Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.06.2011., 22:51   #1
tonymontana2
Registered User
Moj komp
 
tonymontana2's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 92
da li postoji laptop koji je imun na viruse

negdje davno sam procito da postoji neki laptop koji ne moze pokupiti viruse
(procito sam tada da mogu slobodno i bezbrizno na njemu skidati sta god ocu kojegod sadrzaje itd...)
mislim da se radilo o laptopu iz firme apple ili mac ne sjecam se tocno ali me
zanima da li postoji kakav laptop koji ne moze pokupiti virus
to mi je vrlo bitno posto planiram kupiti novi laptop
a cesto skidam sve i svasta pa mi se virusi nakupe iako imam avast antivirus original
pa malo po malo moram ga odnijeti u ducan da mi ga reinstaliraju
pa bi sada takav neki si kupio koji ne moze pokupiti virus pa da mogu bez uznemiravanja skidati kaj god ocu(znaci i stvari kod kojih bi drugi pci pobrali virus i usporili se,posto meni kada se nakupi pc virusa treba 5 do 10 min samo da ga upalim)) i gledati filmove kakve god ocu,
ako neko zna takav neki laptop neka mi navede ime modela , idealno bi bilo da mi vise modela navedete pa da mogu birati koji mi
je najpovoljniji i molim vas da mi napisete kolko koji kosta,idealno bi mi bilo da nije sada neka ogromna cijena
u svakom slucaju hvala
tonymontana2 je offline  
Staro 16.06.2011., 23:10   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Svaki laptop je otporan na viruse, OS je taj koji pati. Generalno bilo koji laptop sa *NIX OSom će ti bit manje/više otporan.

Computer viruses
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2011., 00:28   #3
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
sigurno je 80% stvari koje skidaš sa raznih rapidshare..., a pogotovo torrenta je zaražrno virusom,kad je virus dobro napravljen niti jedan antivirus ga neće prepznati bar jedno vrijeme,avast je jako loš kao anti virus.

u davna doba svoje mladosti radio sam viruse,ne da nanesem štetu već da ubijem vrijeme i vidim hoče li mi uspijeti.
danas znam skinuti po 10 istih programa i svi su zaraženi,onda naletim na jedan koji djeluje ok i njega instaliram ali opet nisam siguran.
pogledaj recimo na *********** kad netko stavi program,večina komentara prvih tjedana,mjeseci je clean,no virus i sl a nakon par mjeseci dok antivirusi shvate da je virus u pitanju komentari su ne skidati ,virus...
a zamislim koliko je ljudo dotad skinulo taj program.

nažalost ali to je istina,u filmovima i muzikom nemaš brige, ali sve drugo je rizično.ne kupuj preko kompa ako tako puno skidaš te programe,ako već kupuješ složi si jedne windowse koji će ti služiti samo za plačanja.

ne vidim da će biti išta bolje, neznam kakva je situacija sa apple ipadom jer ga imam,za njega ni nema antivirusa,očito siguran os,sa njega sve kupujem i plačam.

jedino riješenje ukloniti virus je instalacija novih windowsa,sve drugo zaboravi.
__________________




Zadnje izmijenjeno od: nino. 17.06.2011. u 00:47.
dugixy1 je offline  
Staro 17.06.2011., 00:51   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
sigurno je 80% stvari koje skidaš sa raznih rapidshare..., a pogotovo torrenta je zaražrno virusom,kad je virus dobro napravljen niti jedan antivirus ga neće prepznati bar jedno vrijeme,avast je jako loš kao anti virus.
Stvarno?
Citiraj:
u davna doba svoje mladosti radio sam viruse,ne da nanesem štetu već da ubijem vrijeme i vidim hoče li mi uspijeti.
danas znam skinuti po 10 istih programa i svi su zaraženi,onda naletim na jedan koji djeluje ok i njega instaliram ali opet nisam siguran.
pogledaj recimo na *********** kad netko stavi program,večina komentara prvih tjedana,mjeseci je clean,no virus i sl a nakon par mjeseci dok antivirusi shvate da je virus u pitanju komentari su ne skidati ,virus...
a zamislim koliko je ljudo dotad skinulo taj program.
Kazes "dok antivirusi shvate da je virus u pitanju"
Citiraj:
ne vidim da će biti išta bolje, neznam kakva je situacija sa apple ipadom jer ga imam,za njega ni nema antivirusa,očito siguran os,sa njega sve kupujem i plačam.
Nema antivirusa, al ima virusa.

Citiraj:
jedino riješenje ukloniti virus je instalacija novih windowsa,sve drugo zaboravi.
Dovoljno si nam rekao, nemoj u krajnost.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 17.06.2011., 01:49   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
sigurno je 80% stvari koje skidaš sa raznih rapidshare..., a pogotovo torrenta je zaražrno virusom,kad je virus dobro napravljen niti jedan antivirus ga neće prepznati bar jedno vrijeme,avast je jako loš kao anti virus.
Za ovo imaš statističke rezultate ili ?
Citiraj:
u davna doba svoje mladosti radio sam viruse,ne da nanesem štetu već da ubijem vrijeme i vidim hoče li mi uspijeti.
A očito nije jer .bat skripta sa format c:\ i nije neki firus.
Citiraj:
danas znam skinuti po 10 istih programa i svi su zaraženi,onda naletim na jedan koji djeluje ok i njega instaliram ali opet nisam siguran.
Kako znaš da su zaraženi ako ne viruješ antivirusima, neka source analiza
Citiraj:
pogledaj recimo na *********** kad netko stavi program,večina komentara prvih tjedana,mjeseci je clean,no virus i sl a nakon par mjeseci dok antivirusi shvate da je virus u pitanju komentari su ne skidati ,virus...
a zamislim koliko je ljudo dotad skinulo taj program.
Definitivno tribaš poučit ljude na trackerima.
Citiraj:
nažalost ali to je istina,u filmovima i muzikom nemaš brige, ali sve drugo je rizično.ne kupuj preko kompa ako tako puno skidaš te programe,ako već kupuješ složi si jedne windowse koji će ti služiti samo za plačanja.
Opet ako si nabirjan na viruse onda nemaš šta radit na Windowsima, OpenSolaris i ekipa su za to (AFAIK). A šta se tiče muzike / filmova / slika, virus i tu može bit upakiran.
Citiraj:
ne vidim da će biti išta bolje, neznam kakva je situacija sa apple ipadom jer ga imam,za njega ni nema antivirusa,očito siguran os,sa njega sve kupujem i plačam.
Osim šta ima mali dio kernela na BSD bazi, ništa drugo ga ne čini sigurnijim od ostalih OSova, u stvari OSX vs Vista vs Ubuntu, pogodi tko je prvi pa'
Citiraj:
jedino riješenje ukloniti virus je instalacija novih windowsa,sve drugo zaboravi.
Opet ne potpuno točno, stickovi, particije, cdovi....

Iman jedan info, nemoj se previše zavalit u replay jer bi moga Bubba banit.
Baja 001 je offline  
Staro 17.06.2011., 03:36   #6
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
neču se zavaliti u replay a "bube " se siječam dok sam bio stalno aktivan na ovome forumu i uglavnom sam se bavio klokanjem.
više nisam u toku,navratim kad nešto neznam ili da pozdravim prijatelja Razera.nije mi do nikakvih prepucavanja i dokazivanja sa bilo kime.

nino

upravo to
Kazes "dok antivirusi shvate da je virus u pitanju"
nakon nekog vremena otkriju backdor u programu, kad sam se bavio time i napravio virus prvo je išao na test npr str virus total ,da vidim dali ga koji anti virus otkriva, nije smio niti jedan jer si brzo provaljen.

dobro kriptiran virus (skriven u program) treba dugo da se otkrije.


gosp Baja nemam statističkih podataka ali vjerujte da nisam daleko,to se odnosi na programe,dobro kažete,virus može i u sliku,i sam sa ga tako radio,ili u stranicu koju čovjek otvori i ako ima javu na kompu instalirače virus da ni nezna.
ako sam provjeravao programe to je bilo u app ala Sandboxie i sl,ne siječam se točno više.radio sam virtualne particije i pratio događanja.više to ne radim niti imam te programe,imam antivirus koji je hack zajednici zadavao najviše glavobolje , radi se o Aviri al ni ona nije svemoguča.
uglavnom nemam na kompu ništa da bih nekome bio interesantan.

i sa ovim se slažem
"Opet ne potpuno točno, stickovi, particije, cdovi...."

ali zato postoje formati,obavezno sve formatirati.

i neznam dal sam dobro shvatio,moji virusi nisu bili u bat formatu, makar dosta ih radi tako a ima i idiota koji sa jednom bat skriptom unište čovjeku sve na kompu.
ta zajednica je ogromna,danas sigurno još veča nego prije sa novim načinima i forama.čitajuči te forume vidite da je največi način plasiranja preko torrenata. ja kad sam pisao prvi text htio sam reći dečku da nema načina da bude skroz siguran,slučajno sam došao na forum radi nečega drugoga.
samo sam bio iskren i rekao što znam,hoće li mi netko vjerovati,ismijavati, baš me briga,u svoje vrijeme bio sam dobar u tom poslu ali još jednom napominjem nisam radio štetu ,želio sam probati i naučiti.
a i nevolim ako sam već iskren da me onda netko pravi smiješnim ili budalom,u mojim godinama i kako sad živim to mi nije potrebno.
niti sam tvrdio da sam bio neki ludi hakerski genije i sl, prosjek kao i večina,učio sam na greškama i tuđuj pomoči po forumima.

lijep pozdrav svima i tu moja rasprava prestaje,mislim da sam i previše rekao,očito će Nini najviše pasati .čudi me oduvijek mi je bio drag kao član.
__________________



dugixy1 je offline  
Staro 17.06.2011., 07:21   #7
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
(srsly, najjaci thread na PCEkspert forumu trenutno, vrh vrhova)

Ali sad za ozbiljno™ Samo najskuplji model MacBook Pro-a ne moze pokupit virus jer je imun. Ali zato i kosta, pravi konpjuter s cistokrvnim Apple Care imunitetom kosta preko 17,000 kuna... Majkemi.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 17.06.2011., 09:29   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
(srsly, najjaci thread na PCEkspert forumu trenutno, vrh vrhova)

Ali sad za ozbiljno™ Samo najskuplji model MacBook Pro-a ne moze pokupit virus jer je imun. Ali zato i kosta, pravi konpjuter s cistokrvnim Apple Care imunitetom kosta preko 17,000 kuna... Majkemi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 17.06.2011., 09:35   #9
twin Fisherman
Fisherman's evil twin
 
twin Fisherman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Vermont
Postovi: 18
Tema je nelagodna za citanje, a kamoli za postanje.

Citiraj:
Autor tonymontana2 Pregled postova
negdje davno sam procito da postoji neki laptop koji ne moze pokupiti viruse
(procito sam tada da mogu slobodno i bezbrizno na njemu skidati sta god ocu kojegod sadrzaje itd...)
To bi bio Sun Ultra prenosnik, koji je uz nano transfer 'embedirao' Intrushield 4x sustav + BIO sucelje koje moze na vrijeme detektirati ljudsku glupost.

Jasno, pravilno ga moze koristiti jedino Jobe Smith

Citiraj:
Autor tonymontana2 Pregled postova
mislim da se radilo o laptopu iz firme apple ili mac ne sjecam se tocno ali me
zanima da li postoji kakav laptop koji ne moze pokupiti virus
Naturetech i Tadpole jedini imaju Sun dozvolu za prenosnike. Ne znam hoce li te "zastiti kao Apple" ali ces zasigurno ostaviti najveci moguci dojam pred napadacima. S time cu ujedno i preformulirati tvoje pitanju, u jedino moguce :

Koji prenosnik ostavlja najveci dojam na hakera od formata? Odogovor glasi : jEdAN od dva spomenuta.


Citiraj:
Autor tonymontana2 Pregled postova
je najpovoljniji i molim vas da mi napisete kolko koji kosta,idealno bi mi bilo da nije sada neka ogromna cijena u svakom slucaju hvala
Bez ironije ili zajedljivosti... Mislim da trebas provesti nekoliko dana, ili bolje tjedana, citajuci PCE forum da uvidis koliko je besmisleno ono sto trazis. To je ujedno i najpovoljnija opcija buduci da ces nesto i nauciti.

.
__________________
IceFisherman's twin evil bro

twin Fisherman je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na