Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2011., 23:11   #3451
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
Joj nisam uopce skuzio taj dio sry. Decki hvala na odgovorima
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 23:12   #3452
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Fora je što zagrebačka i pulska obavijest nisu iste, tj ne sadrže iste informacije Debilno, frendu sam morao objašnjavati proceduru jer na njegovom pozivu nije bilo pola koraka. Dal se samo zalomilo da je carinik bio brzoplet ili ne, nemam pojma.

edit: lapsus linguae, hoću reći riječka...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 23.11.2011. u 23:25.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2011., 23:20   #3453
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Fora je što zagrebačka i pulska obavijest nisu iste, tj ne sadrže iste informacije
U Puli nema postanske carine.Istra spada pod Rijeku.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 00:03   #3454
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Danas sam zvao carinu i kažu gužva je nevjerojatna, raditi će i subotu da stignu odraditi sve. Raul radiš tamo?
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 14:49   #3455
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ne radim na carini...ali sam ih zvao zbog jednog mojeg predmeta pa mi je carinik u neformalnom razgovoru rekao da je malo guzva.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 21:27   #3456
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Eto, isto tako sam i ja dobio informaciju, jedino što mi teta nije rekla datume do kojeg su dana odradili. Danas došla obavjest da faksiram račun. Sutra je valjda predmet u Umagu
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 16:16   #3457
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Može li netko da napiše broj carinarnice u Rijeci, jer me strah da sam nešto zabrljo sa adresom paket mi već tri dana kod njh a poštara sa pismom nema
spep je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 16:32   #3458
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
051/525-727
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 16:39   #3459
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Citiraj:
Autor spep Pregled postova
Može li netko da napiše broj carinarnice u Rijeci, jer me strah da sam nešto zabrljo sa adresom paket mi već tri dana kod njh a poštara sa pismom nema
fakat je problem zguglat broj
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 17:28   #3460
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
fakat je problem zguglat broj
Taj link nema veze s carinom u poštanskom prometu.


Tomy B. je postao dobar broj, također probaj: 051 525 751
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2011., 18:34   #3461
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Nije problem zaguglat,zašto se uvijek nađe netko tko kaže "google je tvoj prijatelj" ali zvati hrvatsku administraciju i pitat jesi li dobio pravi broj i tražit uslugu, ne kažem da tu nema uslužnih i ljudi spremnih na pomoć ali sad im je sigurno ludnica i ići tražit nekom liku paket - što kupuje ako nezna ni adresu točno napisat a nezna ni da li je dobio pravi broj.
Drugi put će pazit što radi i pazit koju adresu piše.
Poziva od carine za par kuna koliko hoćeš dobio ali svi odmah završe u smeću a brojeve ne zapisah.
Zahvala Tomy B.
spep je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 20:26   #3462
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Spep: Juice ti je dao broj koji inace pise na dopisu za nas iz Pule, mogu potvrditi da je tocan.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 12:49   #3463
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Citiraj:
Autor spep Pregled postova
Nije problem zaguglat,zašto se uvijek nađe netko tko kaže "google je tvoj prijatelj" ali zvati hrvatsku administraciju i pitat jesi li dobio pravi broj i tražit uslugu, ne kažem da tu nema uslužnih i ljudi spremnih na pomoć ali sad im je sigurno ludnica i ići tražit nekom liku paket - što kupuje ako nezna ni adresu točno napisat a nezna ni da li je dobio pravi broj.
Drugi put će pazit što radi i pazit koju adresu piše.
Poziva od carine za par kuna koliko hoćeš dobio ali svi odmah završe u smeću a brojeve ne zapisah.
Zahvala Tomy B.
ak si imao broj pošiljke, a reko si da ti je paket 3 dana na carini onda pretpostavljam da si ga imao.

Nazoveš broj od pošte 0800 303 304 i kažeš da te zanima šta je sa tvojom pošiljkom i oni će ti pomoći.

ja sam prije par tjedana isto imao problem sa napisanom krivom adresom na paketu, nazvao taj broj, čovjek mi dao drugi jer je paket bio na carini, nazvao tamo rekli da je paket već otišao na dostavu, nazvao ponovo prvi broj i reko da je paket na dostavi dao im adresu i čovjek mi dao broj od nadzornika dostave za moje područje. kontaktirao njega i oni mi ispravili adresu.

A isto tako sam mogao ovdje postaviti pitanje i čekati na odgovor.

Je da sam natelefonirao ali sam to sredio u par poziva.

Eto sam sam htio podijeliti svoje iskustvo sa tim brojem.


zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 16:47   #3464
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
imam jedno pitanje za upucene. kupio sam item koji mi nije stigao, te je seller navodno poslao ponovno (oba puta bez trackinga).

sad me zanima da li da odem na resolution centar da mi nije stiglo pa kad mi stigne da stavim da je doslo ili da cekam samo? imam jos 7 dana za resolution.

nisam se do sad nikad morao koristiti resolutionom pa neznam kako uopce funkcionira.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 21:16   #3465
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Hvala svima na pomoći, evo danas stiglo pismo sa carine da pošaljem račun
spep je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 22:07   #3466
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
imam jedno pitanje za upucene. kupio sam item koji mi nije stigao, te je seller navodno poslao ponovno (oba puta bez trackinga).

sad me zanima da li da odem na resolution centar da mi nije stiglo pa kad mi stigne da stavim da je doslo ili da cekam samo? imam jos 7 dana za resolution.

nisam se do sad nikad morao koristiti resolutionom pa neznam kako uopce funkcionira.
Ako ti nedodje u roku,prvo kontaktiraj seller-a.
Ak te odje*be onda digni dispute na pay-pal-u.
Banx je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 21:39   #3467
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
na razmem ,kakve su im to cijene poštarine?
ja vidim do 5lbs (cca 2,5kg) = 50$ za juropu....
preskupo za recino neku stvar koja košta par $ .... i težine je 1kg..
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 14:40   #3468
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
naručio bateriju za mobitel 8.11, iz kine,još nije stigla,valjda će ovaj tjedan.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 22:56   #3469
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Jedno pitanje, dosta kupujem na ebayu i ide mi na živce ova naša pošta.
Živim u zgradi i dođe mi paket koji sam predhodno platio 70 eura da bi mi poštar to samo stavio pred vratima. Pa mislim ono, nije ovo samoposluga jer sam nekoliko puta tako ostao bez paketa.

Pa me zanima kakva iskustva imate s tim i kako to najlakše riješiti? Kada sam rekao to lokalnoj poštarici ona meni veli da stavim sandučić pa sam joj ljepo zamolio da mi objasni kako će unutra nagurati paket od 20x20cm?!(da ne spominjem nešto veće) Neznam kako ona sebi predočava mjerne jedinice, možda po njoj stane, al po meni ne stane
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 15:01   #3470
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ostavi ti zato jer je poslano obično, da treba potpisati ne bi ga ostavila. Meni su isto tako znali ostaviti, pa mi je jedan paket pokisnul, tak da odonda po pakete odlazim u poštu. Tak sam se dogovoril s njima. Svaki dan prolazim uz poštu, pa mi nije problem.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 15:20   #3471
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Netko je napisao na drugom forumu da se dogovoriš u pošti da ti više ne nose ništa doma. Nego platiš nešto sitno i dolaziš sam u poštu po sve:
Citiraj:
Autor sa dropbike foruma
dopizdile su mi krađe, pa sam poduzeo nešto... odeš na poštu i tražiš da ti ne dostavljaju pakete. platiš zahtjev oko 2,60kn i traje mjesec dana, onda ga treba obnoviti. svaki sačuvani paket se plaća 1.30kn. meni prihvatljivo.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 15:28   #3472
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Platiš im da ti ne donesu. Ja im ništa ne plaćam, niti mi je to itko od njih spomenuo (da treba platiti).
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 19:13   #3473
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ovako:

Ak kupujem na beju od neke trgovine, dali mi mogu oni od cijene odbiti porez posto cu jos kod nas platiti isto pdv?

I zasto kod nas carinu i pdv zaracunavaju na vrijednost itema + dostava, a ne samo item? (takvu inf imam, mozda ovo cak nije ni istina )
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 19:30   #3474
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
cijene na ebayu su takve kakve jesu i ne umanjuju ih ti za porez, a na tebi je dal oces to kupit il ne.

Carina se zaracunava na item i postarinu zato kaj bi ti mogao kupiti nesto sto dodje inace 100$ za 1$, a da ti je dostava 99$. Valjda kuzis o cem pricam.

Pa ti se zato racuna na cijelu cifru sa dostavom.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 21:35   #3475
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Netko je napisao na drugom forumu da se dogovoriš u pošti da ti više ne nose ništa doma. Nego platiš nešto sitno i dolaziš sam u poštu po sve:
Razmišljao sam o tome samo jedan problem, kako ću znati da mi je stigao paket mislim ono nije mi pošta nešto daleko al da ne dolazim kao tulac svaki dan u poštu sa spikom "jel ima šta za mene"

To mislim na ove pakete što inaće tako ostavljaju pred vratima, bez potvrde, a takve sitnice najviše i naručujem.

thx
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 21:45   #3476
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
cijene na ebayu su takve kakve jesu i ne umanjuju ih ti za porez, a na tebi je dal oces to kupit il ne.
ovo nije odg na moje pitanje

drugo je sad jasno, hvala
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 10:48   #3477
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Evo samo kratka obavijest..nakon dugo vremena, ZABA je konačno uvela plaćanje i primanje uplata preko Paypala, preko njihove devizne kartice(VISA Electron). Došla mi obavijest na mail prije par dana.

Isprobano, radi.
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 14:21   #3478
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Citiraj:
Autor samsung89 Pregled postova
Jedno pitanje, dosta kupujem na ebayu i ide mi na živce ova naša pošta.
Živim u zgradi i dođe mi paket koji sam predhodno platio 70 eura da bi mi poštar to samo stavio pred vratima. Pa mislim ono, nije ovo samoposluga jer sam nekoliko puta tako ostao bez paketa.

Pa me zanima kakva iskustva imate s tim i kako to najlakše riješiti? Kada sam rekao to lokalnoj poštarici ona meni veli da stavim sandučić pa sam joj ljepo zamolio da mi objasni kako će unutra nagurati paket od 20x20cm?!(da ne spominjem nešto veće) Neznam kako ona sebi predočava mjerne jedinice, možda po njoj stane, al po meni ne stane
Sve pošiljke do 500 grama se nose na dostavu. Za one preko 500 gr. poštar ostavlja obavijest o prispijeću i odlažiš je predignuti na pošti.

Najlakše to riješiš sa tvojim dostavljačem, dogovoriš se s njim i zamoliš ga da ako te nema doma ne ostavlja pred vratima, lijepa riječ i pivica i zlatna vrata otvaraju.

Ovo se sve odnosi na pošiljke poslane UPS-om, ukoliko je kurirska služba onda je sasvim druga stvar.

Imaš još par solucija:
1. Možeš napraviti za 5,40 kn zahtjev da se tvoje pošiljke čuvaju u poštanskom uredu, a ti onda dođeš i pitaš "teta ima li šta za mene".

2. Možeš umjesto svoje adrese staviti "Poste restante" pa te pošiljka čeka u pošti mjesec dana.

3. Možeš u pošti otvoriti poštanski pretinac (brezplaćno) dobiješ ključić i kad te volja dođeš provjeriti ima li čega. U tom slučaju tvoja adresa mora biti - ime prezime, P.O. Box xyz, HR-00000, mjesto, država.

Nadam se da sam malo pojasnio kako stvari funkcioniraju.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.

Zadnje izmijenjeno od: Gnjurac. 11.12.2011. u 14:23. Razlog: tipo
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 14:31   #3479
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Svaka čast majstore

To je to šta me zanimalo, hvala!
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 14:51   #3480
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Evo samo kratka obavijest..nakon dugo vremena, ZABA je konačno uvela plaćanje i primanje uplata preko Paypala, preko njihove devizne kartice(VISA Electron). Došla mi obavijest na mail prije par dana.
Isprobano, radi.
Super vijest

Jedno pitanje za devizni i paypal. Otvorio sam devizni u PBZ-u u dolarima. Ja gore mogu staviti bilo koju valutu. No u banci su mi rekli da samo sa dolarima mogu kupovati ?

Jel se to odnosi i na paypal ? Mogu li ja gore staviti funte i onda kupiti preko paypala nešto u funtama, bez da radi konverziju (kod opcije plaćanja stavim onu drugu, da naplati u valuti koju ima prodavač ili što već piše).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na