Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2006., 23:06   #1
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
o fakultetima...

Evo došlo vrijeme..."da se ženim ja..." , ne nego da upišem neki faks
Pa bilo bi lijepo da vi koji vec imate iskustva, da nam malo pomognete jer znate već te neke "cake" koje bi nam pomogle kod upisa...
Uvijek ima rupa u zakonu, pa što bi nam pomoglo...npr. potvrda ako ti je roditelj bio branitelj... pa što pomaže kod dobivanja mjesta u domu...
Mene zanima FOI u Varaždinu, pa ako bi mi mogli štogod reci o tom faksu što bi mi pomoglo...bio bih Vam jako zahvalan!
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2006., 23:41   #2
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Hehe... FOI ... ja sam tamo
Prijemni ti nije toliko tezak, meni je bio cilj prec prag od 240 bodova... presao sam ga i imao osiguran upis. Pitanja iz informatike i hrvatskog su jako jednostavna, matematiku ipak moras znati. Sta bi ti pomoglo? Ako znas ikog jos da ce bit na upisu, sjedi kraj njega, i moci cete prepisivati ...
Za dom nemam blage, dobio sam ga bio, pa sam odustao, kazu da je super tamo. I naravno, vazno ti je bit gore pri vrhu ljestvice da upadnes bez placanja, jer nije bash jeftin fax...
Sta je jos vazno...hm...ne znam...ja nisam ucio nista za prijemni... nista... nula...i upo sam ...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2006., 10:23   #3
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Pa nije taško upasti. Ja sam se više orijentirao na hrvatski i informatiku, dok sam matematiku loše riješio i upao bez problema. Još da je bilo bez plaćanja...

Za više detalja će ti netko prije odgovoriti na ovom forumu. Samo pitaj kaj te zanima. www.foi-forum.com
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 12:03   #4
skate to hell
Premium
 
skate to hell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 288
Ja sam isto na FOI-ju.
Bran i MadBoY koja ste godina vi?
__________________
Msi neo2/wini 3200+/OCZ TCCD/6600gt
skate to hell je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 12:59   #5
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
FOI ti se jedino isplati ako upadnes bez placanja i ako se stalno mislis uciti. Matematika na foiu je dosta teska jer vecina gradiva nema veze sa srednjom skolom npr matrice, integrali, derivacije itd..., jos se nekak da kolokvirati mat1, ali mat2 je koma... Onda jos su ti dosta teski predmeti informatika i organizacija, ali sve to nakraju ovisi o tebi
Vise informacija:
http://www.foi.hr/index.html
veve je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 13:10   #6
Gericom
Respected User
 
Gericom's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
ja na ekonomiji imam matrice,integrale,derivacije i financijsku i nije to nis tesko....a pogotovo fax
Gericom je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 13:24   #7
skate to hell
Premium
 
skate to hell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 288
Pa imaju to skoro na svakom faks i na FER-u, samo je pitanje težine i detaljnosti tog gradiva koja je na FOI-u dosta opširna.
Ja sam kolokviral MATEMATIKU 1 i 2, ali dvjoka je bil dosta teška.
Mene sad mući informatika jer me Hutinski već 2 put rušil na usmenom,a i sad već idem 3 put na pismeni.
FOI je dobaj faks al je zaj...n , puno učenja al se ipak sve da napraviti, mada ti na Foi-u dosta toga ima veze sa srećom zbok nekih profesora Hutinski, Žugaj, Ređep i tak dalje.
__________________
Msi neo2/wini 3200+/OCZ TCCD/6600gt
skate to hell je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 20:33   #8
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
koji je bodovni prag iz srednje, jer sam racunao i imao oko 190 bodova kad neke predmete nisam imao sve 4 godine i jedan uopce nisam imao...
koji je bio prag prosle godine?
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2006., 01:14   #9
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor skate to hell
Ja sam isto na FOI-ju.
Bran i MadBoY koja ste godina vi?
ja sam 1. god.

Sto se tice matematike 1 i 2... ja sam dosta toga ucio u srednjoj, ali nisan nista ucio na faxu tako da sam se s***************o i nisam ni kolokvirao ni polozio.
Ako se redovito uci, fax nije tezak, cak ni ako ucis kampanjski nije tesko proc, samo trebas imati malo srece...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2006., 09:44   #10
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
jel onda igra kakvu ulogu broj bodova iz srednje?
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2006., 11:50   #11
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Igra. Moraš imat dostatne ocjene iz predmeta koji se traže na nekom faksu kako bi moga upast (ako nema razredbenog ispita) ili kako bi moga pristupit razredbenom ispitu ako ga dotični fakultet provodi. Šta su ti bolje ocjene to ćeš moć lošije napisat ispit.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2006., 11:55   #12
skate to hell
Premium
 
skate to hell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 288
Broj bodaova iz srednje ti igra veliku ulogu ako želiš upasti bez plačanja,
ja sam imal isto negde tolko bodova kak i ti naci negde oko 190 i to me totalno sje...o, ovi iz gimnazije imaju po 280 pa ti to znači da ti trebaš riješiti 10 pitanja na prijemnom da bi tek njih dostigel.
A ak misliš upast sa plačanjem kak idem ja onda ti je dosta samo da pređeš onaj osnovni prag od 240 bodova kaj nije problem jer informatiku riješiš bez problema 20 pitanja a to ti je već 200 bodova
__________________
Msi neo2/wini 3200+/OCZ TCCD/6600gt
skate to hell je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2006., 13:56   #13
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Ja sam parcijala 1 i 2. Ja sam zadnja generacija koja je išla po starom programu. Poslije mene su uveli bolonju. Inače na stranicama foi-a je kalkulator s kojim si možete izračunati bodove. Fora je kaj ja nisam imao neke predmete i direktno tu izgubio bodove bez da sam kaj kriv. Završio sam za tehničara za računalstvo, a računalstvo nisam imao u 3. razredu Zemljopis i povijest sam imao sam prva dva razreda, pa si računaj koliko sam bodova tu izgubio. Imao sam neke bezvezne predmete koji nemaju veze s ničim i koji se ne boduju nigdje na fakultetu. Najbolje je koji na foi dolaze iz matematičke gimnazije. Vidim po susjedi. Još samo jedan ispit i dala je cijelu prvu godinu.

Ja sam imao 212 bodova i na prijamnom sam ostvario 275 (vrlo loše) i upao sam uz plaćanje. Danas treba oko 500 bodova (od 1000) i upadaš, a ako želiš bez plaćanje barem 600 bodova bi trebalo ostvariti.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2006., 14:21   #14
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
e i ja sam zavrsio za tehničara za računalstvo...
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2006., 11:49   #15
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
može li se na internetu pogledati ta neka prava iz narodnih novina (npr. ono "Narodne novine" br. 41/97) ... ili moram otici u knjiznicu ili gdje vec i to tamo pogledati?
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2006., 12:19   #16
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
http://www.nn.hr/sluzbeni-list/sluzbeni/index.asp

Evo tu im je stranica, ima tražilicu
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2006., 12:27   #17
Andeo
Premium
Moj komp
 
Andeo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 455
Taj fax nije ništa posebno, znam samo da se niti tamo ne nauči ništa šta bi ti trebalo u radu kao niti na večini fakulteta. To govorim iz osobnog iskustva jer je kod nas radio jedan decko koji je tamo diplomirao i nakon 3 mjeseca smo mu se zahvalili na doprinosu i da ne kažem da je totalno razočarao a da mu je znanje i usvajanje novog znanja bilo jednako nuli. Tako da ako tamo ne uspiješ upasti savjetujem ti kad češ Već putovati na studij da upišeš Poslovni informatiku na Riječkom Veleučilištu, fax ima čak i bolji program od onoga u Varaždinu(rade se više one stvari koje če ti biti potrebne nakon zavšenog faxa a to su baze podataka, programiranje, uzrada weba te je jako dobar i detaljan program šta se tiče Projektiranja informacijskih sustava).
Fakultet je mlad, tek 4god postoji pa ima manjkavosti ali svake godine drastično napreduje i savjetujem ti da ga upises ili barem uzmes u razmatranje jer uz ovaj u Varaždinu i FER(koji je priča za sebe) je jedan od najboljih informatickih u RH.
__________________
RABBITS CLAN
Andeo je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2006., 15:48   #18
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
zanima me da li ona potvrda da mi je stari bio branitelj predajem na faksu kod prijave ili moram nest s tim u Ministarstvo?
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2006., 23:21   #19
skate to hell
Premium
 
skate to hell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 288
Pa FOI-u kolko sam ja informiran sa drugih faksova, a i buraz mi je na prvoj godini FER-a ima skoro najviše ako ne i najviše rada na računalima.
A na svakom faksu ima loših i dobrih studenata, koji se razmeju u rad s računalima, u stvari na svakom faksu ak misliš nekaj znat moraš jako puno doma raditi sam
__________________
Msi neo2/wini 3200+/OCZ TCCD/6600gt
skate to hell je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2006., 23:49   #20
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ako zelis puno uciti ali i puno NAuciti o specificnom smjeru informatike, odi na FER
ako te zanima informatika opcenito dodi kod mene na poslovnu informatiku na vern'u
ja osobno sam fulao s tim jerbo se uci dosta opcenito tj. ucis stvari koje te ne interesiraju ali i koje te interesiraju. odlicno za skuzit koji te dio informatike zanima, ali preskupo za "odluku"
mat je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 00:16   #21
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
na FOI-u mozes dosta toga naucit. Al mroat ces dosta raditi sam i moras imati volje za to.
Ja nazalost nisam ucio, tako da sad nemam pojma i imam jos pun kupus ispita da rjesim prvu godinu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 11:51   #22
niksy
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: -
Postovi: 148
Jel' netko nesto moze reci o TVZ-u, smjer informatika ili racunalstvo?
Ide tko tamo? Kakva su iskustva?
niksy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 12:00   #23
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
ma na fakultetu su ti glavni kolokviji ..... kad polozis koliokvij nema ispita....
a sto se tice svega sto te zanima za faks nazoves ili odes u referadu kojeg vec faksa ides i to ti je to.
duffy je online   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 22:07   #24
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Da upozorim one koji misle na FEr od ove godine
došla je boljonja al ona kak spada drugi je ne provode cijelu
1.Nema usmenih
2.Nastava je obavezna(moš mislit): CoolRamb
3.nema veze dal položiš kolkovij il ne sve kaj je važno je skupit 50 ili više bodova iz svakog predmeta do kraja sem
4.nastava traje 15 tjedana i natrpano je gradivo
5. svakih 5 tjedana imađ tjedan međuispita tj svaki dan u tjednu 1 ispit(ovo je u banani)
ak ima neko kakvih pitanja nek me pm-a
poz
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 09:37   #25
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
Citiraj:
Autor Deathwish
Da upozorim one koji misle na FEr od ove godine
došla je boljonja al ona kak spada drugi je ne provode cijelu
1.Nema usmenih
2.Nastava je obavezna(moš mislit): CoolRamb
3.nema veze dal položiš kolkovij il ne sve kaj je važno je skupit 50 ili više bodova iz svakog predmeta do kraja sem
4.nastava traje 15 tjedana i natrpano je gradivo
5. svakih 5 tjedana imađ tjedan međuispita tj svaki dan u tjednu 1 ispit(ovo je u banani)
ak ima neko kakvih pitanja nek me pm-a
poz


Blago vama na feru ....samo pisete ispit: nuts :
mi na etf-u OS moramo pismeni i onda jos i na usmeni (i onda padnes usmeni i onda oped na pismeni)
duffy je online   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 10:03   #26
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Nije FOI loš faks. Samo je malo možda preopćenit. Sad s bolonjom su to malo riješili. Odvojili su ekonomiju od informatike. Problem je u tome da sve morate naučiti sami jer profesori samo održe predavanje koja su svakakva. Recimo programiranje nećete naučiti na foi-u. To ponajviše zavisi o vama koliko ćete truda uložiti i to privatno. Ta bolonju neznam. Pokušavaju to nekak riješiti s bolonjom, a kak su zišlo neznam.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 11:00   #27
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
manje vise ti svugdje profesori ispredavaju svoje (ili samo vrte slajdove...) pa ak shvatis super a ako ne tko te j***be. A sto se tice auditornih vjezbi tu se rijesavaju pretezno samo laksi primjeri zadatka, a i ako bude neki teski nist ga ne skuzis........ Jedino ces uspiti na faksu ako volis uciti (ono sto ne razumiijes) i to dosta sati na dan (posebno kada su ispiti)
duffy je online   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 11:10   #28
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
na FOI-u od profesora sigurno neces nauciti programiranje. Profesorica isprica svoje, dodjes na vjezbe samo pokaze zadatak i radi... nista ne objasne, nimalo, nula. Ako netko hoce naucit sve mora sam. A recimo profesor sta meni drzi vjezbe, zna programirat jako dobro, al objasnti nema pojma... i kakve ja koristi imam od takvog profesora...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2006., 10:27   #29
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
e ovako ja sam na FOI-u drugi puta prva godina!
ove godine u 4 mjesecu me primila nekakva euforija tak da doma dan i noč učim! kaj se tiče faksa..nije loš, dobro je da pokriva i informacijski i ekonomski dio, znači dosta je opširan! Kaj se tiče učenja, gle ja sam se zaj... nisam radio ništa cijele godine i naravno da je sad banana, cugam 3 litre kave dnevno i štrebam
ali faks nije loš, predmeti, ma i oni najteži se daju položiti! evo recimo polagao sam informatiku, koja se uz matematiku smatra jednim od najtežih na prvoj godini, i pismeni i usmeni sam dao iz prve, jest da sam se zatvorio doma u 4 zida na mjesec dana ali da se položiti! ako radiš kontinuirano 2-3 sata dnevno...ma prolaziš zicer! I kaj se tiče recimo matematike, jest da je brutalna, radio sam baš za ispit TJEDAN dana i to onak, prek qurca, i skoro prešao pismeni
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2006., 12:13   #30
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja idem na šumarstvo.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na