Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2021., 00:57   #10981
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
kad smo kod toga, jel radi fax ili 56k modem na voipu? alarmi i sl... mozda se tako moze dobiti "obicna linija"
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 07:40   #10982
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
kad smo kod toga, jel radi fax ili 56k modem na voipu? alarmi i sl... mozda se tako moze dobiti "obicna linija"
Radi.
Potrebno se ulogirati u modem kao administrator i pod voip pa fax opcijama iskljuciti Detect Fax Event CNG

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2021., 14:03   #10983
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Trebaš VoIP ruter ako ćeš telefon npr. :

https://www.asus.com/Networking-IoT-...es/DSL-AC87VG/

https://www.asus.com/Networking-IoT-...es/DSL-AC68VG/

ili ako ti Asus nepaše uzmi ovaj

https://www.tp-link.com/au/home-netw...archer-vr600v/


Za VoIP osposobit trebaš ćeš izvuć podatke iz configa TCom rutera.
Isto tako ako ti baš baš treba telefon a neželiš se upuštat VoIP pokušaj zvati SZK i pitati da ti treba "Obična telefonska linija" onda ti vrate napon na bakru i onda ide fora sa Splitterom.
Izmisli im neku stvar zbog čega ti treba "Obična telefonska linija" pa ti se možda smiluju meni je barem tako upalilo.
Hvala - nazalost nijedan od ova dva Asusa ne podrzava AiMesh koji mi je bitan
Znaci molba da prebace natrag na bakar jedina opcija, iako pretpostavljam da ce i to otici s vremenom (ako uopce bi pristali).

Valjda je najjednostavnije onda traziti njihov router u bridge (jel radi voip tako, ili isto nula bodova pa ni to nije opcija?)

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 11.01.2021. u 14:37.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 10:49   #10984
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Hvala - nazalost nijedan od ova dva Asusa ne podrzava AiMesh koji mi je bitan
Znaci molba da prebace natrag na bakar jedina opcija, iako pretpostavljam da ce i to otici s vremenom (ako uopce bi pristali).

Valjda je najjednostavnije onda traziti njihov router u bridge (jel radi voip tako, ili isto nula bodova pa ni to nije opcija?)
Jesi na optici trenutno ili na bakru?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 10:57   #10985
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Jesi na optici trenutno ili na bakru?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Bakar; nema optike nazalost u mojoj zgradi.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 18:14   #10986
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,383
Nevidim razlog da neupitaš na SZK da ti vrate POTS "Obična telefonska linija" Čak kad dođe optika do tebe VoIP je dosta lakše namjestit jer možeš direktno spojiti SIP adapter.Ugl najteža stvar je doći do podataka tvog configa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 16:35   #10987
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Sta cinit,istice ugovor max paket(turbo vdsl 50) fiksni tel 169 kn mjesecno,na starog prebacen za popust na starije od 60g ili kako je vec islo prije 2 g.
halp

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 23:44   #10988
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Punac i punica, koji su u dalmatinskom selu bez jakog signala, imaju paket MAXnet mini i uređaj
huawei b68a-24 koji je koliko vidim u stvari 3G uređaj i brzine i stabilnost veze su jako loši. Zanima me jel Tcom daje 4G ili 5G uređaje ili su oni zaglavili s tim oldtimerom?


Također najbliži repetitor je udaljen cca 2km pa me zanima neki setup s vanjskom antenom koja bi bolje primala signal i da ju se može spojiti na ruter
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 18.01.2021. u 10:58.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 12:02   #10989
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
možeš i na taj router spojiti vanjsku antenu, ne vidim problem.
ako je loš signal, neovisno o uređaju bi bio loš signal ionako.
nemaš potrebe raskidati ugovor, niti vidim potrebe za time.
odi na kerman, kupi si adekvatnu antenu (3g je na 1800-2100) i spoji ju.
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detal...170MHz,-g=12dB
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 12:51   #10990
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
@telefunken: koliko taj maxnet mini kosta? Pitam jer npr za 179kn imas A1 flatbox (1tb promet), sumnjam da može lošije od ovog maxnet mini čuda koje je limitirano na 7mbit raditi Jedina caka je da se MORA kupiti njihov ruter po 389kn. Sto i nije loše budući je 4G ruter, ovo od maxnet mini ako se ne mora vratiti HT-u ionak je za prešu.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2021., 14:08   #10991
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
možeš i na taj router spojiti vanjsku antenu, ne vidim problem.
ako je loš signal, neovisno o uređaju bi bio loš signal ionako.
nemaš potrebe raskidati ugovor, niti vidim potrebe za time.
odi na kerman, kupi si adekvatnu antenu (3g je na 1800-2100) i spoji ju.
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detal...170MHz,-g=12dB
ma mobiteli hvataju tamo i 4G pa sam mislio radi brzine promijeniti ruter u 4G (imam dvije crtice signala 3G i isto dvije crtice 4G pa bolje da je onda 4G)

da li ta antena radi i za 4G signal ako promijenim ruter?
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
@telefunken: koliko taj maxnet mini kosta? Pitam jer npr za 179kn imas A1 flatbox (1tb promet), sumnjam da može lošije od ovog maxnet mini čuda koje je limitirano na 7mbit raditi Jedina caka je da se MORA kupiti njihov ruter po 389kn. Sto i nije loše budući je 4G ruter, ovo od maxnet mini ako se ne mora vratiti HT-u ionak je za prešu.
nemam pojma, još traže ugovor da doznamo što su uopće potpisali jer su im uvaljali satelitsku TV i taj mobilni internet pod objašnjenjem da kao "dio signala ide preko žice a dio putem mobilne" gdje su izostavili reći da niti mobilna treba satelistku niti satelistka mobilnu mrežu već da su im uvaljali dvije zasebne usluge


Glede A1 flatbox-a, to imam doma (Zg, Trešnjevka) i ZTE ruter je smeće te mu se ne mogu pojačati antene za mobilnu mrežu pa bi to bio trošak od dodatnih 300+700kn za bolji ruter. Čisto kao dodatni "bonus", taj flatboxov ZTE jako loše podnosi rutanje wifi i LAN signala i čim ga se tako malo jačne potegne se zblesira
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 18.01.2021. u 14:16.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 14:17   #10992
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
ako imaš loš signal dođeš na isto. dal imao 10-15mbita na 3g ili 4g,isto ti je.
obzirom da su pod ugovorom i vjerujem da im ionako neka bijesna brzina nije potrebna, ne vidim problem da ostanu na 3g.

ako koriste fiksni telefon preko tog huawei-ja, onda će kod telefonskog poziva ionako se router prebacivati na 3g.

antena (ta koju sam linkao) je za 3g/4g 1800-2100mhz.
za (ruralni) 4g, treba ti druga:
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detal...z,-9.5-11.5dBi

ta pokriva i 3g i 4g frekvencije.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 15:14   #10993
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ako imaš loš signal dođeš na isto. dal imao 10-15mbita na 3g ili 4g,isto ti je.
Pa nije bas isto, jer uz istu brzinu na 4G je znatno manji ping, pa je ugodniji rad i dozivljaj
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 13:23   #10994
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Putem bakrene parice i Thomson SpeedTouch ST780 se koristi (bez ugovorne veze) Telefon, MaxTV i Internet.
MaxTV i Internet rade, ali čim se pokuša koristiti telefon prekida se signal nema TV-a, nema Interneta.

Pošto već duže vremena T-com pokušava nagovoriti korisnika da pređe na digitalnu liniju (što on ne želi), a znam da su oni vlasnici modema, pitanje je da li je to čisti tehnički kvar modema ili je to od strane T-coma namjerna softwerska greška u postavkama modema?
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 13:28   #10995
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Stavi splitter ispred routera, ukopcaj telefon u splitter, a ne direktno u zid i sve bude ok.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 17:59   #10996
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Nema splitera!
Od 2014. je prespojeno na VoIP (telefon preko modema/interneta).



Čovik je sad već u poznim godinama. Kaže da je tako početkom 2014. ima česte prekide i greške, te slabiju kvalitetu slike, i učestale pozive i pritiske od strane T-coma sve dok nije prihvatija preći, tj. prespojiti telefon u VoIP.
Sad, kad su u zgradi proveli optički kabel, T-com na silu oće da čovik pređe na tu optičku liniju, što on ne želi jer mu je pun kufer provođenja kablova i kanalica po stanu.
Zato i je pitanje: da li je to čisti tehnički kvar modema ili je to od strane T-coma namjerna softwerska greška u postavkama modema?
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 18:22   #10997
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
tehnicki kvar
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 18:52   #10998
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
odbijati optiku je suludu.
Same prednosti su s njom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 11:38   #10999
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
Zato i je pitanje: da li je to čisti tehnički kvar modema ili je to od strane T-coma namjerna softwerska greška u postavkama modema?
To je kvar routera, ništa drugo. To je prastara kanta od routera koja ne podržava niti VDSL već samo stari ADSL. Treba prijaviti kvar i neka pošalju novi router.

A odbiti optiku je bezveze odluka, sve usluge rade kvalitetnije i stabilnije s njom.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 12:09   #11000
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Zasto bi bilo suludo odbiti optiku? Ako nemas potrebe za vecom brzinom (a s obzirom na "covjek je u poznim godinama" pretpostavljam da nema), samo bi time dobio:
a) opticki kabel kroz stan
b) novi ugovor
rendula je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:06   #11001
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Exomaniac
To je kvar routera, ništa drugo. To je prastara kanta od routera koja ne podržava niti VDSL već samo stari ADSL. Treba prijaviti kvar i neka pošalju novi router.

A odbiti optiku je bezveze odluka, sve usluge rade kvalitetnije i stabilnije s njom.
Yep, potvrđeno je da je kvar rutera.

Slažem se iz osobnog iskustva da je optika zakon po kvaliteti, ali po stabilnosti baš i ne, bar kod mene, jer pri svakom jačem nevrimenu dolazi do prekida signala.

Ka što san već napisa, a i rendula je to lipo apostrofira, čovik ne želi biti ugovorno vezan, nije mu potrebna veća brzina i definitivno ne želi ponovno razvlačiti kablove po stanu (sadašnja ulazna točka je na istoku, kablovi sakriveni ispod parketa kroz dvije sobe do južne strane gdje mu je oprema, a nova optika ima pristup sa zapada).


Zanimljiva je rasprava sa agentom, koji po svaku cijenu želi da tehničar dođe zamjeniti ruter (bez obzira na Coronu) jer kao to mora biti stručna osoba. Na upit zašto se onda ljudima koji nemaju pojma o ugovorima koji su potpisali na daljinu šalju novi ruteri poštom nastaje muk i tišina, a onda se kao kompromis nudi da tehničar mora donijeti novi ruter do stana.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:19   #11002
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Mora donijeti tehničar i zamijeniti router.
Ne znam zašto kompliciraš.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 02:47   #11003
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Samoinstalacija je moguća, ali otkad je HT-a i ADSL interneta uvijek pokvarenu opremu mijenja tehničar. To nikad nije mogao korisnik sam raditi. Onda bi se svak mogao sprdnuti bezveze da mu ne radi dobro i tražiti da mu se šalje drugo. Nastao bi potpuni kaos. Ne bi vjerovao kakve sve gluposti ljudi prijavljuju, a da ništa nije što se ne da riješiti.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 09:27   #11004
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Znači Hibridbox je čudo
Imam paket "do 10mbit" vdsl. Uzeo Hibrid da to malo bolje radi. Lokacija rutera nije baš idealna za 4G signal, stoga brzina rijetko prelazi 20mbit down /10mbit up.

Sad ide najbolji dio priče - čudo - potrošio 100GB na 4G. Uvjeti Hibridbox usluge kažu da ostaje raditi dsl i 4G s time da 4G max može dati 5/2 na dsl brzinu.
Meni dsl i 4G zajedno i dalje daju 10mbit
4G radi jer dok resetiram dsl liniju, ne prekine se konekcija na net. Totalno zbunjola.V jerovao sam da će brzina 4G ići na dsl brzinu. Ovo da dsl i 4G dalje drže 10mbit mi je apsolutno smiješno.

Ima kojeg sretnika da mu radi kako piše u uvjetima? Znači da nakon 100GB ima više od čiste dsl brzine zbog 4G?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 17:47   #11005
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Znači Hibridbox je čudo
Imam paket "do 10mbit" vdsl. Uzeo Hibrid da to malo bolje radi. Lokacija rutera nije baš idealna za 4G signal, stoga brzina rijetko prelazi 20mbit down /10mbit up.

Sad ide najbolji dio priče - čudo - potrošio 100GB na 4G. Uvjeti Hibridbox usluge kažu da ostaje raditi dsl i 4G s time da 4G max može dati 5/2 na dsl brzinu.
Meni dsl i 4G zajedno i dalje daju 10mbit
4G radi jer dok resetiram dsl liniju, ne prekine se konekcija na net. Totalno zbunjola.V jerovao sam da će brzina 4G ići na dsl brzinu. Ovo da dsl i 4G dalje drže 10mbit mi je apsolutno smiješno.

Ima kojeg sretnika da mu radi kako piše u uvjetima? Znači da nakon 100GB ima više od čiste dsl brzine zbog 4G?

Poslali mi sami Hibridbox prije godinu dana. Rekao ok, idemo testirati, pa da vidimo. Zaključak: ponekad brzina manja nego preko fiksne linije (a trebao bi ih zbrajati :-), ne možeš limitirati uporabu MaxTV-a samo na fiksnu liniju nego ti on lijepo maxtv vuče i skroz koristi bežični promet... Možeš limitirati pojedina računala da koriste samo fiksnu i to je ok, tako bi morala biti opcija i za MaxTV ali... Zahvalio se i vratio speedport plusu...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 11:54   #11006
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
presao jucer na ht, e sad ne znam jesam lud ili kaj, ali na onaj aplikaciji moj telekom cini mi se da sam imao vise opcija. tipa podesavanje wifija, dodavanje paketa za iptv.. otvorim danas, a ono prakticki beskorisno, popis usluga koje imam, i mogucnost prijave kvara..
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 23:36   #11007
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citat sa Hakom stranica:
ISTEKOM UGOVORENOG ROKA NE PRESTAJE PRETPLATNIčKI ODNOS nego se on nastavlja pod istim uvjetima ali bez ugovorenog obveznog roka trajanja – takav ugovor se može raskinuti u svakom trenutku bez dodatnih uvjeta.

Dali ovo vrijedi i za nas koji smo dobili famozni Max3 za 209kn + prošireni za 5kn...
jer HT tvrdi suprotno tj. da se cijena povećava na 319kn?!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 23:40   #11008
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Ne bi trebalo vrijedit jer ti dobiješ taj paket po punoj cijeni, a oni ti daju popust na 24 mjeseca. Znači paket imaš po istin uvjetima nakon isteka, a popust gubiš jer je istekao.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 23:41   #11009
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
209 i 5 su za vrijeme trajanja ugovorne obveze
Kada istekne, puna cijena
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 08:51   #11010
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ti ugovaras veću cijenu ali ti daju popust na 24 mjeseca. Tako da oni ne dižu cijenu koju si ugovorio nego ti samo ukinu popust i sve je čisto da njihove strane

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na