Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2013., 13:01   #1
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
(riješeno) Crne ekran nakon log on-a

Kao sto stoji u naslovu,stvar je sljedeca nakon sto upalim komp komp se krene normalno dizat dok ne dode do wina,nakon toga se smrzne,napravim restart udem u safe mod,restartam komp i nomalno radi i mogu da 100 puta restartat dok ga ponovo ne upalim,hdd je novi,os je novi.

Ma bio sam vec piso u necijoj staroj temi pa su mi obrisali post,jer sam mislio da je politika slicna kao na forum.hr ali ocito nije,sorry.Ajmo ispocetka.

Konfa:intel 3.0 dual core,maticna gigabyte neznam napamet,grafa ati radeon hd4800,napajanje raptox 500w,4GB rama,OS win7 ultimate 64bit.

Opis problema:Nakon paljenja kompa komp krene ucitavat win kad bi trebalo ucitat desktop zacrni se ekran i nema onog zvuka ulaska nego totalno crn ekran bez kursora na ekranu i bilo cega,pacijent ne ragira na podrazaje tako da ctrl+alt+del pa new proces explorer ne pali.

Nakon toga ja komp dignem u safe modu ili odmah posto znam da se nece dic,safe mod normalno funkcionira ucita win bez problema,te napravim restart i kom normalno digne win.

Nakon toga sve radi normalno osim sto mislim da mi mozda malo sporije komp radi nego prije tj ne vrti igre kako bi trebo.

Temperatura graficke je u redu,proca isto,30 C cca.

Testirao sam rame sa win memoriy diagnostics tool-om i nikakvih erora mi nije pokazalo,trebo bi mozda probat jos memtest pa vidit sta ce on rec.
Komp je star cca 5-6 godina,ali do prije mj i pol dana je radio cist normalno.
Ociscen je od prasine,tako da to nije uzrok,koristeni instalaciski cd wina normalno pokrece druge dve masine i sa njim nema problema,niti je sa ovim kompom taj cd problema ikada imo,tako da os mozemo iskljucit.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 16.12.2013. u 18:16.
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 15:48   #2
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
IMHO, obavezno napravi memtest....ako to prođe ok....ja bih probao sa napajanjem...igre rade normalno?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2013., 15:52   #3
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Rade,nema aritifekata ali ko da mi neki bog steka fps varira dok prije nije toliko variro,morat cu probat memtest ali nikako da ulovim par h,i jucer sam si multimetar osposobio tako da cu prvo napon izmjerit.
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 18:19   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
I tamo gdje si pisao bi bilo ok da si prvo ovo pročitao.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660

I ovaj topic bi bio obrisan da ti kolega nije napomenuo sta i kako. Milan je na godisnjem.

Nadopuni, koji proc, mb, hdd, grafa...sto detaljnije, to bolje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 19:43   #5
gogo2409
Premium
Moj komp
 
gogo2409's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Problem rijesen.RAM-i pobenavili,negdje valjda kontakt gubili,jer kad sam ih izvadio i probo pojedinacno i ponovo skupa sve je bilo u red.Totalno banalan kvar, a mj dana me mucilo.Tako da moze lock.

Jos jedno sorry sto sam bio lijen pravila procitat
gogo2409 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na