Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2015., 02:14   #1
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
(riješeno) Acer 7551 slika treperi

Problem je iduci. Laptop u biosu radi normalno. Prilikom boota instlacije, windows logo je normaln ali cim dodje onaj ekran gdje se bira jezik pocne slika treperiti i ne vidi se nista. Probao i sa 7icom i 8.1. Dali je to gpu prdnuo pa radi samo u 2du ili je nes drugo u pitanju ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2015., 03:48   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Rjesio nakon 6 h popravljanja, sutra opisem proceduru
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 27.09.2015. u 03:55.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2015., 20:04   #3
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dakle, posto je bio corrupted bios,upale se lampice vent vrti ali nema posta niti slike. morao sam pristupiti tzv crisis bios flash. Na stik koji je formatiran u FAT fs, stavlja se bios i jos 2 fajla koja napravi crisidisk program.Ugaismo laptop, izvadimo bateriju i iskopcamo punjac.Drzimo 15 sec tipku za paljenje da ispraznimo plocu.Nakon toga, usb stick bodemo u lijevi usb utor. Stisnemo i drzimo tipke FN+ESC zajedno i ustekamo punjac. Dok drzimo tipke stisnute pritisnemo tipku za paljenje i gledamo led na sticku dali treperi, ako da, flashanje je pocelo i izmedju 2 i 7 min cemo dobiti post i ulazimo u bios. Nakon sto sam dobio bios, nakon 73 pokusaja fn+esc (od 11 navecer do 4 ujutro), primjetio sam da mi prilikom instalacije windowsa treperi ekran toliko da se nemoze raditi. Gasimo laptop, stik opet formatiramo u fat fs i preko hp toola i win98 boot fajlova pravimo bootabilni stick na koji stavljamo jednu verziju biosa prije ovog najnovijeg, kojeg opet bodemo u lijevi utor. Palimo laptop, odaberemo stick kao primarni boot i bootamo DOS. DOS ne dozvoljava flash ako je baterija ispod 30% ali se to overrida naredbom koja pise u readme i pocinjemo force flash.Nakon flasha, dobit cemo succesiful ekran i gasimo lap te tada imamo stariji bios.Ekran ce opet treperiti i tada operaciju DOS flasha ponavljamo ali ovaj puta s najnovijim biosom.Nakon poruke succesiful i press any key to restart, ne stiskati ni jednu tipku nego laptop ugasiti dugim drzanjem power on tipke. Nakon ovoga, laptop aposlutno normalno radi, cak sam gore i stavio jaceg phenoma. S 4 gb ddr3 i SSDom imam sasvim dobar prijenosni stroj Nadam se da sam barem nekome pomogao. Slicna stvar vrijedi za dost ostalih ACER laptopa.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na