Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.12.2010., 10:12   #1
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
(riješeno) HDD otišao u vječna lovišta ili nešto drugo

Poštovanje nisam znao gdje bi smjestio temu predpostavljam da je hardver u pitanju prije dva dana pri bootu sam dobijao HDD fail i iz 3-4 puta prisilnog palenja i gašenja na dugme na kućištu bi normalno bootao i radio bez problema!

Sinoć mi se smrzavao par puta bez razloga na surfanju internetom pa opet radio bez problema nakon prisilnog gašenja!

Jutros boot prođe do crnog ekrana iza win. logo i ništa dalje i u safe modu ide ono loading win. files učita ih i ispod stoji pleas wait i tu stoji neće ništa!

Sumnjam na HDD skenirao sam ga sa HD tune i nema bad sectora memorija 12h memtesta prošla bez problema!
PC je iz potpisa WIN 7 ultimate!

Pomagajte dovršajem diplomski treba mi PC!!!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline  
Staro 19.12.2010., 10:38   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Nabavi novi hard, iskloniraj postojeći i onda ga proskeniraj alatom proizvođača (imaš ga na Hiren's Boot CD-u). Što manje čačkaj po njemu prije kloniranja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2010., 10:51   #3
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nabavi novi hard, iskloniraj postojeći i onda ga proskeniraj alatom proizvođača (imaš ga na Hiren's Boot CD-u). Što manje čačkaj po njemu prije kloniranja.
evo opet mi se pojavilo pri boot-u (disk boot failure insert system disk and press enter) onda sam ga ugasio i uštekao u drugi sata port i boot-ao je normalno jel može bit do matične??

još da napomenem ovo mi se počelo događat kad su se temperature vani spustile ispod nule u kući je ujutro dok se ne zagrije oko 7-8 stupnjeva jel može bit da je možda slab kontakt na sata portu zbog niske temperature?
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline  
Staro 20.12.2010., 03:30   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ne mora biti striktno da je hard na "odlasku", isto tako moze biti do kabela kontakta i slicno..
Ali svejedno kako je kolega gore naveo prvo backup, pa isto testiraj da budes siguran!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline  
Staro 20.12.2010., 10:55   #5
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ne mora biti striktno da je hard na "odlasku", isto tako moze biti do kabela kontakta i slicno..
Ali svejedno kako je kolega gore naveo prvo backup, pa isto testiraj da budes siguran!
Za sad radi sve ok u drugom sata portu čim uhvatim malo vremena i nabavim drugi HDD sve ću testirat nanovo pa da vidimo što kaže !

Hvala svima na pomoći!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na