Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2020., 16:44   #2071
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
AMD Radeon RX 6000 RDNA 2 Graphics Cards To Support All Raytracing Games Based on Microsoft DXR & Vulkan APIs

Link: https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6...xr-vulkan-api/



AMD is all set to unveil its next-generation CDNA GPU-based Instinct MI100 accelerator on the 16th of November....


Link: https://wccftech.com/amd-instinct-mi...ches-november/
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:10   #2072
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
https://www.techpowerup.com/274275/s...-6800-xt-nitro

Evo mucice za pod bor

Ako ne bude sranja sa driverima, so long Kožnati nakon 13 godina i 8 kartica uzastopno

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 05.11.2020. u 20:21.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 20:49   #2073
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Mene sve nekako vuče da uzmem 3070, jučer bio u Linksu i skoro potegnuo, ali mislim da će se isplatiti čekati na navi 2 kartice i partner modele. Ovoga puta neću brzati sa kupnjom, jer duboko vjerujem da će amd iznenaditi kao i na polju procesora, duboko vjerujem.
Definitivno jedna za pod bor ako ne bude bolesti sa driverima opet.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 22:29   #2074
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Ja se nadam dostupnosti za Bozic, taman 2 gjedna kasnije mi rođendan. Žena kupila ekran, sad još samo jedna 6800 :-)
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 22:34   #2075
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
6800xt pa kud puklo da puklo. Cim je ugledam nakon testova.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2020., 22:41   #2076
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Nadam se samo da ne cekam uzalud kaoni sa 5700, cekaj cekaj, pa na kraju nije bas ni bilo postenih partner kartica kod nas, a da ne govorim driveri... Samo da prođe sve kako treba te da performanse budu kako je i najavljeno. Cijena također, samo sve mi se nekako cini da bi i cijena moga biti paprena.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 05:58   #2077
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Driveri su trenutno najbitnija AMDova stavka.
Samo njih moraju riješiti, a čini mi se po svemu da bi se to i moglo desiti s obzirom koliko se buke diglo oko RDNA 1 i trulih drivera.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 09:01   #2078
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
https://wccftech.com/nvidia-intervie...ry-extensions/

Evo, intervju s Nvidijinim PR čovjekom za tehnologije, Esport i VR. Uglavnom, kaže da je sav RT u igrama, osim Quake 2, Wolfenstein: Young Blood i JX3 standardna implementacija DXR tehnologije i da Nvidia nema tu ništa proprietary da bi ograničavalo primjenu RT u igrama samo na Nvidia RTX platformu.

Citiraj:
The vast majority of games released with ray tracing support use the industry standard Microsoft DirectX Ray Tracing (DXR) API. Three exceptions we are aware of include Quake II RTX, Wolfenstein: Youngblood, and JX3, which use NVIDIA ray tracing extensions for Vulkan.
I još za svaki slučaj su posebno pitali za Cyberpunk 2077:
Citiraj:
Cyberpunk 2077 uses the industry standard DirectX Ray Tracing API. It will work on any DXR-compatible GPU. Nothing related to Cyberpunk 2077 ray tracing is proprietary to NVIDIA.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 06.11.2020. u 09:16.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 20:13   #2079
sliver
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
https://wccftech.com/nvidia-intervie...ry-extensions/

Evo, intervju s Nvidijinim PR čovjekom za tehnologije, Esport i VR. Uglavnom, kaže da je sav RT u igrama, osim Quake 2, Wolfenstein: Young Blood i JX3 standardna implementacija DXR tehnologije i da Nvidia nema tu ništa proprietary da bi ograničavalo primjenu RT u igrama samo na Nvidia RTX platformu.



I još za svaki slučaj su posebno pitali za Cyberpunk 2077:

Ovaj dio za Cyberpunk mi donosi mir dusi. Valjda ce ga brzo nakon release i otkljucat za AMD kartice.
sliver je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 21:21   #2080
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor sliver Pregled postova
Ovaj dio za Cyberpunk mi donosi mir dusi. Valjda ce ga brzo nakon release i otkljucat za AMD kartice.
Zašto bi ga "otključali" za išta kad RT radi po DXR "out of the box"?

Starije AMD grafe nece podrzavat DXR vjerojatno nikad.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 21:24   #2081
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Zbunjen sam.
Tko bi trebao što otključat?

Cyberpunk 2077 uses the industry standard DirectX Ray Tracing API. It will work on any DXR-compatible GPU. Nothing related to Cyberpunk 2077 ray tracing is proprietary to NVIDIA.

Trebalo bi radit kroz DX ako sam dobro shvatio.
Jediono ako genijalci iz AMD-a ne misle naknadno dodavat RT u drivere što bi bilo suludo čak i za nihov software development team

EDIT: JC Dention me pretekao
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2020., 22:30   #2082
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Starije AMD grafe nece podrzavat DXR vjerojatno nikad.
Pa jel nije bilo da se onaj crytek ray tracing DXR demo vrtio na Vega 56?

Ovo je star post 2 godine:

Citiraj:
Microsoft says vaguely that DXR will work with hardware that's currently on the market and that it will have a fallback layer that will let developers experiment with DXR on whatever hardware they have. Should DXR be widely adopted, we can imagine that future hardware may contain features tailored to the needs of raytracing. On the software side, Microsoft says that EA (with the Frostbite engine used in the Battlefield series), Epic (with the Unreal engine), Unity 3D (with the Unity engine), and others will have DXR support soon.
Znači u teoriji DXR se može vrtiti na "svemu" (ili barem novijim dx12 ready gpu), naravno samo je pitanje - kako

Odnosno na pravim ray tracing sposobnim gpu će se vrtiti bolje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 14:42   #2083
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 14:45   #2084
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Kad na kraju ispadne da je ASUS dobio najmanje GPU-ova zbog faila u prvim verzijama 5700 grafičkih .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 14:49   #2085
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Javila se i nVidia po pitanju DXR/Vulkan podrške, jer eto - oni to već nativno podržvaju, samo je fokus bio stavljen na njihov RTX, ali čisto da ne bi bilo zabune.
Citiraj:
nVidia reached out to offer more insight on its ray tracing support for the Vulkan API, and industry standard APIs in general. The following is a statement from our nVidia contact and spokeperson:
Citiraj:
  • We support the use of industry standard APIs, such as DXR and the upcoming Vulkan Ray Tracing extension.
  • Ahead of the release of the official Vulkan Ray Tracing extension, nVidia has enabled Vulkan developers to implement ray tracing via an nVidia extension.
  • This is standard practice and complementary to adding new features to the Khronos Group’s Vulkan API.
  • This is good for GeForce gamers – They get ray traced games to play and have been enjoying Vulkan games with ray tracing for months. We had the ability to do that for our customers and we did.
  • It is good for developers – They get to experiment/learn with ray tracing in Vulkan.
  • Good for the Vulkan Working Group at Khronos – they get developer feedback, and nVidia contributed their extension as a starting point to create the industry standard API.
  • Is good for all gamers, as it contributes to the adoption of Vulkan as an industry standard API.
Izvor: HotHardware
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 14:49   #2086
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Kod amd aiba, tko predvodi u kvaliteti? Sapphire?
Rtx i gysnc su najveca laz i mrljanje ociju u gpu svijetu.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 14:51   #2087
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da, oni su im glavni partner od samih početaka i prije nego su se drugi uključili, Sapphire je proizvodil (AMD) ATi Radeon modele.
Citiraj:
Sapphire's products are based on AMD graphics processing units, and both AMD (ATi) and Intel motherboard chipset technology. The company is the largest supplier of AMD-based video cards in the world.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 14:58   #2088
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Kod amd aiba, tko predvodi u kvaliteti? Sapphire?
Rtx i gysnc su najveca laz i mrljanje ociju u gpu svijetu.
Što je tu točno laž i mrljanje očiju? Nvidia je prvo napravila tehnoglije, i onda zbog toga smo kasnije svi profitirali jer su se kasnije pojavile druge istovjetne, od AMD Freesynca, HDMI VRR-a i ostalih. Jednako tako je Nvidia napravila prvi dedicated RT GPU i sad je to postalo široko prihvaćena tehnoglija budućnosti u cijeloj industriji, uključujući i konzole. Ja tu ne vidim nikakvu prevaru.

Druga je stvar ako se nekome ne sviđa smjer u kojem je industrija odlučila ići, a to je definitivno s tehnologijama koje nude više eye-candya.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 15:07   #2089
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Kod amd aiba, tko predvodi u kvaliteti? Sapphire?
Rtx i gysnc su najveca laz i mrljanje ociju u gpu svijetu.

Je u zadnje 2 generacije, ali nikome ne treba dati krunu unaprijed, svi oni osciliraju iz generacije u generaciju, tako da ne treba kupovati napamet, nego obavezno pogledati recenzije.


Svaka generacija, te svaki proizvod je priča za sebe
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 15:24   #2090
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma ima Sapphire hitova koji sežu puno dalje od samo prijašnje dvije generacije: Flex, Toxic/Vapor-X, Tri-X, pa do današnjih Nitro+ modela.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 15:40   #2091
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ima, ne kažem, samo je najbolji 2 generacije u kontinuitetu


RX 480 nitro nije bila ništa posebno, tu generaciju su bili prosjek, MSI i XFX GTR ih je ubio
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 15:57   #2092
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Možda je tak ispalo (1 - 2) po pitanju hlađenja, ali daleko od toga da je Sapphire kartica bila loša.

Za razliku od ostalih, Sapphire konstantno ima kvalitetne Radeon modele, dok se konkurenciji zalomi, pa ih koji put nadmaše.

Sudeći po RX 5700 XT Nitro+ modelima, novi RX 6800 XT ne bi trebali odstupati od već provjerenog recepta.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 18:02   #2093
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Kao i uvijek Sapphire go to model za radeone, bez puno razmisljanja, te u bilo kojoj izvedbi bila pulse ili nitro+. Bilo bi lijepo kad bi i ostatak partnera pratio takav trend.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 18:05   #2094
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nadam se da će ovi referentni cooleri biti dobri. Radeon VII cooler je bio dobar što se tiče hlađenja, no mana mu je bila glasnoća
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 18:10   #2095
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Kao i uvijek Sapphire go to model za radeone, bez puno razmisljanja, te u bilo kojoj izvedbi bila pulse ili nitro+.
Obzirom da su čak i u tzv. "Radeon šrot eri" imali odlična rješenja (1 - 2), ova nova RX 6000 Nitro+ i Pulse serija samo može nastaviti slijediti trend.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 20:46   #2096
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Obzirom da su čak i u tzv. "Radeon šrot eri" imali odlična rješenja (1 - 2), ova nova RX 6000 Nitro+ i Pulse serija samo može nastaviti slijediti trend.
Postavio sam pitanje u nvidia temi ali nisam dobio nikakav odgovor pa ću probati ovdje.
Dakle, jel stvarno taj TSMC 7nm toliko štedljiviji i bolji, dugotrajniji nego Samsungov 8nm. Nešto sam čitao da Samsungovom 8n treba puno više struje da postigne performanse koje TSMC 7n postigne sa relativno malim zahtjevima za strujom. Također vidim da se kod novih nvidia spominju problematični kondenzatori na grafama. Hoće li to biti slučaj možda i kod AMD-a, ili je to samo nvidia, samsung povezano.
Znatiželjan sam radi dugotrajnosti, naravno da ću grafičku promjeniti u određeno vrijeme, pitam to iz razloga da ju možda ne preforsiram.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 20:53   #2097
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Problem s kondenzatorima je riješen s novim driverima. Kaj se tiče 7nm TSMC vs. 8nm Samsung, TSMC je tu u prednosti i to kakvoj, posebice, jer je Samsungovih 8nm zapravo prerađenih 10nm s time da se taj proces prije Ampere kartica, koristil prvenstveno za mobilna SoC rješenja. Sve u svemu, da je nVidia išla na 7nm TSMC, dobili bi nešto štedljivije kartice, višestruko bolji yield, a samim time i krajnju raspoloživost i dostupnost na tržištu. Neovisno o AMD ili nVidia karticama, hardverski problemi su mogući s bilo kakvim proizvodima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 20:58   #2098
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Samsungov node je po karakteristikama doslovce na pola puta između 7nm TSMC i 12nm TSMC
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 21:41   #2099
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
To znaci onda da bi nove Radeonke trebale u teoriji biti ipak nesto stedljivije nego nvidia sa svojim sadasnjim modelima?
Kako to da se hardverski problem sa kondenzatorima uspio rijesiti softverski, odnosno sa driverima??

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 22:17   #2100
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
E taj dio priče samo nVidia zna, ali obzirom kak se ova Ampere priča nastavlja, više nije ni bitno. Službeno, kondenzatori nisu bili uzrok problema.

RDNA 2 serija bi trebala biti štedljivija od RTX 3000 modela, ali budemo pričekali službene recenzije za konkretne brojke.
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na