Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2010., 14:30   #1
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Alpha Protocol



Žanr: Akcioni RPG
Developer: Obsidian Entertainment
Publisher: SEGA
Platforme: PC, X360, PS3
Datum izlaska: 01.svibnja 2010
Oficijalna stranica: http://www.alphaprotocol.com/us/index.php

Screenshots: http://media.pc.ign.com/media/794/794750/imgs_1.html
Videos: http://media.pc.ign.com/media/794/794750/vids_1.html

MUST WATCH:
http://www.blip.tv/file/3491456

- prejebena prezentacija igre

Malo o igri:

Citiraj:
Loyalty carries a price and no one knows this more than agent Michael Thorton. A talented young agent cast out by his government, Thorton is the only one with the information needed to stop an impending international catastrophe. To do so means he must cut himself off from the very people he is sworn to protect. As players determine how to accomplish different objectives, the decisions made and actions taken in each mission will ultimately transform the type of secret agent Michael Thorton will become. Every choice the player makes as Michael Thorton will carry consequences for his future and the fate of the world.
(nije mi se dalo prevađat )

Sve zvuči obećavajuće, samo što ne izgleda tako, previše sve ovisi o levelu pojedinog skilla, znači ako vam ej npr. lvl za sniper 3, jako jako teško će biti nekgo ubit jer kao ne radite velik damage i niste precizni s njim, unatoč tome što je metak se zabio u glavu protivnika ili prsa -.-
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 19:25   #2
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2010., 14:33   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Igra je ok.Grafika joj nije jača strana ali sve ostalo je ok.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2010., 19:12   #4
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
jep slazem se grafika je na razini 2007-2008 dosta zastarjela ja sam ju samo otvorio pa da ostalo ni necu komentirat
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 17:34   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Dobra?? AI je tako debilan da to jednostavno nisu istine! A šta se grafike tiče, ipak je 2010. A da nisu igricu najavili u 8. misecu PROŠLE godine, ne bi ništa čovik ni reka, ali ovo, ovo je sramota.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 02:35   #6
OpCentar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 40
Poz svima,

Nebih rekao da je igra flop. Obsidian ima povijest bugovitih izdanja, AP je zapravo cak i dobar u tom pogledu obzirom da je izbacen 80% gotov.

AI ima svojih trenutaka, npr mozete skinut lika s prigusivacem nasred kampa a njegov kolega u tornju udaljenom 20m gleda direkt u preminulog i nekuzi nista

Opcenito borbe su prelagane, zbog prejakih skillova i blesavog AI. 90% igre se moze prec samo sa stealthom bez problema, jos lakse ako se nepazi pa se ocisti lvl sa assault rifleom.

Iznimka su boss fights, ako se nepazi prilikom razvoja lika (max out jedan-dva weapon skilla a ne sve pomalo) i ako se odaberu misije krivim redosljedom.


S druge strane ono sto je dobro je razvoj price obzirom na akcije igraca. Obicno nema jasnih dobrih/losih opcija jer se poslijedice vide tek nakon par misija. Sama prica nije losa, ima nezaboravnih scena, npr borba sa Braykom u Moskvi

Ukratko, slici na Deus Ex i Vampire the Masquerade Bloodlines. Ako bude patcheva i community modova sasvim ok igra.
OpCentar je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 05:12   #7
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Znači, tipična Obsidian igra...

Mislim da oni još nisu izbacili dovršenu igru na tržište.

Pričekat ću koji patch, reakcije su previše negativne zasad.

Samo da novi Fallout ovako ne ispadne...
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 14:45   #8
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Igra je fenomenalna!

Miniigre su mi legle nakon nar sati, grafika je sasvim dobra (character models su odlični), gameplay je malo faličan, ali naracija...

Ovo je najbliže Deus Ex-u što postoji trenutno, mogućnost izbora i različitih pristupa je fantastično razrađena.

Bioware igre se smatraju kao igre s odličnim likovima i pričom, ali baš je suprotno - Obsidian ima priču i likove, Bioware ima flashy grafiku
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 15:03   #9
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
ja se isto moram složit s vama...

nakon početnog šoka, igra je u biti jebena

prelazim je sad 3. put...

grafika je losa i trzava, combat je kaotican, AI uzasno glup... al sveostalo mi je bas sjelo...

svi je usporedjuju s deusex-om, kad je iziso i deusex je imo trzavu grafiku i uzasan combat i los AI, al to me nije sprjecilo da ga bar 10 puta predjem... mislim da ce tako bit i s alpha protocolom
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 22:55   #10
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Točno tako, treba je igrati, postaje sve bolja.

Trening je, je li, dosadan kao i bilo koji trening, Saudijska Arabija je ok, ali tek kad se dođe do kasnijih modula (Moskva, Rim, Taipei) igra se razmaše i postaje fenomenalna odjednom. Tek se onda, nakon nekih 5-6 sati vidi koliko igrač ima utjecaja na svijet oko sebe.

Ta trzava grafika se navodno može popraviti prtljanjem po .ini fileu, ali nije mi se dalo, nije toliki problem. To je problem sa učitavanjem tekstura, ne s mišem kao što se uglavnom smatra.
Igra nije hardverski zahtjevna, tipični zahtjevi za Unreal 3 engine, koji je stvarno nezahtjevan za ono što nudi. Na svome kompu imam sve izmaxano i uglavnom je 62fps lock.

Baš razmišljam da li da krenem drugi put, romanceam Sie ovaj put
Jackson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2010., 02:40   #11
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
hehe... ja sam prva 2 puta igro fair play, uz sitne promjene....

sad 3. put igram kao veteran i ne pitam bezpotrebna pitanja... samo execute heheh

svi su oni krivi na svoj nacin... Judge, Jury and Executor
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 03:34   #12
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
Judge, Jury and Executor
Uf, navodno je taj achievement dosta teško postići, sretno!

Ovdje su upute, zato što nije baš očito... http://forums.obsidian.net/index.php...post&p=1045432


Baš sam malo upalio Mass Effect 2, budući da ima dosta usporedbi između te dvije igre (iako uglavnom sa Mass Effect 1). Grafika je bolja, tehnički je bolja (animacije, iako mi lica i dalje bolje izgledaju u Alpha Protocolu)
Ali đizus, što je spora u usporedbi s Alphom. Beskrajno trčkaranje uokolo (i to sporo), uvijek isti dijalozi, statičan svijet...

Da izbruse malo taj gameplay, AP bi bio najbolja igra ove godine.

Zadnje izmijenjeno od: Jackson. 13.06.2010. u 04:33.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 02:47   #13
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
samo se nadam da ovi drkosi iz obsisidana neće zajebati novi fallout !!!

čim sam čuo da se oformio Obsidian još prije nekoliko godina, i tko je sve ušao u taj tim rekao sam si napokon ćemo počet dobivat kvalitetne rpg igre kao i nekada (čitaj fallout1&2, BG) ! (s obizrom na njihovu prošlost u black isle-u)...ali eto, osim neverwinter nightsa (i to samo original, ne ekspanzije) ovo drugo je sve nešto napola gotovo sa usranom graifkom...

daj da ne zajebu fallout new vegas jer ih treba zaklat ako zajebu!
alan_poh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na