Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2017., 18:48   #1
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Mikrofon problem - Win7

Da pitam još ovo. Imam s ovim problema već duže vremena, i problem je zbilja jako čudan. A stranice proizvođača, i softwarea nisu od pomoći. Možda tko ovdje zna problem.

Ovako: hardware je Asus H81 M-K, te Logitech G230. Fizički je sve uredu s matičnom i mikrofonom. Software zeza.

Kad instaliram Win7, ne želi me uopće pustiti u onu "boost 10/20/30 db" opciju. Imam level nivo, i traži me da čitam neku rečenicu, i nakon toga 0 bodova. Nema one boost opcije. U control panelu je ta opcija pod audiom.

U Win10, sve radi iz prve, ne traži me ništa. Da mi boost mikrofona odmah, i isti radi kao blesav.

https://ibb.co/fJqNKv

Slika za dokaz, crveno je problem.

Moja pretpostavka je da software negdje šteka jer je fizički sa stvarima sve fakat ok. Probao sam od asus supporta, do asus foruma, nitko ništa.

Gledao sam i Asus drivere za matičnu, i ima samo Asus Realtek driver, a NE i Asus Realtek HD Audio Menager kojeg Win10 automatski instalira. Bi to bio problem?

Imam problem s jednim drugim softwareom, pa me ne pitajte zašt želim nazad na Win7.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2017., 21:54   #2
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Problem je očito u driverima koji su razliciti na ta 2 OS-a i teško da ti tu možeš išta napraviti.
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2017., 22:29   #3
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Siguran?

Ja mislim da bi onaj Menager rješio stvar, koji se instalira na Win10 automatski, ali nigdje nema download linka za Win7. A u Asus driverima za Win7 stranici ga uopće nema u ponudi.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2017., 13:40   #4
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Siguran?

Ja mislim da bi onaj Menager rješio stvar, koji se instalira na Win10 automatski, ali nigdje nema download linka za Win7. A u Asus driverima za Win7 stranici ga uopće nema u ponudi.
Manager je u širem smislu driver jer se veže isključivo na verziju drivera za kojeg je pisan. Dođe ti na isto. Ako nema softvera, onda ga nema - teško da ćeš instalirati onog namjenjenog jednom OSu na drugi OS.
Pošalji upit proizvođaču i vidi što kaže
trex je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2017., 15:08   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Jedina alternativa je generički drajver + sw od samog Realteka (ako ima to šta tražiš),
treba prvo "izvući" koji je audio chip i Device / Hardware ID,
pa po tome tražiti.
Lako moguće da trebaš "stariju" verziju koja je izdana kada je W7 ili W8 bio aktualan.

Inače čest slučaj da za neki os nešto ima ili je bogatije opcijama, a za drugi kao nema.
Prije je to bilo XP vs W7, a sad je W7 ili W8 vs W10.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na