Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2015., 13:32   #1
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
USB port ne radi

Dakle imam ovo kućište:

http://www.coolermaster.com/case/min...lite-241-usb3/


Kad se gleda od naprijed kućište desni usb port mi radi normalno i sve čita normalno dok lijevi kad ubodem stick uopće ne prepoznaje ništa, dakle ništa se ne desi, kućište nema ni tri mj tako da je novo...
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2015., 14:09   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Imaš mislim tu na forumu baš coolmaster ekipu pa pitaj njih, a prije provjeri jesi li dobro spojio na header na matičnoj i provjeri u papirima od matične ploče pin-out, kako je složen +5V, -, +, GND, NC, ... i isto to u papirima od kućišta.
Na mojoj staroj Tyan S2460 i Chiftecu je to bio problem, nakon vađenja žićica na kontektoru i slaganjem u obrnutom smjeru sve je radilo kako treba (dovoljna je iglica i malo bolji vid i strpljenje?
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2015., 14:43   #3
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Možda nije ni spojen, a ako je prije radio, možda se nešto odspojilo u kučištu, a možda je prestao raditi. ne bi bilo prvi puta da ti prednji konektori ne valjaju. Ja osobno radije spojim produzni na straznju stranu maticne jer ovi prednji rade probleme sa nekim uredajima.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 21:19   #4
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Imam slican problem na laptopu, imam tri porta, jedan lijevo i dva desno, od ta dva desno oba daju struju van i jedan najnormalnije radi dok drugog mogu samo za punjenje moba i slicno koristiti, znaci bez upravljackih signala ocito. U cemu bi mogao biti problem?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 21:52   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Laptop + usb portovi + loša kvaliteta / "nježna" upotreba = strgani
Treba ti serviser da vidi jeli se samo odlemio spoj konektora ili je nešto crklo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 23:14   #6
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
To što se tiče odlemljenog spoja konektora mogu i sam, ali sam mislio da postoji mogućnost da je još nešto otišlo, pa sam zato pitao, kad je tema već tu. =) Hvala
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 23:41   #7
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
imam isti problem ali na lc power titus x kućištu,desni donji usb konektor radi normalno dok lijevi donji ne prepoznaje
pretpostavljam da su se konektori tj. one limice u usb portu olabavili i nemaju dobar spoj sa npr. usb stickom
ne zamaram se puno s time jer ima još 3 prednja koja rade
poanta moje poruke bi bila da treba biti nježniji prema njima pogotovo na kućištima lošije kvalitete
arrow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na