Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2018., 14:47   #541
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
potrazi negdje opciju "shop processes from all users" pa onda vidi kolki je zbroj.
nisam 100% siguran jer nemam admin prava na poslu an win 10, ali te opcije nema, to je samo na win7 bilo (show processes from all users)

Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Nesto mi zdere ram na win 10
imam 16 giga, zauzece mi je 93%
U task manageru jedva da mogu zbrojit 3 gige. Gdje je ostalo?
da ti nije page file isključen ili nešto slično tome? da li ti šteka komp?

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 07.06.2018. u 15:30.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:31   #542
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Cini se da nema opcije show all users, cackao sam malo i po netu ali nisam nista panetno nasao.
Pod users tab ima samo jedan user i zauzece rama je jedva preko 1gb
Virtualnu memoriju trenutno hendlaju windowsi, bilo je fix na 32gb ali nije pomoglo.
Najvise me muci sto bi taj stroj trebao bit online 24/7 pa mi restartanja nisu bas neka sreca.

Na cca 97-98% stroj se prakticki smrzne
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:43   #543
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Provjeri da li ti ovaj primjer sličnog problema kaj pomaže, pogotovo, jer se ispostavilo da je riječ o memory-leak sfušanim driverima za mrežnu karticu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2018., 20:16   #544
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
@ The Exiled
Definitivno ima nesto u tome

Non-paged pool je trenutno oko 3 gige pri zauzecu rama od 40%
Sutra cu imat vremena za cackanje pa javim rezultate

Hvala
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 01:44   #545
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znači došao mi frend na kavu i pičimo PES (uživo, ne online), odjednom krene štekat, gledam koji kurac. Ništa se ne vidi u procesima, cpu i rama za još 5 PES-ova, ništa mi nije jasno... Otvorim radeon settings u igrama, vidim grafa na 60-ak % radi. Rekoh ovakvi "duhovi" u žderanju resursa (koji se nigdje ne vide a imaju perfomance hit) mogu biti samo od microsofta. Kad sam išao gasiti pc imao sam što i vidjeti - shut down and update, znači ipak je do updejta...

Što rade ti mamlazi u microsoftu baš se pitam i kakve su im to fore? Nije prvi put da to vidim... Da ne igram igre stero bi u kuratz i njih i njihove windowse davnih dana
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 04:30   #546
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da ne igram igre stero bi u kuratz i njih i njihove windowse davnih dana.
U slučaju da jednog dana odlučiš prijeći na neki drugi OS, Linux gaming situacija se dosta poboljšala. GOG (1 - 2) i Steam uredno nude sasvim pristojan broj naslova, koji se povećava iz godine u godinu. Primjera radi, Rise of the Tomb Raider je nativno podržan, nadolazeći Unreal Tournament također, a bome ni odličan Witcher 3 nije baš potpuni stranac na Linux platformi. Daleko od toga da je podrška bajna i da su performanse (1 - 2 - 3) u rangu Windows sustava, ali nisu loše, a igre su i više nego igrive. K svemu rečenom dodaš Wine + PlayOnLinux i odmah izlazi na vidjelo da nije sve tak crno kad je u pitanju igranje na Linuxu. Naravno, uvijek ti ostaje opcija da se Windows OS koristi u sklopu virtualne mašine koja služi isključivo za igranje, a ako Wendell i društvo uspiju do kraja ispolirati Looking Glass - svi sretni i zadovoljni.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 13:19   #547
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
U slučaju da jednog dana odlučiš prijeći na neki drugi OS, Linux gaming situacija se dosta poboljšala. GOG (1 - 2) i Steam uredno nude sasvim pristojan broj naslova, koji se povećava iz godine u godinu. Primjera radi, Rise of the Tomb Raider je nativno podržan, nadolazeći Unreal Tournament također, a bome ni odličan Witcher 3 nije baš potpuni stranac na Linux platformi. Daleko od toga da je podrška bajna i da su performanse (1 - 2 - 3) u rangu Windows sustava, ali nisu loše, a igre su i više nego igrive. K svemu rečenom dodaš Wine + PlayOnLinux i odmah izlazi na vidjelo da nije sve tak crno kad je u pitanju igranje na Linuxu. Naravno, uvijek ti ostaje opcija da se Windows OS koristi u sklopu virtualne mašine koja služi isključivo za igranje, a ako Wendell i društvo uspiju do kraja ispolirati Looking Glass - svi sretni i zadovoljni.

Lani kad sam eksperimentirao malo sa Linux Mintom, instalirao sam Steam i vrtio sam Metro Last Light. Nije to bilo ništa lošije nego na Windozerima. Ali da, kad bi barem developeri bili otvoreniji prema tome, bilo bi to puno puno bolje. Odjebao bi windozere jednom za vazda.

Drugi problem mi je Office. Neki dokumenti koje imam i u kojima moram raditi me jebu na taj način da se raspadaju u bilo čemu drugome ako nije Word 2016 ili Excel ili PPT. Probao sam i WPS i Libre i OO, ali uzalud. To je bilo doduše lani. Imam sad neki lap doma, moram ga osposobit pa budem digao neku distru (Mint ili Ubuntu) pa ću testirati. Plan mi je svakako jednom za vazda odjebat WinOS i zauvijek preći na Linux. To će se dogoditi, samo je pitanje vremena
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 13:47   #548
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nedavno je izašla nova verzija FreeOffice paketa, pa ako ti se da, možeš provjeriti kakva je kompatibilnost s izvornim Microsoft Office dokumentima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 20:36   #549
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Update na temu zderanja rama
Skinuo nove drivere za mrezu i za sad sve 5

Thnx The Exiled
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 21:41   #550
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Sve je to slabo glede igranja na Linuxu usporedbi sa Windowsima.
Igara relativno malo.
Bilo bi bolje da je ravnopravna situacija, ali sumnjam da će biti u skorije vrijeme.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 19:50   #551
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Opet (nakon updejta na 1803) moram ugasit fast startup da bi se laptop ugasio. Strašno!
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 22:25   #552
razbibriga
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 2
je li se netko susreo s ovim

Pozdrav ekipa,

na početku isprike ako ispadnem prilično glupav s problemom koji imam ali nema blage ideje kako ga riješit i šta napravit. Imam win 10 home version, updaterina je regularno no prije par mjeseci, ne znam točno koji je update bio u pitanju neke su mi stvari podemonile. Moj je outlook account povezan s mojim yahoo accountom no otprije par mjeseci ne mogu mu više pristupit, a ista mi je stvar i s nizom web stranica uključujući i yahoo, mail njihov i sve one popratne gluposti. Koji god sam program koristio za surfanje, javlja mi iste poruke


Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to www.yahoo.com. SSL received an unexpected Application Data record. Error code: SSL_ERROR_RX_UNEXPECTED_APPLICATION_DATA

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
Please contact the website owners to inform them of this problem.

Learn more…

Report errors like this to help Mozilla identify and block malicious sites


Riječ je o najobičnijim stranicama od yahoo, preko net.hr (koji otvara u htmnl verziji samo), weather channela i takvih nekih nezhjtevnih pizd....



Ima li itko pojma koju gospu trebam napravit?


Ako sam omašio temu i nije riječ o problemu s win 10 sorrite, no cijela se priča pojavila nakon toga famoznog updata.
razbibriga je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 22:37   #553
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
koji ti je datum i sat na pc-u ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 22:42   #554
razbibriga
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 2
Današnji, 12.06.2018. 21 i 40
razbibriga je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 00:12   #555
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Koliko točno zauzima Win10 na HDD-u? Odakle ovolika razlika između ove dvije veličine? Radi se o laptopu koji ima samo 32 GB eMMC, pa mi je svaki GB bitan. Ovo je Win10 nakon zadnje nadogradnje.
Hvala
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 00:24   #556
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Full blown Win 10 Pro x64 v1803 na SSDu
24.9 GB (26,812,138,467 bytes)
24.8 GB (26,633,400,320 bytes)
128,162 Files, 26,755 Folders
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 10:53   #557
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Nedavno sam muku mučio sa 32gb emmc, smanjio sam ga maksimalno sa:

1. disk cleanup (čišćenje i sistemskih datoteka, tipa stari WU fileovi i slično)
2. čišćenje wixsxs foldera:
https://www.tenforums.com/tutorials/...dows-10-a.html
3. PatchCleaner koji čisti Windows Installer folder (poželjno napraviti backup tih fileova na neki stick, ja za sada nisam imao problema):
http://www.homedev.com.au/free/patchcleaner
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 11:26   #558
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Problem je što je on tu jadnu emmc karticu od 32GB još i particionirao
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 13:07   #559
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
Problem je što je on tu jadnu emmc karticu od 32GB još i particionirao

Nema nikakvih particija.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 13:26   #560
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Aha zabrijao sam da je cijeli C disk 16GB.

Uglavnom ja sam na svom compute sticku koji isto ima 32GB emmc izvrtio BleachBit softver i disejblao updateove u potpunosti i više manje maknio sve windows komponente tipa win media player itd.

Sa svim tim radnjama ostaje mi 17GB za korištenje al je Win 10 pro 64bit, vjerujem da bi sa 32bit varijantom bilo i nešto više prostora.
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 15:01   #561
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ovdje su win10 Home 64 bit. Došli su sa laptopom. Nije meni toliko problem mjesta na disku, koliko mi nije jasna ova razlika u samom očitanju windowsa. Ostale foldere kad očitam iste su veličine. Samo kod foldera windows se to dešava. I prije je bila razlika, ali ne ovolika. Ovolika je nakon ovog zadnjeg velikog update-a.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 15:28   #562
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Skini neki program za pregled diska pa vidi - ja koristim WinDirStat portable verziju. Moguće da nakon updatea imaš Windows.old folder kojeg izbrišeš iz disk cleanupa, a u Windows folderu imaš nesretni Installer i winsxs folder koje možeš počistiti prema uputama iz gornjeg posta
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 15:35   #563
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Razlika ti je između foldera i fajlova koje "vidiš" i onih "skrivenih", po onoj slici cca 6 GB,
primjera radi navedeni windows.old i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 16:25   #564
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Već sam prije izbrisao windows.old. On ionako nije bio u folderu windows ( koji je na slici ) , nego u zasebnom folderu windows.old direktno na C:.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 16:43   #565
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Tek mi sad nije ništa jasno. WinDirStat pokazuje da su win veliki 8,8 GB!!!!


Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 18:08   #566
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Win 10 smeće strikes again...


Dali je netkom još prestao raditi win program za gledanje fotografija (windows app can't open kad kliknem na fotografije), kalkulator, vidim i onaj groove music (dobro to ne koristim) se ne žele ni otvoriti... Nisam primjetio da je bila ikakva nadogradnja, win je aktiviran...


Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 19:40   #567
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Bilo je dosta zakrpi prošli tjedan u sklopu standardnog Patch Tuesday paketa.

Defaultne Windows 10 aplikacije možeš komotno reinstalirati pomoću PowerShell i CMD naredbi.

Usput, ako ikako možeš bez njih, probaj naći zamjene za Avast (1 - 2) i BS Player.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 19:48   #568
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Win 10 smeće strikes again...


Dali je netkom još prestao raditi win program za gledanje fotografija (windows app can't open kad kliknem na fotografije), kalkulator, vidim i onaj groove music (dobro to ne koristim) se ne žele ni otvoriti... Nisam primjetio da je bila ikakva nadogradnja, win je aktiviran...


Meni na školskim laptopima. Imam dojam da je to do slabog procesora. Negdje pročitah da win "disejbla" te aplikacije ovisno o performansama laptopa.

Probaj ovako:
Open the Task manager. Here’s a tip: Press CTRL+Shift+ESC.
Click File > Run New Task
Make sure you have a check mark beside “Create this task with administrative privileges”
Type CMD
Type the following 4 commands at the CMD prompt:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

powershell

Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Close the CMD window
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 19:51   #569
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
nova KB4345421 nadogradnja isključivo za mrežne probleme,bar kod mene puno tečnije internet i povezanost na NAS šljaka nakon nadogradnje
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 21:51   #570
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Bilo je dosta zakrpi prošli tjedan u sklopu standardnog Patch Tuesday paketa.

Defaultne Windows 10 aplikacije možeš komotno reinstalirati pomoću PowerShell i CMD naredbi.

Usput, ako ikako možeš bez njih, probaj naći zamjene za Avast (1 - 2) i BS Player.

Zadnji mi update bio 14.6. (cumulative update za 1803), probao preko windows store - kao instalira, ali i dalje ne rade, probao preko cmd, baca neki erorr





Ko ih jebe, instalirat ću neki 3rd party kalkulator i photo viewer. Likovi nisu normalni s tim updejtovima, više sjebu nego koristi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na