Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2013., 09:29   #1
Mlatilica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 9
(riješeno) Monitor se gasi, a računalo radi

Evo ovako imam 1 problem.Ja kada upalim komp naravno upalim i monitor i nakon par sec monitpr se ugasi zapravo on se ni ne upali znaci radnja se desava dok se pali,a ne za vrijeme radnje kompa pa da se onda ugasi.Upalim komp i onda monitor te na monitoru svjetli zeleno i taman kad se treba pojaviti kao neki WinFast on se ugasi ovo zeleno sto je svjetlilo pocelo je treperiti i cuje se u monitoru kako se ugasi i dalje komp dole radi cuje se ventilator,tipka za power isto svjetli ali na monitoru crna slika.Meni se to prije saml jednom dogodilo i nakon 1 dan on je proradio ali sada nece.Ja ne znam jeli to do rusenja windovsa ali nisam dobio nikakva upozoremje ili su se komp i monitor pregrijali pa me suraduju jernsam 3 dana udarao 10h na dan a komp mi je losiji .


Procesor 1 jezgra,1.80 Ghz,Memorija 1GB,Grafa ne znam koja je ali takoder je losa,Maticna isto losa talpder nazalost ne znym koja je,Hard disk ima samo 75GB,komp je jako star ima preko 10 god.,a Monitor ima preko 13 god. marka Monitora je nekakav Belina i na monitoru niti kompu nije nikad nisa mjenjano.


Molim pomoc ocu cekati jos par dana da mi se on ohladi ili sta?

Hvala!
Mlatilica je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 09:37   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Prvo probaj spojiti neki drugi monitor na komp. Ako ne proradi, tutni drugu grafu u njega pa vidi hoće li tada dati sliku.
Bez obzira na to, komp je zrel za rashod.

btw, monitor ti nije Belina nego Belinea.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2013., 09:43   #3
Mlatilica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 9
Ah ty samo kad bi imao jos 1 monitor :/
Mlatilica je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 09:46   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Posudi od nekoga. Ako ne možeš naći monitor, kako ćeš tek grafu koja je vjerojatno agp.
Najjednostavnije je otići na Konfiguracije i zatražiti da ti dečki slože novu konfu za određeni budžet, a ovu baci/pokloni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 09:48   #5
Mlatilica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 9
Sad sam trenutacno i na tabletu znaci na komp uopce ne mogu,a taman dobio SAMP pa idaram po mjemu,a ne moghu docketai bise,ali to je to sto roditeljima govorim da treba i nkvi i komp i monitor ali mama nis ne da omg

Sory ubog teksta,je da ja sam u 4 mjesecu vec trebao slagati novi ali problem je u tome sto kad smo tata i ja to sve poceli trazot itd. mama ne da

Imam sve imam novca... ali znate kakvi su roditelji za njih je to glupost i onda ne daju,a sto je najbolje dodu i sjednu na komp i pitaju se zasto je spor zas je ovakav,a ne zele novi

Zadnje izmijenjeno od: nino. 02.08.2013. u 11:18.
Mlatilica je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 09:15   #6
Mlatilica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 9
Spijo sam i drugi monitor ali na drugom pise "Signal Cabel Disconntected" a spojen je do kraja bise ga nismo mogli uturnit???
Mlatilica je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 14:12   #7
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Isključi komp iz struje, otvori bočnu stranicu, izvadi BIOS bateriju. Ako je komp prašnjav unutra, očisti ga. Pretpostavljam da nije otvaran duže, tako da je unutra užas. Kad očistiš, probaj vratiti bateriju i upaliti komp. Ako ide barem do BIOS screena, ima nade.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 19:56   #8
Mlatilica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Stari Mikanovci
Postovi: 9
Hvala na savjetima,graficka otisla otisli smo kod majstora i on je stavio drugu graficku i radilo je
Mlatilica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na