Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2011., 17:52   #31
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
mislim da je jedno od rjesenja koristenje STP kabla, a onda moras vaditi sve van i stavljati taj kabel nutra.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2011., 20:13   #32
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Dobro govori kolega domis, promjeni taj mrežni kabel sa STP ili FTP tipom kabela. Dovoljno će biti FTP tip (folija oko svih parica) koji će spriječiti interferencije i smetnje.
STP / FTP su stari nazivi, sada su usvojene nove oznake > više: http://en.wikipedia.org/wiki/Twisted...able_shielding
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2011., 20:42   #33
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
nisam popratio sve ali vidim neko hrvanje sa ap-ovima i antenama...

http://www.ubnt.com/nanostationm

ugl, ovo je velicine dvije kutije cigareta, ima i antenu i sve unutra, dobije se poe injektor i provjereno iz osobnog iskustva radi predobro, brzina veze vise nego odlicna, kvaliteta linka odlicna, veza ne puca itd itd...

a ono najbitnije, ova skuplja tj veca pa samim time skuplja verzija kod nas u ducanima kosta ispod 500 kn... a manja koja je za neki private link dusu dala je oko 350 kn...

i stvarno radi kak ovi vele... nije kineski fejk... i znam za par linkova od oko 50 km (da, kilometara) i rade preko tih malih uredjajcica i super stabilne veze imaju...


tak da eto, kog god zanima neki wlan link, ovo je prava stvar za njega...

i da, outdoor ready je i lagano ko perce...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2011., 20:49   #34
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Upao si ko padobranac
kolega je već sve složio ali se zeznio šta je provukao obični mrežni kabel uz antenski pa ima međusobne smetnje, predloženo mu je da ga zamjeni sa FTP tipom kabela.
Info za NanoStation je "poznat" al svejedno neka stoji tu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2011., 20:59   #35
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
I mislio sam da ću morat vadit kabal van i stavljat neki drugi il smislit neki drugi put za provest kabal.

Napravim onda to jednom u budućnosti. Hvala na odgovorima.

@domis Di bi mogo ići tražit oklopljeni tu u Vž pošto je na nabavi slaba dostupnost?

@zwer Možda za neki budući wifi, ovo sad je već sve složeno i radi. Sad samo još ispravljam neke sitne nedostatke.


EDIT: Čini mi se da sam negdje zaljepio slike al sad nemogu naći. Samo par ima, kad sam kod frenda stavljo nisam nosio fotić a poslije sam bio ljen otić slikati.




Bilo je zanimljivo iskustvo, samo neznam koliko puta sam prokleo strmi krov i biber crijep...


EDIT:
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
nisam siguran, al melcomp ima svašta nešto pa vjerojatno i taj kabel
Ma nemaju ništa u melcompu, lik me počeo smarat da jel ja hoću Cat6 i da to nemaju ovo ono. Reko men treba obični kabal, al mora bit oklopljen... Nebitno, u Konikomu sam kupio 5 metarski STP kabl, 41kn. Dosta para al ak će riješit problem, bolje to nego razvlačit kabl po kući i bušit dodatne rupe.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 03.09.2011. u 20:35.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 10:54   #36
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
nisam siguran, al melcomp ima svašta nešto pa vjerojatno i taj kabel

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.08.2011. u 15:17.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 13:23   #37
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
proširenje mreže

Mreža zasad radi super, uptime je valjda otkad je postavljena osim kad nije bilo struje.

No, sad kad su neki skeptici vidjeli da ta stvar šljaka, izrazili su želju da se i oni pripoje. Konkretno, još jedan frend bi se pripojio na mrežu pa bi na ovoj postojećoj trebalo izvest neke zahvate da to bude moguće.

Pošto on vidi samo moju antenu, a ne od frenda(1) od kojeg ja kupim net, planirao sam umjesto svoje grid antene staviti omnicu, a svoju grid antenu premjestiti kod njega, tj. frenda(2).


Pa imam samo jedno pitanje: Zanima me da li ima kakvih problema ako sa dvije grid antene pucam na jednu omnicu?

Ima li kakvih problema ili smetnji zbog jačine grid antena il usmjerenog signala sa njih na raspršeni signal sa omnice?


Stvar bi trebala funkcionirati ovako, ja od frenda(1) koji ima izlaz dobivam net sa njegovog APa i grid antene, na moju omnicu i AP koji je u WDS Repeater ili Universal Repeater modu, i onda frend(2) dobiva net na svoju grid antenu i AP koji je u Client modu, s moje omnice.


Pošto imam u mreži 2 Airlive 5460 koja bih iskoristio, treba kupiti još jedan uređaj za frenda(2) koji bi bio u Klijent modu. Pitanje je da inzistiram da kupi Airlive uređaj da svi budu identični u mreži ili bi bio dovoljan i jedan Edimax EW-7228APn? Stvar je u tome što ću ja slagat to, pa da izbjegnem eventualne nekompatibilnosti uređaja, odnosno njihovu želju da se nespoje jedan na druge. Il to nema veze kad se radi o AP/klijent modu.

Ovo je neka skica:



Tako sam ja to zamislio ovako ko laik što se tiče mreža. Sve prijedloge prihvaćam, samo je uvjet da se iskoriste dvije postojeće grid antene

Hvala
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na