Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2002., 20:11   #1
zuzy
Member
 
zuzy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Karlovac
Postovi: 54
Lightbulb DMA mode PRIM master PRIM slave

Imam Hard disk kao primarni master udma mode 5 -to je valjda ATA 100
Kao slave na istom kanalu imam CD Teak Multi-vord DMA Mode 2
predpostavljam da je to ATA 33
Sad me zanima dali CD usporava transfer podataka jer navodno brzina na kanalu je jednaka onoj sporijeg uređaja!
Pri ovom ne mislim na brzinu pri kopiranju sa cd-a na HDD jer je tu razumljivo da je brzina u skladu sa sporijim uređajem!
Nego općenito na brzinu čitanja i pisanja HDD ....:confused:
__________________
____
Zuzy
zuzy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2002., 21:03   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Da ako imaš na istom kanalu i HDD i CD to ti usporava rad HDD. Ako ikako možeš stavi CD na poseban kanal. Vjerujem da možeš,sumnjam da imaš na drugom kanalu još koji cd,dvd ili tako nešto. Samo ti kupi,ukardi,nabavi još jedan IDE kabel i spoji taj CD na secondary master i to je ok.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2002., 22:40   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ovako, ako na istom IDE kanalu imas dva uredjaja, prijenos podataka po kanalu ide onom brzinom koju podrzava sporiji uredjaj. U tvom slucaju to znaci da ti disk radi po ATA-33 standardu. Nadalje, kada kopiras podatke s CDa na hard, sve se jos vise uspori jer prvo podaci s CDa idu na kontroler, a zatim istim kablom nazad do harda. Dodatni problem je u tome kaj ne postoji dvosmjerna istovremena komunikacija, vec je akcija po akcija. I dok jedan uredjaj salje ili dobiva podatke ka/od kontroler/a, onaj drugi nema nikakvu komunikaciju.

Upravo zbog toga je idealno (kod IDE kanala) imati svaki uredjaj na svom zasebnom kanalu.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2002., 07:06   #4
zuzy
Member
 
zuzy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Karlovac
Postovi: 54
Citiraj:
Originally posted by tor
Da ako imaš na istom kanalu i HDD i CD to ti usporava rad HDD. Ako ikako možeš stavi CD na poseban kanal. Vjerujem da možeš,sumnjam da imaš na drugom kanalu još koji cd,dvd ili tako nešto. Samo ti kupi,ukardi,nabavi još jedan IDE kabel i spoji taj CD na secondary master i to je ok.
Sec master je pržilica a ako stavim cd na slave onda mogu imati kod snimanja u letu!
Dakle moram staviti dodatni kontroler (čak ga i posjedujem) međutim kad stavim cd na njega onda mi XP zablokira kod reproduciranja audio medija, kod w98, mee mi se to nije događalo:confused: ! Fucken PROMICE !
__________________
____
Zuzy
zuzy je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2002., 07:15   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by zuzy


Sec master je pržilica a ako stavim cd na slave onda mogu imati kod snimanja u letu!
Dakle moram staviti dodatni kontroler (čak ga i posjedujem) međutim kad stavim cd na njega onda mi XP zablokira kod reproduciranja audio medija, kod w98, mee mi se to nije događalo:confused: ! Fucken PROMICE !
Ma ja imam na istom kanalu pržu i DVD rom i nikad nisam imao kod prženja on the fly. Valjda imaš zaštitu na pržilici?A kontroler ti ne treba,Xp ba š i ne voli kontrlolere i slične stvari. Samo ti njega stavi na drugi kanal. Pržu ostvai na masteru naravno.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2002., 08:04   #6
zuzy
Member
 
zuzy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Karlovac
Postovi: 54
Citiraj:
Originally posted by tor

Ma ja imam na istom kanalu pržu i DVD rom i nikad nisam imao kod prženja on the fly. Valjda imaš zaštitu na pržilici?A kontroler ti ne treba,Xp ba š i ne voli kontrlolere i slične stvari. Samo ti njega stavi na drugi kanal. Pržu ostvai na masteru naravno.
Fakat ne , na Windows Mee i 98 je radio super a na 2000 i XP
Hvala, probat ću pa budemo vidjeli!
__________________
____
Zuzy
zuzy je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2002., 10:10   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Kao prvo, gotovo ni na jednom dodatnom ATA kontroleru CD/DVD/przilica nece htjeti normalno raditi.

To da XP ne podnosi dodatne kotrolere, nazalost je i to istina.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2002., 17:09   #8
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Eto ja imam dva harda, dvd i przilicu i svaki je solo na svojem kanalu (hint: HPT370 on board).

Tako se nitko s nikim ne svadja :-)
N!NO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na