Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2024., 14:30   #11581
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
A uvijek postoji i android emulator za linux/win platformu pa to uvijek moze biti za ne daj boze.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 14:30   #11582
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
OOOOO da App dopusta razine podesavanja koje na tako jeftinom uredaju koji tako dobro zvuci nebih ni sanjao. E sad - bass Management mene bas ne muci posto mogu na samom subu sve podesavat (Yamaha YST-SW205). Bolji streaming uredaj iskreno nemogu zamisliti jer zbilja mozes sve sto bi ikome trebalo. E sad - sve ovo sto pisem treba uzet sa zrnom soli i uzet u obzir na kojoj opremi je spojen. Sto bi bilo kad bi imao 5 puta bolje zvucnike? Neznam. Kolko citam i gledam recenzije WIIM Mini / Pro spojen sa Topping E30 DAC-om najcesce bi trebao davat slican zvuk ali nesto osjetno bolje bi bilo tek ak se ulozi cca 300 Eura ili vise u DAC. Cheapaudioman ima interesantan video na tu temu.



@quazar912 > kaj te smetalo kod NAD-a? Ja sam ga dugo pikirao pa eto sad uzeo WIIM (dal ce ostat jos cemo vidjeti).
Nije ti isto jel podešavaš sub iz pojačala ili na samom wooferu. Kad podešavaš na subcu (uobičajeno) ide ti full range signal paralelno i u zvučnike, dakle imaš preklapanje frekvencija koje sviraju i na subcu i na zvučnicima. Taj u zvučnicima jasno opada u glasnoći, pa je taj dio uvijek kritičan (muljav) kod uobičajenih sub-sat kombinacija.

WiimAmp je dobar upravo zato što ima mogućnost da ti odreže frekvenciju koja ide u zvučnike, npr. na 200Hz, što znači da ispod toga zvučnici ne sviraju ništa, tj. od 199 nadole sve preuzima sub. Naravno, tu onda podešavaš što ti već zvuči najbolje, al razlika u efektu je drastična.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 16:27   #11583
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Nije ti isto jel podešavaš sub iz pojačala ili na samom wooferu. Kad podešavaš na subcu (uobičajeno) ide ti full range signal paralelno i u zvučnike, dakle imaš preklapanje frekvencija koje sviraju i na subcu i na zvučnicima. Taj u zvučnicima jasno opada u glasnoći, pa je taj dio uvijek kritičan (muljav) kod uobičajenih sub-sat kombinacija.

WiimAmp je dobar upravo zato što ima mogućnost da ti odreže frekvenciju koja ide u zvučnike, npr. na 200Hz, što znači da ispod toga zvučnici ne sviraju ništa, tj. od 199 nadole sve preuzima sub. Naravno, tu onda podešavaš što ti već zvuči najbolje, al razlika u efektu je drastična.

Eksperimentirao sam malo sa oba sistema ali neku ogromnu razliku nisam primjetio. Kad koristim WIIM AMP za regulaciju onda je zvuk ugladeniji....bolji je prijelaz izmedu suba i zvucnika. Al kazem ne opet tako drasticno.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 17:23   #11584
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova

@quazar912 > kaj te smetalo kod NAD-a? Ja sam ga dugo pikirao pa eto sad uzeo WIIM (dal ce ostat jos cemo vidjeti).
pa baš to da me nije ništa smetalo nego da me nije osvojilo kao većinu reviewera ...jednostavno obično pojačalo..valja je to bilo onak malo plaćeno da bi se potakla prodaja

jer iskreno teško da amp s početka nečje ponude može bit "bolji"od onog iz sredine ili čak gornjeg dijela ponude. solidan - da, ali više od toga. čak sam čitao da Nad 325 ima življi, dinamičniji, muzikalniji zvuk od 355 pa i 375 modela koji košta prek soma "evra".

a probao sam nekoliko tih jeftinih pojačala i ne mogu reć da neki iskače. eto nisam probao neko iz A klase (marantz pm 7200/8200) da vidim dali lampaši koji su u A klasi toliko bolje zvuče od AB klase. 50
D klasu nisam čuo kod sebe, a osim Wiima tu aduta ima i Yamaha onaj model w 50

nebi uzimao pojačalo bez ton kontrola, zato sam odma prekrižio Audiolab, rega,arcam,quad i sl. no da ih mogu probati paralelno možda, kažem možda bi neko i ostavio, no kupovati naslijepo nebi.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 18:47   #11585
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa baš to da me nije ništa smetalo nego da me nije osvojilo kao većinu reviewera ...jednostavno obično pojačalo..valja je to bilo onak malo plaćeno da bi se potakla prodaja

jer iskreno teško da amp s početka nečje ponude može bit "bolji"od onog iz sredine ili čak gornjeg dijela ponude. solidan - da, ali više od toga. čak sam čitao da Nad 325 ima življi, dinamičniji, muzikalniji zvuk od 355 pa i 375 modela koji košta prek soma "evra".

a probao sam nekoliko tih jeftinih pojačala i ne mogu reć da neki iskače. eto nisam probao neko iz A klase (marantz pm 7200/8200) da vidim dali lampaši koji su u A klasi toliko bolje zvuče od AB klase. 50
D klasu nisam čuo kod sebe, a osim Wiima tu aduta ima i Yamaha onaj model w 50

nebi uzimao pojačalo bez ton kontrola, zato sam odma prekrižio Audiolab, rega,arcam,quad i sl. no da ih mogu probati paralelno možda, kažem možda bi neko i ostavio, no kupovati naslijepo nebi.

Sve mi se cini da i na kraju bude tak...WIIM Amp ide natrag, za pocetak WIIM Mini preko toslinka na Jamo a s vremenom - nesto sto ce doista bolje zvucat nego Jamo...i kad smo kod toga mozda par boljih zvucnika da mogu subwoofer izbaciti iz igre mozda...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 18:49   #11586
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
To za 20 godina

Nego, kompliciras sa tom app a nisi odgovorio da li radi offline
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 20:23   #11587
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
To za 20 godina

Nego, kompliciras sa tom app a nisi odgovorio da li radi offline
Nope ne radi A ovo sa 20 godina mozda ni nisi fulao
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 20:56   #11588
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
nebi uzimao pojačalo bez ton kontrola, zato sam odma prekrižio Audiolab, rega,arcam,quad i sl. no da ih mogu probati paralelno možda, kažem možda bi neko i ostavio, no kupovati naslijepo nebi.
meni ne smeta niti najmanje što audiolab i slični nemaju tone control.
možda griješim, ali kod digitalnih izvora glazbe i filma već su sve inženjeri zvuka napravili da to zvuči kako treba odnosno kako oni misle da treba. na primjer ako gledaš film u 5.1 sustavu onda svi zvukovi i tonovi i su već optimalno podešeni. usuđujem se reći i za najobičniji stream sa tidala, deezera, spotifya i slično ... mp3/flac već su namješteni kako treba i zvuk su jedinice i nule. nema više trake, ploče, radio stanica sa kompresiranim zvukom do granice neslušljivosti. što sirovije to realniji zvuk, a arcam i audiolab su vjerni sa svojim pojačalima da se što manje upliću u mjenjanje boje zvuka.

nekad smo u autoradio htjeli što više kotačića i gumbića sa treble bass loudness kontrolama hehe

ovo je moj komentar čisto subjektivne prirode i želje da si jednog dana mogu priuštiti arcama LOL
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 21:13   #11589
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Audi(j)ofilski pristup i je bez ikakvih tone control jer sve to, barem u teoriji, kvari zvuk u odnosu na onaj kako je zamisljen u studiju i za vrijeme miksanja. Medjutim, skoro nitko nema idealnu prostoriju a jos manje kakva je koristena za produkciju. Tako da kontrole mogu malo pomoci iako je ispravniji/audioflskiji pristup rijesiti prostor u kojem se slusa, refleksije, stojne valove, etc. Dok pojacalo i zvucnici ne bi trebalo to umjetno kompenzirati.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 21:39   #11590
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Hi-Fi

E sad bi trebali imati sobe kao što je producent zamislio, opremu kakvu je zamislio na pozicijama na kojima je zamislio i slušati na glasnoći koju je zamislio…

Želim glazbu slušati u svojoj sobi na glasnoći koja mi odgovara na način i po boji tona koji meni odgovara. Zato su mi te audiofilske fiksacije bezveze tipa manje je više, “samo power gumb i potenciometar”...

Osim toga ljudi u studiju nekad uzimaju u obzir opremu na kojoj će većina publike slušati glazbu pa zvuk prilagođavaju tome.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 22:15   #11591
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Audi(j)ofilski pristup i je bez ikakvih tone control jer sve to, barem u teoriji, kvari zvuk u odnosu na onaj kako je zamisljen u studiju i za vrijeme miksanja. Medjutim, skoro nitko nema idealnu prostoriju a jos manje kakva je koristena za produkciju. Tako da kontrole mogu malo pomoci iako je ispravniji/audioflskiji pristup rijesiti prostor u kojem se slusa, refleksije, stojne valove, etc. Dok pojacalo i zvucnici ne bi trebalo to umjetno kompenzirati.
Ma taj puristicki pristup da slusas glazbu kako ju je zamislio producent su budalastine za naivne, nema to veze sa audiofilijom... Niti je svaki producent vrhunski strucnjak, niti je sva oprema za snimanje vrhunska... Ista skladba koju izvode dva razlicita glazbenika na dva razlicita instrumenta ce zvucati potpuno razlicito, zato i postoje silne snimke orkestralnih djela pa kome se sto svidi... Uzmi samo Vivaldijeva Cetiri godisnja doba gdje imas verziju koja je snimljena prema originalnom notnom tekstu (odn., trudili su se svirati sto je blize originalu na pretecama modernih gudackih instrumenata), a imas i modernije verzije koje zvuce totalno drukcije i well, modernije...

Cisto informativno - Bösendorfer Imperial 290, Steinway D-274 and Yamaha CFX - sve vrhunski klaviri, isti pijanist ih svira, a zvuce skroz razlicito... Svi su u istoj dvorani, svi su snimani sa istom opremom... I onda se pojave nadobudni audiofili i pocnu fantazirat, a samo na ovome bi im srusio sve njihove snove...

Druga stvar, uzmemo od Natali Dizdar album 'Pronadji put'... Znaci, taj album je tako kriminalno lose produciran da bih producentu zalijepio po jednu samarcinu za dobro jutro, dobar dan i laku noc... Tu ni ton kontrole ne mogu pomoci koliko je to lose producirano... I djabe sva audiofilska oprema ako moras slusat ovaj drek od albuma... A neki englezi kao producirali...


Nakon 30 godina proucavanja audiofilije, audio tehnike, itd, zakljucio sam da sam ja taj koji zeli zvuk podesiti kako meni pase, a ne obratno... Najbolji nacin za to je sa koristenjem sto boljih monitorskih zvucnika... U mom slucaju, na stolu mi sjede 2x Adam A7x i Mackie Big Knob Passive... Preslusao sam jedno 6-7 monitora kroz par dana kada sam birao i na kraju odabrao Adame, ponajvise jer imaju fantasticne visoke (ribbon tweeter)... Podesio sam ih kako sam skuzio da mi pase za slusanje u sobi gdje radim, a ne kako naklapaju raznorazni strucnjaci... Od slusalica, nakon sto sam preslusao sve i svasta, otkrio sam da mi najbolju kontrolu basa imaju Denon AH-D600 pa sam si ih nabavio... To je spojeno preko nekog lampaskog pretpojacala nabavljenog preko AliExpressa koje sam modificirao sa kvalitetnijim lampama i DACovima il stasam vec stavljao (nekakve zohare)... I sada to zvuci skroz pristojno...

Jedino sto imam od audiofilske opreme je CD player - Denon DCD-3560 koji je zapravo high-end audiofilski CD player sa pocetka 90ih, ima 17kg, odvojene stupnjeve za digitalni i analogni dio, 20bit DAC, 8x oversampling... I jedini je u stanju reproducirati kvalitetno neke od vrhunski produciranih albuma koje imam... Kad slusam preko njega, slusalice idu direkt na njega jer ima vrhunsko pretpojacalo za slusalice...



Za kraj - sve te audiofilske gluposti oko srebrnih kabela za napajanje od 100EUR, pozlacenih LAN kabela, unimetralno dijastriticno usmjerenih antena za wifi, audiofilskih LAN switcheva, pa cak i silnih zvucnickih kabela od 100EUR/m su teske budalastine... Da ne pricamo o zvucnicima od 100kEUR, pojacalima od 50kEUR, sobama za slusanje... To su drkice za ekipu sa stvarno puno para koji zele biti razliciti od pajdasa koji imaju Sony mini liniju...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 23:12   #11592
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Em si quotao/napao pogresnu osobu em si sam sebe pobio u istom postu
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 23:16   #11593
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938