Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2021., 19:38   #31
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97

Kaže mi majstor što popravlja klima uređaje da su novije klime lošije kvalitete, da se češće kvare i da su materijali od kojih su izrađene lošiji. Kaže da su lakše, za razliku od starih vanjskih jedinica koje su teške. Neznam da li se majstor razumije u legure ali znam kako radi "biznis". Slijedi se načelo da se što skuplje potrošaću proda proizvod kojeg će, čim prije zamjeniti novim. Samim tim kupujemo jeftinije materijale a dajemo više novaca.

U stanu je otišao veteran u svom poslu, bojler Gorenje Tiki. Nakon 20 godina je prokapio a osim što ne radi grijač primjećujem i kondenzaciju ispod kazaljke.

Zanima me da li i za bojlere vrijedi što i za klima uređaje? Ne treba nam dizajnerski bojler, no preostali Jugosi u stanu se još uvijek kunu u Gorenje. Ja računam da je sve to isto. Šta fali Končaru?
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2021., 20:05   #32
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ja imam nekoliko Aristona i prezadovoljan sam. Ne znači da su najbolji ali eto...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2021., 20:06   #33
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Gorenje su preuzeli kinezi : https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20180626

Navodno su se nakon preuzimanja malo popravili u kvaliteti jer su zadnjih godina bili očajni . Imao sam Gorenje perilicu koja se kvarila četiri puta u pet godina . Ako se usporede Hisense perilice rublja i Gorenje perilice primjetit ćete samo razliku u nazivu koji piše na perilici (vizualno su identične) . Garancija je i dalje 5 godina što me je ponovo navelo da kupim Hisense perilicu (odnosno Gorenje jer su to u biti identične perilice) . Zanima me koliko će se kvariti u periodu od 5 godina koliko je pokrivena sa jamstvom .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 02:37   #34
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Kaže mi majstor što popravlja klima uređaje da su novije klime lošije kvalitete, da se češće kvare i da su materijali od kojih su izrađene lošiji. Kaže da su lakše, za razliku od starih vanjskih jedinica koje su teške. Neznam da li se majstor razumije u legure ali znam kako radi "biznis". Slijedi se načelo da se što skuplje potrošaću proda proizvod kojeg će, čim prije zamjeniti novim. Samim tim kupujemo jeftinije materijale a dajemo više novaca.

U stanu je otišao veteran u svom poslu, bojler Gorenje Tiki. Nakon 20 godina je prokapio a osim što ne radi grijač primjećujem i kondenzaciju ispod kazaljke.

Zanima me da li i za bojlere vrijedi što i za klima uređaje? Ne treba nam dizajnerski bojler, no preostali Jugosi u stanu se još uvijek kunu u Gorenje. Ja računam da je sve to isto. Šta fali Končaru?
Centrometal nije po dizajnu nešto posebno, ali je od nehrđajućeg čelika dok su ostali od pocinčanog lima, ovi jeftiniji. Centrometal vidim da SKB 80 košta 3k, ali mislim da je naš doma star preko više od 25 godina sad i jedino što je bio grijač mijenjan 2-3 puta. I očisti se od kamenca. I to je to. Sad kad je došlo gradsko centralno zadnjih nekoliko godina koristi samo od 10.-3. mjeseca kad radi grijanje jer je bliže izljevnom mjestu, i ljeti se obično nakupi još desetak dana rada ljeti kad puknu cijeli od toplane.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 05:39   #35
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova

Kaže mi majstor što popravlja klima uređaje da su novije klime lošije kvalitete, da se češće kvare i da su materijali od kojih su izrađene lošiji. Kaže da su lakše, za razliku od starih vanjskih jedinica koje su teške. Neznam da li se majstor razumije u legure ali znam kako radi "biznis". Slijedi se načelo da se što skuplje potrošaću proda proizvod kojeg će, čim prije zamjeniti novim. Samim tim kupujemo jeftinije materijale a dajemo više novaca.

U stanu je otišao veteran u svom poslu, bojler Gorenje Tiki. Nakon 20 godina je prokapio a osim što ne radi grijač primjećujem i kondenzaciju ispod kazaljke.

Zanima me da li i za bojlere vrijedi što i za klima uređaje? Ne treba nam dizajnerski bojler, no preostali Jugosi u stanu se još uvijek kunu u Gorenje. Ja računam da je sve to isto. Šta fali Končaru?
Moja vanjska klima jedinica ima 50kila i nadam se da ce trajati 😁
Na poslu u wc-u imamo male bosch bojlere. Mislim da ti to nebi bila loša kupnja.
Što se tiče koncara, davno su oni prestali sa svojom proizvodnjom. Sve su to prepakirani kinezi nižeg cjenovnog ranga. Barem sto se tice klima uređaja.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 12:08   #36
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
Jednom sam mjerio potrošnju u 10 dana, Gorenje 80l bojlera (sada ima 7g. testirao sam kad je bio nov) kada je stalno uključen.
Potrošnja je u prosjeku (tročlano kućanstvo) ispala 7.5kWh na 24h, sad uzmimo u obzir jeftinu i skupu struju pa možemo reći 5kn/24h.
Termostat je na pola skale, t-vode 45 stupnjeva, mjerenje je obavljeno u ljetnim mjesecima.


Što se tiče klima uređaja: Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba (Daikin ne volim), početni modeli do 3500-4500kn sasvim solidni uređaji.
Fujutsu najbolje grije ali je nešto bučniji, Mitsubishi najtiši najjednostavniji za rastaviti/sastaviti uključujući i skidanje ventilatora doslovno lego kockice može se rastastaviti stotinu puta i sve klikne nazad savršeno.

Primjera radi Kirigamine (Mitsubishi) i Nocria (Fujitsu): za Fujitsu znam izgubiti preko sat i pol vremena, dok je sa Mitsubishijem to u pravilu do sata.

Toshiba je negdje između, što se tiče jednostavnosti rastavljanja bilo je serije sa zapečenom vidom na osovini ventilatora pa je skidanje istog bilo moguće isključivo sa skidanjem motora, što produžuje vrijeme servisa na preko sat vremena.
Daikin je imao modele bez mogućnosti skidanja ventilatora jer su kadica i zadnja plastika izliveni iz komada.

Od jeftinijih bi istaknuo Midea, provjereno vrte 0-24 na svim Crodux benziskim postajama u uvjetima povećanog zagađenja zraka, eventualne reklamacije su bile: pokvaren display (do 100kn komad) i čuli bi se ležajevi motora unutarnje jedinice (oko 350kn cijeli motorić) dok je za japance to duplo a nekad i 3 puta više novca.

Preporuka kod servisiranja unutarnjuh jedinica: uvijek skidati i kadicu i ventilator jer se tamo skupi najviše nečistoće, nemojte plaćati 200-250kn servis za pranje filtera i oplošja jer to nije ni pola posla.

Ja osobno doma na 2x Fujitsu filtere perem na mjesečnoj bazi, te kompletan servis prije sezone hlađenja i grijanja (veselo vrte 9-tu godinu).


Najviše sam prodao Mitsubishija 200+ (dizajnom je ljudima oku najugodniji i zvučno ime) pa Midea, osobno najviše volim Fujitsu, prilikom montaže SVIH uređaja inzistirati na min 3m cijevi plinske i tekuće faze.


Živili

Zadnje izmijenjeno od: northeus. 18.01.2021. u 12:27.
northeus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na