Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2006., 14:40   #1
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Dječji vrtić, a ne forum....

Prvo da razrješim ovaj post. Ovo pišem iz čiste dobre volje, bez imalo necega zlonamjernog u nadi da će se nešto barem malo promjeniti.

Pretpostavljam da je večina forumaša koji su malo ozbiljniji i duže na forumu (neovisno na dob, spol, vjerske i slične razlike) primjetili da su se počela dešavati razno razna ''sranja'' . Forum sve vise i vise lici na links.hr, forum.hr i slične drek, spam, blog like i ostala okupljališta.

Sve je puno nabrijanih klinaca koji samo trkeljaju gluposti i slicno. Na trznici se neda nista kupit/prodat jer ekipa uletava sa totalni glupostima. Evo neki dan kupujem vf700 i javi se Mad duke da mi proda. Mi naravno kako smo obojca razumni ljudi, sa dosta forumskog staza i naravno ono najvaznije kulture dogovoroili se u roku 5min. Sve ljepo fino. Topic spreman za kathanac. Kad ono uletava lik po imenu Moki i kaze da nudi vise nego sto ja nudim. Reko dobor, posaljem mu PM da je kupovina moja, i da nesmije tako uletavat na postove. Veli on meni ko tebi kriv kad nemas love za kupiti. Ja onak gledam i ne vjerujem. Naravno vf700 je prodan meni, jer je Mad Duke covjek koji se drzi dogovora. No ono sto je mene sokiralo je to da je covjek koji je uletio star cak 30 godina i radi kao poštar. Nevjerojatno. 30 banke i takvo ponašanje. No ajde prepisat cemo to sve nesporazumu, ali meni nejde u glavu da niti je dobio opomenu niti nista, a vrlo lako je mogao upropastiti trgovinu i baciti mene i mad duka na nivo pas/mater.

Sad da se okrenem malo na ostatak ekipe. Naime problem je sljedeci. Djeca MASOVNO dolaze sa links foruma ovjdje. Sve klinci redom 14 godina. Nabrijani do bola. Bahatiji jos bolnije. Svaka cast iznimkama kao sto je Sniper wolf koji je fakat super user i sa njime nikad problema, ali kad mi klinac tipa Bare ili kakav mu je vec nick uletava bahato do boli i samo spama i pod***************ava neznam sto da mislim o forumu i gazdama kad to ne sankcioniraju. Uostalom kolko znam on je dobio vec ban, pa se ponovo registrirao. Zasto ga se onda opet ne bana? Zna se da je u prekrstaju itd.

Nesmijem zaboravit ni naseg najdrazeg klokera svih vremena (znate tko) isto popije banaka pa se vrati sa drugim nickom. Da ne pričamo vrijedanje pojedinih članova. Takodjer nije sankcionirano.

Svi mi imamo loše dane i svi mozemo nekad malo bleknut previse, ali ovo sto neki rade (nekažnjeno ! ) je nevjerojatno.

Ne bih htio započinjat nikakvu svadju ili ''hajku'' na šefove, ali nesto se mora učiniti. Ovako vise nejde...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 14:45   #2
iveumag
zippo61_junior
 
iveumag's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 1,296
Sad bi ja trebao dobi bananu ovaj ban jer sam bahat i nabrijan
iveumag je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2006., 14:45   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Istina što si napisao Fleks, to je i razlog zašto sam na forumu sve manje i manje aktivan. Treba takva glupa sranja sankcionirati, fala bogu ne fali nam članova, pa treba bananke početi dijeliti. Ja sam nagovarao Jelca, ali rekao mi je na meetingu da nemre nekoga bannati s objašnjenjem "preglup si za forum". Šteta
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:05   #4
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
da ja prodajem nesto, i ako nisam napisao PRODANO-LOCK,
tj finalno se dogovorio sa nekim kupcem...

a uleti u topic netko tko nudi više, ne vidim zašto ne bih primio ponudu.
ne prodajem svoju sestru nekome, vec dio hardvera, i boli me kome ide, bitne su pare.

jer da nisu bitne pare... ne bi prodavao, vec bi poklanjao!,
a i meni bi u ducanu poklanjali novo... dakle, svaka kuna se broji i dobro dodje...

pogotovo jer kad netko prodaje nesto, kupuje novo i treba nadoplatit, pa je bolje ako nadoplati manje(dobije vise za staro)


Citiraj:
a vrlo lako je mogao upropastiti trgovinu i baciti mene i mad duka na nivo pas/mater.
ne vidim zasto bi se ti morao posvadjati sa mad dukeom zbog tog poštara,

duke odlucuje kome ce prodat, nitko drugi ga ne moze natjerati da proda osobi x za 5kn ako moze od osobe y dobiti 20, (primjer samo).
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 08.07.2006. u 15:19.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:16   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Da rješimo neke stvari-puno ljudi ima volje napisati post od pola metra.
A kad treba obavijestiti moderatora nekog podforuma (ili mene i Tora) nigdje nikoga...: suicide

Forum nije prčija koja se može voditi samo bananjem nego zahtjeva i malu pomoć usera.
Ovo bi trebao biti forum na koji se dolazi postaviti pitanje o hardu/softu i dobiti odgovor.

U biti je jednostavno.
Treba zadržati kakvu-takvu kulturu komuniciranja, obavijestiti moderatora kad nešto nije u redu.
A ne pridružiti se hranjenju trolova pa se poslje žaliti.

Vidim HRPU forumaša koji uglavnom briju po svaštari, pogledam im sig-kad sa skoro istm komponentama netko neiskusniji pita za savjet nigdje nikoga, eventualno se jave tek toliko da mu objasne da je tenkre i neka koristi Google.

Pa bi se na kraju moglo desiti da se Svaštara zatvori, Žderonje premjeste pod Ostalo gdje su prije i bili...pa će biti mir.


Problem nas koji smo za to zaduženi je to da smo (kao prije koju godinu) mislili da je dovoljno nekog upozoriti, poslati PM pa će se "unormaliti"

Na našu žalost-sve je više ljudi koji samo kenjaju po svaštari, ne žele napisati ni post-dva kad se radi o problemima sa hardom/softom, vrhunac vokabulara im je LOL.

Ovo ljeto je dogovoren sastanak druga Gnomiše, Tora i par moderatora pa će se odlučiti kakva će se politika ubuduće provoditi na forumu.

Jer je ovo počelo ličiti na monitorov forum.


Da rezimiramo-kad naletite na teški spam, vrijeđanje, nešto vam smeta-obratite se moderatoru ili Toru ili meni.
Ne hranite trolove.
Pa ako ćemo se svi toga držati za mjesec-dva će tu ostati ljudi sa kojima se može normalno komunicirati.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:17   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
ne shavacas. Ja sam otvorio taj thread. Ja sam KUPOVAO i meni su isle ponude. I onda uleti ovaj lik. Nitko nista.

@Ive: Kolko ja znam protiv tebe nitko nema nista. Normalan user.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:27   #7
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Slažem s sa Jelcom da je odgovornost na svima nama ali moć je ipak u rukama admina i moderatora koji bi bar neko vrijeme trebali malo strožije provoditi pravila foruma i sasjeći u korijenu postove koji nemaju veze s temom, postove koji služe isključivo kur**** ili otvorene pozive na flame. Pitanja za koja postoje sticky ili su već odgovorena trebalo bi automatski lockati uz link na postojeće odgovore a ne dozvoljavati opetovane uzaludne rasprave i prepucavanja (osim možda na svaštari), inzistirati na argumentima i izvorima iz kojih proizlaze tvrdnje a odgovore tipa 'to je tako jer ja kažem da je tako' ignorirati i/ili brisati. Vrijeđanja bilo kakve vrste ne bi trebalo uopće tolerirati (niti preko PM-a) a pogotovo ne na forumu i nakon prvog prekršaja suspendirati počinitelje a nakon ponovljenog banati...
Uostalom 'ozbiljniji' članovi foruma sve ovo znaju i tako se i ponašaju a uz malo više angažmana moderatora i admina i mislim da bi i ostali došli sebi (ili ih ne bi bilo ).
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:37   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
@Fleks

Ma nema potrebe da se živciraš zbog razno-razne djece, koja sa ultra-turbo-Designed-For-Preseravanje konfiguracijma misle da su primila Boga za bradu i da nema većih frajera od njih samih. Svi su oni redom članovi NFOS-a (Niškoristi Forumaši Organizirano Spamaju). Postovi takvih bisera su sve samo ne dobronamjerni ili pak pisani u nastojanju da nekome pomognu. Ne sumnjam da moderatori i administratori na dnevnoj bazi redovito dobivaju pritužne na takve forumaše i da se to onda kolko-tolko riješava po kratkom postupku.

Isto tak IMHO nema potrebe da Rendula i ti (i drugi ljudi s foruma, tj. dugogodišnji forumaši) zbog takvih smanjuju svoju aktivnost na forumu. Fino nadopunite Ignore Listu, slučaj prijavite nadležnim ljudima, PM-ove sačuvajte/printscreen-ajte i šlus. istinabog ja još nisam imal priliku takve slučajeve prijaviti....u tome su me preduhitrili drugi forumaši i slučaj je bil riješen
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 15:40   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor crn
Slažem s sa Jelcom da je odgovornost na svima nama ali moć je ipak u rukama admina i moderatora
Moraš razlikovati za***anciju par ljudi koji se poznaju i van foruma i spam, vrijeđanje i slično.
Svaki moderator je zadužen za svoj podforum-treba obavjestiti njega ili ako on ništa ne poduzima Tora ili mene.
Većini je to očito preteško.

Primarna funkcija moderatora bi bila da je koliko-toliko tehnički potkovan na podforumu gdje radi, otvoriti tu i tamo novu temu koja se tiče tog foruma, (novi hardware, driveri i slično), paziti na red...pomoći neiskusnom useru rješiti problem ili ga uputiti na nekoga tko zna.

Ja sam npr. prije imao običaj da ako pričamo o nečem ozbiljnom napomenuti na početku threada da će svaki seronja koji spama biti brisan.
I to sam i radio.
Pa ako ostane tri usera na threadu-barem ćemo pričati o temi.
Objasniti neke stvari, možda netko i nauči nešto...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 16:03   #10
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Ja se poptuno slazem!! Jer ako se ovako nastavi dalje, ovo ce biti gore nego forum.hr.....otvara se hrpa duplih bespotrebnih tema, a nikome se neda scrolat malo ili nedaj boze potrazit na searchu jel ima vec otvorenih slicnih tema. I onda da bi procitao nesto pametno u nekom threadu, moras scrolat pola stranice da nadjes odgovor i opet pola da nadjes drugi... : nono :
nicko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2006., 16:41   #11
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
slazem se da je forum malo "zastranio"
ok nisam ni ja neki starosjedioc na forumu sa svojih 19 god al se nadam da nisam bas pisao gluposti na ovom forumu

i da se osvrnem na trznicu
trznica nam je postala nemoguca ko i news grupe
stalno doletavaju padobranci sa svojim genijalnim upadima
vise nista se nemoze normalno prodat bez upada tipa "to ne vrijedi tolko"
mislim da bi par banova trebalo bit podijeljeno bez upozorenja za najsitnije krsenja pravila i onda bi se situacija smirila
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 16:51   #12
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
E baš to. Par banova upozorenja. i to BAŠ na tržnici....

I točno se zna na koje se članove misli. Evo sad ih nabrojim....

I da, to mi isto nije jasno. Nemoze mu se dat ban jer je glup? Pa ak je glup onda i piše gluposti aka spama?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 16:53   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor jed2i
stalno doletavaju padobranci sa svojim genijalnim upadima
vise nista se nemoze normalno prodat bez upada tipa "to ne vrijedi tolko"
Fatajte Athu
On je moderator na Tržnici.

Kaj se tiče komentara-ja bih jedino dozvolio komentare u stilu "ne možeš to za toliko prodavati ako je novo xxx kuna ili jeftinije od tvoje cijene"

Ili ako se navode nebulozne reze overclocka koje ne odgovaraju pravom stanju stvari...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 16:54   #14
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
a jeste babe bas ..
nemorate citat svastaru ak vas ne zanimaju teme van hardver/softver sekcije.
to je bar jednostavno.

ekipa se glupira na trznici ? onda odredite da se moze postat samo s konkretnim pitanjem u vezi robe o kojoj se radi i / ili ponudom cijene.

simply as that.

ja doso , vidio hard , poslo liku PM , dogovarali se par dana , nasli se i to je to

:w
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 17:05   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Fleks
Par banova upozorenja...
Nema dugo da sam na nekom podforumu vidio baš tebe kako nekom "stručno" odgovaraš sa "nemoj srat".

Osim toga-TEBE sam trebao banati jer si potpuno bez razloga prenio prepucavanja sa drugog foruma na PCE.

Pa nisam.

Ne znam kaj ti nije jasno-ako misliš da netko spama tvoj thread na Tržnici pingaj Athu, ako misliš da on nije napravio ništa onda mene, Tora, Horzu....

Neće svijet propast zato kaj će neki debilni komentar stajati na tvom threadu jedno popodne.
Ako netko to napravi par puta puši ban i bog.

Bitno je NE HRANITI TROLOVE-jer ako ti popizdiš i prvi nekom nekaj odbrusiš onda će i mene netko tlačit zakaj nisam tebi opalio ban a prvi si počeo....a njemu jesam...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 17:08   #16
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Ne znam sto ste se uhvatili trznice kao poprista spama i takvih uleta. generaliziranje i pretjerivanje.
Od kada sam tamo, takvih psotova je sve manje i manje. Stovise, primjetim ih mozda 2-3 puta tjedno.
A prodjem sve teme i sve postove 3x dnevno.

I onda kada me nema koji sat blizu racunala i foruma
pa vidim post ovakvog tipa "gdje je atha kada ga trebas :confused: " kosa mi se digne na glavi.
Uz 8h koje sigurno dnevno provedem na forumu (7 - 15h) nastane pobuna jer me nema 2-3 sata,
a glavno da se NITKO nebi usudio stisnuti tipku prijavi post moderatoru,
te bi na taj nacin mogao prije reagirati. Ne!
Ali posrati se po athi jer ga nema ili reci kako je trznica PUNA spama i kojekakvih uleta, da. Kakvo pretjerivanje...

Sto se tice ove "djece", istina je, ima par usera, i iskreno se nadam da ce se to sa njima skoro rijesiti.
Imam jedno 5-6 nickova koje pratim, i sto se mene tice, i kada bude moguce - trajni ban.

Slazem se sa Jeltzom - fleks, pretjerujes. Na koliko threadova sam te vidio kako se "kulturno" obracas sa forumasima.
Isprika nije "one je sa linksa", "on je dijete" jer po takvim tvojim postovima ispadas mi neozbiljniji od njih.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline