Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2016., 19:36   #7981
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Govorim odokativno. Želim reći da je zvuk postao osjetno bolji i slušljiviji. Je li sad bolje?
I ja sam prije mislio da su strujne letve i strujni kabeli magla koja se prodaje audiofilima da se zaradi na njima, dok sam nisam kupio tu letvu i kabel. Inače su audiofilske letve i kabeli preskupi. U dućanima samo letva (na koju moraš ukopčati kabel) i ima "samo" 6 utičnica košta od 3000 kuna naviše, a za moje potrebe ova je super, zato ju i preporučam jer ju sam imam.

a zamisli što bi tek bilo da promjeniš i zidnu utičnicu sa nekom "brand"...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 19:37   #7982
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Okej, al ovdje to nema smisla. Cura još ne zna kako optimalno spojiti komponente, i pitanje je ima li stalke za bukšelfe. Za kablove uistinu ima vremena, pogotovo strujne.
Kabeli nisu samo za nju, već za sve koji ovo čitaju. Malo ulaganja, a velike promjene u zvuku (moje iskustvo).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2016., 19:42   #7983
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a zamisli što bi tek bilo da promjeniš i zidnu utičnicu sa nekom "brand"...
Nisam elektrotehničar, već krajnji korisnik, kao i 99% forumaša.
Da su ti kabeli "brand" koštali bi "malo" više od 250 i 500 kuna.
A ovo s kabelima je moje iskustvo, a ne copy/paste tuđeg pisanja s interneta (isto vrijedi za šiljke i kit).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 20:36   #7984
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a zamisli što bi tek bilo da promjeniš i zidnu utičnicu sa nekom "brand"...
Ovdje DIY tvrdi da strujni kabel utječe i na sliku: http://www.hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?t=4141

Kad me već vučeš za jezik. Evo ti hrvatski "brand" strujni kabel Colibri Labs Guru Signature http://tooloud.co/struja-s-potpisom/. Cijena? Pišljivih 12000 kuna. Gurni si ga, znaš gdje.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 21:03   #7985
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Govorim odokativno. Želim reći da je zvuk postao osjetno bolji i slušljiviji. Je li sad bolje?
I ja sam prije mislio da su strujne letve i strujni kabeli magla koja se prodaje audiofilima da se zaradi na njima, dok sam nisam kupio tu letvu i kabel. Inače su audiofilske letve i kabeli preskupi. U dućanima samo letva (na koju moraš ukopčati kabel) i ima "samo" 6 utičnica košta od 3000 kuna naviše, a za moje potrebe ova je super, zato ju i preporučam jer ju sam imam.
Koji je ostatak sustava? Pojačalo, CD (ili neki drugi source) i zvučnici?
Kabeli su ti pretpostavljam Atlas Element koje si spominjao.
Bajdvej, dobri entry level kabeli.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 21:34   #7986
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ajmo riješiti jedno retoričko pitanje prvo: koliko audiofila ima nadzor nad žicama i kablovima koji su između trafo stanice i njegove utičnice doma?

Ovo s kablovima i produžnima je 99.9% placebo efekt sve dok ne počneš kupovati oklopljene kablove i letve.

Svaki iole bolji kabel, a da nije u PVC zamotan 0.75mm2 bakar, bit će više nego dovoljan. Jedan Brennenstuhl made in PRC će biti više nego dovoljan. Tek kad imaš sustav na kojem možeš "čuti" preslušavanje koznakakvih walkietalkie, AM i inih frekvencija koje stvaraju harmonike u slušnom spektru (čitaj sustav od >10k€) ima smisla razmišljati o nekakvim skupim letvama i kablovima. I to samo ako imaš apsolutnu kontrolu nad ostatkom dovodnih žica, tj. imaš sagrađenu kuću u kojoj je kontrolirano polegnut kabel.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 22:01   #7987
purple_girl
Registered User
 
purple_girl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Gotovo je 100% sigurno da svaki TV nekog poznatijeg brenda ima opciju izbora kodiranja izlaznog signala na optičkom izlazu.
Tu bi trebalo staviti LPCM kao standardni stereo digitalni signal koji, mislim, tako dolazi i preko DVBT-a.

Tako sam barem ja namjestio opciju prema svom, isto tako stereo, DAC-u. Bez ikakvih problema rade TV programi, kao i Chromecast i Blu-ray preko HDMI-a (pa na optički izlaz TV-a). U stereu.
Tog tipa odgovor se traži

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ono što nisam baš shvatio je kako koristiš laptop u spoju s network playerom - kao dac ili kao network storage?
Mislim, nije problem da ga koristiš samo kao DAC, al onda si možda mogla proći i jeftinije?
Ideja je bila da sve aktivnosti idu preko pojačala i zvučnika van, prvenstveno glazba, zatim filmovi, gejming i klasični surfing (youtube i sl.) u što komfornijem obliku, tj. preko laptopa. Spajanje samog pojačala i laptopa putem chincha nije me se dojmilo...Istraživanjem daljnjih opcija, network mi se činio kao najbolje riješenje, budući da je jedan od spomenutih usb ulaza na njemu upravo namijenjen za spajanje sa računalom, kako bi se premostila klasična zvučna kartica od laptopa, te network bio u ulozi kvalitetnije eksterne zvučne kartice. Pošto samo pojačalo nema USB ulaz ovo se činilo kao pristojna opcija. Tako da ga koristim i kao DAC i kao network storage i za internet radio. Kada sam to sve kupovala, tj. birala komponente, zvučnike itd. (pročitala more teksta, informirala se, preslušala razne kombinacije) gledala sam ja i druge opcije , ali s obzirom da sam tada naletila na odličnu priliku za kupiti NP, odlučila sam se za njega...tj. takvu opciju u kutiji audio komponente, a i estetska strana mi se sviđala (žene, šta ćeš )

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Preporučam ripanje CD-ova u FLAC, na ovom sustavu ćeš kroz neko vrijeme čuti razliku u kvaliteti, pogotovo ako imaš neke stare MP3ce.......
Glazba mi i je većinom u flacu, radio mi je jedino na 320 kbps...kad sam znala pustiti nešto od starih MP3ca reakciju ne moram ni spominjati...

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
P.S. Nadam se da su ti u trgovini ponudili i stalke za zvučnike? puno bitnije od kablova. Ako želiš, javi kako si ih smjestila, jer ako se optimalno smjeste u sobu, tako ćeš izvući najbolje i iz njih, a bogami i iz sistema.
Uzela sam odmah stalke od bowersa, zvučnici tvornički izbušeni za njih, tako da nema problema....prvih par mjeseci sam ih stalno seljakala malo simo-malo tamo, dok ne dobijem najbolju poziciju...Zvučnici imaju bas reflex odozada, pa je podosta bitan položaj u prostoru...dobiju se i oni tuljci od spužve za njih...ali to mi je kao da kupim ferrari za offroad...probala sam i maknula odmah, nema smisla...
Sve u svemu, tada, sam bila totalno zelena što se toga tiče, danas sam možda malo žuća hehe...ali uloženi trud oko istraživanja mi se definitivno isplatio, danas s velikim guštom slušam sustav...pa eto sad ne bih htjela fulati nešto sa spajanjem TV-a


Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
I ja nekako sve više zagledavam Panasonic
purple_girl je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 07:44   #7988
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ako imaš dosta filmova na laptopu ili disku uzmi Sonya. Ima android na sebi na koji možeš staviti Kodi i evo super media playera. Slikovno ne zaostaje za Panasonicom, dapače. Za prijenos zvuka sa telke mi na poslu koristimo pretvarače sa optike na analogno tipa: http://www.cypeurope.com/store/store...udio-Converter


Sent from my LG-D802
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 08:38   #7989
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Prije godinicu sam kupio sony 55w756c. Android je prednost ali mi u svakodnevnom životu ide na onu stvar njegova neodlučnost pri mijenjanju programa. Nema onog brzog šaltanja programa, jer svaka tranzicija traje bar sekundu. Daljinski je užasan, ir led je slab i ima jako uski snop, te se svaki put mora usmjerit direkt u tv. Ili je to ili je senzor smješten na lošu poziciju. Ulazak u menije isto tako traje svaki put sekundu dvije. Navigacija po menijima je spora, a umjesto fluidnih animacija menija imam slideshow od 15ak fpsa.

Backlight bleeding je primjetan u tamnim scenama i neravnomjeran.

Za TV koji košta očekivao sam da neće imati ove dječje bolesti. Nadao sam se da će to ispraviti novim verzijama android TV-a ali poboljšanja u tom pogledu su bila mizerna ili nikakva.

Da ne pričam o ne postojanju neke konkretne aplikacije za mob da ti posluži kao napredan daljinac, samo glupe kontrole za pojačavanje zvuka i ne mogućnost kretanja izbornicima. Uglavnom, Android TV mora još puno žganaca jest da bude zamjena za mediaPC s instaliranim kodijem pored TVa.

Ali inače KODI radi super.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 10:45   #7990
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Destro, kak ferceraju Đebeelke? Si nabavio kaki DAC?
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2016., 11:34   #7991
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Koji je ostatak sustava? Pojačalo, CD (ili neki drugi source) i zvučnici?
Kabeli su ti pretpostavljam Atlas Element koje si spominjao.
Bajdvej, dobri entry level kabeli.
Pojačalo i CD-player iz ludih 90-ih. Sve polovno osim TV-a i Blu-raya. Njuška, buraz. Tu me cijene, tu kupujem.
Kupio bih i DAC, ali nema se para. Hoću onaj bolji, a taj košta preko 5000 kuna.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 11:57   #7992
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ajmo riješiti jedno retoričko pitanje prvo: koliko audiofila ima nadzor nad žicama i kablovima koji su između trafo stanice i njegove utičnice doma?

Ovo s kablovima i produžnima je 99.9% placebo efekt sve dok ne počneš kupovati oklopljene kablove i letve.

Svaki iole bolji kabel, a da nije u PVC zamotan 0.75mm2 bakar, bit će više nego dovoljan. Jedan Brennenstuhl made in PRC će biti više nego dovoljan. Tek kad imaš sustav na kojem možeš "čuti" preslušavanje koznakakvih walkietalkie, AM i inih frekvencija koje stvaraju harmonike u slušnom spektru (čitaj sustav od >10k€) ima smisla razmišljati o nekakvim skupim letvama i kablovima. I to samo ako imaš apsolutnu kontrolu nad ostatkom dovodnih žica, tj. imaš sagrađenu kuću u kojoj je kontrolirano polegnut kabel.
Ja nisam isprobao hrpetine strujnih letvi i kabela, pa ne znam kako većina njih zvuči. Uzeo sam najjeftinije, a da je audiofilsko, što sam već naveo u prethodnim postovima i nisam požalio. Kod toga što sam sebi priuštio nema placebo-efekta. Jedina fora je u tome što sam morao ići na rizik, jer frajer ne posuđuje kabele uz kaparu, ali onda kad sam kupio letvu i kabel kod njega, mogao sam si priuštiti zajeb, ali promjena u zvuku (nabolje, dakako) je bila puno veća od očekivane (jer sam prije imao najjeftiniju moguću strujnu letvu i obični strujni kabel koji ide uz uređaj), tako da se nisam zajebao, a svoje iskustvo dijelim s forumašima, jer želim da svi vide kako se za male novce (po audiofilskim kriterijima), mogu napraviti značajniji pomaci u zvuku za nas početnike. Naravno da ima boljih strujnih letvi i kabela, ali oni koštaju, što zbog uvoza, što zbog imena, što zbog cijene materijala... Evo, sad su mi pali na pamet Nimak kabeli koji se prodaju na Njušci. Čovjek ih šalje poštom bez pologa, pa ako ti se svide, zadržiš ih i platiš čovjeku, ako ne, vratiš ih natrag. Znači, čovjek ide na povjerenje i riskira da ga netko zajebe, ali ne živimo u savršenom svijetu. Tako je kako je. Glede tog Nimaka, njegova Lunar serija kabela je od bakra (za one sustave koji zvuče presvijetlo i preagresivno) i Master serija od posrebrenog bakra (za sustave koji zvuče pretamno i zagasito), pa tko voli, nek' izvoli. Volio bih da ljudi ovdje pišu o promjenama u zvuku, da svi dobijemo korisne informacije. Tomu ovaj forum i služi.
Da ne bude kao kod ulogiranih trgovaca koji na finjaka navlače ljude na svoje dućane, jer od toga žive.
Ali da su kabeli Sound Carriera najjeftiniji (250 kuna mrežni kabel i 500 kuna strujna letva s 8 utičnica) kod nas, je činjenica. I ono što nisam napisao u prethodnim postovima, zvuk strujnih kabela se mijenja (usviravaju se kao i interkonekti i zvučnički). Promjene nabolje s vide čim se uključe u uređaj, a nakon tjedan dana i više (par stotina sati) zvuk postaje sve bolji i bolji. Kod mene je trajalo 6 mjeseci da se taj kabel od 250 kuna potpuno usvira (uključen u letvu istog proizvođača). I nisam požalio, već suprotno. Tek onda ćete shvatiti kako dobre zvučnike, pojačalo i izvor zvuka imate. Moje iskustvo.

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 26.11.2016. u 13:59.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 13:49   #7993
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Daj molim te koristi multiquote, nisi od jučer ovdje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 18:08   #7994
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Pojačalo i CD-player iz ludih 90-ih. Sve polovno osim TV-a i Blu-raya. Njuška, buraz. Tu me cijene, tu kupujem.
Kupio bih i DAC, ali nema se para. Hoću onaj bolji, a taj košta preko 5000 kuna.
Nisi odgovorio, zanima me koja je to klasa uređaja na kojoj si čuo te ogromne razlika sa strujašem za 250kn. Imam dobre, ali vrlo rado ću ga kupiti, ako je tako.
Čitajući tvoj slijedeći post (odgovor De5tr0yeru) mislim da mlatiš praznu slamu i prepisuješ ono što si negdje pročitao. Generalizacije o bakar/srebro kabelima, savjeti o usviravanju i slično.
Što točno imaš?

Zadnje izmijenjeno od: nino_z. 26.11.2016. u 18:18.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 18:21   #7995
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Čitajući na jednom drugom forumu vezano za npr. podloge za cd-plejere, pa strujaši, pa sve ostalo imam dojam da sam ja GLUH.
Mislim, početnik sam ali brate mili, da promjenom nekih sitnica oni čuju razliku ali baš ono razliku u zvuku zbog toga je li strujaš na podu ili je na stalcima...
Svaka čast svima ali nadam se da moja opsjednutost neće doći u tu fazu.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 18:55   #7996
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Čitajući na jednom drugom forumu vezano za npr. podloge za cd-plejere, pa strujaši, pa sve ostalo imam dojam da sam ja GLUH.
Mislim, početnik sam ali brate mili, da promjenom nekih sitnica oni čuju razliku ali baš ono razliku u zvuku zbog toga je li strujaš na podu ili je na stalcima...
Svaka čast svima ali nadam se da moja opsjednutost neće doći u tu fazu.
Istina je da ima stvarno budalaština i prodavanja magle, pa se sada već ozbiljno testiraju SATA kabeli i RAM moduli. To što ne čuješ ne znači da si gluh, ne brini. Stvar je što treba znati slušati da čuješ razlike. Vjerojatno nitko neće čuti razlike između Hama i Cardas Beyond Clear interkonekta ako ne zna na što obratiti pažnju. Čovjek će jednostavno sjediti i slušati glazbu (kako i treba inače raditi) i mislit će da su audiofili ludi.
Ako mu pustiš ponovo i objasniš da proba čuti samo dva-tri detalja (poziciju vokala u zvučnoj slici i zvuk činele npr.) većina će čuti razliku.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 19:05   #7997
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
@nino_z Slažem se, samo nisam sve to napisao. Treba slušati i znati što "trebaš" čuti.
Slažemo se da je puno i subjektivnoga dojma u recenziranju itd.?
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 19:24   #7998
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Slažemo se da je puno i subjektivnoga dojma u recenziranju itd.?
To je bitan, ako ne najbitniji faktor.

Kad potrošiš vrtoglavu cifru (bojim se i natipkat) za neki kabel/letvu, jednostavno *moraš* čuti razliku. U suprotnom imaš problema s opravdanjem investicije
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:00   #7999
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
I ja se slažem da je subjektivni dojam najvažniji, ali pri tome ne bih bio nimalo ciničan nego sasvim konkretan. Krajnji dometi pojedine opreme mogu se relativno pouzdano izmjeriti, no ti podaci niti izbliza ne daju kompletnu sliku zadovoljstva u njenom korištenju.
Dok npr. broj FPS-a sasvim konkretno određuje poziciju igračkog hardvera na ljestvici vrijednosti u svakom smislu (i kompetetivnom i cjenovnom), savršeni THD ili najbolji odnos signal-šum neke audio komponente u praksi ju uopće ne mora smjestiti isključivo u najskuplji cjenovni razred, kao što ne mora nužno niti ostvariti šire prihvaćeni ugled dobre ili "hi end" komponente.
Kamoli da mora odgovarati svakom uhu, svakom zvučniku, svakoj sobi ili svakoj snimci.
Analogno, neki cjevaši koji i teoretski distorziraju ali to rade u tzv. trećem harmoniku, većini ljudi zvuče "slatko" odnosno "toplo" ili "živopisno".
Dakle, dok god se prenose impresije ili dojmovi o procesu korištenja, jasno je da se radi o subjektivnoj kategoriji.
Otprilike ko što je za određen broj ljudi BMW bolji auto od Hyundaija jer "bolje leži".

Svatko može prepoznati razliku između ozbiljnog hi fija i plastične mini linije kad se radi o nekim temeljnim stvarima tipa plivanje basa, nizak prag distorzije, oštri visoki tonovi, mutna tonska slika i nedostatak stereo separacije. To su stvari koje se uglavnom i mogu zagarantirati određenim specifikacijama ili temeljnim zahtjevima korištenja (smještaj zvučnika).

Jednom kad se taj level dostigne, stvari postaju suptilnije, i normalno je da to industrija koristi - kao i bilo koja druga, uostalom. Mislim i na proizvođače i na medij pri tome.

Osobno, nemam ništa protiv toga, dapače, mislim da svakom zainteresiranom može dodati malo boje životu - ukoliko to želi, i u mjeri koju sam izabere.

Neka cvjeta tisuću cvjetova.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:49   #8000
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Tak je, na kraju dana je bitno jesmo li mi pojedinci kao korisnici zadovoljni i sretni, bez obzira kolko smo nečega morali dat da dođemo do toga
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 22:10   #8001
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Pokušajte me ne raščetvoriti zbog postanja na ovoj temi.

Ima li tko iskustva sa kineskim zvučnicima Boyin i/ili Soundking?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 26.11.2016. u 22:17.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 00:42   #8002
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 10:28   #8003
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ima tih primjera još. Ja jednostavno u ovo ne vjerujem ali ne dam se ni uvući u raspravu u društvu. Svatko si radi i kupuje što želi.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 13:41   #8004
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Generalno, možemo reći da kuglice kita daju nešto puniji, muzikalniji i sporiji zvuk, dok šiljci daju precizniji, čišći, brži i detaljniji zvuk. Možemo to reći i na ovaj način: šiljci su bolji matematičar, kuglice kita su bolji muzičar. Stvar je ukusa što vam se više sviđa!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 02:14   #8005
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Nisi odgovorio, zanima me koja je to klasa uređaja na kojoj si čuo te ogromne razlika sa strujašem za 250kn. Imam dobre, ali vrlo rado ću ga kupiti, ako je tako.
Čitajući tvoj slijedeći post (odgovor De5tr0yeru) mislim da mlatiš praznu slamu i prepisuješ ono što si negdje pročitao. Generalizacije o bakar/srebro kabelima, savjeti o usviravanju i slično.
Što točno imaš?
Klasa uređaja 3000 kuna pojačalo, zvučnici su novi bili preko 2000 kuna, rabljeni su bili, normalno, jeftiniji, CD-player cca. 2000 kuna (rabljeni iz 90-ih). Ništa posebno.
Nemam i ne dam 5000 (ili više) kuna za bilo koji kabel (strujni, zvučnički, interkonekcijski...).

Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Pokušajte me ne raščetvoriti zbog postanja na ovoj temi.

Ima li tko iskustva sa kineskim zvučnicima Boyin i/ili Soundking?
Boyin: http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=33

http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=63

http://www.forum.hr/showthread.php?t=35382

A Soundking su zvučnici za razglas, klubove i sl., kako Google kaže (profesionalna oprema).

Recenzije Boyina kažu da su to zvučnici za nabijačinu od glazbe (rock, techno). Pretpostavljam da ne slušaš jazz i klasiku.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
To je bitan, ako ne najbitniji faktor.

Kad potrošiš vrtoglavu cifru (bojim se i natipkat) za neki kabel/letvu, jednostavno *moraš* čuti razliku. U suprotnom imaš problema s opravdanjem investicije
Ovo je brutalna istina. Ja se ne bojim natipkat. Evo jednog random videa. Sustav košta 250 000 dolara: https://youtu.be/yjDo3t_R7hw

Misliš da je to sa šiljcima i kitom bolest? Pazi ovo.
http://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/...oglas-20900687

Zadnje izmijenjeno od: tor. 28.11.2016. u 08:31.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 07:39   #8006
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ne kužim koja je poanta ova posljednja dva posta. Da ima jako skupih komponenti?
Da su ljudi koji ih kupuju mentalno bolesni?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 08:22   #8007
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Boyin: http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=33

http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=63

http://www.forum.hr/showthread.php?t=35382

A Soundking su zvučnici za razglas, klubove i sl., kako Google kaže (profesionalna oprema).

Recenzije Boyina kažu da su to zvučnici za nabijačinu od glazbe (rock, techno). Pretpostavljam da ne slušaš jazz i klasiku.
Hvala za Boyin review. Previdio sam ga.
Raspadanje zvuka je defintivno problem. Naročito za jazz, koji mi je primaran.

Ali zapravo me zanima Soundking. Nisam bio siguran koji su ovi zvučnici koji su mi zanimljivi. Ispada da su Soundking. Oni navodno rade i HiFi/HT zvučnike po narudžbi. Ove koje gledam su nekakav custom 5.2 sustav koji po fotkama i brojkama djeluje dosta dobro. Vlasnik (bavi se sa pro audio navodno) tvrdi da zvuče jako dobro (a što će drugo!?). Zanimljivo je da imaju dva suba, dakle uz svaki od 2 stereo zvučnika dolazi i po jedan sub koji se može odvojiti od zvučnika ili mogu biti jedan samostojeći zvučnik. E sad, to ili je jako dobro, ili je totalno sranje.
Sad moram odlučiti hoću li voziti 60km da ih čujem. Vjerojatno hoću; jer cijena je dobra. Pa ako su sranje, barem sam vidio to čudo, a ako zvuče dobro, onda ću dobiti moćan i estetski zahvalan sustav za male novce, što je dosta bitno jer sam potrošio lovu na pojačalo i kablovinje, pa mi treba neko usputno rješenje dok ne zašparam za Focale.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 28.11.2016. u 09:06.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 08:32   #8008
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Trbonja - koristi multi quote.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 09:28   #8009
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
@nino_z Slažem se, samo nisam sve to napisao. Treba slušati i znati što "trebaš" čuti.
iz cijele ove rasprave... e ovo + klasično kvalitetni jean luc pikardovi postovi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 10:57   #8010
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Hvala za Boyin review. Previdio sam ga.
Raspadanje zvuka je defintivno problem. Naročito za jazz, koji mi je primaran.

Ali zapravo me zanima Soundking. Nisam bio siguran koji su ovi zvučnici koji su mi zanimljivi. Ispada da su Soundking. Oni navodno rade i HiFi/HT zvučnike po narudžbi. Ove koje gledam su nekakav custom 5.2 sustav koji po fotkama i brojkama djeluje dosta dobro. Vlasnik (bavi se sa pro audio navodno) tvrdi da zvuče jako dobro (a što će drugo!?). Zanimljivo je da imaju dva suba, dakle uz svaki od 2 stereo zvučnika dolazi i po jedan sub koji se može odvojiti od zvučnika ili mogu biti jedan samostojeći zvučnik. E sad, to ili je jako dobro, ili je totalno sranje.
Sad moram odlučiti hoću li voziti 60km da ih čujem. Vjerojatno hoću; jer cijena je dobra. Pa ako su sranje, barem sam vidio to čudo, a ako zvuče dobro, onda ću dobiti moćan i estetski zahvalan sustav za male novce, što je dosta bitno jer sam potrošio lovu na pojačalo i kablovinje, pa mi treba neko usputno rješenje dok ne zašparam za Focale.
Pogledaj prvo na Njuškalu. Za manje dobiješ više, još se možeš cjenkati (i uvijek poslušati prije moguće kupnje). Recimo, Monitor Audio imaju nježan zvuk, kao stvoren za klasiku i jazz. Najjači koji se prodaje na Njušci u pola cijena je gold serija, pa onda silver, pa bronze. Ovaj koji prodaje Monitor Audio GS20 je povoljniji (s cjenkanjem) nego neki koji prodaju slabiju, srebrnu seriju (iako je silver isto dobra). Naravno, ako ti to nije preskupo.

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...sort=expensive

Jedan prodaje Audio Epilog Issa koji su novi koštali 10000 kuna, ali trebali bi biti 5000 kuna ili manje na Njušci, a ne za koliko ih lik prodaje. Ti hrvatski zvučnici su bili na hi-fi sajmu u Denveru, što nije mala stvar za malog hrvatskog proizvođača (imaš na Njušci Audio Epilog Ice, koji se prodaje u pola cijene; jedino što "moraš" uz njega kupiti je subwoofer istog proizvođača kojeg nema u second-handu).

http://sonetimage.adm.hr/modules/new...php?storyid=50

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8599

Ako si možeš priuštiti Monitor Audio ili Audio Epilog, miran si slijedećih 20 godina (osim ako nemaš audiofilskog crva u guzici ).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na