Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2008., 22:45   #1
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Silent Hill 5: Homecoming

da ne opisujem previše, review za x360:
http://xbox360.ign.com/articles/915/915002p1.html
malo me iznenadila ocjena, samo 6.7:confused:

http://pc.ign.com/objects/142/14268443.html
http://www.gamestats.com/objects/142...443/index.html

malo prije se pojavila na netu i verzija za PC, ali još se ne zna da li je fake ili ne...

System Requirements:

o OS: Windows XP / Vista
o Processor: Dual core CPU such as Intel Core 2 Duo E6400 or AMD Athlon 64 X2 4200+
o Memory: 1 GB (XP) or 2 GB (Vista)
o Graphics: DirectX 9.0c compliant video card such as ATI Radeon HD-series graphics card (minimum 256 MB) or NVIDIA GeForce 7800-series graphics card (minimum 256 MB)
o Sound irectX®: 9.0c compatible sound card
o Hard Drive: 10 GB Free Space
o Controller Support:Mouse, Keyboard, Xbox 360 controller

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 15.11.2008. u 09:08. Razlog: Sliku u thumb!
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 15:53   #2
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2008., 18:09   #3
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
On veli da bas i nije nekaj makar je fan SHa :P
http://www.escapistmagazine.com/vide...ill-Homecoming
a meni je trenutno u fazi nabavka buduci da trenutno nemam kaj drugo za igrati...
veve je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 19:29   #4
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Igra radi, sve 5. 4GB, kad se instalira 2x vise, tj. 8GB na disku. Meni radi na 9600GT, cimeru na x1950 nece. Stavio nove drivere i sve, nista ne pomaze. Ne znam koji je razlog. Jedina razlika je sto je on na XP-u, ja na Visti.

Ocekivao sam vise. Budem odigrao jos par sati pa cu onda komentirat. Za sad nista neocekivano...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 19:55   #5
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Meni radi na 9600GT, cimeru na x1950 nece. Stavio nove drivere i sve, nista ne pomaze. Ne znam koji je razlog. Jedina razlika je sto je on na XP-u, ja na Visti.
"Doesn't work with Radeon X**** series"
veve je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 20:08   #6
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
igra ne podržava dosta ati-jevih grafička, razlog zašto mu ne radi je x1950...
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 20:24   #7
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
nemojte me ebat, pa koji retardi ne podržavaju sasvim solidnu za sve današnje igre x series, a hd je podržano, unbilivble, šta je to sabotaža na ati, to su ameri razvijali igru pa ono ati je u kanadi fak them
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 20:41   #8
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
a priča se da bu došel neki fix za igru je ovak dosta ljudi ne mže igrat igru, hvala bogu imam nvidiu
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 20:59   #9
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Zbilja nevjerojatno da igra ne radi sa jednom sasvim solidnom grafom. Sad kad napokon ne mogu zahebavat sa directX-om, PixelShaderima i nezna ti ja sve cim, grafa jednostavno iz nekog sasvim nepoznatog razloga ne radi na X seriji? OSim toga ne trazim ja ne znam ti koje detalje. Svasta. Jedan veliki minus za igru, ATI... cak i ako izadje zakrpa...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 01:28   #10
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Instalirao i radi super

Inace...grafika je odlicna,al nisam bas igrao - (5min probe) kontrole su ok
Ukratko i kontrole i camera i grafika bolje od Alone in the Dark V
Dovoljno...
Iako sam Resident Fan (waiting for RE5)

Za ove sto imaju Ati X.....
Sve je to marketing
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 27.03.2009. u 00:54.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2008., 13:48   #11
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Death_Bringer Pregled postova
nemojte me ebat, pa koji retardi ne podržavaju sasvim solidnu za sve današnje igre x series, a hd je podržano, unbilivble, šta je to sabotaža na ati, to su ameri razvijali igru pa ono ati je u kanadi fak them
Sjetite se samo Colin McRae DiRT-a koji službeno nije podržavao ništa novije od X1950. A kad je igra izašla, već je HD2xxx serija bila debelo vani kolko se sjećam. Uglavnom, igru se dalo "prevarit" da pokrene na novim grafama, i vjerujem da će isto bit sa Silent Hill-om ovim, ako ne službeni neki patch, netko će već doć na neku ideju

Tak da se nemojte brinut, sve se to riješi prije il poslje.

No da se vratim na igru....Igro sam sve nastavke do trojke, četvorku sam preskočio, jer sam čito po recenzijama da nije baš nešto na PC-u (al mislim da ću ju ipak odigrat, jer sam huge fan). Trojka je bila najbolja meni, a za ovaj Homecomming svašta čitam, različiti su dojmovi, tak da se nemogu odlučit.
Ako nema onaj stari poznati Silent Hill feeling, i ak nije dovoljno "scarry", vjerojatno neću odigrat.

Jel netko igro malo više, kakvi su dojmovi?

EDIT: Evo išo sam provjerit ovo z DiRT, i dobro sam reko, igra je podržavala samo do X1950. Službeno sa codemasters.com :
Supported Graphics Cards
----------------------------
Shader Model 3 is a MINIMUM REQUIREMENT for this game.
- ATi Radeon x1300, x1600, x1800, x1900, x1950
- nVidia Geforce 6800, 7100, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8800
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 13:58   #12
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Jedan veliki minus za igru, ATI...
WTF?!
Pa nije ati kriv što nvidija radi ovakve sabotaže, jadno od proizvđača igre da to radi, veliki minus za igru.
A možda je i plus za ati, sad će vlasnici X serije napokon kupit nove grafe i ati će zaradit
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 15:43   #13
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
WTF?!
Pa nije ati kriv što nvidija radi ovakve sabotaže, jadno od proizvđača igre da to radi, veliki minus za igru.
A možda je i plus za ati, sad će vlasnici X serije napokon kupit nove grafe i ati će zaradit
Kada igru razvija programerski studio, trazi podrsku od proizvodjaca hardware-a, koji mu to drage volje pruza (barem bi trebao, posto na trzistu GPU-a (konkretno je GPU problem) nema monopola; a osim toga u interesu im je da na njihovoj seriji igra izgleda "bolje" nego kod konkurencije). Osim toga, dokaz je to i kranje specifikacije koja je uredno deklarirana. Posto podrzava ATI HD seriju, znaci da je kontakt izmedju te dvije strane ostvaren. Pogotovo zbog Xbox360 cije srce kuca ATI ritmom i na ciju platformu takodjer izlazi doticna igra.

Sabotaze od strane nVidije i teorijama zavjere necu ni komentirati. Jedno je marketing i "the way it's ment to be played", "runs great on C2D"... a drugo je nepodrzavanje hardware-a koji je itekako sposoban vrtiti igru na pristojnim detaljima. Ili mozda nije? A i mislim da nema para zbog kojih bi se Konami na takav nacin blamirao i sebi kupio jedan ogroman minus na sad vec ogromnom trzistu recenzija.

Po meni su dva razloga: ili je ATI nesto gadno shebao prilikom pruzanja podrske, a s obzirom na deadline ovi su igru izdali (ipak imaju vremena od kojih cca. 30 dana unutar kojih je igra na umnazanju da izdaju patch; a i steam je tu, pa ga lako pokrpaju). Drugi je da su mozda naisli na nekakvu barijeru gdje doticni hardver nije u mogucnosti ispuniti postavljene zahtjeve programera/developera, a i na kraju sami izgled igre (sto i ne bi cudilo kod igre koja je multiplatformska s istovremenim datumom izlaska).
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 15:51   #14
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Lijepo sročen post, slažem se.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 16:13   #15
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Kada igru razvija programerski studio, trazi podrsku od proizvodjaca hardware-a, koji mu to drage volje pruza (barem bi trebao, posto na trzistu GPU-a (konkretno je GPU problem) nema monopola; a osim toga u interesu im je da na njihovoj seriji igra izgleda "bolje" nego kod konkurencije). Osim toga, dokaz je to i kranje specifikacije koja je uredno deklarirana. Posto podrzava ATI HD seriju, znaci da je kontakt izmedju te dvije strane ostvaren. Pogotovo zbog Xbox360 cije srce kuca ATI ritmom i na ciju platformu takodjer izlazi doticna igra.

Sabotaze od strane nVidije i teorijama zavjere necu ni komentirati. Jedno je marketing i "the way it's ment to be played", "runs great on C2D"... a drugo je nepodrzavanje hardware-a koji je itekako sposoban vrtiti igru na pristojnim detaljima. Ili mozda nije? A i mislim da nema para zbog kojih bi se Konami na takav nacin blamirao i sebi kupio jedan ogroman minus na sad vec ogromnom trzistu recenzija.

Po meni su dva razloga: ili je ATI nesto gadno shebao prilikom pruzanja podrske, a s obzirom na deadline ovi su igru izdali (ipak imaju vremena od kojih cca. 30 dana unutar kojih je igra na umnazanju da izdaju patch; a i steam je tu, pa ga lako pokrpaju). Drugi je da su mozda naisli na nekakvu barijeru gdje doticni hardver nije u moguc