Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2009., 22:05   #91
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Jel to još samo 4 dana ?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 15:24   #92
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2009., 20:32   #93
Njokli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 97
Dobro pa koja je to taktika da PES u Americi izađe 2 i pol mjeseca kasnije nego u Europi? Mislim, nije da mi to nešto znači, ali čudne su mi te marketinške strategije.
Njokli je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 20:37   #94
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Njokli Pregled postova
Dobro pa koja je to taktika da PES u Americi izađe 2 i pol mjeseca kasnije nego u Europi? Mislim, nije da mi to nešto znači, ali čudne su mi te marketinške strategije.
Jako pametna stvar. Dozirati što promociju, što broj primjeraka i sve ostale stvari ovisno o rezultatima u Europi.
  Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 08:34   #95
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
Igram ga na xbox-u, meni je jedan od najboljih do sad, realan je više nego ostali, grafički je na razini pesa, moja preporuka svima, igrao sam i novu fifu koja mi je odlična, al moj glas bi ipak išao pes-u
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 10:14   #96
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
vani je.... u "privatnim dućanima"
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 12:50   #97
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
vani je.... u "privatnim dućanima"
Ja dobio popust na brzinu, nego nemogu ga još sprobat jer komp nisam složio, a i moram za kolokvije učit
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:57   #98
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
zasad kolko igram bolji mi je od devetke, ima čišćih oduzimanja lopte, nabaci su nekak bolji, šutevi mi se čine nijansu slabiji, komentator je isti, jedino ponekad mi se zvuk lopte čini malo pederkast, grafika je malo bolja... itd. napredak svakako, a sad moj omiljeni dio... player editor... :-) sve isto, special abilities atributi su drugačiji... sad treba španat i ufurat se, i tražit bugove

a da i onu drugačiju taktičku postavu ekipe ste več vidli u demo verziji

a i zika je bolja na meniju, hehe
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 17:43   #99
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
španat, ufurat se, tražit bugove, I ČEKAT Unofficial patch =)

EDIT: ja sam našao patch za grbove i imena klubova... ali ne znam dal smijem stavit link, pa ću čekat da netko odgovori =)

Zadnje izmijenjeno od: Reedy. 20.10.2009. u 18:58.
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 19:34   #100
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
smijes
Ludy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2009., 19:45   #101
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Eto ga onda

KLIK

Napomena: Known bugs: team names only work with language set to 'German' at the moment.

Tako je to u počecima hebiga bit će začas sve lijepo fino napravljeno
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 19:49   #102
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
jeeeeee, sad slijedi veselje
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 20:25   #103
ivo1950
Premium
Moj komp
 
ivo1950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 172
odigrao 3 utakmice,nisan vidia bugove...
perfect
jel netko proba preko hamachia?
ivo1950 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 21:09   #104
Antony
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 69
Mini-recenzija sa slikama by me :)

Uf, ovo će biti malo poduži post
U biti, neka vrsta mini-recenzije

Grafika je totalno najbolja do sad Igrači izgledaju totalno realno, pogotovo Messi i Torres
Čak je i publika puno bolje napravljena naspram PES-a 09
Grafika PES 10 vs FIFA 10(govorim o PC verzijama) je kao dan i noć
Rezolucija mi je 1920x1200(8:5), ali svejedno mi se vide crne crte iznad i ispod slike
Framerate mi je stabilan preko 60 FPS
Onda zvučna podloga je dobra(ali mogla je biti i bolja)
Eh sad, najbitnija stvar je gameplay
Offside-ovi se opet prekasno sude
Onda još uvijek postoji onaj response bug kada ti stišneš tipku da igrač doda, a dodavanje kasni pa ti protivnički igrač uzme dosta često loptu Također nije ispravljen "bug" kada uzmeš naprimjer Messi-a i trčiš ravno po boku i eventualno skreneš malo lijevo ili desno i onda samo zabiješ gol
Igrači su kako bi rekao previše agilni pa se lopta previše odbije od njih kada ju prime i ono opčenito se gibaju kao u više smjerova (Mora da je to onaj sustav kretanja za 360 stupnjeva)
Koliko sam primjetio golmani su puno bolji nego u demo verziji, ali još uvijek i one "kasne" za loptom Npr. ja pucam, lopta prođe golmana i tek onda on kao fol skoči kada ga lopta već prođe, wtf??? Pa onda nije ni trebao skakati
Meni je potpuno nov i mislim da je nepregledniji od prošlogodišnjeg, ili barem dok se ne naviknem na njega
Recimo u meni-u mi se ne sviđa izbornik gdje namještavamo formaciju prije tekme Ono, totalno su promjenili taj dio i ne mogu se nikako snaći u njemu I igrači su na karti označeni kao kvadratići što izgleda također puno lošije nego prošle godine kada su bili oni kružići
Stadion(trava) izgleda full realno za razliku od FIFA 10 na kojoj trava izgleda kao neka zelena ploha
Totalno sam ostao bez riječi na izgled trave i opčenito grafike kada sam vidio koliko je dobra
Ali kako se kaže, gameplay je punoooo bitniji od grafike

Uglavnom ocijene:

Grafika: 9/10 (da poprave ono sa crnim crtama iznad i ispod crte bilo bi 10/10 jer je PES konačno prava next-gen simulacija)
Zvuk: 7/10(ništa posebno)
Gameplay: 9/10(da su sredili još tih par bugova, npr. kao response time bilo bi i 9.5/10)
Optimiziranost: 10/10(min. konfiguracija je : Intel Pentium IV 2.4GHz, ATI Radeon 9700 tako da ovu igru mogu pokrenuti i oni koji imaju 5 g. star komp)

Ukupno: 8.8/10












































Zadnje izmijenjeno od: Antony. 20.10.2009. u 21:25.
Antony je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 21:14   #105
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
jel ima tko i link ako može za onaj "patchirani" settings.exe kao i u prošlom PES-u ? jer mi ne pokazuje da mogu birat veću rez od 1024*768...na prošlom sam samo stavio taj modificirani settings i onda bez problema, svaku rez sam mogao birat...wide ili ne wide...
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:14   #106
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
isus ti entoni kaj ti briješ,,, nje nje nje uzmem mesija i bubu bibu...
pa daj prestani bit papak i igrat sa barcom... neda mi se opče dalje čitat post...

evo jedan "novi" gol.... solidnjava

http://www.youtube.com/watch?v=SQM3kJMHaOc
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:18   #107
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
meni igra puna bugova! idem 1 na 1 na golmana, prijatelj napravi prekršaj na meni s leđa i sudac ništa ne svira...inače čisti crveni i penal! i tako 2-3 puta, onak wtf!!! i igrači koda imaju neko "vrijeme odaziva", ko roboti su! i opet previše odbijanja!!!
Izet Fazlinovic je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:23   #108
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
igraj na top player... ne na beginner
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 02:53   #109
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
prebrzo se "odvija" cijela tekma....inače dodavanja (za ovoliko koliko sam igrao) su odlično napravljena ovdje....udarci isto....za mene je još uvijek pes 6 najbolji....imao je definitivno najbolji gameplay....po meni optimalno pogođena brzina kretanja lopte i igrača, te udarca....šteta što to opet nisu ispravili...bilo bi ok kad bi ti igrači taj tempo imali na početku (kao za pravo) ali da im se nakon nekoliko desetaka minuta "spusti" taj tempo i da dođe na svoje...a ne ovako da trče ko blesavi skoro pa svih 90 minuta....
i da, vidi se drastična razlika kod nekog tko je agilan, brz ili spor, ima udarac ili ne itd...to mi se sviđa...zadnji i predzadnji nastavak ko da su te stvari bili malo "ublažili" i nije bilo toliko očito...sve u svemu...jebeš ovakav gameplay
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 10:09   #110
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja se ne mogu riješiti šugavog tearinga nikako. Fuj Koje god opcije stavio.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 11:08   #111
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
pa koja ti je rezolucija...

ja igram na phillipsu 32pfl780

a win 7 ima čudnu naviku da spušta refresh rate sa 60 na 59 Hz pa onda V sync ne radi...

ugl. napravio sam si custom rezu 1080p 60Hz i vsync sad radi...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 11:18   #112
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
pa koja ti je rezolucija...

ja igram na phillipsu 32pfl780

a win 7 ima čudnu naviku da spušta refresh rate sa 60 na 59 Hz pa onda V sync ne radi...

ugl. napravio sam si custom rezu 1080p 60Hz i vsync sad radi...
Hmm. znam za to, ali mi u catalystu stoji 60 Hz-a. Isto tako dok sam u igri pogledam na monitoru informacije o input signalu i piše da je 60Hz-a. Na manjoj rezoluciji mi je manj tearing ali to je prije do toga što je ipak manje pixela pa nije toliko vidljiv.

Mislio sam da je do perfomansi, ali ako stavim na low i na najmanju moguću rezu opet isto. Kad bi barem mogao V-Sync isključiti da "bencham" kako FPSi idu, ali nemrem. Katastrofa.

Sa čim si custom rezu stavio? powerstrip il?
  Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 11:24   #113
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Odličan PES. Po meni osnovna razlika između 2009 i 2010 je u tom sto u 10ki je puno, puno lakše igrat obranu, oduzet loptu, teze je zaradit crveni, a isto tako je teze igrat naprijed. Realnije kretnje igrača, prirodna odbijanja lopte, nema svemoguceg mesija i tako. Brisem 2009.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 11:29   #114
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
ma ne imam gtx260 pa u njezinom ctrl panelu... jebajga....
a kaj u setings od igre di je vsync uključen il je onak zatamnjen da se uopče nemože uključit... i jesi probao forsat prek katalista
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 11:49   #115
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
ma ne imam gtx260 pa u njezinom ctrl panelu... jebajga....
a kaj u setings od igre di je vsync uključen il je onak zatamnjen da se uopče nemože uključit... i jesi probao forsat prek katalista
Yep zatamljen je, a i stavio sam i forceanje u catalystu i kao što rekoh u igri mi monitor sam kaže da dobiva 60Hz-a, ali svejedno. Velim, kad bi našao način da isključim v-sync možda bi mogao bolje dijagnosticirati, ali kaj je, tu je!
  Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 12:21   #116
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
probaj promjenit rezoluciju na plazmi... recimo stavi na 1280x720 pa vidi oće se promjenit zatamljeno vsync...imao sam i ja takvih problema prije,a to je bilo do drivera...meni nije kak spada na 1280x720p htjelo radit,a kad sam recimo prebacio na 1920x1080 onda je radilo normalno,malo se tu poigraj...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 12:25   #117
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
nisam na plazmi, na kompu mi napajanje rikavela pa mi je HTPC sada u sobi gdje mi je monitor 1920x1200.

EDIT: Najgluplji mogući razlog. Pobrisao i opet instalirao igru Sad radi kak spada pih...
  Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 13:53   #118
Njokli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 97
Odigrao sam par tekmi i sviđa mi se, gameplay me (ne znam zasto) podsjeća na osjećaj kad sam s FIFE98 prešao na ISS. Uglavnom većina stvari je odlično napravljena i dojam je da sa svakim novim PES-om ide korak naprijed u u svim segmentima. Ne znam dali je to jer se još nisam navikao, ali opet je kao i uvijek s novim PES-om dojam da je teže kontrolirati situaciju na terenu.

Igrači neće odigrati loptu iz prve osim ako nisu postavljeni u tom smjeru, nego će prvo štopati loptu i onda je prosljediti, što zna nekad biti iritantno, pogotovo u brzim kontrama, ali mislim da je tako bolje i realnije, pogotovo jer je tu sekundu moguće nadoknaditi kvalitetnom loptom u prostor.

Sigurno najvažnija stvar koju su promijenili je građenje lopte, dok se prije moglo okrenuti leđa protivniku i sačuvati loptu čak i pored 2 protivnička igrača, ovdje to ne ide tako. Realnije je u toliko što lopta nije zaljepljena za noge u tim situacijama, igrač se krene graditi ili okrenuti, ali loptu kontrolira nogom neovisno o tim kretnjama, što znači da ako igrač nema izvrsnu kontrolu lopte i pokuša okrenuti leđa protivniku i zagraditi loptu, vrlo vjerojatno će ostati bez lopte dok je bude privlačio nogom.

Druga bitna stvar donekle povezana s prošlom je kontrola lopte u napadu gdje je vrijeme reakcije s obzirom na for koji si igrač daje prilagođena stvarnim situacijama, tako da je teško mijenjajući smjerove prošetati se kroz 2,3 protivnička igrača.

Treće i ono što mi se i najviše svidjelo je kontrola šuta na gol, u prošlom PES-u je bilo skoro nemoguće poslati brzu prizemnu dijagonalu u golmanov suprotni kut, dok se ovdje sve može. Penale nisam skroz skužio, ali čini mi se da je sustav napravljen kao u Virtua Tennisu, koliko dugo i jako držiš šut u određenom smjeru toliko lopta skreće. (za ovo nisam siguran, pucao sam 2 penala samo)

Prilikom dodavanja lopta je prije znala izgledati kao da ide po nekoj zamišljenoj unaprijed isprogramiranoj putanji i kad bi recimo nabacio već nakon 2 metra mogao si vidjeti dali će je protivnički igrač očistiti ili ne. Sad kod nabacivanja nikad ne znaš gdje će lopta završiti, kako će se odbiti i gdje.

U ovom nastavku će svakako na svoje doći mesari koji vole lomiti protivničke ekstremitete uklizivanjem, mislim da je tu KONAMI pogriješio i pokleknuo pred dječurlijom koja se uvijek žalila da se ne može uklizati kao na FIFI. Prije se znalo točno u kojoj situaciji možeš uklizati i iz kojeg kuta dok ovdje i čisto uklizavanje s leđa prolazi bez faula.

Golman je ostao smotan kao i uvijek, zna zaplivati bezveze i to je već klasika. Komentatori su ostali isti s par ubačenih rečenica. Što se grafike tiče ok je, ali očekivao sam mrvicu veći pomak. Igrači su dobro napravljeni ali smetaju me oštri rubovi kod npr. glave, ruku, nogu... ne u onim scenama replay ili dok izlaze na teren, već u samoj igri. I druga stvar u prošlom se znala vidjeti baš trava, a ovdje je teren zelena ploha. Ne znam možda je nešto do mene, ali stavio sam postavke na High. Kako je kod ostalih?
Njokli je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 14:13   #119
ivo1950
Premium
Moj komp
 
ivo1950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 172
jel se moze nesto podesit da se igra pes u dvoje sa dvi tastature?
ivo1950 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2009., 14:30   #120
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
ne može

Ako ko nađe option file, molio bih ga link. Hvala
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na