Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2009., 10:41   #1651
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
da je baja ušo u dučan i reko dajte mi najružniji televizor opet bi kupio isto...
za njega je onaj RIZ Telefunken
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 10:41   #1652
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Znam da nije krivnja kuro plasme, dapace, bit mog komentara je sasvim druga. Kura je kupio prijateljev otac tako sto je usetao u ducan i rekao "dajte mi najbolji tanki tve!" i prodavac mu dao 5090. Ali kako prijateljev stari ne koristi kompjuter tj. na tv-u gleda dnevnik i tekme, kad ga je spojio rekao je "koji je ovo ku.., zajebo me lik u ducanu, slika očaj". Odgovor koji je najbolji tv ne ovisi samo o tv-u vec i o zahtjevima onog tko ga kupuje, ako je vazna kvaliteta slike nece uzet najjeftiniji i najjadniji model tipa panasonic py8, vec Kura. S druge strane ako ne skida filmove s neta i narucuje BR naslove vec na plazmi gleda dnevnik, csi, tekmu i zena sapunice tj. samo klasican tv program, najbolji model za njega je samsung 42a416 za 4300kn.
Pioneer ima perfektni "Scaling" i "Picture processing"... to sto njegov otac vidi su greske OiV MPEG-2 slike kao takve i nikakav drugi novi plazma/LCD televizor ga ne bi zadovoljio... nazalost to je tako...

Stoga je Pioneer "overkill" za njega i bio bi sretniji da je, mozda, dao manje novaca jer bi za SD OiV MPEG2 TV sliku dobio prakticno isto sa nekom dobrom a jeftinijom Samsung plazmom(oni isto imaju jako jako dobar "Scaling")!
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2009., 11:03   #1653
Cor
Premium
 
Cor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: HRVATSKA, Slavonski Brod
Postovi: 35
Evo samo za informaciju svim ljubiteljima i poklonicima plazmi

http://www.tportal.hr/tehno/audio_i_...koj-uniji.html

Sva sreca da nam susjedi Slovenci prave uslugu pa se nadam da necemo jos skoro u EU !

Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



Pioneer ima perfektni "Scaling" i "Picture processing"... to sto njegov otac vidi su greske OiV MPEG-2 slike kao takve i nikakav drugi novi plazma/LCD televizor ga ne bi zadovoljio... nazalost to je tako...
Apsolutno se iz osobnog iskustva s tobom ne mogu sloziti, jer ja imam Philips FullHD LCD 47PFL9732 i slika je u SD preko ugradjenog DVB-T, dakle MPEG2 , zaista savrsena i moram priznati da sam odusevljen ! No glupo je dalje takve rasprave voditi, jer ne vode nikuda, iste se sulude rasprave mogu pronaci i na automobilistickim forumima, neki vole njemce neki talijane.... neki tvrde ovo valja ovo ne valja , ma ljudi svatko kupuje i koristi ono sto njemu najvise odgovara i sto voli bez obzira sta kazu pomodarski trendovi, "veliki strucnjaci" ... mene je osobno uvijek za takve stavove i misljenja bolio ku... pa tako i danas !
__________________
Nisam za EU. Globalizacija je navece zlo koje je do sada snaslo nas planet ! Na forumu sam da ako nekome mogu pomoci, a ne voditi sulude beskonacne rasprave tipa ciji je veci i tko je bolji tehnicar!

Zadnje izmijenjeno od: tor. 25.01.2009. u 12:27.
Cor je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 12:09   #1654
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Cor Pregled postova
Apsolutno se iz osobnog iskustva s tobom ne mogu sloziti, jer ja imam Philips FullHD LCD 47PFL9732 i slika je u SD preko ugradjenog DVB-T, dakle MPEG2 , zaista savrsena i moram priznati da sam odusevljen ! No glupo je dalje takve rasprave voditi, jer ne vode nikuda, iste se sulude rasprave mogu pronaci i na automobilistickim forumima, neki vole njemce neki talijane.... neki tvrde ovo valja ovo ne valja , ma ljudi svatko kupuje i koristi ono sto njemu najvise odgovara i sto voli bez obzira sta kazu pomodarski trendovi, "veliki strucnjaci" ... mene je osobno uvijek za takve stavove i misljenja bolio ku... pa tako i danas !
Nema tu velikom "strucnjastva"... svatko kupuje sam za sebe i odgovoran je sam sebi za ono sto mu se najvise svidja...


Dakle ja sam oduvijek bio za to da buduci kupac TV-a:

- procita Internet review-e potencijalnih TV-a koji mu se svidjaju (sa strucnih site-ova)
- procita review-ove u strucnim casopisima i novinama
- pogeda relevantne strucne forume
- otidje u ducan i pogleda potencijalne TV-e na svoje oci
- otidje kod prijatelja/poznanika i detajnije pogleda potencijalne TV-e na svoje oci (jer mu samo rijetki ducani dozvole detaljno "prepipavanje")
- odvagne kvaliteta/cijena (i ostale parametre) te kupi ono sto mu je srcu drago (i financijski moguce)


Stoga nema tu nikakvog "reklamiranja" ili "prisiljavanja" nekoga da je nesto bolje ili losije - svatko neka si nadje svoju vlastitu TV srecu...


Ti si zadovoljan sa svojim Philips FullHD LCD 47PFL9732 i to treba postovati jer je to za tebe najbolje!

Ja sam zadovoljan sa svojim Pioneerom!

Netko drugi je zadovoljan sa svojim Panasonicom!

Netko treci je zadovoljan sa necim drugim... itd...



Citiraj:
Autor Cor Pregled postova
Evo samo za informaciju svim ljubiteljima i poklonicima plazmi

http://www.tportal.hr/tehno/audio_i_...koj-uniji.html

Sva sreca da nam susjedi Slovenci prave uslugu pa se nadam da necemo jos skoro u EU !
Ahh... to su nasi "novinarcici" polu-prepisali iz jednih engleskih (relativno "zutih") novina... tuga i bijeda naseg "novinarstva"... ravno u nivou uzasa od clanka u "Vecernjem listu" od prije neki dan... katastrofa...

Na jednom drugom forumu sam postao originalne clanke iz tih engleskih novina koji su ovo zapocele (i zasto su englezi uopce o ovome spekulirali - jer ovo su samo spekulacije)...


Uzgred, u Europi ima milijardi i milijardi obicnih zarulja koje trose 3-4-5x (da puta) vise nego stedne zarulje... kada se zamijene te milijarde zarulja i ustede ogromna sredsta onda mozda treba razmisljati o tome da plazma trosi 100 ili 200 W vise od LCD-a...



Ovo su vam originalni clanci iz engleskih novina "The Independent"...


The Battle of the Bulbs: A very British conflict:

http://www.independent.co.uk/environ...t-1299412.html


Giant plasma TVs face ban in battle to green Britain:

http://www.independent.co.uk/environ...n-1299665.html

Zadnje izmijenjeno od: HasoMujo. 25.01.2009. u 12:38. Razlog: "tor" (Admin) je zamolio da se postovi objedine...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 12:23   #1655
Cor
Premium
 
Cor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: HRVATSKA, Slavonski Brod
Postovi: 35
__________________
Nisam za EU. Globalizacija je navece zlo koje je do sada snaslo nas planet ! Na forumu sam da ako nekome mogu pomoci, a ne voditi sulude beskonacne rasprave tipa ciji je veci i tko je bolji tehnicar!
Cor je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 12:28   #1656
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Cor i HasoMujo - koristite tipku edit, nemojte postati više postova za redom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 13:21   #1657
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Cor Pregled postova
Evo samo za informaciju svim ljubiteljima i poklonicima plazmi

http://www.tportal.hr/tehno/audio_i_...koj-uniji.html

Sva sreca da nam susjedi Slovenci prave uslugu pa se nadam da necemo jos skoro u EU !
...
gluposti. već se prije pisalo o razlici (tj. sličnosti) u potrošnji lcd i plazmi.
takve izjave se hvataju deklariranih vrijednosti potrošnje, a ne stvarnih vrijednosti kroz jedinicu vremena u svakodnevnoj upotrebi.

to mogu napisati samo tehnički neobrazovani i nepotpuno informirani "novinari". samo još jedan dokaz da je "novinarima" najvažnija senzacija, a ne informacija. novinari pod navodnicima jer ne informiraju javnost, nego stvaraju javno mišljenje. poput naci propagande (goebels?)...

ako se ide tom logikom, treba zabraniti i quad procesore, hi end grafe, itd.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 20:05   #1658
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Imam 37LG5500 LCD . Ne mogu skužiti zašto mi ne daje neke opcije ..

Kad uđem u MENU > SCREEN mogu birati samo ASPECT RATIO ,a ostale su mi funkcije blijede,ne mogu ih izabrati.



Ako netko ima isti ili sličan model,ili neku ideju, molim neka javi... thx
Ne znam tko je mod na ovom dijelu foruma,pitao bih ga da li mogu otvorit novu (istu) temu na Audio/video , pošto mislim da će se ovdje brzo izgubiti.!
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 20:08   #1659
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Bez politiziranja, ovo je tema o televizorima.
greenfly - otvori novu temu.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 22:22   #1660
drPD
Registered User
 
drPD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
mene zanima hoce li u skoroj buducnosti biti 32 incnih PLAZMA televizora jer mi stvarno 37 i 42 preveliko za dnevni jer se gleda na otprilike 2-2.5 metra,i ne svidja mi se slika na tako maloj udaljenosti. KAd se maknem na vise od 3 metra slika je odlicna. Mislim da bi 32 hd ready plazma bila idealna.
Drugo, kakav je tcno razlika izmedju pv80 i pz80 i pv8p (osim sto pz80 ima integriran tuner)

P.S. Oprostite sti pitam ovakve stvari ,ali trazilica mi ne izbacuje ono sto zelim procitati o pv80 vs pz80 vs pv8p
Pozdrav svima a posebno Naniju !

Ima jedna plazma LG 32"PG6000 i prema www.nabava.hr na više mjesta u hr, ali je nisam našao u Rijeci.

Da li je netko vidio i usporedio dotičnu plazmu od 32" sa npr. Sony 32V4500?

Volio bih čuti Nanijev komentar o navedenom TV-u?

Inače gledam TV s 2,0 do 2,1 m udaljenosti i s obzirom na regal isključivo mi stane 32". Jako mi smeta pozadinsko svjetlo (kod jeftinih LCD-a). Kut gledanja mi je važan (s obzirom na razmještaj u dnevnoj sobi). Hoću dakle zamijeniti CRT 21" ekran s nečim sličnim za gledanje TV-a - dakle Plazma?!?

Ovim redom prioriteti:

1. Kut gledanja,
2. Kontrast,
3. Gleda se najviše SD (preko DVB-T-a: HR1,2,RTL, Nova) povremeno DVD.

Molim mišljenja ...
drPD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 06:23   #1661
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Meni se je toliko svidjelo raditi / surfati / SVE na ovoj 42" plazmi da mi je uzasna muka vratiti se na 22"lcd

Sad je pitanje tog zapecenja slike...... ?

neko kaze da nije preporucljivo vise od sat vremena imati nepomicnu sliku, nego spominje 2 sata, neko 5-6sati....... mene jako zanima sta bi od toga bila istina ?

Dali je npr ok, ako nakon svakih sat dva tri cetiri ili pet pustim neki film tek toliko da se sve na ekranu pomakne na par sekundi.... ili npr. provozam prozor preko cijelog desktopa ukljucujuci startbar i ostalo.... I na taj nacin opet imam tih sat dva tri pet koliko vec vremena do ponavljanja postupka..... Jeli to dovoljno da se izbjegne to zapecenje ?
Negdje sam procitao da na ovim novijim plazmama i ako se zapece slika da se nakon nekoliko minuta ono odmah i makne.... ?
Uzmite u obzir da mi i nije toliko bitna trajnost tv-a,... 2god do trajnog zapecenja bi bila ok, eto toliko bi htio ovaj tv koristit kao primarni "monitor"... a prodavat ovaj i opet kupovat nekakav lcd ne ulazi pod opciju

edit:
i jos jedna stvar koju sam primjetio nevezano za ovo prije... dok je neki prozor otvoren, i bez ikona u njemu (cijela povrsina je bijela znaci) i proporcionalno povecavanju / smanjivanju prozora se i svjetlina ekrana smanjuje / povecava..... Jer to taj problem prikazivanja bijele na plazmama ? ili

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 27.01.2009. u 06:54.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 08:57   #1662
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Meni se je toliko svidjelo raditi / surfati / SVE na ovoj 42" plazmi da mi je uzasna muka vratiti se na 22"lcd

Sad je pitanje tog zapecenja slike...... ?

neko kaze da nije preporucljivo vise od sat vremena imati nepomicnu sliku, nego spominje 2 sata, neko 5-6sati....... mene jako zanima sta bi od toga bila istina ?

Dali je npr ok, ako nakon svakih sat dva tri cetiri ili pet pustim neki film tek toliko da se sve na ekranu pomakne na par sekundi.... ili npr. provozam prozor preko cijelog desktopa ukljucujuci startbar i ostalo.... I na taj nacin opet imam tih sat dva tri pet koliko vec vremena do ponavljanja postupka..... Jeli to dovoljno da se izbjegne to zapecenje ?
Negdje sam procitao da na ovim novijim plazmama i ako se zapece slika da se nakon nekoliko minuta ono odmah i makne.... ?
Uzmite u obzir da mi i nije toliko bitna trajnost tv-a,... 2god do trajnog zapecenja bi bila ok, eto toliko bi htio ovaj tv koristit kao primarni "monitor"... a prodavat ovaj i opet kupovat nekakav lcd ne ulazi pod opciju
Premda jako volim plazme kao tehnologiju mislim da je LCD bolje rjesenje za HTPC (ili PC monitor)...

Sve moderne plazme imamju zastitne mehanizme protiv "Burn In" efekta. To je ugradjeno u sam panel a postoje i software-ska rjesenja koja cijelo vrijeme pomicu sliku su svim smjerovima (gore, dolje, lijevo, desno) vrlo polako (tako da se to i ne primjeti) a s time pojedini pikseli nikada ne budu na istom mjestu cijelo vrijeme!

Na Pioneer plazmama to se zove "Orbiter" a slicno rjesenje imaju i Samsung plazme.

Tebi savjet da imas "brzi" (dakle da se ukljuci poslije male neaktivnost) "Screen Saver" sa nekim dinamickim sadrzajem!


Citiraj:
edit:
i jos jedna stvar koju sam primjetio nevezano za ovo prije... dok je neki prozor otvoren, i bez ikona u njemu (cijela povrsina je bijela znaci) i proporcionalno povecavanju / smanjivanju prozora se i svjetlina ekrana smanjuje / povecava..... Jer to taj problem prikazivanja bijele na plazmama ? ili
Da li mozda imas "Power Savings" opciju ukljucenu?

To bi mi bilo najrazumnije objasnjenje (ja na mojoj Pioneer plazmi to ne vidim)...

Zadnje izmijenjeno od: HasoMujo. 27.01.2009. u 09:03. Razlog: Forum "pojeo" post... :-(
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 10:03   #1663
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
ako sam te dobro shvatio panasonic nema taj mehanizam poput pioneera ili samsunga.... Pa bi trebao koristiti te metode? jos me zanima svakih kolilko bi trebao ukljuciti screensaver (sa brzom pomicnom slikom), i koliko bi on vremena trebao biti ukljucen prije nego mogu nastaviti sa radom tj. prikazom nepomicne slike (desktop isl.)

Sto se svjetline tice.... opcija saving mode je iskljucena.... kada je ukljucena ekran postaje jos tamniji, i kad je bijela povrsina preko cijelog ekrana je jos tamnija.... uglavnom sto je vise bijele boje na ekranu, to ona postaje sivkastija, tj smanjuje se svjetlina.... primjer: gledam sad ovaj forum u fullscreenu i slika je tamnija, kliknem na restore down tj u prozor prek pola ekrana, i slika postaje svjetlija.....
sh0kre je offline