Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2017., 17:09   #1
Krunoslav000
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Nova graficka na staru maticnu

Naime nemam jos problem ali mozda cu imati ,neznam.Zato bih vas molio da mi savjetom ublazite muku oko toga da li sam ostetio novu graficku ili je to nemoguce :-)Naime na staru maticnu Asus p5ql socket775 sam piknuo nvidia gforce gt710 sl2 2gb ram ddr3 i smrznula mi se slika i poslije toga crno sve...nakon reseta sve crno do logiranja u os a onda baci sliku pa nakon logiranja opet crno...I nakon povratka na staru grafu gts250 nvidia 1gb sa dodatnim napajanjem ista stvar...Procesor intel quadQ8200 4gb ddr2...

Hvala ,inace zakljucio sam da mi treba novi komp pa nemam sad gdje testirati grafu:-)
Jos jednom se zahvaljujem svim ljudima dobre volje i zao mi je ako tema nije na mjestu ili nesto slicno,ovo mi je prvi post:-)
Krunoslav000 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 17:46   #2
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Može biti problem u odabiru video izlaza. S kojim kabelom spajaš i da li je to jedini kabel prikopčan? Ako nije probaj samo s jednim. Probaj stiskat WIN+P nakon što se dignu windowsi ako čuješ po zvuku.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2017., 19:53   #3
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
....koliko se vidi iz priloženog teksta "piknio" si grafu na uključenom PC .......

D/G je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 20:40   #4
Krunoslav000
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Ne bio je iskopcan komp i OS nije win nego ubuntu 16.10. I na njmu sam imao neke binarne drivere od nvidije mislim 340,i prije promijene nove graficke sam drivere prebacio na alternativne open source.I sta da kazem radilo je na staroj sve ok dok se nisam odlucio da stavim novu,naravno da sam bio zamisljen zbog jacine nove i stare maticne i napajanja i tako pokazao je sliku i smrznuo.Sad je kako je nikako ni na staroj ni novoj.Zakljucio sam da je maticna problem,iako me jos kopka dok negdje ne provjerim obje graficke nadam se da ce biti uskoro.Samo da nije graficka otisla...
I spojen je na monitor sa jeddnim kablom mislim da je to vga kabal ili tako nekako plavi sa pikicama i rupicama:-)
Krunoslav000 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 20:49   #5
Krunoslav000
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
E da napjanje je 500w a da li je maticna u mogucnosti napajati graficku to neznam i idem za par dana u fenix kupiti novi i3 4170 3,7ghz sa h81m-DGS MATIcnom pa cu vidjeti nadam se da nisam ostetio graficku gt710.Neisplati se vise ni brinuti ni pitati sta je ili ce raditi na novom kompu ili cu biti siromasniji za355kn:-)hvala na podrsci:-)
Krunoslav000 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 20:51   #6
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Napisa si da imaš login ekran.
Moguće da je hw ok, ali sa os se buni. Digni live distru pa provjeri.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 08:49   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
500W napajanje ne znači ništa. 500W Codegena i 500W Seasonica nije isto. O kojem se to točno modelu radi? Jesi u grafu upiknuo 6/8-pinske PCI-E naponske konektore?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:09   #8
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Što će GT710 naponski konektor?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 09:13   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Moj bed. Nisam išao za tim.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 16:47   #10
Krunoslav000
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Evo vratio sam se iz feniksa s novim kompom bilo je i vrijeme ostaviti 775socket iza sebe pa sa i3 u bolju buducnost...Graficka je testirana i ispravna...Gotovo sigurno je i stara ok i moze biti da je spitfire momak potpuno u pravu nesto OS kuha,mada nemam se sad vremena zezati s tim al budem jer sam ga rastavio i ostetio vijke na cooleru,sve sam fino ocistio i od prasine pa bum videl al kasnije a mozda ga i prodam u dijelovima.I samo da kazem da kad dobijem login screen cim pomaknem mis opet mi se zacrni ekran tako da mogu koristiti samo tipkovnicu pa nisam znao dignuti taj kako spitfire kaze LIVE DISTRU...E idem sad popiti kavu...E budem i ostalo odgovorio...Zivot je ponekad lijep kad daruje,a sugav kad uzima :-)
Krunoslav000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na