Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2015., 13:42   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
BSOD svaki put pri paljenju laptopa

Laptop je Skate Littlebit kad otvorim poklopac (laptop ima plastični onaj držač kad se spusti ekran pa kad se diže se trebat unlockat) on se automatski upali i na tom prvom paljenju kad ide loudat win dobim BSOD. Gore su win 8.1 probao sam u biosu vidit ima kakvih opcija čak sam i flešao zadnji bios ništa nije pomoglo, podesio sam sve u power settings i dalje ista priča i to se samo dešava pri prvom paljenju. U bsod vieweru kaže ntoskrnl.exe i hal.dll da rade problem. Probao sam drivere za touchpada maknut jer sam zguglo da oni nekad znaju radit taj problem i još neki drivere, ali ništa nije pomoglo i dalje isto. Jedno vrijeme je normalno radio i onda samo odjednom prije možda mjesec dana se to počelo dešavat. Ne kužim jel taj poklopac ima ko neki senzor il šta pa skužio kad ja dignem ekran htio bi to nekako ugasit pa da ga mogu normalno na gumb palit. Glupo mi je format lupit a nemam više ideje nekih šta bi moglo bit pa reko budem pitao možda netko od vas će znat.

Btw u laptopu je ssd kingstone hyperV 240Gb umjesto diska i laptop je na punjaču bez baterije(jer ne drži više ništa baterija).

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 11.04.2015. u 14:52.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 15:02   #2
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Odi u msconfig I pod "Boot" upali "boot log" I tijekom sljedećeg boota imat ćeš u Windows folderu boot log koji će ti pokazati eventualne probleme sa driverima.

Isto tako probaj u Power Options ugasiti hibridni boot (fast startup).
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2015., 15:20   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Odi u msconfig I pod "Boot" upali "boot log" I tijekom sljedećeg boota imat ćeš u Windows folderu boot log koji će ti pokazati eventualne probleme sa driverima.

Isto tako probaj u Power Options ugasiti hibridni boot (fast startup).
Probao i nešto javlja da dxgkrnl.sys not loaded napravio sam uninstall drivera od grafičke i očistio cleanerom ponovo instalirao ali opet isto. BSOD kad se pojavi piše attempted switch from dpc. Probao sam napravit i sfc /scannow ali nije našo nikakvu grešku.


Ovo drugo šta si reko di se to nalazi ja tog nemam hibrid boot na win 8.1...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.04.2015. u 20:43.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 13:36   #4
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Win+R -> powercfg.cpl -> klikni na "Require a password on wakeup" -> "Change settings that are currently unavailable" -> isključi "Turn on fast startup"

Isto tako, ak ti ni problem frkni dump ovdje pa da vidmo kaj bi točno moglo biti. Sumnjam na neki driver, vjerojatno od touchpada.

Dump ti se nalazi u C:\Windows\memory.dmp (iliti Win+R -> %SystemRoot%\MEMORY.DMP)
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 18:10   #5
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Win+R -> powercfg.cpl -> klikni na "Require a password on wakeup" -> "Change settings that are currently unavailable" -> isključi "Turn on fast startup"

Isto tako, ak ti ni problem frkni dump ovdje pa da vidmo kaj bi točno moglo biti. Sumnjam na neki driver, vjerojatno od touchpada.

Dump ti se nalazi u C:\Windows\memory.dmp (iliti Win+R -> %SystemRoot%\MEMORY.DMP)
Aha, ma nisam mogo nać

Napisao sam gore u čemu je problem tako da nepotreban je dump. Ali ionako je uspjelo ovo šta sam izgasio fast startup tako da se više ne pali kad ekran odma dignem, tnx na pomoći.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 22:10   #6
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
Probaj memoriju izmijenjati ako možeš i ako imaš dva keksa. Ako nemaš onda probaj skenirati memoriju da vidiš baca li kakav error.

Ako imaš neki antivirus ili nešto tako, deinstaliraj privremeno, možda se s njim svađa.

Probaj reinstalirati DirectX drivere.
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na