Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.12.2015., 12:36   #631
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ja ti imam Zotac miniPC, sa 2930 procom, 4Gb rama, 120gb ssd-om, i to je srednja zalost kako radi u windowsima, ono, kao da radim na athlonu 1600+ sa 512mb rama. jednostavno za sve ima zadrsku, ono kliknes novi tab, pa mu treba 3 sekunde da otovri, naglo zatvaranje prozora i otvaranje novog rezultira cekanjem par sekundi.
probao razlicite instalacije windowsa, i 2 ssd-a, cak na kraju i zamijenio pod garanciju za drugi, i isti vrag, jednostavno slabo radi taj proc. 2955 je mozda malo jaci, ali trebao bi biti barem 50% jaci da bi radio smooth.
Gledao sam sada, navodno sa zadnjim driverom radi na HD audio na Windowsima.
Na OpenElecu radi izgleda bez problema te je i sam rad svega brži. Po meni probaj gore staviti zadnji OpenElec sa Kodi-em pa vidi. Nemoraš ni reinstalirati, digni ga sa USB-a.
9800pro je offline  
Staro 08.12.2015., 12:39   #632
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
A mislim da je ljenost glavni razlog... realno, Kodi mi radi bez greške... jako rijetko se nađe neki video koji ne može vrtiti. Da ne kažem da imam gore 32bit W7, tako da mi ni 4GB rama nije iskorišteno.

Mislim da ću kad uhvatim malo vremena, instalirati 12cm ventilator, i staviti neki mali SSD unutra.

Recimo ovo mi nije htio vrtiti:
Citiraj:
General
Complete name : Star.Wars.III.Revenge.Of.The.Sith.(2005).1080p.BDRip.x265(HEVC).DTS-MA.6.1-MaryJane.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2
File size : 8.16 GiB
Duration : 2h 20mn
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 8 336 Kbps
Movie name : Star.Wars.III.Revenge.Of.The.Sith.(2005).1080p.BDRip.x265(HEVC).DTS-MA.6.1-MaryJane
Writing application : Lavf55.36.102
Writing library : Lavf55.36.102

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 2h 20mn
Width : 1 916 pixels
Height : 816 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Default : Yes
Forced : No

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format profile : MA / Core
Mode : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 20mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : Unknown / 1 509 Kbps
Channel count : 7 channels / 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, Back: C, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossless / Lossy
Default : Yes
Forced : No
RimtuTiTuki je offline  
Staro 08.12.2015., 13:24   #633
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
x265
Vidim da je to codec u filmu a ne x264.
Uglavnom izgleda da je to problem. Treba dosta jači procesor da bi to vrtio...
Pravilo ti je da što je manji file a kvaliteta je "visoka" file je zahtjevniji za reprodukciju.
Ja sve svoje filmove sa HD audio-m imam od Grym-a. Jesu između 12-20gb ali rade bez problema.
Barem danas brzina interneta i storage nisu problem.
9800pro je offline  
Staro 08.12.2015., 16:30   #634
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma samo remux i gotovo, nikakve kompresije.

nego, ja mislio da je openelec samo za raspberry? kako se to instalira na obicni win komp? odnosno, u mom slucaju na miniPC?
Gabre je offline  
Staro 08.12.2015., 16:43   #635
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mikeyy je offline  
Staro 08.12.2015., 18:16   #636
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
S time da ako se želi testirati, može se instalirati na USB stick ili SD karticu...

Ispravite me ako griješim, ali potrebno je imati dva sticka.. jedan na koji se snimi IMG i s njega se vrši instalacija na drugi stick (ili SDcard)
RimtuTiTuki je offline  
Staro 08.12.2015., 18:28   #637
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ako se moze probati preko stickova, odlicno. da ne diram ssd na kojem su win10
Gabre je offline  
Staro 08.12.2015., 19:26   #638
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Ok ljudi...jel moze preporuka media playera sa wi fi antenom. Sto jeftinije to bolje...
Iskreno ne znam nista o kodiju i slicno ali zelja mi je gledati serije sa interneta u sobi na tv-u ili neki stream nekog sporta i sta se vec nudi. Ne zelim spajati kabelom uredjaj zato mi treba wi fi.
Ne patim od velikih rezolucija, dovoljan mi je i 720p.
Kako idu ti daljinci sto dolaze s uredjajima jel dovoljno za osnovno baratanje menijem i sl.?

I ima li gdje neki tutorijal o tom kodiju, kako postaviti...sta gledati i instalirati. Hvala !
dekky je offline  
Staro 08.12.2015., 21:06   #639
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Ok ljudi...jel moze preporuka media playera sa wi fi antenom. Sto jeftinije to bolje...
Iskreno ne znam nista o kodiju i slicno ali zelja mi je gledati serije sa interneta u sobi na tv-u ili neki stream nekog sporta i sta se vec nudi. Ne zelim spajati kabelom uredjaj zato mi treba wi fi.
Ne patim od velikih rezolucija, dovoljan mi je i 720p.
Kako idu ti daljinci sto dolaze s uredjajima jel dovoljno za osnovno baratanje menijem i sl.?

I ima li gdje neki tutorijal o tom kodiju, kako postaviti...sta gledati i instalirati. Hvala !

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=94268

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120024
RimtuTiTuki je offline  
Staro 09.12.2015., 11:30   #640
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ako se moze probati preko stickova, odlicno. da ne diram ssd na kojem su win10
Može se probati.

Kao što sam i mislio... potrebna su dva USB sticka... Jedan s kojeg se vrši instalacija, i drugi na koji se instalira.

Jučer sam se malo igrao, i stvar radi dobro i brzo... Tu i tamo malo zašteka, ali mislim da je to do USB sticka (stavio sam stvarno najstariji koji imam), da se stvar instalirana na neki 30GB SSD, mislim da bi letilo

Nisam imao vremena vidjeti kako se ponašaju pluginovi, ali mislim da ću se sa Windowsa prebaciti na Openelec.
RimtuTiTuki je offline  
Staro 09.12.2015., 13:50   #641
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ako se moze probati preko stickova, odlicno. da ne diram ssd na kojem su win10
A joj, win10 na tom Celeronu...nije ni čudo da ti je sve sporo bez obzira na SSD.
Pukni gore OpenElec ko kolega malo više pa vidi, mislim da će ti raditi puno bolje.
Sad sam gledao za onaj Tronsmart novi player na njihovom forumu, HD audio podrška je u najbolju ruku tak-tak...
Ima instaliran VidON Kodi gore posebno pripremljen za njihov player i HD audio radi ali samo softwerski pa ide van LPCM.
Običan Kodi navodno kažu ne radi jer nije otimiziran, bla bla bla.
Uglavnom nema tu neke promjene od starije generacije playera.
Čak i Raspberry Pi2 ima softwerski decode HD audia u LPCM u jednoj verziji Kodi-a (OpenElec) a dođe 350-400 kuna...
9800pro je offline  
Staro 09.12.2015., 17:28   #642
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
A joj, win10 na tom Celeronu...nije ni čudo da ti je sve sporo bez obzira na SSD.
Pukni gore OpenElec ko kolega malo više pa vidi, mislim da će ti raditi puno bolje.
Sad sam gledao za onaj Tronsmart novi player na njihovom forumu, HD audio podrška je u najbolju ruku tak-tak...
Ima instaliran VidON Kodi gore posebno pripremljen za njihov player i HD audio radi ali samo softwerski pa ide van LPCM.
Običan Kodi navodno kažu ne radi jer nije otimiziran, bla bla bla.
Uglavnom nema tu neke promjene od starije generacije playera.
Čak i Raspberry Pi2 ima softwerski decode HD audia u LPCM u jednoj verziji Kodi-a (OpenElec) a dođe 350-400 kuna...
Ma sto ti je, najbolje da ne rade windowsi na takvim komponentama, a i predvidjen je za windowse. Cak ima modela koji dolaze sa predinstaliranim.

A ovo sto pricas za androide, tocno, ja sam odustao, jos ih nema kako treba. Osim nvidia shielda.
Gabre je offline  
Staro 09.12.2015., 20:12   #643
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Koje su mane Openeleca u usporedbi sa kombinacijom Kodi - Windows?
RimtuTiTuki je offline  
Staro 09.12.2015., 20:35   #644
Masster
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
u medjuvremenu sam vidio da kao vec neki sloznei kompletici dolaze po 100+ dolara,
reko zaboravi tu glupost, sve me kopa da narucim onaj Tronsmart S905 Telos
ali koliko sam istrazivao zadnja dva dana, jos ne postoji android box koji radi passthrough DTS HDMA signala... ovaj telos bi navodno trenao pustati Dolby HD i DTSHD, ali kroz Kodi koji dolazi preinstaliran, tj, Vidon XBMC.
e sad, jel to pametno, ili ic uloziti u novi case za komp pa ga utisati maksimalno koliko mogu.
Ne kontam bas najbolje. Da li ovi android boxovi imaju mogucnost pustanja DTSa preko optickog izlaza ili ne.
Masster je offline  
Staro 09.12.2015., 20:40   #645
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Samo DTS, ALI ne i DTS HD, te DTS HDMA.
Dts je stari standard i daleko slabija kvaliteta zvuka, dvd filmovi su u DTS uglavnom.
Ako nemas pravo kucno kino nego neke komp zvucnike, ili jos gore samo tv zvucnike, onda se ne moras s tim zamarati.
Ja sam.sinoc isprobavao na istom filmu razliku izmedju DTS zvuka, i onda Dts HD MA, i osjetno je zvuk bolji na HD MA
Gabre je offline  
Staro 09.12.2015., 20:43   #646
Masster
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 21
Imam risiver i 5.1 zvucnike. Al posto je risiver star skoro 10 godina pitanje je pusta li DTS HD uopste. Bitno mi je da dts obicni visekanalni radi. Hvala
Masster je offline  
Staro 09.12.2015., 21:02   #647
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Samo DTS, ALI ne i DTS HD, te DTS HDMA.
Dts je stari standard i daleko slabija kvaliteta zvuka, dvd filmovi su u DTS uglavnom.
Ako nemas pravo kucno kino nego neke komp zvucnike, ili jos gore samo tv zvucnike, onda se ne moras s tim zamarati.
Ja sam.sinoc isprobavao na istom filmu razliku izmedju DTS zvuka, i onda Dts HD MA, i osjetno je zvuk bolji na HD MA
koji zvucnici i koje pojacalo je u pitanju ? ...gledao si isti film/scene ili nesto razlicito?
sodom je offline  
Staro 09.12.2015., 21:15   #648
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Masster Pregled postova
Imam risiver i 5.1 zvucnike. Al posto je risiver star skoro 10 godina pitanje je pusta li DTS HD uopste. Bitno mi je da dts obicni visekanalni radi. Hvala
pa upisi model receivera u google, ili ovdje, pa lako saznas, ali 99% da ti ne podrzava nove HD standarde.

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
koji zvucnici i koje pojacalo je u pitanju ? ...gledao si isti film/scene ili nesto razlicito?
marantz 5008, polk audio RTiA7 i centralni CSiA6

da, ista scena. zvuk je puniji, mocniji, i glasniji. razgovjetniji.
Gabre je offline  
Staro 09.12.2015., 22:28   #649
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Koje su mane Openeleca u usporedbi sa kombinacijom Kodi - Windows?
Nema ih!
GoodLooker je offline  
Staro 10.12.2015., 08:51   #650
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Nema ih!
Nda.
Mislim da su mane prilicno ocite - imas Kodi, i to je to. Ako hoces koristiti bilosta drugo na tom boxu/kompu, ides na android ili win.
rendula je offline  
Staro 10.12.2015., 09:03   #651
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Mene čisto zanima da li postoji neko ograničenje što se tiče videa ili zvuka.

Windowsi mi ne trebaju na kućnom kinu, za ostale stvari imam i komp i tablet i laptop,... a na kraju krajeva i mobitel...
RimtuTiTuki je offline  
Staro 10.12.2015., 09:12   #652
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nda.
Mislim da su mane prilicno ocite - imas Kodi, i to je to. Ako hoces koristiti bilosta drugo na tom boxu/kompu, ides na android ili win.
Upravo tako (mislio sam da je očito da je Openelec "ljuska" za Kodi), ako želiš koristiti Office, Računovodstveni program ili surfati bespućima interneta....Openelec nije za to.
Ali ako trebaš kvalitetan OS za media player baziran na Kodiju, perfektan je.
GoodLooker je offline  
Staro 10.12.2015., 17:35   #653
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nda.
Mislim da su mane prilicno ocite - imas Kodi, i to je to. Ako hoces koristiti bilosta drugo na tom boxu/kompu, ides na android ili win.
tocno to, meni openelec nema smisla iz dva razloga.
Prvo trebas imati pristojno jak hardver da bi vrtio blu ray remuxe, i jos uz to nemas i dalje podrsku za dtsHDMA (vjerojanto)
a onda drugo, taj pristojan hardver ne mozes koristiti za nista drugo tipa youtube, torrente, surfanje, itd.

i opet, android box onda ima puno vise smisla, a kosta sve skupa jednako. jer i pi2 dok sve pokupujes i pospajas da je funkcionalno, moras potrositi i vise nego pristaojan android box, a prednosti nema.
Gabre je offline  
Staro 10.12.2015., 17:42   #654
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ja sam mislio da razgovaramo o media playerima, kakvo vražje surfanje?
btw. youtube imaš na Kodiju, torrente također.
GoodLooker je offline  
Staro 10.12.2015., 18:06   #655
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
cekaj, media player upravo bas treba moci sve to. Inace bi ga zvao video player.

Imam obican bluray player ako cemo bas to, i isto vrti i mkv i avi i mp3 i flac i sve. Ali nije media player.
Gabre je offline  
Staro 10.12.2015., 19:14   #656
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Miljama daleko je Openelec+Kodi od video playera. Da sad ne nabrajam sve funkcije jer popis je praktično beskonačan.
Zašto bi opcija surfanja bila nešto što definira media player, ne razumijem?
GoodLooker je offline  
Staro 10.12.2015., 21:03   #657
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
meni ne pase, eto. Jer se sjetim u sred filma ic zaustavit i potrazit glumca na IMDB. samo alt tabnem i to je to.
kako to u kodiu napraviti a da mi ne treba programersko iskustvo i 78 addonova.

dapace, napisi mogucnosti openelec-a, mozda promijenim misljenje, no velim, meni najvise fali sto nijedna od tih zdelanec rjesenja nema punu podrsku za DTS HD i DTS HDMA zvuk i jednostavno za mene je prekrizeno.
Gabre je offline  
Staro 10.12.2015., 21:27   #658
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Kakve veze ima Openelec/Kodi sa DTS HD audiom? Ako ti je DTS HD bitan (meni osobno je apsolutno nebitan), kupiš NUC, instaliraš Openelec i imaš DTS HD...di je problem? Openelec je baziran na Ubuntu (debian) i njegovo korisničko sučele je modificirana verzija Kodija. Radi izvrsno i stabilno, brz ko metak i na slabijem hardveru. Instalacija na računalo (npr NUC) traje ravno 5 minuta. Nije potrebno nikakvo programersko znanje, instaliraš ga sa USB-a i voziš. Nakon instalacije podesiš u postavkama jezik, vremensku zonu, jezik titlova i par sitnica. Sve vrlo jednostavno i pregledno. Za sve ostalo (plugins, samba,dodavanje izvora medija) imaš internet ili temu XBMC aka KODI na ovom forumu.
Vezano za "movie information" opciju (info o filmu, glumci, najava itd.), pa to u Kodiju radi da ne može bolje, oš po defoltu ili još bogatije opcije sa nekim pluginom, npr. Universal Movie Scraper:


Zadnje izmijenjeno od: GoodLooker. 10.12.2015. u 21:39.
GoodLooker je offline  
Staro 10.12.2015., 23:15   #659
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne kuzis ti, nisam lud kupovati intel NUC koji kosta $500, pa na njemu vrtiti iskljucivo Kodi, samo da bi dtshd radio.

zato sam odlucio postojeci komp nadograditi za te novce i sloziti vrhunski media centar, na kojem mogu sve, i zaigrat i kodi i sto mi padne na pamet. Jer sve drugo je kompromis.

nekome kome je stalo do DTS HD zvuka nema sto razmisljati o android stickovima i openelec-u i pi2

i opet nisi mi naveo sto jos mos sa openelcom osim kodi-a gore?
Gabre je offline  
Staro 11.12.2015., 00:09   #660
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ok, za tebe je kompletno računalo s officeom, preglednicima, igrama itd.... "media player", za mene je to najlošija moguća opcija, trebam samo Kodi (ili eventualno Plex). U potpunosti sam zadovoljan s njim i zadovoljava sve moje potrebe za multimedijom na tv-u.
Opcija kompletnog računala je za mene potpuno nerentabilna s obzirom na potrošnu energije i cijene komponenata. Da ne spominjem da ne želim računalo u dnevnoj sobi ispod televizora.Openelec=Kodi, on je OS koji je sa korisničke strane Kodi. Nema dodatnih opcija osim raznih konfiguracija mreže, wifi-a, bluetooth-a...što Kodi inače nema. Openelec podržava DTS HD zvuk...ako tvoj hardver to podržava.
Nema u njemu opcije instalacije knjigovodstvenog programa, League of Legends i internet preglednika.
GoodLooker je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na