Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2015., 19:57   #2341
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Last good known configuration

Evo meni jednog problema kojeg do sada nisam imao...
Prilikom boot-a mi javlja da je winload.exe missing...
kada nakon silovanja F8 uspijem dobiti advanced boot i odaberem last good known configuration i podigne mi win, ali nakon restarta opet isto.

Win7 professional, laptop dell E5410 latitude..

Ima tko ideju?
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 20:47   #2342
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
čak radi i kada idem na start windows normally i safe mode ali ako ne idem preko F8 advanced boot-a izabcuje error za winload.exe
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 12:25   #2343
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 22:27   #2344
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Komp nikako da pokrene instalaciju Windowsa

Pozdrav,

nikako ne mogu instalirati Windowse 7 na pc, ne znam više u čemu je problem. Prvo je izbacivao "Press any key to boot from CD or DVD ... CDBOOT: Couldn't find BOOTMGR", onda kada sam maknuo dodatna 2 spojena HDD-a i ostavio samo SSD (na kojima trenutno već jesu stari Win7 koje želim izbrisat, napraviti format diska i potpuno novu instalaciju) - sada pak više ništa ne izbacuje već - ili jedno vrijeme samo stoji crna slika i trepće ona donja crtica cca 2min pa se pokrenu stari Win7, ili se odmah pokreću stari Win7 iako je kod boota odabrano da pokrene DVD, no on to kao da ignorira.

Pokušao sam sljedeće:
1.) ubacio Win8 i probao njega instalirati - ista stvar se dešava kao kod Win7
2.) ubacio WinXp - njega kao pokrene jedan dio i onda izbaci plavi ekran i error
3.) prebacio Win7 na USB bootabilni stick - sve se isto dešava kao i kod Win7 preko DVD-a
4.) napravio update biosa
5.) googlao sam ovaj problem pa našao su neki slične simptome riješili promjenom AHCI/IDE/RAID postavka, moj disk je bio na AHCI, promjenom na IDE ili RAID izbacuje plavi ekran pa vratio natrag na staro.
6.) napravio sam chdisk SSD-a
7.) naravno mijenjao po boot postavkama u BIOS-u sa DVD na USB kao prvu boot-up opciju (iako uglavnom boot-up izbornik pokrećem i preko F11)

Više stvarno nemam ideju što da probam. Sa ovim DVD-om sam instalirao sasvim normalno zadnje Win7 x64 no disk je tada bio potpuno prazan (tek kupljen komp), sada neće i neće. Što još probati? Može li se nekako SSD formatirati preko dos-a pa probati tako?

Instalacija preko samih Windowsa (stari Win7) radi no tu kod instalacije novih Windowsa mi nudi samo mogućnost da iste instalira na novoj particiji i da ostavi stare, ili napravi repair starih - što mi nije opcija. Želim formatirati cijeli disk i napraviti novu instalaciju svega.

Konfiguracija kompa gore u profilu.

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 13.06.2015. u 22:33.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 22:30   #2345
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Onemoguci sve boot uredaje u biosu/uefi osim tog na kojem ti je setup od winsa pa pokusaj, stavi ahci.

Prebaci usb u usb2.0 ako ti je na usb3.0.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 19:04   #2346
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
jesam, u biosu su bili vidljivi samo ssd disk i dvd player (sa windowsima) no nula bodova, on nije nikako htio pokrenuti instalaciju .. a usb stick sam isprebacivao u sve moguće utore

no na kraju sam uspio tako što sam izvadio taj ssd disk i stavio na drugi komp, napravio format, vratio natrag u ovaj iii radi, automatski mi se ponudila instalacija windowsa i sve super prošlo

nadam se samo da i ubuduće neću sad morat vaditi disk i formatirati isti na drugom kompu .. može li se uopće sad na ovim novijim kompovima ući u DOS (izvan Windowsa) i formatirati cijeli disk?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 08:31   #2347
Vedranicio
@The Banan Man
Moj komp
 
Vedranicio's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 179
Sporo pokretanje kompjutera

Pozdrav prvenstveno svima na forumu, nisam bio ovdje od prošle godine

Naime, imam problem. Sve normalno radi nakon šta se komp upogoni nekih 20 min ali za to vrijeme je spor ko da imam jednu jezgru a ne 6.

Konfiguracija mi je ova sa strane kod profila, kad se kompjuter pali nema ništa da se boota od mojih programa osim avasta i realteaka za zvuk, ostalo sam sve pogasio.

Ne znam šta može biti, defragmentirao sam diskove, očistio sa spybotom, registry cleanerom i ostalim stvarima a i dalje ne pomaže, čak sam i očistio kućište od prašine i svega ali je uvijek taj isti problem.

Znam da se komp ne može upaliti za 20 sekundi i da se može odma koristiti u full brzini ali malo se sporije učitava kad ga upalim i zanima me zašto (ako je moguće otkriti).
Vedranicio je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 09:31   #2348
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Ocito neki od programa/servisa pri bootu radi probleme.

S cim si podesavao startup listu, preko msconfiga ili?

Imas li kakav antivirus, mozda ti on prilikom boota zapocne neki quick scan pa ti to uspori komp?

Da ti nije ostalo nekih ostataka od ranijih programa, tj. da nisu ostali neki fileovi (nisi sve maknuo)?

Pokreni Process Explorer pa vidi da ti slucajno kakav proces ne zakuca cpu.

Imas li mozda neki periferni usb uredaj koji bi mogao uzrokovati to usporenje?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 10:06   #2349
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Možda ovo pomogne...
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 10:15   #2350
Vedranicio
@The Banan Man
Moj komp
 
Vedranicio's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 179
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ocito neki od programa/servisa pri bootu radi probleme.

S cim si podesavao startup listu, preko msconfiga ili?

Imas li kakav antivirus, mozda ti on prilikom boota zapocne neki quick scan pa ti to uspori komp?

Da ti nije ostalo nekih ostataka od ranijih programa, tj. da nisu ostali neki fileovi (nisi sve maknuo)?

Pokreni Process Explorer pa vidi da ti slucajno kakav proces ne zakuca cpu.

Imas li mozda neki periferni usb uredaj koji bi mogao uzrokovati to usporenje?

S cim si podesavao startup listu, preko msconfiga ili?
- sa msconfigom, da.


Imas li kakav antivirus, mozda ti on prilikom boota zapocne neki quick scan pa ti to uspori komp?
- Imam i zove se Avast ali nikad nisam stavio da mi scanna na loadu od windowsa.


Da ti nije ostalo nekih ostataka od ranijih programa, tj. da nisu ostali neki fileovi (nisi sve maknuo)?
- To nisam siguran, prekontrolirao sam sve diskove i hidden fileove (folder -> show hidden files) ali ako imaš nešto za predložit slobodno.


Imas li mozda neki periferni usb uredaj koji bi mogao uzrokovati to usporenje?
- Klasično - miš, tipkovnica, slušalice i kamera, primjetio sam da mi se nešto tipkovnica sama ugasi pa upali ali to je odnedavno, ovaj je problem slow boota već odavno.



EDIT: Evo slika za Process Explorer - http://oi57.tinypic.com/2nva1k7.jpg

Zadnje izmijenjeno od: Vedranicio. 19.06.2015. u 10:20.
Vedranicio je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 10:31   #2351
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
process explorer je ok, nema sumnnjivih procesa.

Citiraj:
Da ti nije ostalo nekih ostataka od ranijih programa, tj. da nisu ostali neki fileovi (nisi sve maknuo)?
- To nisam siguran, prekontrolirao sam sve diskove i hidden fileove (folder -> show hidden files) ali ako imaš nešto za predložit slobodno.
probaj isprazniti sljedeci folder:
C:\Users\tvoj_username\AppData\Local\Temp

takodjer, u

C:\Program Files, C:\Program Files (x86), C:\Users\tvoj_username\AppData\Local i C:\Users\tvoj_username\AppData\Roaming

obrisi sve foldere od aplikacija koje vise nemas na racunalu. tu se obicno znaju skrivati ostaci pa mozda i to pomogne.

mozes napraviti i disk cleanup. my computer>desni klik na particiju>properties>disk cleanup i oznacis sve sto ti ponudi (to vjerujem da znas).
Cuky je offline   Reply With Quote