Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2006., 20:28   #61
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
dijelovi za japance su skupi... jesu. originalni. nek mi neko kaže da je servisirao passata u ovlaštenom servisu jeftino, nasmijaću se grohotom. da ne govorim o peugeotu, renaultu... jedino je možda fiat original jeftiniji al i tu sam čuo cifri. vw je na glasu da su jeftini dijelovi zbog tokića, ne zbog ovlaštenih servisa.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2006., 21:42   #62
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Pa ne moraš servisirat u ovlaštenom. Bitno je da je dio originalni, a može ga ugradit bilo ko ko ima znanja i alata.
Emissary je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2006., 23:38   #63
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
nisi čitao moj prethodni post. naravno da ne servisiram u ovlaštenom. a i to s originalnim dijelovima... ove dvije spone su četvrta i peta spona izmijenjene na mom autu. prve dvije crkle u garantnom roku, treća van, i sve su bile originali. i opet crkavaju. sad sam dao 260 umjesto 900 kn, pa nek crkavaju, nemreju bit lošije od originalnih. filter za zrak, oriđiđi, 250kn. nema hebene šanse! imam dva filtera za ulje, i jedan za gorivo, i to bi bilo nekih 450kn kod jurkovića ak ne i više. no way! jedina stvar koju cu kupit original kad rikne su grijači. tako hebene grijače nisam još vidio ni na jednom dizelu. ljeto, zima (-24c u švicarskoj), isti vrag, auto pali trenutno. ima 103k km i pali ko da je nov. gledam susjede sa passatima i vectrama kak se pate a ja laganini... i ispušni sustav je nepoderiv. ostalo, zabole me.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 01:54   #64
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gabre
syss, ne budi lud, meni kočnice cvile odkako sam stavio nove diskove i pločice....
stare nisu cvilile. s vremenom pločice nekada počnu cviliti dok se ne podere taj "škripavi" sloj malo.. i onda sve ok opet.. a ako baš i nakon par stotina odveženih kilometara i dalje cvile, onda zamijeni samo pločice, a ne i diskove, jer to stvarno nije potrebno... jedino ako su baš i oni jako poderani ili popucali..
skini kotač pa pogledaj koliko mesa ima na pločicama, i koliki je zub na disku?
ma reko mi tip u servisu da su pločice pri kraju... i eto, stvarno su bile pri kraju, danas sam malo gledao diskove iza - lijevi je malo "srauban", desni je oke.

mislim skužio sam da su pločice otišle, ali samo da nisu i disk(ovi) crkli jer se priča da nisu baš 100kn roba (1000-1500kn komad), a to mi sad pogotovo treba prije mora

mah vidjet ću u ponedjeljak šta mi kažu u servisu, pa ćemo vidjet koliko moram minusa stavit u rba
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 13:26   #65
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
samo usporedba... za mog golfa, 93g, prednji diskovi Brembo i lockhead pločiice, komplet za obadva kotača - 320kn! majstor koji je mijenjao - ja osobno..
sutradan promijenio i frendu na vectri...

masa ljudi živi u uvjerenju da je popravit auto nekakva znanost... pa nije baš.. sve se da odšarafiti i zašarafiti novo nazad...

malo truda, znanja nekog osnovnog.. i to je to..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 19:28   #66
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor syss
ma reko mi tip u servisu da su pločice pri kraju... i eto, stvarno su bile pri kraju, danas sam malo gledao diskove iza - lijevi je malo "srauban", desni je oke.
Pa jel ti se palila lampica na instrument tabli? Ja sam tako vozija par dana i s***************a se senzor za potrošenost u jednoj pločici jer je bila TOTALNO potrošena, druga je bila također pri kraju. Stavljene onda nove za 400kn. Diskovima ništa.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 20:46   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kaj ima nekaj kaj se pali? nisam baš upoznat moram priznat... ma izgleda da će biti u redu, stari je oko danas bacio i kaže ništa strašno.

moram čekat ponedjeljak i derat se tramvajem po vukovarskoj do tad.

@gabre... rađe ja to ne prčkam jer nije moj teren.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 22:25   #68
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Gabre
samo usporedba... za mog golfa, 93g, prednji diskovi Brembo i lockhead pločiice, komplet za obadva kotača - 320kn! majstor koji je mijenjao - ja osobno..
sutradan promijenio i frendu na vectri...

masa ljudi živi u uvjerenju da je popravit auto nekakva znanost... pa nije baš.. sve se da odšarafiti i zašarafiti novo nazad...

malo truda, znanja nekog osnovnog.. i to je to..

da to vrijedi za tvog golfa iz 93' i starije aute ali sto se tice novih "pila" malo je toga sto mozes sam u garazi mjenjati,,,,,, manje vise svaki vazniji dio na motoru je kodiran i nema tu skines stari stavis novi i vozis se,, nego moras "reprogramirat komp za novi dio sto si stavio" ukoliko se kod na djelu koji je na autu i u kompu ne slazu nista od voznje,,,,, pa ti to sada budi "majstor" i mjenjaj sam,,,,,, komp kojim to mozes raditi je 30 000kn s konektorima za EU vozila i to ono nie naravno mocan kao ovi iz ovlastenih servisa tako da nemozes bas sve,,,,,

na autima vise klase vise nemozes ni kotac promjeniti ispravno bez kompa,,, zbog razno raznih senzora (oke to se mozes voziti kad zamjenis i bez njega ali lampice i zvucna signalizacija sa upozorava na neispravnost su dosta iritirajuce pa ili odes u servis da ti sinkroniziraju kotac s kompom ili da deaktiviraju senzore )
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2006., 22:54   #69
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Gabre
samo usporedba... za mog golfa, 93g, prednji diskovi Brembo i lockhead pločiice, komplet za obadva kotača - 320kn!
Gdje si to kupio?
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2006., 02:16   #70
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor syss
kaj ima nekaj kaj se pali? nisam baš upoznat moram priznat... ma izgleda da će biti u redu, stari je oko danas bacio i kaže ništa strašno.
Mda, u pločici postoji utor u koji ide senzor, i kad se taj senzor počne dodirivat diska (č:kad je pločica potrošena) na instrument-tabli zasvitli odgovarajuća lampica pod opisom "Bremsbelaege abgenutzt/Fluessigkeitsstand zu niedrig" što bi značilo kočione obloge potrošene ili nivo kočione tekućine prenizak.

Možda toga kod tebe nema
Emissary je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2006., 20:38   #71
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čekaj koja ti kola imaš?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 20:55   #72
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Mercedes Vito

Iako mislim da bi to tribalo imat svako auto, ipak je to crvena lampica (opasno je vozit sa potrošenim pločicama, jelte ).
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2006., 22:43   #73
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Gabre
samo usporedba... za mog golfa, 93g, prednji diskovi Brembo i lockhead pločiice, komplet za obadva kotača - 320kn! majstor koji je mijenjao - ja osobno..
sutradan promijenio i frendu na vectri...

masa ljudi živi u uvjerenju da je popravit auto nekakva znanost... pa nije baš.. sve se da odšarafiti i zašarafiti novo nazad...

malo truda, znanja nekog osnovnog.. i to je to..
U da . Na autu starom 15 godina.

Probaj na nekom od 99 nadalje.

Nemres akumulator zamjenit bez pizdarije. Covjece jucer sam akumulator mjenjo. Da nemam upute upucu bi se. Ak nije kak pise u knjigici brzinomjer ti se okrene za 360 (kazaljka) i ne radi. Kao neki strojni šok. Ma lol.

Na totalno novim autima nemozes ni žarulju zamjeniti.....

Mojne njatke. I ti i ja znamo da nije isto popravljat staru bubbu
i novog pasata.

Zamjeni ti grijače na nekom novom dizelu ili slicno....
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2006., 00:35   #74
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo mene natrag... 330kn zamjena zadnjih pločica, zatezanje donjeg čepa ulja na motoru (to je stari pametno povjerio zamjenu ulja i filtera lokalnom "joži" iz ulice, pa konj nije stegnuo dovoljno šaraf i nastade masna mrlja koja me u strah utjerala) i zamjena peludnog filtra... pločice 150kn, filter 140kn u japanpartsu tamo prema dugom selu.

sve u svemu auto spreman za more
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2006., 01:04   #75
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Jelc
Gdje si to kupio?
kod mene u Gs u nekoj trgovinici autodijelovima, ali su partner sa Auto Krešo, pa potraži njih. stvarno jeftino. diskovi su OK, ali bih za pločice ipak stavio neki textar ili ferodo... ove vole cviliti... Često... : bonker :

Fleks, mijenjao na Vectri iz 99g., koja ima ABS, BAS, i šta ja znam što...

nisam ni rekao da bih išao mijenjati na najnovijim autima, ali na svima iz prošlog stoljeća, bi.

ma stavljaju glupe senzore na sve živo, pa prcaju sa elektronikom ljude u zdrav mozak samo kako bi morao voziti kod ovlaštenih servisera, pa na taj način trošio hrpu novaca na dijelove, i priča ide dalje i dalje i dalje... a auti sve nekvalitetniji i brže se kvare...

da je auto probati sastaviti iz rezervnih dijelova, dao bih se kladiti da bi koštao milion eura. : baad :
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2006., 08:32   #76
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor syss
evo mene natrag... 330kn zamjena zadnjih pločica, zatezanje donjeg čepa ulja na motoru (to je stari pametno povjerio zamjenu ulja i filtera lokalnom "joži" iz ulice, pa konj nije stegnuo dovoljno šaraf i nastade masna mrlja koja me u strah utjerala) i zamjena peludnog filtra... pločice 150kn, filter 140kn u japanpartsu tamo prema dugom selu.

sve u svemu auto spreman za more
Kod izmjene ulja, obavezno je promijeniti bakrenu brtvu čepa kartera ; ak' to Joža nije učinio onda je ludost stezati čep preko mjere. Ta brtva je upravo zato da se ne steže "konjski" već samo toliko da se ista deformira i zabrtvi kako treba.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2006., 10:15   #77
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kod mene takve brtve nema... ako misliš na šaraf na koji se ispušta ulje?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2006., 20:31   #78
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma joža je konj i to je to

@gabre... vidiš meni je majstor isto reko da pronađem te textar pločice, da su jako dobre... lazy ass
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2016., 13:26   #79
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
da dignem malo prastaru temu

jel zna tko neki dobar servis/majstora za mazde u okolici rijeke
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 11:51   #80
mboma
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: supetar
Postovi: 2
Automoibilia Servis Split

Loša iskustva.
Ponavlja se da automobil nakon izlaska sa servisa ima probleme u roku od 7 dana koji uopće nisu postojali.
Služba za korisnike ignorira mailove.
mboma je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 13:21   #81
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Auuu, naletio si na ford-mazda vukmane... Imam puno puno prica oko ford vukmana, a ako se nevaaram on je i mazda, ili mu je sin mazda.

Ugl provjereno znam da u Fordu naplaćuju djelove koje ne zamjene a i znam da stavljaju STARIJE djelove od pokvarenih u automobile. I to masno naplate.

U mom slučaju, ovo lijevo je filter kabine koji su oni "zamjenili" i uredno naplatili, on je u originalu bijel kao desni



Lokalni mehaničar je rekao da to nije mjenjano od kad je auto kupljeno a naplaćeno 4 puta
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na