Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2010., 18:21   #871
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Scientific Atlanta 2302 ,iliti webstar.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 20:34   #872
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Zao mi je ali ne mogu ti pomoci, ne mogu nista naci o tom routeru...nisam nista uspio zguglat. Iskreno moj savjet ti je da odes i uzmes posteni router. Ja sam uzeo linksys WRT54GL i od kada sam ga prije god dana upalio i slozio nisam ga vise taknuo,savrseno radi.Prije toga sam se toliko mucio sa mrezom da sam pregrizo jezik i kesirao oko 500kn za nj.
Opet ako si uzeo ovaj sto imas od operatera ne znam onda kako u tom slucaju,jel mozes vratiti i da li moras placati mjesecni najam i dalje. Ili si ga uzeo za kes od njih...
Mozda se nadje netko tko ce ti vise pomoci, sorry...
Ako budes isao u kupovinu,linksys te nece iznevjeriti.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 01:47   #873
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Znaci u linksys wrtg se moze usarafit onaj koaksijalni kabl, koji mi je trenutno usarafljen u atlantu ili ostaviti ovu atlantu i preko nje na linksysa pa na komp? Da, ruter je od operatera na mjesecni najam, a neznam dali oni zele promjeniti ruter samo zbog torrenta.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 03:25   #874
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
mislim danas potpisati ugovor sa b-netom,do sad sam imao t-com.uzeo bi 2d uslugu i ne kužim taj flat telefon?

piše da flat tel platiš 20 kuna dodatno i jel ja onda mogu recimo cijeli mijesec non stop pričati na fixni za tu cijenu ili je flat samo ako zoveš drugog korisnika u b-netu?

bilo bi mi logično da je isto kao i kod interneta fixna cijena bez obzira kolko pričaš.

2 pitanje

ako imaš 2d ili 3d paket koja je osnovna brzina neta bila do sada ? jel 4 ili 8 ?

ako je 8 onda znaći da bi kad sad dignu brzine osnovna za neki paket bila 16?

3 pitanje

i kakav je zvuk preko tel? jel isto kao i preko t-coma? da nije neki loši VOIP?

hvala
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 03:45   #875
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
U 2D i 3D ti je vec ukljucen flat telefon, a to ti je neograniceno prema svim fixnim samo placas uspostavu poziva 20lp. Znaci kad god zoves fixni platis 20lp i to ti je to. Ne moras placat dodatno tih 20 kn.
Osnovna brzina je 4 sada, tj. kad dignu 8
Meni je na telefonu zvuk isti kao sto mi je bio na T-com-u. Imam 3D vec preko 2godine i sve radi odlicno.
Miso66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 07:45   #876
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Znaci u linksys wrtg se moze usarafit onaj koaksijalni kabl, koji mi je trenutno usarafljen u atlantu ili ostaviti ovu atlantu i preko nje na linksysa pa na komp? Da, ruter je od operatera na mjesecni najam, a neznam dali oni zele promjeniti ruter samo zbog torrenta.
Nece ti zbog torrenta mjenjati router. Mislim da si osudjen (nazalost) da im i dalje placas najam tog "sranja". Ne znam tocno kako idu stvari ako kupis drugi router....pretpostavljam da samo uparis uredjaje preko UTP kabela. Ja imam onaj osnovni modem od bneta, sa jednim LAN prikljuckom i to stekam na linksys. Dalje iz linksys-a ide po zelji. Mislim da bi i ti tako mogao,ali nisam siguran jer nemam taj uredjaj kao sto ti imas...zapravo ne znam nista o tom cudu sto ti imas tako da....
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 08:09   #877
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Vi baš ne volite pročitati temu ili barem ju malo pretražiti prije nego postavite pitanje na koje možda već postoji odgovor. Davnih dana je u ovoj temi bilo riječi o spajanju dodatnog routera na bnetov modem. Ista stvar vrijedi i za routere u bridge modu. Evo kako sam isprobao.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 09:28   #878
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Miso66 Pregled postova
U 2D i 3D ti je vec ukljucen flat telefon, a to ti je neograniceno prema svim fixnim samo placas uspostavu poziva 20lp. Znaci kad god zoves fixni platis 20lp i to ti je to. Ne moras placat dodatno tih 20 kn.
Osnovna brzina je 4 sada, tj. kad dignu 8
Meni je na telefonu zvuk isti kao sto mi je bio na T-com-u. Imam 3D vec preko 2godine i sve radi odlicno.
@Miso66

puno ti hvala na brzom odgovoru jer takav mi je i trebao a još i živimo i istom gradu



jer mi može još netko reći kakav je ping na b-netu i pošto je to kabelski internet ako više članova skida istovremeno npr neki film dali dolazi do opadanja brzine skidanja?


hvala
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 11:57   #879
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 12:03   #880
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
@Miso66

puno ti hvala na brzom odgovoru jer takav mi je i trebao a još i živimo i istom gradu



jer mi može još netko reći kakav je ping na b-netu i pošto je to kabelski internet ako više članova skida istovremeno npr neki film dali dolazi do opadanja brzine skidanja?


hvala
7 godina sam već na bnetu, špansko (uzeli smo davne 2003. dok je još bilo xnet, pa dcm, pa konačno bnet)



ping je ping. bit će ti dovoljno nizak za igranje osim ak si u kategoriji "gaymer"-a kojima ni ispod 30 nije dovoljno dobro.

meni je standard ping u Team Fortress 2 negdje između 20-60 i da se fino igrat bez ikakvih trzavica na serverima od cirka 30-ak ljudi. Nisam neki ultra super profi gamer, al nemrem reć da sam dosad igdje osjetio nekakav lag (izuzevši odurno loše servere, al to nije do bneta...)



što se tiče ovo više članova skida istovremeno... zavisi gdje si manje više. čista sreća po tom pitanju. al generalno se ne primječuje osim ako si pri višem dijelu korisnika što se brzine tiče. 8-12 megabita je po meni najsigurnija brzina, jel buš garant imo dotičnu bez beda. možda će se sad promijenit nešto jer su masovno digli brzine tak da ćemo vidjet kak će se držat sve zajedno

meni je sam jednom vrisnula brzina neta, što se ispostavilo na kraju da je skorodiro splitter kod telke (splitter di dijeli na kabel za telku, net i radio, na splitteru su skorodirali kontakti na neku foru)

Citiraj:
Autor bAKa-47 Pregled postova
jel realno mjerodavan ping do suseda prekletih? rađe probaj do Züricha speedtest izvrtit

btw, ovo je moj do Züricha...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 16:39   #881
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Vi baš ne volite pročitati temu ili barem ju malo pretražiti prije nego postavite pitanje na koje možda već postoji odgovor. Davnih dana je u ovoj temi bilo riječi o spajanju dodatnog routera na bnetov modem. Ista stvar vrijedi i za routere u bridge modu. Evo kako sam isprobao.
Znaci najobicnijim UTP-om iz bnetovog lan porta u taj koji si budem kupio ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 18:37   #882
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova


jel realno mjerodavan ping do suseda prekletih? rađe probaj do Züricha speedtest izvrtit

btw, ovo je moj do Züricha...
evo do Zuricha http://www.speedtest.net/result/814513471.png
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 21:15   #883
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
7 godina sam već na bnetu, špansko (uzeli smo davne 2003. dok je još bilo xnet, pa dcm, pa konačno bnet)



ping je ping. bit će ti dovoljno nizak za igranje osim ak si u kategoriji "gaymer"-a kojima ni ispod 30 nije dovoljno dobro.

meni je standard ping u Team Fortress 2 negdje između 20-60 i da se fino igrat bez ikakvih trzavica na serverima od cirka 30-ak ljudi. Nisam neki ultra super profi gamer, al nemrem reć da sam dosad igdje osjetio nekakav lag (izuzevši odurno loše servere, al to nije do bneta...)



što se tiče ovo više članova skida istovremeno... zavisi gdje si manje više. čista sreća po tom pitanju. al generalno se ne primječuje osim ako si pri višem dijelu korisnika što se brzine tiče. 8-12 megabita je po meni najsigurnija brzina, jel buš garant imo dotičnu bez beda. možda će se sad promijenit nešto jer su masovno digli brzine tak da ćemo vidjet kak će se držat sve zajedno

meni je sam jednom vrisnula brzina neta, što se ispostavilo na kraju da je skorodiro splitter kod telke (splitter di dijeli na kabel za telku, net i radio, na splitteru su skorodirali kontakti na neku foru)


jel realno mjerodavan ping do suseda prekletih? rađe probaj do Züricha speedtest izvrtit

btw, ovo je moj do Züricha...
e hvala na iscrpnom odgovoru,uzeču ih sigurno.samo da dogovorim sa njima da mi to nekako sreda da ne ostajem bez interneta jer imam poslovno server koji mi stalno radi i zbog njega pitam za ping,igre više ne igram.

kolko mi se ćini ping izgleda odlično.čak bolji nego kod t-coma.

i još jedno pitanje meni važno jel ima kod njih opcija u ruteru dinamic dns ,znači da mogu upisati svoj dns server?

hvala svima
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 06:58   #884
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
e hvala na iscrpnom odgovoru,uzeču ih sigurno.samo da dogovorim sa njima da mi to nekako sreda da ne ostajem bez interneta jer imam poslovno server koji mi stalno radi i zbog njega pitam za ping,igre više ne igram.

kolko mi se ćini ping izgleda odlično.čak bolji nego kod t-coma.

i još jedno pitanje meni važno jel ima kod njih opcija u ruteru dinamic dns ,znači da mogu upisati svoj dns server?

hvala svima
server će ti bez beda večeg radit.


što se dyndns-a tiče, nebih znao. nemam njihov ruter(imam modem kabelski, ne modem/router), nit se sječam dok sam radio kod njih da je bilo išta slično u opcijama.

što se dyndns-a tiče, moš si ti slobodno puknut direkt na server dyndns klijent pa ti prek serva vuče to, il ak imaš neki komp viška, dič neku router distru (preporuka IPCop) i udri.



il bit pacijent ko ja pa speedtouch 780wl pretvorit u bnet-kompatibilan router

dotičan ima za dyndns i ostale slične "providere" jel, al ti nemogu garantirat kolko dobro radi sa tim. trebo bi bez problema al nikad neznaš sa speedtouch-om dotičnim.
Vrga je offline   Reply With Quote