Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2013., 22:52   #6481
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nažalost malo... ako dobiješ između 3 i 4soma za sve ko komplet - gladi bradu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:04   #6482
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Pretpostavljam zbog starosti? Zvuk mi je stvarno OK al gotovo se i ne koristi.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2013., 23:07   #6483
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa da starost pogotovo na risiveru i patnjom danas za zadnjim dolby hd 9.2 zvukom preko vivax plastičnjaka, dvd realno vrijedi ono 200kn... tak da ne očekuješ čuda jel.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:09   #6484
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
A zvučnici?
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:11   #6485
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to te jedino i može izvuć, makar i jamo nije baš na nekom glasu u zadnje vrijeme...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:18   #6486
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Šteta. Al ajd, bar zvučnici nešto vrijede (izašli me nekih 4,5 k).

Thx na infu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 23:51   #6487
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Zbog dolaska novoga člana u obitelj došlo je do rošade oko mojega boravka, tako da nisam više u svojoj sobi već u nekoj drugoj u prizemlju. Ovo nije za stalno i neki dan sam si sklepao poziciju. Nemojte mi molim vas ništa govoriti o blizini zvučnika i monitora jer i sam povraćam kada vidim slične fotke ali eto, nije bilo moguće previše manevriranja a pored toga zvučnike nikada ne navijam previše .. Ono što me zanima, koliko mi je pametno da monitor bude na pojačalu? Nije se previše savio "krov" kućišta, a što se tiče hlađenja/grijanja sve je u granicama normale jer ima dosta lufta sa strane postolja monitora fotka
Nažalost nemam najnoviju fotku, ali u mojoj sobi je to prije par dana izgledalo normalnije, približno ovako, samo bez lapova..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 00:00   #6488
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
prvo čestitke na prinovi!

neće nikaj bit pojačalu pošto znamo da ga nećeš frljiti jel
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 00:28   #6489
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ah, hvala na čestitkama ali nije nažalost prinova (ako mislimo na bebača) već nešto posve kontra, jbg.. Sve nas to čeka jednog dana..
Ok, znam da je malo nezgrapno/čudno ali ajde nemam brige onda, thx
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 10:35   #6490
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
@Omerta: Zalijepi dvije-tri podloške od filca jednu za drugu, one koje se stavljaju na noge od stolica da ne stružu po parketu, pa ih podmjesti na donju stranu zvučnika kao nogice na tri ili četiri mjesta. Nije neki senzacionalni tweak, ali za cijenu od dvadesetak kuna ćeš u nekoj manjoj mjeri smanjiti sviranje stola skupa sa zvučnikom. Zvučnički kabel skrati na najmanju mjeru, npr. kupi 2x0,5 metara ili čak manje.

Ako je situacija samo privremena izguraj s tih par trikova, ako će potrajat ipak razmišljaj da kupiš manje monitore.

Općenito - ako ti je komp jedini izvor zvuka, sobe nisu velike a ne "frljiš" volume, probaj zamjeniti AV receiver za neko malo pojačalo s usb ulazom kao npr Nuforce ili Kingrex - oba su nešto iznad soma kuna, tak da ako prodaš receiver imaš minimalnu nadoplatu za ipak bolji zvuk.
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2013., 13:01   #6491
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
(ne znam zašto ne dobivan notifikacije na mail za ovu temu a sabskrajbao sam se), no ok.. EDIT: Riješeno..

Ovako, naravno da imam 4 nogice na svakom zvučniku (guma/silikon), makar ti možda to sa slike ne izgleda tako.
Kabele sam stavio koji su bili u "original" sobi/razmještaju. Istina, sada su predugi ali pošto imam sa strane viška kabela mogu lako napraviti po mjeri..
Frljim (koliko toliko, s vremena na vrijeme) volume ali ne sada u ovome razmještaju, jer djelomično nemam potrebe i zato što je razmještaj takav kakav je..
Druga stvar, nema smisla da prodajem monitore i receiver jer namjeravam da ih imam "vječno"
Imao sam raznih stvari do sada, od 2.1 do 5.1, ali stereo mi se pokazao najboljim za moje potrebe. Istina je da sam ga dosta (za studentske dane je to bilo puno love) platio (1600+1800).. Ovaj sustav svira već 4 godine bez ijedne mane, nadam se da će me služiti još ohoho

Ovo što si napisao "za ipak bolji zvuk" - nisam audiofill pa nebi sada o tome, jer smatram da je i ovo previše.. Naravno da od boljeg postoji još bolji, ali neka normalna granica se mora poštivati..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 09.01.2013. u 19:39.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 14:52   #6492
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
(ne znam zašto ne dobivan notifikacije na mail za ovu temu a sabskrajbao sam se), no ok..

Ovako, naravno da imam 4 nogice na svakom zvučniku (guma/silikon), makar ti možda to sa slike ne izgleda tako.
Kabele sam stavio koji su bili u "original" sobi/razmještaju. Istina, sada su predugi ali pošto imam sa strane viška kabela mogu lako napraviti po mjeri..
Frljim (koliko toliko, s vremena na vrijeme) volume ali ne sada u ovome razmještaju, jer djelomično nemam potrebe i zato što je razmještaj takav kakav je..
Druga stvar, nema smisla da prodajem monitore i receiver jer namjeravam da ih imam "vječno"
Imao sam raznih stvari do sada, od 2.1 do 5.1, ali stereo mi se pokazao najboljim za moje potrebe. Istina je da sam ga dosta (za studentske dane je to bilo puno love) platio (1600+1800).. Ovaj sustav svira već 4 godine bez ijedne mane, nadam se da će me služiti još ohoho

Ovo što si napisao "za ipak bolji zvuk" - nisam audiofill pa nebi sada o tome, jer smatram da je i ovo previše.. Naravno da od boljeg postoji još bolji, ali neka normalna granica se mora poštivati..

Sve OK, savjet je besplatan (open source), radi s njim što te volja
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 19:25   #6493
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa da... ako je aktivni spiker predpojačalo, izlazno pojačalo i zvučnik u jednom paketu, znači možeš samo na izvor i kabele utjecati.
Znači ako imam aktivne zvučnike u kojima nigdje u specifikacijama nije spomenuto predpojačalo, jedno posebno vanjsko bi pridonijelo zvuku?
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 19:37   #6494
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ne znam baš koliko ima aktivnih spikera koji imaju opciju spajanja samo pretpojačala da bi koristilo izlazno pojačalo samih spikera... više mi smisla imaju pasivni ulazi kako bi se kompletno zaobišlo interno pojačalo.

možda ni toga nema, nemam pojma
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 20:15   #6495
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Izgleda da je syss u pravu jer štogod guglao, sve se svodi na kablove (manji udio) ili izvor. Izvor ti može biti kojekakav DAC s USB ili optičkim sučeljem, odnosno zvučna kartica ili interface. Mogu biti miran jer i da hoću nemam gdje ubiti pare u audio sustavu (ok, lažem, treba mi aktivni sub)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 20:54   #6496
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako te bas svrbi para za ubit, mozes probat s ovim:
http://www.meridian-audio.info/viewp...=6&photoid=228
Definitivno upgrade
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 21:07   #6497
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
možeš naravno, samo sve nade ostavi ispred vrata
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 23:49   #6498
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Nisam ja te sorte, zadovoljavam se i malim
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 00:03   #6499
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Izgleda da je syss u pravu jer štogod guglao, sve se svodi na kablove (manji udio) ili izvor. Izvor ti može biti kojekakav DAC s USB ili optičkim sučeljem, odnosno zvučna kartica ili interface. Mogu biti miran jer i da hoću nemam gdje ubiti pare u audio sustavu (ok, lažem, treba mi aktivni sub)
Znači dotični je recenzirao krk rp6, te spojio Woo Audio WA2 na njih. To nije imalo nikakvog utjecaja na zvuk, već je samo služilo za podešavanje volumena? Ili? Moram reći da mi nije baš to sad jasno
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 00:12   #6500
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
koliko ja vidim to nije "pravi" preamp pošto se radi o korištenju izlaznom pojačalu krk-a, a pretpojačalo samo definira razinu izlaza ili se ja varam?

inače ovo su navodno killer aktiva spikeri.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 10:20   #6501
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
Znači dotični je recenzirao krk rp6, te spojio Woo Audio WA2 na njih. To nije imalo nikakvog utjecaja na zvuk, već je samo služilo za podešavanje volumena? Ili? Moram reći da mi nije baš to sad jasno
Na aktivnom zvučniku preamp dio predstavljaju ulazi i kontrola volumena. Jedan moj poznanik, ne samo audiofil već i ozbiljni audio-konstruktor, veli da je preamp zapravo "utišavač", jer od CD playera nadalje komponente imaju veliki output level (nominalno 2V, navodno neki DAC-ovi do 8V).

Ulazna osjetljivost komercijalnih predpojačala je prosječno 0.5V (500 mV) jer poteciometar za glasnoću zapravo utječe istovremeno na dva faktora - "gain" i "level", pa se tu zapravo radi o svojevrsnom kompromisu (profi oprema obično ima mogućnost podešavanja i jednog i drugog).

Dublje objašnjavanje prelazi moje mogućnosti, no u principu mi je poznato:

- značaj potenciometra za volumen je za kvalitetu zvuka velik, možda čak i presudan
- ako im