Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2019., 14:20   #9781
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moja pitanja vama su:
Isplati li se HD6xx uz cijenom adekvatno pojačalo ispred HD58x? Prema usporedbama se čini da je odgovor niječan.
Postoje li druge slušalice koje ulaze u tih 200$ + carina - recimo 250$?

EDIT: vrsta muzike je raznolika, od hip-hopa preko rocka bogatog basom (primjera radi Portugal. The Man) sve do Jarrea.

Jedno vrijeme sam razmatrao da naručim Massdrop 58x Jubilee ili Massdrop 6XX. Isto sam čitao reviewe i neki su govorili da ne čuju veliku razliku između tih 2 slušalica, a neki pak da čuju. Uglavnom teško je nešto procijenit prije nego sam čuješ

Međutim, znam da kad sam uračunao troškove dostave i PDV-a (carinska stopa na većinu elektronike je 0%) da mi se nije baš previše isplatilo.

Računaj da ti se stopa PDV-a dodaje na uređaj + poštarinu.
Koliko je sad poštarina do Hrvatske?

Znam da su BeyerDynamics DT 770 Pro bile isto dosta hvaljene: 1400kn
https://www.audiopro.hr/proizvod/bey...hm?idPro=16657

Također AKG K702: cca 1500kn
https://www.audiopro.hr/proizvod/akg-k-702?idPro=7697

Mislim da ih možeš ići i poslušat.

EDIT: nisi naveo jel tražiš open ili closed over-ear sluške. Ja preferiram open, ali ako ih slušaš blizu drugih možda bi ti kolege bile zadovoljnije s closed

Zadnje izmijenjeno od: messiah. 19.01.2019. u 14:29.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 14:37   #9782
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Zadnjih godinu dana pasivno gledam over ear otvorene slušalice, primarno za slušanje glazbe.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2019., 15:28   #9783
nonick
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
mr524zvučnici
komp2
mobitel

Ili je bolje uzeti pasivne zvučnike + stereo pojačalo/receiver s ugrađenim DAC-om?
Od pasivnih zvučnika ne znam koji bi bili u rangu JBL305/Mackie MR524.
-->
Pozdrav!
odlučio sam zamijeniti stare Creative T5400 zvučnike za bookshelf/monitore. Isprobao sam Mackie Mr524 i JBL305 spojene na laptop (acer A717) 3.5mm. Kod probnog slušanja nije bilo druge mogućnosti osim spajanja na laptop/mobitel i oba zvučnika (mackie i jbl) bili su poprilično tihi. Npr. Creative 5400 na 100% i win na 100% volume bili su vrlo glasni, dok su aktivni monitori s istim postavkama bili tihi da se kraj njih moglo glasno pričati (pojačani na 100%).
Kako mi trebaju zvučnici na koje će se spajati više laptopa, može neka preporuka kako dobiti "glasnoću" na ovim monitorima bez posebne zvučne kartice?
- DAC na kojem će biti spojeni zvučnici, a kompovi se uštekavati na DACpreko USB-a?
- DAC s bluetoothom?
Shema:
komp1 |stereo receiver|-----> mr524zvučnici
komp2
mobitel

Ili je bolje uzeti pasivne zvučnike + stereo pojačalo/receiver s ugrađenim DAC-om?
Od pasivnih zvučnika ne znam koji bi bili u rangu JBL305/Mackie MR524.
nonick je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 16:06   #9784
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
mr524zvučnici
komp2
mobitel

Ili je bolje uzeti pasivne zvučnike + stereo pojačalo/receiver s ugrađenim DAC-om?
Od pasivnih zvučnika ne znam koji bi bili u rangu JBL305/Mackie MR524.
Kako si spajao JBL 305 na laptop?
Ako se dobro sjećam, JBL imaju samo XLR input, tako da si morao koristiti 3.5mm adapter na XLR - možda je u njemu bio problem?

Receiver (ili amp) ti ne treba ako ideš na aktivne zvučnike, samo na pasivne.
Također, svaki receiver ti ima u sebi već ugrađen DAC.

A pasivni ili aktivni je više pitanje što zapravo želiš.
Aktivni monitori su obično plug&play i ne trebaš imati još jednu komponentu na stolu za amplifikaciju.
S kombinacijom receiver ili amp/dac combo + pasivni zvučnici imaš više fleksibilnosti, možeš zamijeniti zvučnike ili amp/dac kada ti trebaju neke funkcionalnosti (npr bluetooth).

Da li ti je i s laptopa i s mobitela zvuk bio jako tih?
-->
Citiraj:
Autor nonick Pregled postova
Pozdrav!
odlučio sam zamijeniti stare Creative T5400 zvučnike za bookshelf/monitore. Isprobao sam Mackie Mr524 i JBL305 spojene na laptop (acer A717) 3.5mm. Kod probnog slušanja nije bilo druge mogućnosti osim spajanja na laptop/mobitel i oba zvučnika (mackie i jbl) bili su poprilično tihi. Npr. Creative 5400 na 100% i win na 100% volume bili su vrlo glasni, dok su aktivni monitori s istim postavkama bili tihi da se kraj njih moglo glasno pričati (pojačani na 100%).
Kako mi trebaju zvučnici na koje će se spajati više laptopa, može neka preporuka kako dobiti "glasnoću" na ovim monitorima bez posebne zvučne kartice?
- DAC na kojem će biti spojeni zvučnici, a kompovi se uštekavati na DACpreko USB-a?
- DAC s bluetoothom?
Shema:
komp1 |stereo receiver|-----> mr524zvučnici
komp2
mobitel

Ili je bolje uzeti pasivne zvučnike + stereo pojačalo/receiver s ugrađenim DAC-om?
Od pasivnih zvučnika ne znam koji bi bili u rangu JBL305/Mackie MR524.
Kako si spajao JBL 305 na laptop?
Ako se dobro sjećam, JBL imaju samo XLR input, tako da si morao koristiti 3.5mm adapter na XLR - možda je u njemu bio problem?

Receiver (ili amp) ti ne treba ako ideš na aktivne zvučnike, samo na pasivne.
Također, svaki receiver ti ima u sebi već ugrađen DAC.

A pasivni ili aktivni je više pitanje što zapravo želiš.
Aktivni monitori su obično plug&play i ne trebaš imati još jednu komponentu na stolu za amplifikaciju.
S kombinacijom receiver ili amp/dac combo + pasivni zvučnici imaš više fleksibilnosti, možeš zamijeniti zvučnike ili amp/dac kada ti trebaju neke funkcionalnosti (npr bluetooth).

Da li ti je i s laptopa i s mobitela zvuk bio jako tih?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 17:04   #9785
nonick
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Kako si spajao JBL 305 na laptop?
Ako se dobro sjećam, JBL imaju samo XLR input, tako da si morao koristiti 3.5mm adapter na XLR - možda je u njemu bio problem?

Receiver (ili amp) ti ne treba ako ideš na aktivne zvučnike, samo na pasivne.
Također, svaki receiver ti ima u sebi već ugrađen DAC.

A pasivni ili aktivni je više pitanje što zapravo želiš.
Aktivni monitori su obično plug&play i ne trebaš imati još jednu komponentu na stolu za amplifikaciju.
S kombinacijom receiver ili amp/dac combo + pasivni zvučnici imaš više fleksibilnosti, možeš zamijeniti zvučnike ili amp/dac kada ti trebaju neke funkcionalnosti (npr bluetooth).

Da li ti je i s laptopa i s mobitela zvuk bio jako tih?
U trgovini gdje sam isprobavao zvučnike zamijenili su više adaptera - ista stvar. Probao sam s laptopa (acer a717), mobitela (P20 lite, A6+) - zvuk je i na JBL305 i MackieMR524 bio relativno tih. Za usporedbu:
zvuk na kompu pojačan 100%, creative T5400 na 100% = 1
zvuk na kompu pojačan 100%, JBL305 na 100% = 0.6
zvuk na kompu pojačan 100%, MackieMR524 na 100% = 0.6
Probao sam i Mackie Mr624 - ista stvar, 0.6.
Zvuk je bio glasan otprilike kao glasno pričanje, mogao sam glasno pričati s trgovcem na 1m udaljenosti (npr. uz creative t5400 morao bih urlati).
Pošto mi treba sistem da su zvučnici+eventualni DAC fiksni, a uređaji se spajaju "kako dođu", u nedoumici sam hoće li ti aktivni zvučnici + DAC imati dovoljno glasnoće?

Možda je bolja solucija uzeti receiver + pasivne zvučnike. PBS Alpha B1, Monitor Audio Bronze 2? ne znam kakvi su u usporedbi s aktivnim JBL/Mackie.
nonick je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 17:37   #9786
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor nonick Pregled postova
U trgovini gdje sam isprobavao zvučnike zamijenili su više adaptera - ista stvar. Probao sam s laptopa (acer a717), mobitela (P20 lite, A6+) - zvuk je i na JBL305 i MackieMR524 bio relativno tih. Za usporedbu:
zvuk na kompu pojačan 100%, creative T5400 na 100% = 1
zvuk na kompu pojačan 100%, JBL305 na 100% = 0.6
zvuk na kompu pojačan 100%, MackieMR524 na 100% = 0.6
Probao sam i Mackie Mr624 - ista stvar, 0.6.
Zvuk je bio glasan otprilike kao glasno pričanje, mogao sam glasno pričati s trgovcem na 1m udaljenosti (npr. uz creative t5400 morao bih urlati).
Pošto mi treba sistem da su zvučnici+eventualni DAC fiksni, a uređaji se spajaju "kako dođu", u nedoumici sam hoće li ti aktivni zvučnici + DAC imati dovoljno glasnoće?

Možda je bolja solucija uzeti receiver + pasivne zvučnike. PBS Alpha B1, Monitor Audio Bronze 2? ne znam kakvi su u usporedbi s aktivnim JBL/Mackie.
To ti je loš analogni izlaz iz laptopa - zapravo opće ne kužim kak si spajao izlaz za slušalice na mobitelu na linijski ulaz aktivnih zvučnika?
Mulac je onaj u trgovini tko ti je predložio, pa makar da te samo i podržao u namjeri.

Ako bi uzeo aktivne zvučnike sa analognim ulazom i spajao na komp, jedino pravo rješenje je DA konverter sa pravim linijskim izlazom od cca 2V.
Ako bi uzeo integrirano pojačalo i pasivne zvučnike, postoji šansa da će isto imati digitalni ulaz tj. da će se DA konverzija raditi u pojačalu.
Postoje i aktivni zvučnici sa digitalnim ulazima, pa imaš i tu opciju.

Ovisi o tome kolko imaš novaca, vjerojatno možeš dobiti par konkretnijih savjeta, al počnimo s tim podatkom.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 18:07   #9787
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Jedno vrijeme sam razmatrao da naručim Massdrop 58x Jubilee ili Massdrop 6XX. Isto sam čitao reviewe i neki su govorili da ne čuju veliku razliku između tih 2 slušalica, a neki pak da čuju. Uglavnom teško je nešto procijenit prije nego sam čuješ
To je najveći problem, što više čitam, sve mi je više žao što nisam fidelio x1 uzeo - sve više i više ne znam što kupiti kad čitam.

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Međutim, znam da kad sam uračunao troškove dostave i PDV-a (carinska stopa na većinu elektronike je 0%) da mi se nije baš previše isplatilo.

Računaj da ti se stopa PDV-a dodaje na uređaj + poštarinu.
Koliko je sad poštarina do Hrvatske?
Računam da ne može biti više od 70$, što je još uvijek u oba slučaja ispod cijene HD650.

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Znam da su BeyerDynamics DT 770 Pro bile isto dosta hvaljene: 1400kn
https://www.audiopro.hr/proizvod/bey...hm?idPro=16657
BD sam slušao ali mi nisu legle kad sam ih primio u ruke - ne mogu točno reći što me smetalo ali kao da je sve bilo neočekivano klimavo. Zvuk, hijao, imao sam osjećaj da sam dobio rasturene slušalice, kao da zuje previše na visokim tonovima. Ali i jači modeli su bili slični.
Osim toga, 770 su zatvorene slušalice. 880 nisu skroz otvorene. 990 po meni nisu ništa bolje po pitanju visokih.

Unatoč pozitivnim reviewima, držao bih se podalje.

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Također AKG K702: cca 1500kn
https://www.audiopro.hr/proizvod/akg-k-702?idPro=7697

Mislim da ih možeš ići i poslušat.
Nisam siguran jesam li slušao ovaj ili jači model, ali AKG mi općenito ne paše, da ne kažem da me razočarao.
Također mi nikako ne odgovara ova natezajuća traka na glavi, jednostavno mi nije udobno.

---

Kopao sam dalje po raznim usporedbama, forumima, youtubeu, i tek kad sam tvoj komentar pročitao naletio sam na ovo: https://www.youtube.com/watch?v=1ro9j7vGBEQ

Reklo bi se da ono što sam opisao kao "zujavost" se i ovdje osjetno izdvaja.

Cijeli kanal mu je isto kvalitetan.

Moram reći da si pomogao na sporedan način. Pričekat ću, možda netko još baci koji prijedlog, ali mislim da za do 200€ ne mogu promašiti s 58x, pogotovo jer ne moram imati pojačalo za njih.

EDIT: naručio sam 58x. Služit će svrsi!
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 20.01.2019. u 16:50.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 21:54   #9788
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Nećeš fulat niti s jednima. Imam hd6xx koje sam uzeo prije godinu ipo i nemam zamjerke, tad još nije bilo 58x u ponudi. Ak ti kaj znači čak se čist solidno daju drajvat i na mobu (s8), a 58x bi onda trebale bez problema na sve živo.

Shipping je bio 15$, a platio sam još standardno pdv + 50ak kuna troškova obrade. Također sam naknadno kupio kabel od HD650 jer je duzi i ima standardno veliku bananu

Mislim da 6xx i 58x dijele nijanse, a po netu ima zadovoljnih korisnika i jednih i drugih. Ne preostaje ništa nego odlucit na temelju usporedba po netu.

Čisto gledajući vrijednost za novac, 58x pobjeđuje
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 22:59   #9789
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 112
Jedno brzinsko pitanje https://www.gravis.de/Audio-und-Vide...92155509020066, da li je itko imao iskustva s ovim tipom zvucnika. Supruga mi to misli kupit za valentinovo pa da bezveze nebaca lovu?
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 14:10   #9790
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor kokolo22 Pregled postova
Jedno brzinsko pitanje https://www.gravis.de/Audio-und-Vide...92155509020066, da li je itko imao iskustva s ovim tipom zvucnika. Supruga mi to misli kupit za valentinovo pa da bezveze nebaca lovu?
Ma nek baca pare dok jos ima volju kupovat šta bi ju obeshrabrivo ma ok ti je to al malo ga koncepcija jebe za baš pravi stereo, iako neki modeli znaju imati stejđ i drugo kaj ti sad možda nije još važno.
Slušao sam Naima onog malog i tu DSP radi čuda, rado bi i Dynaudio neki model poslušo. Ovaj bi-end-dablju ti je jedna od prvih takvih koncepcija (možda i od prije 10ak godina cca) pa možda i nije među najboljima danas
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2019., 15:03   #9791
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Ovako nekako bi to izgledalo... Znaci to ti je dužina, širina sobe... S tim da ovaj dio s lijeve strane je otvoreni prostor blagavonice i kuhinje! Ako ti triba još koji podatak samo pitaj! Odgovara mi sve za naručivanje, bez obzira... Strana ili naša stranica, online ili dućan!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 17:32   #9792
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ovako nekako bi to izgledalo... Znaci to ti je