Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2010., 18:16   #1
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Kupnja laptopa na ebayu

Imam nekakav budget do 3000kn, gledam malo po Ebayu, to je recimo nekih 550$ + postarina da me dode oko 600$.
Gledao sam malo ove Hp DV6 verzije, ne cine mi se losi.

Ima netko neku preporuku kaj se isplati uzet?

Evo npr ova Toshiba.
http://cgi.ebay.com/New-Toshiba-Sate...item1e598e2109

Ima god dana Int. garanciju, ima 500GB harda, neznam kakva je grafa?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 18:49   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne znam kako ide s laptopima preko ebaya. Nisam siguran da ti to Int. jamstvo vrijedu u Hrvatskoj, provjeri svakako kod zastupnika. HP Pavilion dv6 bi svakako bio odličan izbor ako bi bio za tu cijenu, pošto kod nas dođe bar dvostruko više. Ta Toshiba baš i nije nešto, ovisi opet o namjeni, ali ta integrirana grafička je nedovoljna za novije igre.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2010., 18:56   #3
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Ma ne treba mi za igre, ne igram skoro nista ni na stolnom kompu.
U citavoj godini sam instalirao Anno1404, treba mi za surfanje, dreamweaver, photoshop i to je to prakticki.

A evo DV6
http://cgi.ebay.com/New-HP-Pavilion-...item20aec8fc00
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 19:01   #4
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Dodaj toj cifri jos i 10% carine te 23% PDV-a.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 19:21   #5
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
Dodaj toj cifri jos i 10% carine te 23% PDV-a.
znaci toshiba ispadne cca 800 baksa?

i sad, jel te obavezno gledaju na carini? mislim paket, ili ako nalete pa se zainate...?
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 19:33   #6
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
tako velik paket, vrlo vjerojatno ce gledati.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 20:06   #7
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
Dodaj toj cifri jos i 10% carine te 23% PDV-a.
Nikako
Ide do frend u Sloveniju, pa ja skocim sa autom po to.
Ispadne me 200kn + klopa sa frendom
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 20:07   #8
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
carina se na elektroniku ne placa, pitao sam jer sam htio naruciti. porez se placa 23% a postarina 150-230 dolara. neznam da ce ti netko poslati za 50 dolara laptop. e da na cijenu laptopa + postarina se placa porez.

garancija ne vrijedi, odnosno vrijedi ali ga moras slati postom u ameriku o svom trosku.
imam MSI iz amerike pa sam se raspitao o garanciji.

kad sve zbrojis ne isplati ti se uvozit laptop iz amerike, mozda ustedis parsto kuna ali se sekiras oce doci, kakav ce doci, oce raditi. odes fino u ducan i kupis si ko covijek.

moj je kupljen u americi i dovezen ovdje, tak da ne mislis da pljujem po ebaju a da sam ga ja tamo kupio.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 20:08   #9
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
dok sam ovo pisao postao si ovo sa slo. i tu sam opciju pokusao izvest ali sati sverceri su mi rekli da to vise ne prolazi. oni su promijenili zakon, mi isto. tako da ces vrlo vrlo tesko izbjeci porez
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 20:24   #10
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor kus-86 Pregled postova
dok sam ovo pisao postao si ovo sa slo. i tu sam opciju pokusao izvest ali sati sverceri su mi rekli da to vise ne prolazi. oni su promijenili zakon, mi isto. tako da ces vrlo vrlo tesko izbjeci porez
neznam zašto bi onda plačal porez, jednostavno kaže da mu je laptop osobna stvar i gotvo, negdje još nabavi neku rabljenu torbu za njega i kaj ti mogu nek dokažu da je to novo, a papire i kutiju nek ostavi kod njega u sloveniji, pa ih uzmeš drugom prilikom.
eKICh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2010., 20:38   #11
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
neznam zašto bi onda plačal porez, jednostavno kaže da mu je laptop osobna stvar i gotvo, negdje još nabavi neku rabljenu torbu za njega i kaj ti mogu nek dokažu da je to novo, a papire i kutiju nek ostavi kod njega u sloveniji, pa ih uzmeš drugom prilikom.
Upravo to, laptop je moja osobna stvar koju nosim sa sobom doma.
Papire isto ponesem sa sobom, moje su upute.
Bez brige vec probano sa mobitelom i sa televizorom
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 21:28   #12
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Da, zaboravio sam da se carina ne placa na elektroniku...

Ova ideja sa Slovenijom nije losa, frend je tako jednom prenio neke sitnije komponente, tipa RAM-e i disk, dok je neki njegov frend tamo kupio EEE, instalirao gore par programcica, tek toliko da izgleda kao dio osobne prtljage i kao takvoga ga iznio iz Slovenije.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 21:55   #13
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
nije problem prenesti, meni je isto tako prenesen, ali kada paket dode u sloveniju moras platiti njihovu carinu i porez. nece ti dati da dignes paket dok ne platis sva njihova davanja.

prije se moglo napisati da je u tranzitu i u roku od par sati si morao iznjeti paket van iz slovenije i presverat ga preko hrv grane, ali vise to nemozes. istina, nisam probavao, ali su mi rekli ljudi koji su se time bavili
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 23:32   #14
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor kus-86 Pregled postova
nije problem prenesti, meni je isto tako prenesen, ali kada paket dode u sloveniju moras platiti njihovu carinu i porez. nece ti dati da dignes paket dok ne platis sva njihova davanja.

prije se moglo napisati da je u tranzitu i u roku od par sati si morao iznjeti paket van iz slovenije i presverat ga preko hrv grane, ali vise to nemozes. istina, nisam probavao, ali su mi rekli ljudi koji su se time bavili
Carinu sigurno ne, jer koliko znam u EU nema carinjena robe.
A ovo za porez neznam, prvi put cujem iskreno.
Iskreno sumnjam, ima netko potvrdu toga?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 23:55   #15
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
carina se ne placa unutar EU, za uvoz iz drzava izvan EU u EU se placa. porez se placa u svakoj drzavi, pa cak i ako kupujes sa ebaya u americi moras platiti porez savezne drzave u kojoj jesi, samo new jersey ne placa porez u americi. vjeruj mi da sam pokusao sve da dofuram laptop iz amerike, jer je bio hebeno povoljan ali se nisam mogao izvuci placanja poreza nikako. najlakse ti je da probas naci nekoga gore tko ce ti ga dofurati u torbi.

gle nemam razloga ga kenjam bezveze ovdje, 3 mjeseca sam trazio nacin i na kraju sam platio liku 50 doalra da mi ga dofura u torbi. najjednostavnije i najsigurnije. otisao je u ducan, upalio laptop da vidi da sve radi i kupio ga

ako nevjerujes nazovi carinu i pitaj kakvi su propisi, nazovi slovensku carinu i pitaj nijh i sve ce ti biti jasno.

volio bi da postoji nacin, ali ga ja jos nisam pronasao.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 11:55   #16
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor kus-86 Pregled postova
carina se ne placa unutar EU, za uvoz iz drzava izvan EU u EU se placa. porez se placa u svakoj drzavi, pa cak i ako kupujes sa ebaya u americi moras platiti porez savezne drzave u kojoj jesi, samo new jersey ne placa porez u americi. vjeruj mi da sam pokusao sve da dofuram laptop iz amerike, jer je bio hebeno povoljan ali se nisam mogao izvuci placanja poreza nikako. najlakse ti je da probas naci nekoga gore tko ce ti ga dofurati u torbi.

gle nemam razloga ga kenjam bezveze ovdje, 3 mjeseca sam trazio nacin i na kraju sam platio liku 50 doalra da mi ga dofura u torbi. najjednostavnije i najsigurnije. otisao je u ducan, upalio laptop da vidi da sve radi i kupio ga

ako nevjerujes nazovi carinu i pitaj kakvi su propisi, nazovi slovensku carinu i pitaj nijh i sve ce ti biti jasno.

volio bi da postoji nacin, ali ga ja jos nisam pronasao.
evo da napišem i moje iskustvo, ja inače dosta kupujem preko ebaya ali mi roba dolazi u Austriju tako da sve kaj kupim u EU (Njemačka i Engleska) dolazi u par dana sve super nema carine ili takvo što, isti je i sa Kinom i HOng Kongom nikad nije ništa carinjeno mada sam od tamo kupoval uvijek sitnice koje su zapravo poprilično jeftine. A kupoval sam i iz Amerike naime kupil sam 2 ekrana za laptoše znači LCD-e i e tu sam samo platil neke špediterske troškove od 18 eura i nešto centi i to je sve, pa mislim da bi slično trebalo biti i za Sloveniju zapravo ako imaju iste ili slične zakone. Zato i izbjegavam Ameriku sad jer npr ako kupim tamo nešto jest jeftinije negu npr u UK ali kad mi stave one troškove možda jest za nešto malo jeftinije ali ne moram čekati po 2 tjedna kao što je bio zadnji slučaj jer iz UK mi dolazi roba otprilike za 3-4 radna dana.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 13:58   #17
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
nikad nije ništa carinjeno mada sam od tamo kupoval uvijek sitnice koje su zapravo poprilično jeftine.
do 300 kn vrijednosti se ni u HR ne placa carina ni porez. samo onom ko ti salje napises da zaljepi naljepnicu Gift.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 14:43   #18
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor kus-86 Pregled postova
do 300 kn vrijednosti se ni u HR ne placa carina ni porez. samo onom ko ti salje napises da zaljepi naljepnicu Gift.
mislim da nije tako, pogotvo od nove godine gdje se carine svi predmeti koji su skuplji od 160 kn i mislim da to nema veze dal pise gift il ne, cak bi rekao da te gift bi jos prije gledali i naravno da moras donesti racun.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:49   #19
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Nisi u pravu. Ako ti šalje pravna osoba, carini se roba bez obzira na vrijednost, znači imaju ti pravo cariniti robu vrijednu 1kn. Još jednom, vrijednost robe uključuje i troškove shipinga i handlinga. Ako ti šalje fizička osoba, imaš pravo uvesti robu u vrijednosti 300kn (kao da je sam prenosiš preko granice). E sad, nešto sam načuo na TVu da se spominje povećanje dozvoljene vrijednosti na 1000kn od 01.01. ali to treba provjeriti.

__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:51   #20
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
povecalo se na 1000kn, ali ne znam jel to vrijedi i za ono sto dodje postom, ili samo za ono sto osobno prenosis preko granice.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:54   #21
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
zar je to toliko teško shvatiti ?

pročitajte pa pitajte ako vam nije jasno, ne pišite svašta

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=842

E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 23:48   #22
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Otisli ste u totalni OT
Ja trazim preporuku lapa na ebayu i pitam dal bi funkc jos da odem po to u Sloveniju kao osobno racunalo?
A vi meni o nasim carinama!
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 00:02   #23
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Otisli ste u totalni OT
Ja trazim preporuku lapa na ebayu i pitam dal bi funkc jos da odem po to u Sloveniju kao osobno racunalo?
A vi meni o nasim carinama!
ako se posalje na adresu u sloveniju, onda je logicno da ce osoba u sloveniji morati platiti ddv.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 10:49   #24
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
aj da se vratino na temu. za budet od 3000 kn s kojim mislis pokriti lap i postarinu se ne isplati narucivati lap iz amerike. ja sam ti napisao svoje iskustvo sa pokusajem slanja i svoja saznanja o porezima u hrv i slo itd.
smatram da bi se ispatilo dofurat skuplji laptop iz amerike, ili lap kojeg u hrv nema. za ovaj konkretno mislim da ce ti davanja na kraju izaci 1/3 cijene (mozda i vise) te da je neispativo.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 10:59   #25
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
konkretno!!
za onu toshibu koju si ti gore naveo cijena u hrv je 4000 kn tamo je 610 dol + postarina najmanje 100 dol i da ni lipe nemoras vise platiti ispadne ti 3500. s time da imas ali nemas garanciju. mozes ju iskoristiti samo u americi tj, moras slat lap u ameriku na servis. tako je bar sa mojim. odi na toshibinu stranicu pa procitaj uvijete te garancije.

znaci za debelo nategnutih 3500 kn moras se zajeb... sa narucivanjem, placanjem, slanjem, primanjem, odlazak u slo...

NEISPLATIVO
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na