Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2021., 17:49   #7531
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Za mene je drek i ostat će, jer prvo ne isporučuju punjač, a drugo podržan je samo 25W. Ja volim imati dostupno brzo punjenje, a ako poželim lako ga spojim na spori punjač. Kad se negdje žurim, nek se nađe superbrzi punjač.

OP je i dalje mila majka u pogledu softvera i nadogradnji u usporedbi s recimo Xiaomijem, Motorolom, Nokijom pa i Realmijem ako ćemo iskreno....
Ha ha, sad shvaćam na što ciljaš. Gledaš po boljoj opremljenosti punjača. NE razumiješ što je PD i grijanje. Svodi se : "moj jači od tvog". Ja ću biti sretan ako dobiješ 120w i slatko nasmijati najbržem degradiranju baterije

A gdje žuriš osim ako nije u pitanju ovisnost o smaku svijeta, potres?
Puniš gdje god stigneš , po doma, na poslu, po restoranu na doručak/ručak. U autu jedva punim kad pičim na more svaki vikend. Powerbank nosim samo poslovno na put.

Za OP baš i ne slažem. Ne sviđa mi politika dijelova i ograničen storage do 256gb
Zašto ne preporučuješ OP 9 pro? Vau, još brži punjač ima?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 21:29   #7532
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Punim sa 50w već godinu i nešto sitno i baterija traje 6h sot kao i prvog dana. Tak da te priče o tolikoj degradaciji su bapske priče kao i 'puni od 20% do 80%'. To je najveća glupost koju sam u životu čuo.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 21:32   #7533
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ha ha, sad shvaćam na što ciljaš. Gledaš po boljoj opremljenosti punjača. NE razumiješ što je PD i grijanje. Svodi se : "moj jači od tvog". Ja ću biti sretan ako dobiješ 120w i slatko nasmijati najbržem degradiranju baterije

A gdje žuriš osim ako nije u pitanju ovisnost o smaku svijeta, potres?
Puniš gdje god stigneš , po doma, na poslu, po restoranu na doručak/ručak. U autu jedva punim kad pičim na more svaki vikend. Powerbank nosim samo poslovno na put.

Za OP baš i ne slažem. Ne sviđa mi politika dijelova i ograničen storage do 256gb
Zašto ne preporučuješ OP 9 pro? Vau, još brži punjač ima?
Imam Ugreen PD 65W punjač i strašno je dobar. Evo upravo njime punim OP8T, za promjenu jelte

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Punim sa 50w već godinu i nešto sitno i baterija traje 6h sot kao i prvog dana. Tak da te priče o tolikoj degradaciji su bapske priče kao i 'puni od 20% do 80%'. To je najveća glupost koju sam u životu čuo.
Pa jasno, imao sam nekoliko mobova s 50 i 65 W punjačima, i nema tu degradacije. Ne punim uvijek s tim punjačem, ali kad zatreba, dobro dođe.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 21:42   #7534
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Tak da te priče o tolikoj degradaciji su bapske priče kao i 'puni od 20% do 80%'. To je najveća glupost koju sam u životu čuo.
Za tebe su to gluposti jer se nisi potrudio odvojiti par minuta da istrazis navedenu tematiku.
Nisu to nikakve bapske price nego znanstvene cinjenice potvrdjene u laboratoriju i preporucene od strane proizvodjaca i strucnjaka zbog nacina kako te baterije funkcioniraju i njihove kemije.
Za li-ion baterije je preporuka da se nadopunjavaju.

https://www.androidauthority.com/max...y-life-882395/

To sto ti nesto nisi primjetio je manje bitno.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 22:35   #7535
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
To je glupost jer se promovira korištenje 60% baterije - od 20 do 80 posto. Da želim koristiti 60% baterije kupio bih mobitel od 2400Mah baterije a ne 4000. I moj se mobitel ne zagrije sa 50w punjačem kada dođe do 100% kao sa 5W punjačem kada je mobitel jako topli. Degradacija o kakvoj se priča je mit. Degradacije naravno da ima ali nije toliko velika razlika. Kolega sa S8+, S9+ i Note 20 ima puno veću degradaciju sa slabijim punjačima nego ja sa 50w.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 23:02   #7536
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
To je glupost jer se promovira korištenje 60% baterije - od 20 do 80 posto. Da želim koristiti 60% baterije kupio bih mobitel od 2400Mah baterije a ne 4000. I moj se mobitel ne zagrije sa 50w punjačem kada dođe do 100% kao sa 5W punjačem kada je mobitel jako topli. Degradacija o kakvoj se priča je mit. Degradacije naravno da ima ali nije toliko velika razlika. Kolega sa S8+, S9+ i Note 20 ima puno veću degradaciju sa slabijim punjačima nego ja sa 50w.
Da, sasvim je logicno da baterija koja se brže puni sporije degradira
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 23:26   #7537
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Imam Ugreen PD 65W punjač i strašno je dobar. Evo upravo njime punim OP8T, za promjenu jelte
Također,imam uGreen-ov 65w PD Gain sa 4 porta i napajam laptop. Na žalost, nemoj prerano veseliti jer uGreen nema certifikaciju VOOC (zajedno sa oneplus warp i realme dart) i tako dakle, ne puni ti OP tom brzinom makar niti ni približno. Malo bolje potrudi čitati specifikacije pa onda u sebi odgovori istinu.

Kao što sam gore naveo, Oneplus ima vlastiti standard - koji naravno samo radi s vlastitim punjačima i kabelima. A razlika je dodatn pin po konektoru kabela i punjača da konačno prepoznaje warp punjenje. Čisto da te ne ponižavam u neznanju

Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Pa jasno, imao sam nekoliko mobova s 50 i 65 W punjačima, i nema tu degradacije. Ne punim uvijek s tim punjačem, ali kad zatreba, dobro dođe.
Ako imao punjače od treće strane, punili su sporije i nisu degradirali.

Čekao sam tvoje odgovore nepunih 4 sata. Baš zanimljivo.
Za info, OP3T i OP6T krepani za godinu pol. Morao sam slati u Poljsku na servis na izmjenu. Otada više nemam interesa/povjerenja u Oneplus.

Koliko sam raspisao u odmaralištu Macola i sad pičim prema Zg.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 01:07   #7538
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Da, sasvim je logicno da baterija koja se brže puni sporije degradira



S obzirom da mu baterija traje 3h sot na s9+ tako je ispalo.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 01:20   #7539
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da smo 120 puta rekli da SoT nema ama baš nikakvu težinu niti je mjerilo izraubanosti baterije.
Svaki novi mobitel u smislu svake nove generacije ima sve više i više hardverskih kuraca koji cuclaju struju, a također i drljavo govno od OSa zvano Android ima sve više i više procesa koji također doprinose trošenju iste. Tako da SoT kod mene može biti 7 sati a kod tebe 3 sata na istom mobitelu sa jednako degradiranom baterijom jer sigurno jednako ne koristimo i ne trošimo mob.

Da se SoT smanjio - sigurno da jest, ali od kad si mob kupio do tog trenutka je prošlo 2 godine pa je i Andro Knego napravio svoje a i razne "optimizacije" istog u režiji proizvođača mobitela. A bogamu ni aplikacije koje se apdejtaju nisu nevine.

Npr. Moja žena i moj ćaća imaju Xiaomi Mi A3. Žena kraj dana dočeka sa 25% i meće ga punit preko noći - svaki dan.
Ćaća ima isti i podjednako star primjerak (preko godinu dana oba). On ga meće punit svake nedjelje kad mu dođe na 30%.
Po tome bi rekli da je ženin za otpis jer ga puni svaki dan, a ćaćin da je kak treba bit a SoT im je isti - 4-5 sati.

Razlike su u tome da žena koristi 2 SIMa unutra, da je konstantno na netu, što mreža što wifi - ukratko - koristi se. Ćaća ima jedan SIM unutra, ne koristi podatkovni promet, samo WiFi i jedino što od neta koristi je Whatsapp i brutalno kameru. I mislim da je 5x do sada upalio Youtube.

Poanta priče je - ne znamo kako tko koristi mob. Pa kad netko kaže "imam 3 sata SoTa na S9+ jer je baterija degradirala" mi zvuči malo pretanko

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 30.05.2021. u 01:28.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 05:31   #7540
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Također,imam uGreen-ov 65w PD Gain sa 4 porta i napajam laptop. Na žalost, nemoj prerano veseliti jer uGreen nema certifikaciju VOOC (zajedno sa oneplus warp i realme dart) i tako dakle, ne puni ti OP tom brzinom makar niti ni približno. Malo bolje potrudi čitati specifikacije pa onda u sebi odgovori istinu.

Kao što sam gore naveo, Oneplus ima vlastiti standard - koji naravno samo radi s vlastitim punjačima i kabelima. A razlika je dodatn pin po konektoru kabela i punjača da konačno prepoznaje warp punjenje. Čisto da te ne ponižavam u neznanju



Ako imao punjače od treće strane, punili su sporije i nisu degradirali.

Čekao sam tvoje odgovore nepunih 4 sata. Baš zanimljivo.
Za info, OP3T i OP6T krepani za godinu pol. Morao sam slati u Poljsku na servis na izmjenu. Otada više nemam interesa/povjerenja u Oneplus.

Koliko sam raspisao u odmaralištu Macola i sad pičim prema Zg.


Отправлено через iPhone
A gdje sam ja napisao da Ugreen podržava Vooc i da se puni jednako brzo? Samo sam napisao da imam taj punjač i koristim ga ponekad.
Kupio sam ga da imam kvalitetan punjač, jer je izgledno da će sve više proizvođača izbacivati punjače, pa sam se osigurao.

Sretan ti put 😉
locks je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:21   #7541
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Servisno iskustvo.
Baterija traje kao i mob. 2 godine. Nakon toga kako tko ima srece. Imam picajzle klijente kojima baterija ode nakon 2 godine, s druge strane klijente koji pune s 5 do 55w punjačima od 2 usd ili 25 usd i baterija super nakon 2 godine (naravno konektor punjenja crkne radi losih kablova) Nemojte padat na marketing o degradacijama i slicnim laboratorijskim testovima, sve se baterije degradiraju nakom 2 godine neke više neke manje ovisno o korištenju. Vise utjecaja na degradaciju ima loš sw i milijun loših ažuriranja nego dobar kvalitetan punjač bilo koje brzine.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:26   #7542
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Servisno iskustvo.
Baterija traje kao i mob. 2 godine. Nakon toga kako tko ima srece. Imam picajzle klijente kojima baterija ode nakon 2 godine, s druge strane klijente koji pune s 5 do 55w punjačima od 2 usd ili 25 usd i baterija super nakon 2 godine (naravno konektor punjenja crkne radi losih kablova) Nemojte padat na marketing o degradacijama i slicnim laboratorijskim testovima, sve se baterije degradiraju nakom 2 godine neke više neke manje ovisno o korištenju. Vise utjecaja na degradaciju ima loš sw i milijun loših ažuriranja nego dobar kvalitetan punjač bilo koje brzine.
Nema šanse da punjenje od 30W sprži batku u godinu dana. Pa ni 50W. Dvije godine isto ne bi trebalo biti problem. Sve preko je već nešto drugo. Moje iskustvo. Tako da se potpuno slažem s tobom. A obzirom da većina nas ovdje promijeni mobitel unutar 2g. (a neki i puno prije) onda je sve jasno.
delavi je offline   Reply With Quote
<