Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2020., 22:10   #10531
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Da ali vidi se da je 8 korisnika spojeno na njega, prije bih rekao da je to izgrađeno u svrhu pilot projekta za testiranje.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 22:51   #10532
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
popunili su kabel, ali nema 8 korisnika.

na moje inzistiranje preko svih mogućih i nemogućih kontakata koje imam preko raznih firmi s kojima surađujem poslovno, dobio sam odbijenicu za fttdp sa svih strana i šturu info da fttdp nije aktivan projekt. u obilasku grada, fttdp-a osim ovog jednog nema nigdje.

nešto je niknulo po banderama od javne rasvjete svakih parsto metara, ali je previsoko da dosegnem "onako usput", a baš da ću od doma nosit škalu i ko budala se penjat - neću. iako mi se čini da su ormarići mrvu veći od ovog.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 23:51   #10533
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
A kolika je max duljina bakrene parice propisana od FTTdp do krajnjeg korisnika?
Jel 200m?
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 12:55   #10534
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 438
dal se moze ovaj internet posvuda koristit na mobitelu?

recimo imam dual sim mob ,na sim1 imam karticu za poruke i pozive ,a na sim2 ovu internet posvuda i koristim samo za net?
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 13:29   #10535
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
dal se moze ovaj internet posvuda koristit na mobitelu?

recimo imam dual sim mob ,na sim1 imam karticu za poruke i pozive ,a na sim2 ovu internet posvuda i koristim samo za net?
Trebalo bi biti moguće, ne vidim razloga da ne radi. Eventualno treba promjeniti apn. Nije na ugovornu obvezu pa uzmi i vidi.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 15:35   #10536
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
@AndroiOs
Kakve veze ima pitanje sa ovom temom ?
Sad neka stoji ali drugi put nađi odg. temu :_baba_roga_:
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 16:13   #10537
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Jel zna tko isplati li se HT-u prijaviti dotrajati oronuli PTT ormaric? Zar nisu nedavno sanirali ta sranja po stupovima?


Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 16:23   #10538
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka-Poreč
Postovi: 432
.
Kako ih nije sramota držati takve ormariće, preplaćeni su a disu pare? Kod mene također 2-3 velika ormara, drže pola grada a nitko niti da ih zatvori kamo li zamjeni/popravi. Slika i prilika HT danas, radnu snagu potjerali kući i sad dok ide ide.
Ne treba to njima prijavljivati, znaju oni jako dobro njihovo stanje, to sve treba još više rasturiti. Pa kada bude dio grada bez interneta i telefona možda daju posao nekom kooperantu koji će to sanirati, za
njihove tehničare to ni posao /fina gospoda/. Tako i tako to puuuno košta i treba dijeliti na pola, a ha.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 15.02.2020. u 16:34.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 18:08   #10539
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Ma ko ih jebe budem napravio nekakve kopče da zatvorim to i koliko toliko zaštitim od vlage. Dobro je što je na njega spojeno samo 4 aktivna korisnika.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 19:31   #10540
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ako znaš koja je tvoja parica, prespoji si ju direktno. ili ako si na nekoj udaljenosti od centrale gdje bi zamjena kabela od tog sranja od ormarića do tebe mogla biti bitna - prijavi kvar i zatraži zamjenu kabela. i nakon toga nek taj novi kabel spoje direkt na dolazni.
tako su bili napravili meni - prijavio sam da mi zamijene kabel - došli i zamijenili kabel.
nakon x vremena prijavio da zamijene ormarić - došli i zamijenili ormarić i kompletan sadržaj. nažalost, prije sam imao direktan spoj na dolazni kabel, a sad sa novom regletom je brzina mrvu niža. dal zbog toga ili su i po putu još koji ormarić mijenjali - neznam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 19:55   #10541
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Tu treba skračivati petlju ali neće se jer se radi o ruralnom kraju. Ne znam koja je moja parica teško mi je tu sad dokučiti kuda šta ide...
Ne preostaje mi ništa drugo nego da polijem vodom unutra da počne više korodirati kontakti ali onda jbg razjebem i susjedima sve...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 20:45   #10542
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Tu treba skračivati petlju ali neće se jer se radi o ruralnom kraju. Ne znam koja je moja parica teško mi je tu sad dokučiti kuda šta ide...
Ne preostaje mi ništa drugo nego da polijem vodom unutra da počne više korodirati kontakti ali onda jbg razjebem i susjedima sve...
he he
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:00   #10543
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Evo "crtam" to je da kad netko dobije taj Max2 po toj ipak dosta povoljnoj cijeni od 149kn (nadam se da ću i ja nekako iskamčit taj paket) onda i dobije najveću dostupnu brzinu na svojoj adresi i priključku (eventualno još nadoplata koje kune za one famozne Turbo brzine)
@Mate22
Dali si produžio ugovor i dobio po cijeni od 149kn za Max2 ? Moj prijatelj a tvoj susjed iz Đalskog 37 dobio max3 po 209kn + 15kn sport plus paket,trebao dobiti i prošireni za 5kn ali nije jer kao samo jedan paket ide.
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:11   #10544
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
@Mate22
Dali si produžio ugovor i dobio po cijeni od 149kn za Max2 ? Moj prijatelj a tvoj susjed iz Đalskog 37 dobio max3 po 209kn + 15kn sport plus paket,trebao dobiti i prošireni za 5kn ali nije jer kao samo jedan paket ide.
Meni isto nisu ukopcali prosireni a dogovoren je, poslao mail prigovora, i onda su ga ukopcali i potvrdena cijena 209/5 za max3.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:40   #10545
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Ja ne znam vise dal ostat na Iskonu i sklopit novi ugovor ili prebacit se na ht. Jest da je isto sranje ali brijem da ako sad skoro počnu prelazit na supervectoring na fttc-u bolja bi opcija bila ht jer vjerojatno će nuditi fritzbox.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 14:47   #10546
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
@Mate22
Dali si produžio ugovor i dobio po cijeni od 149kn za Max2 ? Moj prijatelj a tvoj susjed iz Đalskog 37 dobio max3 po 209kn + 15kn sport plus paket,trebao dobiti i prošireni za 5kn ali nije jer kao samo jedan paket ide.
Nisam još, krećem u "borbu" i pregovore sad čim uđem u 3. mjesec , u četvrtom mjesecu mi ističe UO.
Netreba mi više maxtv idem u pregovore za Max2 i ostao bi u Mangeti sa svojom jednom mobilnom tarifom(neograničena).
Za tv kanale ću preć u ilegalu skroz, znači treba mi samo internet a pošto sam od FTTC kabineta udaljen samo 50-70m (toliko mi je i duljina parice) nadam se da ću imat savršen supervectoring zbog te blizine.
Zadnjih dana često primjetim na FTTC ove iz ericsson tesle njihova auta i one iz ICT d.o.o, često se vrzmaju nešto prpaju pa se nadam da to stvarno uskoro stiže.
Naravno volio bi da mi bude dostupan i G.fast nadam se, vamo ima kao što znaš puno zgrada i mlađeg stanovništva i dosta je velik kvart i kad A1 koji je pokrio cijeli kvart sa koaksom uvede 500Mbps neznam baš da će moć parirat ovi iz HT samo sa 100Mbps.
Sve u svemu očekujem i od njih da ponude veće brzine preko Supervectoringa to i Fritzbox meni bi bilo dovoljno
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 13:34   #10547
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Kako ih nije sramota držati takve ormariće, preplaćeni su a disu pare? Kod mene također 2-3 velika ormara, drže pola grada a nitko niti da ih zatvori kamo li zamjeni/popravi. Slika i prilika HT danas, radnu snagu potjerali kući i sad dok ide ide.
Ne treba to njima prijavljivati, znaju oni jako dobro njihovo stanje, to sve treba još više rasturiti. Pa kada bude dio grada bez interneta i telefona možda daju posao nekom kooperantu koji će to sanirati, za
njihove tehničare to ni posao /fina gospoda/. Tako i tako to puuuno košta i treba dijeliti na pola, a ha.
.
haha, cuj "fina gospoda", nije to do toga nego 95% tehnicara ne zna uopce brojati boje u kabelu kamoli zamjeniti izvodni ormar jer treba to sve popisati. Oni koji mijenjaju to su oni koji su dosli u ht od kooperanata.

Vidim da si iz Rijeke, recimo tamo ti 1 tehničar to mijenja na podrucju zupanije(radio po kooperantskim firmama), mijenja ono sto je lagano a ono sto nije ide prema ericssonu tj kooperantima. Tuga taj ht na sta lici.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 16:22   #10548
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Neka samo nabave ormarić, ja ću sam za đabe im sve to popisati i prespojiti u jednom danu. Ako sam u čeličani mogao bez jebem ti kablirati i spojiti oko 100 žica u 7 ormarića onda ću znat složit i taj jedan.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 16:32   #10549
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
U Rijeci, kada su prije par godina došli modernizirati HPT ormarić u mojoj blizini sličan kao tvoj i posložiti kabele, to su bili pretpostavljam kooperanti sa sivom "T-Com" jaknom a imali su cca 50 godina.

Sofiticiranom metodom 21. stoljeća je moderniziran farbanjem.

sada
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 21:20   #10550
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Farba je sasvim ok, nema potrebe mijenjati ormarić.
Važnije je "ono unutra" tj. da je zamijenjena regleta i sve nanovo korektno spojeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 08:47   #10551
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
HT me nagovara da svu infrastrukturu firme prebacim kod njih (fixne linije+mobiteli+internet). Samim time bi upao u onu Magentu. Čitam malo o njoj i ništa mi nije jasno.

Koliko kužim, Magenta Bonus se može koristiti za smanjivanje cijene njihovih IT usluga i opreme i za ništa drugo. Gledam ponudu te njihove IT opreme i vidim da je izbor od qrca. A cijene su posebna tema za sebe. Laptopo Lenovo Thinkpad uz 2g. ugovora dođe 418kn+pdv mjesečno tj. 12.540kn. I moraš im ga vratiti nakon isteka ugovora.
Taj isti laptop u Mikronisu sa dodatnom opremom u vidu printera i miša dođe 10.555kn. I moj je tj. mogu s njime raditi što god hoću.
Stvarno ne kužim gdje je tu poslovna prilika za korisnika i logika najmodavca (HT).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 15:41   #10552
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
A moraš staviti na papir i zbrojiti račune / troškove. Može se izvući jeftinije kada se / ako se kombinira fixne linije+mobiteli+internet (čitaj pretplate u nekoj tarifi) i sl.
Ovo za lap je provala od ponude.
Kad znaš cifre napamet onda možeš "pregovarati" i viditi jeli ti daju povoljnije ili čak skuplje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2020., 19:48   #10553
BTC
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 12
Za one koji imaju u planu produzivati Max2/3 pakete po cjeniku proslih i proteklih ponuda neka se pripreme na barem mjesec dana prepiske sa njihovom sluzbom.


Naime ja sam po preporuci jednoga clana (par stranica unazad) poslao e-mail za produzenje MAX 2 (tel+internet) po 149 kn i nakon svega sto su zatrazili dobio pozitivan odgovor nakon neka 3 tjedna.



Ali ipak da stvari budu zanimljivije nakon toga dobivam poziv od SZK da taj paket nije vise dostupan po toj cijeni. Kazem da ima sve potvrdeno na e-mail pa mi predlazu da pisem prigovor, ili da ce ipak provjeriti ako ikako moze. Srecom bilo je ovo drugo i paket je odobren po cijeni 149 kn.



Dok ne dobijem prvi racun i vidim da je tako jos uvijek sam spreman za iznenadjenja.
BTC je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 08:44   #10554
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor BTC Pregled postova
Za one koji imaju u planu produzivati Max2/3 pakete po cjeniku proslih i proteklih ponuda neka se pripreme na barem mjesec dana prepiske sa njihovom sluzbom.


Naime ja sam po preporuci jednoga clana (par stranica unazad) poslao e-mail za produzenje MAX 2 (tel+internet) po 149 kn i nakon svega sto su zatrazili dobio pozitivan odgovor nakon neka 3 tjedna.



Ali ipak da stvari budu zanimljivije nakon toga dobivam poziv od SZK da taj paket nije vise dostupan po toj cijeni. Kazem da ima sve potvrdeno na e-mail pa mi predlazu da pisem prigovor, ili da ce ipak provjeriti ako ikako moze. Srecom bilo je ovo drugo i paket je odobren po cijeni 149 kn.



Dok ne dobijem prvi racun i vidim da je tako jos uvijek sam spreman za iznenadjenja.

Možeš pojasnit malo ovo boldano? "i nakon svega što su zatražili" šta su to tražili od tebe , OIB fotokopiju osobne ili nešto još?
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 09:04   #10555
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,861
Ako nije verificiran e-mail vjerojatno verifikaciju ili ako to ne želi onda potpisan zahtjev i presliku osobne.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 13:53   #10556
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor BTC Pregled postova
Za one koji imaju u planu produzivati Max2/3 pakete po cjeniku proslih i proteklih ponuda neka se pripreme na barem mjesec dana prepiske sa njihovom sluzbom.


Naime ja sam po preporuci jednoga clana (par stranica unazad) poslao e-mail za produzenje MAX 2 (tel+internet) po 149 kn i nakon svega sto su zatrazili dobio pozitivan odgovor nakon neka 3 tjedna.



Ali ipak da stvari budu zanimljivije nakon toga dobivam poziv od SZK da taj paket nije vise dostupan po toj cijeni. Kazem da ima sve potvrdeno na e-mail pa mi predlazu da pisem prigovor, ili da ce ipak provjeriti ako ikako moze. Srecom bilo je ovo drugo i paket je odobren po cijeni 149 kn.



Dok ne dobijem prvi racun i vidim da je tako jos uvijek sam spreman za iznenadjenja.
Ista stvar kod mene, još čekam prvi račun.
Tražio produljenje MAX3 optika + sportski i prošireni.
Dogovorim sa agentom. Pošalju ugovor, nema proširenog ja odbijem zahtjev.
Oni usprkos tome produže ugovor.
Onda trakavica sa poništenjem, ...be lud zbunjenog. "Vi ste gospodine produžili ugovor..."
Nakon poništenja, ponovno procedura.
Kao, nemaju oni to u ponudi.
Cimao ih par puta na chat dok nisam naletio na agenta spremnog na suradnju.
Uglavnom, da imam izbor ISP-a normalan, otkantao bi ih odavno.
Sve skupa je trajalo cca 2 mjeseca.
Uopće ne sumnjam da je s konkurencijom nešto lakše /bolje. Sve je to isti koš, kao i politika...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 17:35   #10557
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
ista stvar ovdje
navlacenje preko telefona, ali imam na mailu njihovu potvrdu ponude za 209kn, tako da imam razlog za zalbu ako bude trebalo

problem nastaje kad ti jedan ponudi nesto i preda papire drugome, koji nes drugo kemija

i u aplikaciji pise da mi je ugovor od 1.1, iako sam predao zahtjev 20.01 i nisam dobio nikakv ugovor na mail ili postom doma
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 12:24   #10558
BTC
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Možeš pojasnit malo ovo boldano? "i nakon svega što su zatražili" šta su to tražili od tebe , OIB fotokopiju osobne ili nešto još?

Trazili su poziv na broj racuna kao zadnji korak, naravno onda jos posalju zahtjev u kojem sve pogledas i moras potvrditi. Ako uzmes u obzir da izmedju svakoga e-maila cekas odgovor 7-10 dana to zna potrajati.


Naravno da sam u inicijalnom e-mailu poslao sve podatke, nakon toga oni rade provjeru, posalju e-mail u kojem pitaju da potvrdis da zaista zelis tu uslugu, pa ako potvrdis traze poziv na broj (sa racuna), pa te onda zovu telefonski (jos jedna potvrda), pa tek onda salju finalni zahtjev koji moras potvrditi.
BTC je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 23:21   #10559
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
@Mate22
Dali si produžio ugovor i dobio po cijeni od 149kn za Max2 ? Moj prijatelj a tvoj susjed iz Đalskog 37 dobio max3 po 209kn + 15kn sport plus paket,trebao dobiti i prošireni za 5kn ali nije jer kao samo jedan paket ide.
Produženo po 149kn za max2 + 10Kn za Turbo50 pošto sam u Mangeti1 sa jednom mobilnom tarifom ovih 10Kn Turbo50 se neće ni računat jer one se brišu u mangeti, pa ću ustvari plaćat 149kn.
E sad ću malo pričekat 4 mjesec pa uzet Fritzbox 7590 za nadam se 25kn mjesečno i to će bit na kraju 175kn.
Znači ukinuo sam maxtv sport plus 15kn i 5kn prošireni iako sam sve to mogao ponovo produljit po tim uvijetima nisam htio.
Dosta mi je net. I naravno ovaj nadajmo se bolji router od ovog speedporta sa kojim nisam nit malo zadovoljan ali trpim ga još malo
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2020., 11:57   #10560
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Pitanje vezano za T-com. Od kad su mi zamjenili ruter imam velikih problema s brzinom. Jutros, žičano spojen na ruter, brzina 1.3 Mb... Zovem ih, nešto čačkaju tamo kod sebe i brzina dođe na 13. Pred cca pola sata brzina 3.1 Zovem ih i opet isto i vele da će poslat tehničara na teren. S obzirom da je u nedjelju bio tehničar i kao nešto je riješio, mene zanima šta da radim ako se to bude događalo svaki dan? Šta da ih zovem par puta na dan? jučer brzina nije htjela preko 6 nikako.... Ugovoreno 10 Mbs...
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na