Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2011., 15:27   #1861
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Vidi 2 posta iznad.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 15:43   #1862
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Taj Cuftek je bolji od toga Strongera?

Bitna mi je tisina, ima li on kakvu regulaciju vrtnje ventilatora?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 01:06   #1863
Tooutman
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Donji Kraljevec
Postovi: 17
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Taj Cuftek je bolji od toga Strongera?

Bitna mi je tisina, ima li on kakvu regulaciju vrtnje ventilatora?
evo ja pital danas u linksu jer mislil kupiti napajanje, al nisam kad bio problem u grafi al trgovac mi super sve objasnil dal svoje misljenje i ovak s Chieftecom sigurno neš fulal pogotovo jer je sad na akciji pa i jeftinije ...a taj Sytec kak već mi je toplo preporučao da to jako kvalitetna napajanja a i isto na akciji al 100 kn skuplje....sad za tišinu neznam ja imam ovog starog Chiefteca GPS modea 450 i pre pre zadovoljan i fala Bogu kaj nisam moral mjenjat jer super radi a nit se ne čuje nekaj. i narano mora gonit onu gore radeonku . eto toliko od mene valjda ti pomoglo.
Tooutman je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 09:45   #1864
gustetic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: VG
Postovi: 67
Ja sam prije neki dan kupio Thermaltake TR2 RX 450w, i za sad sam zadovoljan. Vrlo tiho i za moje potrebe dovoljno napajanje. Ako trazite modularno, moje preporuke.

http://www.anandtech.com/show/2371/8
gustetic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 18:20   #1865
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Performanse/kvalitetu nećemo komentirati jer je ipak to budget klasa napajanja, ali npr. vent se vrti u idlanju na 1070 RPM (pri sobnoj temperaturi) ... nekako mi to ne ide u pojam "vrlo tihog" napajanja, prije bi možda bio dobar pojam da napajanje nije glasno (iako se nojz frikovi ni za to ne bi složili ).

BTW ovaj tvoj link je prethodnik napajanja koje si kupio, tako da nisu ista napajanja (pa tako ni performanse/unutrašnjost), a i po datumu reviewa se može skužiti razlika.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:05   #1866
gustetic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: VG
Postovi: 67
U dnevnom boravku uz konstantno brundanje televizora, i ciku dvoje djece.. napajanje je potpuno nečujno. Da skuzio sam da to nije to moje ima 17A na +12V a ovo ima manje. Po cemu je to budget klasa napajanja? Taj dio mi nije jasan.

Ovo http://www.thermaltake.com/product_i...50W&ov=n&ovid=
gustetic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:10   #1867
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor gustetic Pregled postova
U dnevnom boravku uz konstantno brundanje televizora, i ciku dvoje djece.. napajanje je potpuno nečujno. Da skuzio sam da to nije to moje ima 18A na +12V a ovo ima manje. Po cemu je to budget klasa napajanja? Taj dio mi nije jasan.
Po koristenim komponentama i kvaliteti, konstrukciji.., tj. vjerojatno nije neki posebno dobar OEM ili platforma. Ne proizvodi Tt napajanja inace, vec se lijepe Tt naljepnice na nekog od OEM proizvodjaca. Kolega iznad ce ti ipak znat poblize objasnit, ja sam laik na tom podrucju.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:20   #1868
gustetic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: VG
Postovi: 67
LoL pa znam da ne proizvodi TT napajanja, nije ni RiZ proizvodio printere, imam podosta godina i prilicno sam u harveru, al da mi netko kaze da se za 500 kn kupuje budget klasa napajanja taj ili je bahat ili pise pizdarije...
gustetic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:30   #1869
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor gustetic Pregled postova
..al da mi netko kaze da se za 500 kn kupuje budget klasa napajanja taj ili je bahat ili pise pizdarije...
Mozda je to i ok cijena za modularno napajanje ali kolega zna sta prica.To sta trenutno nije aktivan na forumu i nije dao malo vise argumenata je drugi par opanaka (uostalom nisam mu ja odvjetnik). Evo par njegovih "radova"
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=188737

NHF ali za mene osobno je Tt kao brand precijenjen na nasem trzistu (prije svega mislim na kucista i hladnjake, a ocito nisu ni PSU jedinice daleko). Ovo je naravno samo moje misljenje, zadrzavam pravo na pogreske
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:45   #1870
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor gustetic Pregled postova
U dnevnom boravku uz konstantno brundanje televizora, i ciku dvoje djece.. napajanje je potpuno nečujno...
Aham ... sada je jasnije

Citiraj:
Autor gustetic Pregled postova
LoL pa znam da ne proizvodi TT napajanja, nije ni RiZ proizvodio printere, imam podosta godina i prilicno sam u harveru, al da mi netko kaze da se za 500 kn kupuje budget klasa napajanja taj ili je bahat ili pise pizdarije...
Ukratko mogu ja za svog 230W Frontiera (starog 10 godina) na tržnici "lupiti" cijenu od 100 evricha, ali to definitivno ne znači da je on srednja-viša klasa napajanja

Čak sam već jednom i odgovorio na isto ovo pitanje - to napajanje ne vrijedi tih para, a napajanja manjih vataža imaju poprilično malu isplativnost u kontekstu modularnosti.

BTW ne vjerujem da sam bahat, a i nadam se da je cjelokupno čitateljstvo do sada primjetilo da ne pišem pizdarije
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:58   #1871
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ukratko mogu ja za svog 230W Frontiera (starog 10 godina) na tržnici "lupiti" cijenu od 100 evricha, ali to definitivno ne znači da je on srednja-viša klasa napajanja..
Malo ga upgradeaj lemilicom (stavi bolji vent, nove kondezatore, t. filtere, sredi zavojnice rastopljenom plastikom i ubaci malo bakrenog radijatora za rashladjivanje). Nakon toga lupi svoj potpis i odrzi aukciju, mozda odleti za 100 "Evra", mi te ipak volimo
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 13:38   #1872
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
56k UPOZORENJE !!

Fortron BS 400W vs. BS II 500W

Neznam ako je bilo govora o ovim napajanjima u ovoj temi, odnosno njihovoj usporedbi ovako "od oka", pa ću napisat riječ dvije..

Fortron 400W koristim već nekih 5 godina i nikad me nije iznevjerilo, jednostavno napajanje je boleština, u svakom smislu.. Nedavno sam nabavio od 500W i evo tek danas odlučio zamjenit sa ovim starim od 400W makar za tim nisam imao potrebe ali eto vrag me je kopkao

Odmah da prijeđem na stvar..
Fortron 500W mi se činio solidan težinom, hrpom kabela, itd.. No kad sam danas izvadio stari Fortron tek sam se onda uvjerio koliko je Fortron 500W LAKŠI od 400W, i to ni manje ni više nego sigurno za pola, hmmm, nisam vagao jer mi nije dalo ali itekako se je razlika osjetila, Fortron 500W iznutra djeluje poluprazno naspram 400W gdje nemože ni prst stat, dok 500W ima lufta koliko hoćeš.
500W ima puno više kabela, dva PCIE x6 pinova, dok 400W nije imao niti jedno već sam morao koristiti pretvarače.. Više SATA napajanja, 20 + 4 = 24 pinova za matičnu, dok je Fortron 400W imao u jednom komadu 24 pinova, itd..

Uglavnom, 500W sam stavio, posložio kabele, i pokrenuo odmah Stalker COP u dx10 da vidim dal će sve bit u redu nakon igranja, i bilo je sve u redu naravno

Ono što me zanima, je to, zašto je 500W puno lakše i praznije naspram 400W?
Može li netko reć o kvaliteti elemenata u jednom i drugom?
Najradije bi ja ostao na svome Fortroniću 400W a kupcu dao ovo od 500W (ionako je kupac frend kojem nije bitno jer slaže komp za prodat)..
Što mislite?

Evo par slika (Lijevo je 400W, Desno je 500W):
Na prvoj slici se vidi kako je ploča sa elementima kod 400W uz sam rub kućišta dok je kod 500W nekih 2cm dalje..
Slika1

Slika broj dva, pokazuje napone i amperažu kod 400W:
Slika2

Slika broj 3 pokazuje sve to kod 500W:
Slika3

Još jedna slika:
Slika4
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 16:12   #1873
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
56k UPOZORENJE !!

Fortron BS 400W vs. BS II 500W

Neznam ako je bilo govora o ovim napajanjima u ovoj temi, odnosno njihovoj usporedbi ovako "od oka", pa ću napisat riječ dvije..
400W Fortroni se spominju više na ovom forumu od Jadranke u cijeloj HR

Citiraj:
Ono što me zanima, je to, zašto je 500W puno lakše i praznije naspram 400W?
Može li netko reć o kvaliteti elemenata u jednom i drugom?
Najradije bi ja ostao na svome Fortroniću 400W a kupcu dao ovo od 500W (ionako je kupac frend kojem nije bitno jer slaže komp za prodat)..
Što mislite?
Različite topologije napajanja koriste različite dijelove.

Prvenstveno je u pitanju pasivan PFC kod slabijeg modela:



Odnosno zavojnica pasivnog PFC-a (veliki dio gore desno, sličan transformatoru) koji znatno "pridonosi" težini napajanja.

U 500W modelu se koristi aktivan PFC i stoga nema ovog dijela, već su u pitanju aktivni elementi (tranzistori i diode) relativno nezamjetnih dimenzija i težine.



Drugi razlog je korištenje optocouplera koji zamjenjuju jedan od transformatora u srednjem dijelu (što nije slučaj u 400W modelu), pa se i tu "štedi" na težini.

Zatim jedan kondenzator kod 500W modela (420V), dok je kod 400W modela u pitanju serijski spoj dva 200V kondenzatora.

Još jedan od uzroka manje mase su i manji aluminijski hladnjaci na 500W modelu (veća iskoristivost, pa se u skladu s tim i disipira manja količina toplinske energije).

Ukratko, u ovom slučaju, teže ne znači bolje i preporučio bih zadržavanje 500W BS II modela.

__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 29.01.2011. u 16:37.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 20:12   #1874
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Zadržat ću jače, nisam ni mislio da neću, ali ipak sam se malo pribojao i na kraju dobio odličan odgovor na upit od experta, hvala ti.. živio
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 02:00   #1875
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Da sad ne čitam 60 strana ovog topika te lutam okolo , zamolio bih preporuku tihog napajanja. ...ili bolje rečeno, što je najtiše što mogu kupiti?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 06:35   #1876
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Koja konfa, koliko para?

EDIT: Kupnjom bilo kojeg Seasonic modela sigurno nećeš pogriješiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 03.02.2011. u 08:38.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 09:52   #1877
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ja sam se nadao da mogu dobit preporuku za nešto određeno a ne samo brand jer je brand širok pojam...a još , unutar svakog branda ima boljih i lošijih proizvoda. Meni treba bolji tj. tiši.
Stoga , što je najtiše od Seasonica ?

btw, konfiguraciju ne znam ali sudeči po preporuci , najvjerovatnije je sve preko 400-500w bespotrebno.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 10:21   #1878
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Svi su oni vrlo tihi. Siso 380W će zadovoljiti navedenu konfu i imati će dovoljno rezerve za eventualnu dodatnu grafu ili neku drugu komponentu. Ako baš želiš biti 200% siguran, uzmi 430W verziju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 10:26   #1879
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Uzmi 430W Seasonic nećeš sigurno pogriješiti odlično napajanje.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 10:36   #1880
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ok, ako je taj model najtiše napajanje od svih sisoja, onda je izbor na tome.

EDIT: to jače napajanje ostavlja manje 'papira' za sve ostalo.
ali nebi imao ništa protiv i da je skuplje (ali da napajanje bude dobro )...pa makar ostalo manje za ostalo.
__________________
if you build it they will come