Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2015., 01:22   #1921
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Dečki, ja ću se samo-ranit, ovo više nije zajebancija.
Stavim ju lijepo unutra, pospajam sve, provjerim, i čim sam je upalio - čudan zvuk koji nikad nisam čuo iz kompa.

I nije mi dugo trebalo da lociram problem, jedan vent na njoj - zadnji pri kraju kartice (najdalje od I/O) doslovno sikče. Ispušta nekakvo srednje-visoko siktanje. Kada ga zaustavim prstom onda nastupa apsolutna tišina kakva treba biti u idle od ove higher end kartice. Ja ne znam više što da radim. Meni se više neda to nosit nazad pa čekat tjednima.
A kad si bio tako dobar, sad je odnesi tamo, nek je testiraju, utvrde da to pisti i novu koju ti ponude neka sami prije provjere, samo ispred tebe ,da ne dobijes ove otvarane :P
Sto se tice jel nova il nije, to se obicno vidi po ambalazi. Ako je nova je nova. Ako nije nova, ja uvijek i sumnjam da oni fino dalje dijele tudje povrate. Al dobro, ja sam jako sumnjiv covjek po prirodi .

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Gledaj to s vedrije strane: imat ćeš 4 kutije.
Hahaha
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 09:09   #1922
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Jel moguće da taj primjerak zapravo već je RMA od nekoga (zbog tog venta)? Bila je kutija zatvorena i folija na grafi, zato me to čudi...
SN na kutiji i na grafi su isti? RMA grafe obično nemaju kutije i dolaze bulk

A kako vidim na slici, ti imas novu kutiju (tanku) pa teško da je RMA jer sapphire je izbacio nove kutije prosli mj.

vrati zajedno sa kutijom grafu i trazi odmah na licu mjesta drugu...

Kao sto sam rekao uzmi ovaj put asus Jer Asus nema RMA grafe
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 13:57   #1923
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Dečki, ja ću se samo-ranit, ovo više nije zajebancija.
Stavim ju lijepo unutra, pospajam sve, provjerim, i čim sam je upalio - čudan zvuk koji nikad nisam čuo iz kompa.

I nije mi dugo trebalo da lociram problem, jedan vent na njoj - zadnji pri kraju kartice (najdalje od I/O) doslovno sikče. Ispušta nekakvo srednje-visoko siktanje. Kada ga zaustavim prstom onda nastupa apsolutna tišina kakva treba biti u idle od ove higher end kartice. Ja ne znam više što da radim. Meni se više neda to nosit nazad pa čekat tjednima.

Nosi nazad na reklamaciju, i trazi odmah novu karticu ali drugog proizvodaca za cijenu koju si ti platio ovu krepanu ili uzmi jacu nvidiju i doplati.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 18:08   #1924
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To ni slucajno, novu grafu u celofanu. Kakvo vrtenje, znas da ce onda bit e mi smo to vrtili i to je bilo ispravno. Daj ti meni novu neraspakiranu , ja ode kuci je probat, ako se vratim sa 4. neispravnom onda zelim novce nazad.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 19:05   #1925
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Evo, 4. sreća
Dečki su bili zaista korektni i izašli mi u susret, te mi ponudili mogućnost da nadoplatim za nešto drugo.

Moram priznati da sam bio u nedoumici između Gigabyteove G1 Gaming GTX 970 i Ausus R9 290X Direct CU II pošto su cijenom tu negdje, ali je ipak AMD prevagnuo

Zasada je sve super s karticom, nadam se da će tako i ostati (nakon ovog svega čovjek postane skeptičan )
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 19:30   #1926
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Probao sam objektivno počistit pa se nemojte ljutit ak je vaš post pobrisan.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 13:03   #1927
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
SN na kutiji i na grafi su isti? RMA grafe obično nemaju kutije i dolaze bulk

A kako vidim na slici, ti imas novu kutiju (tanku) pa teško da je RMA jer sapphire je izbacio nove kutije prosli mj.

vrati zajedno sa kutijom grafu i trazi odmah na licu mjesta drugu...

Kao sto sam rekao uzmi ovaj put asus Jer Asus nema RMA grafe
Asus ima RMA grafe, ja imao dvije do sad
RMA grafa bilo kojeg proizvođača dolazi bez bundle-a, znači samo grafa u antistatičkoj vrečici. U biti RMA se zove proces kojim ta kartica ide u tvornicu, kad se vrati nazad onda je refurbished. Zakonski trgovac vam smije dati takvu grafu u vidu reklamacije ukoliko je model te grafe isti, sve ostalo je stvar dogovora kupca i trgovca tj. ne morate, a možete prihvatiti ukoliko model nije isti.
Proizvod koji dobijete u svrhu reklamacije zakonodavac vidi kao zamjenski dio i ne mora biti novi, u pakiranju, dakle može biti refurbished tj. popravljen ali mora biti isti model.
Ovo izuzima reklamacije do 8 dana, o tome niže u prepisci zakona:

@ ostali, da ne drobimo bez veze više oko povrata novca:

"Obveza trgovca
Članak 5.

Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s
odredbama ugovora i propisima obveznog prava.

Za nepostupanje po ovom članku za trgovce su zapriječena tri prekršaja navedena u članku 109. stavak 1.,2. i 3.
1. na zahtjev potrošača, proizvod koji ima nedostatak ne zamjeni novim proizvodom ili potrošaču ne vrati iznos plaćen za taj proizvod, odnosno ne snizi cijenu ili uz suglasnost potrošača, ne otkloni nedostatak na proizvodu, a bio je dužan to učiniti
2. u slučaju nedostatka u obavljanju usluge, na zahtjev potrošača ne vrati iznos koji je potrošač platio za uslugu, ne snizi cijenu ili ne otkloni nedostatak, a bio je dužan to učiniti
3. bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor koji je sklopio s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme

Trgovac je dužan ispuniti ne samo pisani ugovor ili na neki drugi način sklopljen ugovor već je dužan postupati s odredbama Zakona o obveznim odnosima (NN br. 53/91, 73/91, 3/94, 7/96, 11/99 ).

Pritom je VAŽNO da kupac pravodobno i uredno obavijesti prodavaoca o nedostatku.
Ako je kupac kupio proizvod s nedostatkom koji nije mogao otkriti prilikom preuzimanja (skriveni nedostatak) kupac je DUŽAN o tome obavijestiti trgovca u roku 8 (osam) dana računajući od dana kada je nedostatak otkrio inače gubi prava.
Kupac je dužan potanje opisati nedostatak i pozvati trgovca da pregleda proizvod.

Obavijest o nedostatku kupac mora pravodobno poslati trgovcu preporučenim pismom (po mogućnosti s povratnicom) , telegramom ili na drugi pouzdan način
Kupac bira koje će pravo koristiti (zamjena, popravak, povrat novca).

Ako trgovac ne ispuni zahtjev kupca treba ga prijaviti Državnom inspektoratu.


U vezi prekršaja iz članka 109.stavak 2. kupac - potrošač ima pravo na :
na otklanjanje nedostatka, na sniženje cijene ili povrat plaćenog iznosa
Potrošač – kupac nije ovlašten odmah zahtijevati određeno pravo već redoslijedom prema članku 489 Zakona o obveznim odnosima."

Dakle, ukoliko je kvar/nedostatak reklamiran u roku od 8 dana, kupac bira da li želi zamjenu ili povrat novca. Ukoliko je nakon više od 8 dana tada trgovac može, ali ne mora vratiti novac, tj. ukoliko ima isti proizvod može izdati kupcu isti, a ukoliko nema isti proizvod kupac opet stječe pravo na povrat novca.

U zakonu o obaveznim odnosima stoji NN 41/14: obaveza trgovca ili proizvođača je reklamirani proizvod: popraviti, zamjeniti ili izvršiti povrat novca za isti. Nigdje se ne spominje nikakva amortizacija ili umanjenje cijene.
Povrat novca je isti iznos kojim je proizvod plaćen.

edit: zaboravio sam nešto, s obzirom da zakonski rok za izvršenje reklamacije stoji "razuman rok" tu vam trgovac ima prostora čekati da mu bude raspoloživ isti proizvod za izvršenje reklamacije.
U pojedinim situacijama trgovcu je gubitak isplatiti isti novac koji ste vi dali za proizvod jer on doibiva isti proizvod koji može prodati po sadašnjoj manjoj cijeni te je to trgovcu gubitak jer je za isti platio veću nabavnu cijenu.
Zato imajte malo razumjevanja kad vam ponude isti/jači model jer na taj način idu na ruku Vama koliko i sebi.

Zadnje izmijenjeno od: e-one. 19.03.2015. u 13:26.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 23:37   #1928
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Trgovac od svakog dobacljaca dobije puni povrat novca ako kupac dobiva povrat. Ono sto trgovac gubi je marza, odnosno promet, a to im je svima trn u oku.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 09:36   #1929
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Trgovac od svakog dobacljaca dobije puni povrat novca....
Neistina. Zasto pisete ako neznate.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOV