Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2009., 16:52   #31
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Ok,skontao sam da tej ne odgovara.
Nisam nikad mislio da če me jedan kabel toliko naživcirati
Znači trebam ovakav kabel sa žutim činčom i onda u taj žuti činč spojim ovaj crni kabel i to ubodem u TV u Composite video i to je to??
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 16:57   #32
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Čemu nervoza ? Opet kažem, daj oznaku telke da vidimo raspoložive opcije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2009., 19:42   #33
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Ok,skontao sam da tej ne odgovara.
Nisam nikad mislio da če me jedan kabel toliko naživcirati
Znači trebam ovakav kabel sa žutim činčom i onda u taj žuti činč spojim ovaj crni kabel i to ubodem u TV u Composite video i to je to??
Mala je vjerojatnost da će to tako radit...
Ja sam svoj komp i lap spajao na 5-6 različitih tv, i NIKAD nisi mogao spojit istim kabelom na sve, uvijek neka kemija, tako da ti je za tu tvoju priču vrlo važna stavka tv na koji se to spaja. Po meni najprovjerenija kombinacija (znam da je smiješno ali pali 101%) koja prolazi u 3/4 slučajeva ti je najobičniji S-video-S-video kabel kupljen u bilo kojoj trgovini, pod uvjetom da tv ima s-video ulaz, ako nema to je problem. Imam i taj kompozitni žuti, i s-video to scart i s-video to s-video i scart adapter sa s-videom, ali zadnjih 4-5 spajanja sa mojim kompom(radeonka), lapom(nvidia) i lapom od kuma(radeonka) odradili smo bez pol muke sa s-video to s-video kablom. Pazi, radi se o 1 samsung crt tv-u (koji je doduše koštao pozamašnu svotu kunića prije 4 godine obzirom na cijene u klasi), 2 sony bravie i na 1 samsung plazmu; i na sve se spojilo/spaja dan danas, od prve sa najobičnijim s-video-s-video kablom plaćenim neku siću kuna....
Dok sam se s ostalim navedenim kablovima koje imam x puta napatio ko magarac svaki put kad bih htio dobit sliku na tv-u; il je crno bijela, il uopće ne radi, il smanji refresh (tv je 100Hz) na 20ak Hz, il nemoš smanjit flicker, ma cirkus živi.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 22:23   #34
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Ok,skontao sam da tej ne odgovara.
Nisam nikad mislio da če me jedan kabel toliko naživcirati
Znači trebam ovakav kabel sa žutim činčom i onda u taj žuti činč spojim ovaj crni kabel...

Ne, taj žuti je samo jedan od tri component-nih.
Pošto znamo da ti tv ima scart trebaš sljedeće:

1....pa na taj kabl ( crni s-video izlaz ) se spaja...2..., ovaj sa slike ( s-video, oba kraja muška ! )..,
..te dolazimo konačno do 3...ovakvog scarta te u njegov s-video ulaz spajamo drugi muški kraj s-video kabla i prebacujemo prekidač na Input.

Eto, jedino tako, zapravo tako sam ja imao spojeno svoju Gainward 7600GS na crt tv.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 22:53   #35
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Mala je vjerojatnost da će to tako radit....
Najveća vjerojatnost je da će upravo to raditi!

Na taj adapter se spoji kabel koji se zatim spoji na onaj SCART koji je ovdje na slici i ciao djaci!
  Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 23:05   #36
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Najveća vjerojatnost je da će upravo to raditi!

Na taj adapter se spoji kabel koji se zatim spoji na onaj SCART koji je ovdje na slici i ciao djaci!
To i ja mislim.Kod mene to šljaka na istom TV-u sa več 5-6 grafa.
Stuc ne mogu spojiti SCART jer TV ima samo jedan a to mu je za MaxTv.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 23:28   #37
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
imam ti ja ovaj kabel, ako ti moze pomoci dogovoriti cemo nesto.
Valjda vidis na slici sto je tocno u pitanju, najbolje sto sam mogao mobom izvuci uz ovo osvjetljenje



@jopis

sve je to lijepo sto ti pricas ali covjek nema svideo na TVu, bemti TV ima samo jedan scart. Mislim da to dovoljno govori o TVu
BTW, stvarno ne shvacam zasto si na LCD isao spajati putem svidea? VGA daje odlicnu sliku na svima koje sam ja do sada vidio, iznimka neki samsung primjerci na kojima je znala malo bjezat van ekrana. Kada se covjek jednom navikne na tu mirnocu slike i ostrinu....mislim da nema sanse da ce vise ikada ici spajati s chinchevima ili svideom. HDMI necu ni spominjati

Zadnje izmijenjeno od: greg SE. 05.12.2009. u 23:43.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 23:33   #38
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Najveća vjerojatnost je da će upravo to raditi!

Na taj adapter se spoji kabel koji se zatim spoji na onaj SCART koji je ovdje na slici i ciao djaci!
Ja sam lijepo napisao moje slučajeve sa više totalno različitog hardvera i sa različitim tv-ima i što je radilo i što nije, a vi samo bubajte lovu u 5 adaptera i prespajanja pa bumo vidili kaj će radit kaj ne....
Btw i napisao sam da imam sve i jedan taj adapterčić koji ste tu stavili i napisao sam s čim meni radi i na čemu.
Al svako svoje zna, ja sam htio pomoć i u rješavanju problema i u nebacanju kn u vjetar...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 23:33   #39
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Vidim dobro,ali fora je što ne znam hoče li to tako raditi kao u postu 11 http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=11
odnosno ne znam je li tako predviđeno?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 23:46   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
meni je tako radilo. Mislim da mi je taj ostao jos od 7600gt.

Naravno onaj chinch kabel koji se tamo spominje spajas u ovaj zuti konektor, ostali su za rgb spajanje (isto dobro rjesenje ali ne vjerujem da ti TV podrzava, moguce preko scarta no kako nemas slobodan....)
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2009., 23:49   #41
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Frend na 8600GTS ima spojenu telku preko običnog S-video kabla i radi mu dobro, još sam ja 2 puta gledao kak je spojeno.

Kad se pogleda na ovoj slici http://pinoutsguide.com/Video/nvidea...e_pinout.shtml 7-din konektor i 4 din konektor ima isti raspored 1,2,3,4 pina koji su zapravo bitni za prijenos slike.

Jedan drugi frend a laptopu i isti taj 7 pinski konektor i bio prije spojio obični 4 pinski S-video kabal i radila mu slika na TV-u. Ali nedavno kad je spajo slika mu je bila crno bijela, pa je u Osijeku U Chipoteki (bar mislim) našao taj 7 pinski na 4 pinski + chinc kabal.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 23:53   #42
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Po ne znam koji put, Neće radit tako i nije predviđeno da radi tako jer taj "žuti chinc" NIJE chinc nego je jedan od tri component-nih izlaza.



Ovo ( kabl od grega ) bi moglo radit ako će raspored žica slučajno pasat. Iz žutog pa na tv...

Ako to njegovo ne radi trebaš onaj originalni koji sam ti već linkao.
Pošto nemaš slobodan scart u tv-u onda ćemo izbacit s-video kabl i scart a na prvu sliku prijašnjeg posta stavljaš ovaj adapter sa linka.



Mislim jeste svi sljepi ?



Crvana, zelena i žuta su component izlazi a Crno je s-video izlaz sa grafe i dokle ćete sad na silu svi po tom žutom "chincu" ??

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 06.12.2009. u 00:11.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 00:33   #43
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a da malo bolje pogledas sliku koju si sam postao? Vidjet ces da postoji crveni, zeleni i plavi konektor (iliti R G B ) te posebno zuti i taj svideo.
Plavi se sakrio pa ga se ne vidi ako se ne zagledas ali to ne znaci da je netko RGB promjenio u RYB
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 00:48   #44
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Da vidim.., zapravo natjerali ste me da idem kopat ladice u potrazi za kablom jer čuvam od svih grafa iste za nedaj bože...

Postoji jedno 5-6 verzija kablova za 7600 seriju, sve imaju 7-pin a na drugom kraju može biti:

1. C Z P ( RGB ) + s-video
2. C Z P ( RGB ) + s-video + chinc
3. C Z P ( RGB ) + chinc ( kao gregov )
4. Samo C Z P ( RGB )
5. Samo 7-pin na s-video
6. Samo 7-pin na s-video + chinc itd.. vidio sam gro kombinacija.

Radit ćemu telka sa bilo kojim originalnim od 7600 serije osim ovog čistog RGB pod 4 pošto telka nema RGB.

@greg SE

Fala na ukazanju
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 01:35   #45
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
OMG,koja saga
Znači Gregov kabel bi trebao odgovarati ALELUJA
Hvala svima na pomoči i odgovorima,također hvala članu s0liver koji u pon. dolazi u OS sa par komada kablova , svi smo naučili štošta o neVidijim tv-outima u ovoj temi,dapače kontam da smo ih diplomirali

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
sve je to lijepo sto ti pricas ali covjek nema svideo na TVu, bemti TV ima samo jedan scart. Mislim da to dovoljno govori o TVu
BTW, stvarno ne shvacam zasto si na LCD isao spajati putem svidea? VGA daje odlicnu sliku na svima koje sam ja do sada vidio, iznimka neki samsung primjerci na kojima je znala malo bjezat van ekrana. Kada se covjek jednom navikne na tu mirnocu slike i ostrinu....mislim da nema sanse da ce vise ikada ici spajati s chinchevima ili svideom. HDMI necu ni spominjati
Tek sad vidim ovo,krivo ste me shvatili,TV je CRT a LCD sam mislo monitor od kompa
Kad se u zvučnu ubode onaj adapter 2 in 1 monitor(od kompa) počne treperiti,ili nekako lelujati slika,tako nešto,također kad ubodem samo novi kabel za zvuk za TV isto treperi,kad vratim Logitech zvučnike koji su bili onda je slika u redu?
Ajmo geekovi,još jedan izazov
EDIT:Zvučna je integrirana na ploči.

Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 06.12.2009. u 20:53.
Veki-os je offline   Reply With Quote