Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2009., 19:58   #1
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
HP Compaq 6820s Bios update

Ako budete radili downgrade s Viste na XP onda treba napravit update Biosa, malo blesavo ali tako je. Greška se manifestira nefunkcioniranjem mrežne iako je instaliran odgovarajući drajver, ne dodjeljivanje resursa (IRQ).

E sad kvaka 22 koja nepiše nigdje na support stranici proizvođača je da nemožete lupit odmah zadnju verziju, pogotovo ako je u lapu sada starija verzija (vidi niže).

Ako ste se zaletili kao i ja onda sami flash postupak prolazi ok i lap je operativan srećom ali nakon toga prilikom boot - a BIOS daje error:
"Your BIOS failed to complete the update. Please ensure that you follow the correct procedures and try again. This may require two sequential BIOS updates to complete the process."

Rješenje je prvo flash na ovu verziju:

HPQFlash for HP Notebook System BIOS - Microsoft Windows/Vista-Based
Type: BIOS
Version: F.0B A (15 Aug 2008)
File name: sp40490.exe (2.3 MB)

Prilikom detektiranja verzije koju sada imate obratite pažnju na punu oznaku (dva slova na kraju i datum izdavanja). Dakle, ako je vaša verzija starija prvo flash - ajte ovu verziju. Neka vas ne uplaši dupli reboot nakon flash procedure. Napravite kontrolni boot u winse da vidite da je makinja "živa" (napomena: Lan kartica možda ne radi kako treba).

Slijedeći korak je:

HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68MDU) - Microsoft Windows/Vista-Based
Type: BIOS
Version: F.0D N (4 Nov 2008)
File name: sp41876.exe (2.4 MB)

ili

ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68MDU) - FreeDOS Bootable Media
Type: BIOS
Version: F.0D (4 Nov 2008)
File name: sp41877.exe (5.3 MB)

Za finalni korak ja sam koristio zadnje predloženo, na USB stick - u. Rutina je automatizirana i možete napravit Floppy (za korištenje zahtjeva USB-Floppy), FreeDOS Bootable USB stick (preporuka koristite manje stick - ove do 2Gb, ja sam koristio jedan od 512Mb).

Molim samo konstruktivan komentar, znam i sam da WinFlash nije sretno rješenje ali koristiš ono šta je na raspolaganju.

Nikky
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na