Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2006., 17:38   #31
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Hmmm, za čitanje i nisam toliko siguran, ali zamijeni pa vidi. Inače pioneer 109 ti ima lock na brzinu čitanja, tako da ako želiš da ti čita punom brzinom moraš ga krosflešat u A09 verziju. Dakako gubitak garancije i mogućnost da syebeš uređaj su tu, so don't come cryin' if something goes wrong...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 17:46   #32
zoki.rb
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: kc
Postovi: 14
a što misliš o čišćenju leće sa onim CD-ima? da li se isplati to ili treba ručno očistit?
zoki.rb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2006., 17:53   #33
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Prvo probaj zamijenit kabel, tek onda probaj sa cd-ima, a zadnje pokušaj ručno. Inače kako si napisao da nisi puno pržio, mislim da leća nije zaprljana. I moja je stara nekih godinu i pol (možda i više), pa nikad nikakvih problema. Jedino ako nisi pazio na cd/dvd koji trpaš unutra da nije pun blata i prašine, onda je moguće da je do prljave leće, jer normalno da sa medija punog blata nešto i ostane u pržilici kad ga se zavrti.
Inače nebi me začudilo (usprkos zamijeni kabela) da imaš defektan uređaj, jer se dosta ljudi žalilo na kvalitetu pioneer pržilica i to baš od 109 serije nadalje.
I kako sam rekao prža ti ima read lock, original dvd-rom sa css zaštitom ti NEĆE pročitat preko 4x bez krosfleša u A09.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 17:59   #34
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
ajd baci kakav link na taj ao9 firmware. gubitak garancije i mogućnost shebavanja uređaja mi niš ne znače pošto je uređaj u banani. kupio verbatime dvd-r 16x i uredno prvi disk shebe a drugi normalno zaprži. i šta znači krosfleš?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 18:01   #35
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
@fanatik: dovraga, pa mogao bi se zaklet da sam vam to već sve objašnjavao. Evo link pa pitaj što nije jasno:
http://pioneer109.com/phpBB2/viewtopic.php?t=146
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 06:22   #36
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2006., 18:08   #37
zoki.rb
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: kc
Postovi: 14
hvala na pomoći, kupio sam čistač leće, promijenio kabel, stavio novi firmware i sad radi daleko bolje
zoki.rb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na