:09   #19
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Must` Pregled postova
ako imaš para za gamer to nije bacanje novaca, a ak nemaš onda kupi audigy se, po meni bio bi grijeh ako možeš kupit gamericu da kupiš nešto jeftinije
jasno, al da se ta kartica "iskoristi" potrebno je imati i skupe sluske.....o tome se radi....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 10:51   #20
Lazarou
Premium
Moj komp
 
Lazarou's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 49
Par pitanja -da ne otvaram novu temu...

Jel dolazi Audigy4 s daljinskim i jel ima podrsku za ASIO drivere?
Isto pitanje za ostale dvije kartice...
Lazarou je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 11:11   #21
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Moja preporuka X-Fi Extreme Music...
Kod mene tjera Dual Z5500 bez problema i jako sam zadovoljan kartušom...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 20:51   #22
bullseye
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 122
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Moja preporuka X-Fi Extreme Music...
Kod mene tjera Dual Z5500 bez problema i jako sam zadovoljan kartušom...
jel ima kakva razlika izmedju gamer i music kartice? mozda je glupo pitanje al jel bolja za gaming gamer ili music kartica? trebala bi bit gamer ali bolje pitat nego iskrcat 500 kn bezveze.. e da ... zvucna bi trebala u buducnost pogonit sennheiser hd555 sluske.. jel to ok izbor?
bullseye je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 21:10   #23
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ja sam sve vrijeme mislio da pricas kako ne primjetis razliku izmedju music i gamer kartice. Ali ovo sto sam citirao me stvarno zapanjilo. Izvini ako sam dosadan sto nastavljam na joolkine prethodne postove, ali morao sam.

Od ove 3 ponudjenje kartice uzeo bih Audigy 4.
pa i pričam..al joolka je naveo na integralnu..mislim,za slušanje mp3ca i gledanje DVD-a da treba iskrcat 700 kn kao što sam ja napravio..je čista budalaština..pa eto,ako ima još hirovitih..kao ja..koji misle da je uber zvučna 10x bolji zvuk od integralne...nije..

..jedina prava razlika u 90 posto slučajeva je u softwareu koji je toliko nabuffan za creative..da je glupo o tome i pričat..svaka igra podržava soundblaster još od najranijih dana..tako da je često znalo biti problema..kad se sjetim Morrowinda i zvuka na ostalim karticama..zlo mi dođe..to je sve jedan veliki kartel..kao što su se međusobno potkupili EA i Creative..pa nakeljili naljepnicu recommended za BF2142 il koji je već aktualan broj sad te igre..stvarno smiješno..a šta,kao..ove druge kartice nisu kao recommended..ili integralne..ne kužim..

gamer i music i audigy4 su podjenake kartuše..razlika je samo u softwareu..između prve 2 čak i to sumnjam..čisti marketing..ništa drugo..kao što ona fatal1ty nije nimalo fatalnija od ostalih..nebuloze..žive..a preko 150 ojra dođe kartica..

nhf milentije..zvuk je jaaaako subjektivna kategorija..nije to krčenje baš ako nemaš najnovije i najskuplje..kao što nije simfonija..ako imaš...puno faktora na to utječe..a pogotovo izbor zvučnika..i setupi u softwareu..

i dalje stojim pri tvrdnji da u području mp3ca nema nikakve razlike slušao ih 2.1 na integralki ili 5.1/6.1/7.1 na gameru..osim u broju kanala,nikakva razlika..sranja tipa crystalizer samo zahebu cijelu stvar..nikako da doprinesu tzv. kvaliteti zvuka o kojoj raspravljamo..

uzmi audigy4 za 300kn polovnu i mirna bosna..rađe 200kn više opali na zvučnike bolje..nego na razliku gamer-audigy4..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 21:39   #24
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor bullseye Pregled postova
jel ima kakva razlika izmedju gamer i music kartice? mozda je glupo pitanje al jel bolja za gaming gamer ili music kartica? trebala bi bit gamer ali bolje pitat nego iskrcat 500 kn bezveze.. e da ... zvucna bi trebala u buducnost pogonit sennheiser hd555 sluske.. jel to ok izbor?
Ubiti je razlika gamer music samo u veličini kartica.. gamer je manja pod obrazloženjem da je za gamere budući da takva kučišta obiluju ogromnim hlađenjima, grafikama i sl. pa da još zvučna ne bude velika tipa music... eto to je gamer...
Makar ja bi radije uzeo music taman da su iste totalno...

X-Fi je inače noviji i bolji čipset od starog audigyja. Daleko do toga da audigy nije legenda...

Kako je već rečeno, zvuk je subjektivna stvar, a kartuše za 500-600-700 kuna su i više nego dovoljne za zvučnike do nekih 3000kn (skupljih za pc niti nema... )

Dakle, koju god da uzmeš, bingo... A moja ti je preporuka X-Fi Extreme music jer sam ponosan i zadovoljan vlasnik....

eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 22:08   #25
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor bullseye Pregled postova
jel ima kakva razlika izmedju gamer i music kartice? mozda je glupo pitanje al jel bolja za gaming gamer ili music kartica? trebala bi bit gamer ali bolje pitat nego iskrcat 500 kn bezveze.. e da ... zvucna bi trebala u buducnost pogonit sennheiser hd555 sluske.. jel to ok izbor?
u biti je ista kartica u pitanju osim dimenzija gdje je music veca, pasivnog hladnjaka koji gamer ima tko zna cemu i pozlacenih konektora na music verziji...

moj glas za music (i kupnja valjda uskoro ako neka pcie ne dode), ne volim ove uske kartice (a mi je razlog, hehe)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 22:59   #26
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
nego da ja ne bacam 600 kn za zvucnu....sad imam sony-eve slusalice MDR-CD380 (250kn dao za njih prije godinu i pol)....na ovom kompu imam audigy LS i to dobro funkcionira....no, kupujem novi komp i sad neznam jel mi se isplati pljunut 600+ kuna za extreme gamer ili da uzmem audigy SE (x-fi extreme audio navodno nije nista bolja od te audigy SE a skuplja je za 100kn).....dakle jel se isplati uzeti extreme gamer s tim sonyjevim sluskama?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 23:19   #27
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma komotno si ostavi tu Audigy LS
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 23:40   #28
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ma komotno si ostavi tu Audigy LS
a kako ona stoji u usporedbi sa audigy SE? koja je bolja? (stari komp ide braticu pa ne bi vadio postojecu zvucnu ako je losija ili ista kao SE)
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 07:39   #29
Lazarou
Premium
Moj komp
 
Lazarou's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 49
-->
Par pitanja -da ne otvaram novu temu...

Jel dolazi Audigy4 s daljinskim i jel ima podrsku za ASIO drivere?
Isto pitanje za ostale dvije kartice...

Lazarou je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 10:36   #30
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
gamer xfi ne dolazi s daljinskim..imam retail verziju,kutija,manual,cd s driverima i neke bonus gluparije..ali ništa tipa daljinac..

mislim da sve 3 imaju support za ASIO drivere..provjeri još negdje,ja mislim da imaju..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na