Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2018., 22:59   #1
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Router "prijavljuje" brzinu od 30+ Mbps, realno moguće postići cca 6,4 Mbps. Duhovi?

Pozdravljam lijepo!

Molio bih ideje što bi mogao biti uzrok slijedećem problemu te kako bi se moglo pristupiti rješavanju istoga.

Pretplatnik H1, VDSL, ugovorena brzina 20+, tri voip linije, IPTV. Router FRITZ!Box 7490. Originalni FW 6.10, "dual-boot" sa 6.83 (pokušaj rješavanja problema).

Router prijavljuje, kao što je vidljivo na slijedećim slikama, između ostaloga, da je povezan brzinom od 33,4 / 4,1 Mbps.






ova žuta "grba" na grafikonu na slici iznad je speedtest.net samo da se dobije osjećaj koliko je najviše što povuče; smeđe je IPTV promet

Maksimalna brzina pri DL koja se dobije, bilo sa speedtest.net, bilo sa, od H1 priznatim, mjerenjima aplikacijom HAKOMetar u realnosti je cca 6,4 Mbps (i ne, nisam zamijenio b i B u Mbps) zadnjih dva mjeseca bez iznimke, bez promjene, sa po 20-30 pucanja veze u nekim danima pa po nijednim pucanjem u nekim drugim.

Bio gos'n H1 tehničar, prčkao po ui-u routera, mjerio nekim svojim aparatićem, i router i taj aparatić pokazuju dostupnu vezu cca 33/4 i maksimalnu brzinu žice od cca 46/7, ali router (?) ne da preko prosječnih 6,4/0,3 Mbps.

Problem u svemu tome jest i činjenica da sam, nakon sa H1 telekomom dogovorenog povećanja brzine, sa realnih 4 Mbps u DL (mislim da je bilo ukupno 8 sa IPTV) skočio na nekih stalnih 8-9 Mbps realnih u DL, uz IPTV, da bi me nakon nekog vremena (par mjeseci barem) pojava konstantnih smetnji, pucanja, usporavanja (realni DL ispod 3 Mbps) ponukala da kontaktiram podršku na što su oni "povećali brzinu" (prijavljena skočila sa nekakvih 16 prije smetnji na cca 33, ako me dobro pamćenje služi) realna došla na 6,4 i ne miče se. Znači lošije nego prije smetnji zbog kojih sam se žalio. Sve to me navodi na misao da nije problem do opreme/instalacija unutar moje kuće, već negdje drugdje.

Rješenje koje H1 tehničar pokušava kao prvo po redu jest - promjena routera. Problem je što ih je progutala Optima, porazbacala sve i sad nemaju više routera za održavati postojeće korisnike.

Ja sam u svojoj režiji, iz očaja, danas išao upgradeati router (Fritz je čudovište, drži mi dect telefone, ip telefone na kompovima, fax, sekretarice... i može se između ostaloga i "dualbootati", pa prebacivanjem "switcha" kroz ftp sesiju birati između dvije verzije FW-a) jer mi je čo'ek neki koji se jako razumije u dotične Fritz kutije rekao da je golema razlika između 6.10 (koji je originalno bio na routeru i zapravo je beta verzija) i 6.83 (koji je trenutno aktualan) pa da bi mogao to probati kao rješenje. Na žalost, kako sam i sumnjao, do nikakve promjene nije došlo osim ljepšeg sučelja.

Ima li tko ovdje kakvu ideju što bi moglo biti uzrok mojim problemima? Što probati, kako istražiti daljnje mogućnosti?

Hvala unaprijed


EDIT: Ako kome što znače ovi prikazi, evo i to...

Zadnje izmijenjeno od: sinbrkatetete. 18.01.2018. u 23:15. Razlog: dodavanje slike
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 23:03   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Nisi nigdje napisao ili ja ne vidim, testiraš putem žice ili wifi-a?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2018., 23:13   #3
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Nisi nigdje napisao ili ja ne vidim, testiraš putem žice ili wifi-a?
Žica, of skroz. Izmeđ' ostalog HAKOMetar ne "priznaje" WiFi.
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 00:05   #4
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
točno...čak u ruter postavkama treba biti kod mjerenja hakometrom wifi isključen.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 10:53   #5
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
čak u ruter postavkama treba biti kod mjerenja hakometrom wifi isključen.
Nisam siguran zna li ili ne zna za eventualno enableani WiFi na routeru, no meni Fritz ionako ima ugašen WiFi, a i VPN sam disableao za mjerenja.

Nego, dočepao sam se na kratko jednog FB7430 (nekakav manji brat ovog mog) i uspio i njega dualbootat i natjerat da se spoji na H1 VDSL. I... Kao što sam i pretpostavljao - ista stvar. Prijavljena veza cca 33 Mbps, realna cca 6,4 Mbps (identična mjerenja gore postanima). Nešto mi govori da nije do mene...
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 11:02   #6
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Da li si probao mjeriti sa drugim kompom ili preko wifia. Meni je integrirani LAN počeo crkavati a očitovalo se tako da preko wifia dobijem punu brzinu a preko lan priključka od 5 do 8
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 13:12   #7
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Ištekaj sa routera sve osim kompa s kojim mjeriš brzinu i provjeri da ti problem nije s mrežnim kablovima.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 14:42   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da nisi ti limitiran softverski?
sync profil ti može biti bilokoji, provideri brzinu limitiraju softverski kroz sustav. pa da tebe nije netko "zakačio" na 6mbit?

probaj se spojit sa username-om i passwordom nekog frenda ako imaš, pa provjeri da li je ista brzina.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 16:04   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
@sinbrkatetete
Kasno Janko na Kosovo stiže ...
Trebao si razriješiti / popraviti stvar prije dok je H1 bio svoj, sad se možeš slikati ...
Nisi naveo / dali znaš koliko si udaljen od centrale tj. dužina tel. linije ?

99% je problem / kvar na strani ISP - a na postavkama porta na DSLAM - u.
Sam kažeš kako je origigi H1 support razbucalo pa sada nemaju i/ili ne znaju napraviti.
Da ti bude zabavnije, očekuj prebacivanje na infrastrukturu od Optime (to rade pomalo) pri čemu će ti oteti Fritz - a i trenutni STB a uvaliti šroteks Iskratel i drugi STB.
Time će ti svi DECT telefoni izvisit odnosno radit će isključivo spojeni žicom na odg. port routera, ne preporuča sa više od 2 po portu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 16:54   #10
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
hm

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Da li si probao mjeriti sa drugim kompom ili preko wifia. Meni je integrirani LAN počeo crkavati a očitovalo se tako da preko wifia dobijem punu brzinu a preko lan priključka od 5 do 8
i

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Ištekaj sa routera sve osim kompa s kojim mjeriš brzinu i provjeri da ti problem nije s mrežnim kablovima.
Fala obojici na dobroj volji. Probavao sa tri kompa, raznim kabelima raznih duljina i standarda, dva routera, doduše WiFi-jem nisam probao, no mislim da je proba sa dva različita routera pokrila i taj dio.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da nisi ti limitiran softverski?
sync profil ti može biti bilokoji, provideri brzinu limitiraju softverski kroz sustav. pa da tebe nije netko "zakačio" na 6mbit?

probaj se spojit sa username-om i passwordom nekog frenda ako imaš, pa provjeri da li je ista brzina.
Fala na inputu. Nekako mi takvo nešto smrdi... Probava sad čo'ek tehničar nešto doznati u tom smislu. Nisam ni pomislio na probu sa drugim "accountom"; ne znam je li takvo što više uopće moguće.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@sinbrkatetete
Kasno Janko na Kosovo stiže ...
Trebao si razriješiti / popraviti stvar prije dok je H1 bio svoj, sad se možeš slikati ...
Nisi naveo / dali znaš koliko si udaljen od centrale tj. dužina tel. linije ?

99% je problem / kvar na strani ISP - a na postavkama porta na DSLAM - u.
Sam kažeš kako je origigi H1 support razbucalo pa sada nemaju i/ili ne znaju napraviti.
Da ti bude zabavnije, očekuj prebacivanje na infrastrukturu od Optime (to rade pomalo) pri čemu će ti oteti Fritz - a i trenutni STB a uvaliti šroteks Iskratel i drugi STB.
Time će ti svi DECT telefoni izvisit odnosno radit će isključivo spojeni žicom na odg. port routera, ne preporuča sa više od 2 po portu.
Problem rješavam od trenutka kada se pojavio, na žalost nisam mogao utjecati na istodobnost sa razbucavanjem H1.

Mislim da sam na nekom od mjerenja vidio udaljenost 1300 m od centrale.

Fala Zakonu, ne moram baš previše strahovati od prisilnog prebacivanja na Optima infrastrukturu, pošto sam i mjerenje HAKOMetrom i cijeli postupak žalbi pokrenuo, ako se ispostavi da H1 nije sposoban ispuniti ugovoreno, dobijam momentalni "otpust" iz ugovora i biram ISP-a dalje. U ovom trenutku još nisam prebačen baš iz razloga što trenutno, kažu, ne mogu podržati moju kombinaciju usluga. Sada mi predstoji biranje dalje ili čekanje H1/Optime. Imaš li ti kakav prijedlog ISP-a, bitno mi je net i tri linije, stepenicu niže po prioritetima, ali i dalje visoko, mi je mogućnost korištenja Fritz-a (makar kroz njihov router u bridge-u) ili nekakve VOIP DECT centrale za te tri linije za postojeće bežične telefone (home office i tako to), IPTV mi je posljednji na listi prioriteta, čak bih možda bio sretan da se riješim te usluge i uzmem dodatni evotv uređaj za te potrebe. Zvučiš mi kao da se bar interesiraš oko tih stvari, ako već ne baviš time, pa si sigurno bolje informiran od mene u tom smislu. Da, radi se o Zagrebu, podsljemenska zona, potez Gračani - Markuševec.

Fala unaprijed na idejama.

Zadnje izmijenjeno od: sinbrkatetete. 19.01.2018. u 17:19. Razlog: detalji o lokaciji
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.01.2018., 19:35   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Dobro si pretpostavio, ne znaju šta će sa tobom tj. paketom usluga.
2 "telefona" još nekako možeš dobiti na aktualnim platformama,
3 je "problem" odnosno vjerojatno pokriveno nekom bussines varijantom.

Na žalost nisam precizno upoznat o mogućim opcijama, gledam web T-Kome,
za poslovne korisnike ima opcija:
https://www.hrvatskitelekom.hr/poslo...dodatne-linije
"spojite dva analogna i jedan IP telefon uz preduvjet ugovorene HALO usluge te Dodatne linije 1"

Na temu izbora operatera "pala knjiga na 2 slova", T-Com i VIP u jednoj od x varijanti.
Zbog specifičnosti zahtjeva mislim da traženo jedino možeš dobiti kod T-Kome.
O nofčekima neću, kao "novi korisnik" probaj se izboriti za što bolje uvjete.

Istovremeno bi bilo pametno, ovisno o situaciji na toj lokaciji, da te spoje preko optike ili ako ima lokalni FTTC. Time bi mogao dobiti sigurniju i/ili bolju uslugu.
Ovih cca 1.3 Km je "prilično" ali možda T-Koma ima neku centralu bliže tvojoj lokaciji.

Fritz-a (ako je tvoj tj. ne trebaš ga vraćati / platiti) ćeš moći koristiti ako mu korigiraš / prilagodiš konfig, bilo direktno na xDSL liniji ili u WAN varijanti preko "njihovog" routera u Bridge modu za Internet.
Jasno da ti za to složiti treba znanje ili pomoć nekog lokalno.

Za dogovaranje nove usluge nastoj dobiti / naći nekog dobro informiranog (višu instancu ako je moguće) pogotovo sa stanjem / opcijama na toj lokaciji + ovi "specijali" sa 3 telefona.

That's my 5 cents
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 19:54   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
ps, nema teorije da si na 1.3km od centrale, jer 43/7mbita možeš imati isključivo ispod 800njak metara. ja sam navodno na 800njak metara, pa imam 31/7.5mbita.

ustvari moguće je jedino ako si u nekom novom dijelu grada gdje su novi kabeli koji nisu rezani i nadoštukavani 50 puta.

PS - za novog operatera ako ne možeš dogovoriti telefoniju, odi fino na nekog SIP providera. jednu liniju ostavi na dsl-u jer moraš imat telefon, a ostala 2 broja prebaci na SIP. imaš ih nekoliko u HR, po sasvim prihvatljivim cijenama.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 01:18   #13
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
prijatelj mi ima propusnost u ruteru 33 i naplačuju mu brzinu 30,i makar na seedtestnetu mjerenja uvijek govore da ima brzinu 30 ,zbog čestih pucanja njihova interna mjerenja
govore da brzina varira između 8 i 30 naravno kako varira brzina downa tako varira i brzina uploada i zato dolazi do pucanja,t-comovo opradanje -"loše instalacije u zgradi",odnosno
žica između parice do stana što bi naravno bilo vrlo ,vrlo skupo mjenjati u par slučajeva sam već u više zgrada čuo da predstavnici zgrade odbijaju to učiniti zbog troškova na račun pričuve
,a i vrlo je upitno jeli to stvarni razlog jer kablovi od centrala do zgrada/kuća su većinom preko 40 godina stari,i sigurno nisu u besprijekornom stanju jer većinom nije ulagano u njih od
kad su postavljeni,znaći savjet ti je ili optika ili kabel,ormarići za skračivanje petlje bi bili isto riješenje,samo ako ih do sada nema u blizini ko znak kad će biti,ljudi koji imaju do 30 im
trenutno nisu prioritet izgleda i ako si na rubu te granice onda si u banani do daljnjega,prelazak na bilo kojeg operatera na bakru ti neće donjeti gotovo nikakva poboljšanja osim
eto ako t-com nije postavio ormarić u blizini
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 20.01.2018. u 01:36.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 12:09   #14
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dobro si pretpostavio, ne znaju šta će sa tobom tj. paketom usluga.
2 "telefona" još nekako možeš dobiti na aktualnim platformama,
3 je "problem" odnosno vjerojatno pokriveno nekom bussines varijantom.

Na žalost nisam precizno upoznat o mogućim opcijama, gledam web T-Kome,
za poslovne korisnike ima opcija:
https://www.hrvatskitelekom.hr/poslo...dodatne-linije
"spojite dva analogna i jedan IP telefon uz preduvjet ugovorene HALO usluge te Dodatne linije 1"

Na temu izbora operatera "pala knjiga na 2 slova", T-Com i VIP u jednoj od x varijanti.
Zbog specifičnosti zahtjeva mislim da traženo jedino možeš dobiti kod T-Kome.
O nofčekima neću, kao "novi korisnik" probaj se izboriti za što bolje uvjete.

Istovremeno bi bilo pametno, ovisno o situaciji na toj lokaciji, da te spoje preko optike ili ako ima lokalni FTTC. Time bi mogao dobiti sigurniju i/ili bolju uslugu.
Ovih cca 1.3 Km je "prilično" ali možda T-Koma ima neku centralu bliže tvojoj lokaciji.

Fritz-a (ako je tvoj tj. ne trebaš ga vraćati / platiti) ćeš moći koristiti ako mu korigiraš / prilagodiš konfig, bilo direktno na xDSL liniji ili u WAN varijanti preko "njihovog" routera u Bridge modu za Internet.
Jasno da ti za to složiti treba znanje ili pomoć nekog lokalno.

Za dogovaranje nove usluge nastoj dobiti / naći nekog dobro informiranog (višu instancu ako je moguće) pogotovo sa stanjem / opcijama na toj lokaciji + ovi "specijali" sa 3 telefona.

That's my 5 cents
Velika ti hvala na trudu, vremenu i dobroj volji.
Upravo sam kontaktirao poznanika u VIP-u da mi se kod nekog dobrog u tehnici raspita o mom spletu usluga, čekam poznanika iz T-com-a da ga zamolim za isto - da mi nađu nekog tko će znati odgovarati na moja pitanja. Ono što me kod t-komičara unaprijed boli je povampirenje sa cijenama kad je riječ o pravnim osobama. No vidjet ćemo, nije da imam neki veliki izbor.

Što se dotikavlje moje strane postavljanja routera, bridgea, pppoe passthrougha i sl, to će biti slatke brige, to ću nekako sklepati (igram se s tim dijelom od kad se kupovalo bonove za BUG BBS i prenosilo xterm, zterm, kermit i sl protokolima, na internet spajalo dialupom i logiranjem na jagor.srce.hr; malo sam ispao iz priče zbog interesantnog posla kojim se bavim zadnjih par godina, ali još se sjećam otprilike dovoljno da mogu postaviti pitanje), a uvijek postoje i forumi za pitati pametnije.

O duljini/daljini od centrale ću se očitovati u odgovoru drugom čovjeku pomagaču...

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ps, nema teorije da si na 1.3km od centrale, jer 43/7mbita možeš imati isključivo ispod 800njak metara. ja sam navodno na 800njak metara, pa imam 31/7.5mbita.

ustvari moguće je jedino ako si u nekom novom dijelu grada gdje su novi kabeli koji nisu rezani i nadoštukavani 50 puta.

PS - za novog operatera ako ne možeš dogovoriti telefoniju, odi fino na nekog SIP providera. jednu liniju ostavi na dsl-u jer moraš imat telefon, a ostala 2 broja prebaci na SIP. imaš ih nekoliko u HR, po sasvim prihvatljivim cijenama.
Ovo sa 1300 m (govorim ono što sam vidio na "aparatiću" koji je tehničar prištekao na moju liniju) je dobilo i potvrdu od susjeda koji je radni vijek proveo u onome što je danas t-com, na ovome području. Sama po sebi ta priča podržava i ovu tvoju napomenu o rezanju/doštukavanju, a priča, ugrubo, govori o provođenju kabela od strane HT-a za moj kraj ulice kroz dvorište jednih ljudi bliže glavnoj cesti bez njhove dozvole, na što su se ovi, kad su doznali, s pravom uzjogunilii; epilog, koliko sam shvatio, parsto metara je ostalo već 20 godina kod njih / pod njima. Znači, cjelovit je kabel bar tim dijelom Da, uz to, moraš uzeti u obzir da u mojoj ulici postoji jedna višestambena zgrada, i ta ima samo tri stana; sve ostalo obiteljske kuće. 99% susjeda, a nema svaka kuća korisnike neta, me blijedo gleda kad ih pitam kakva im je veza s netom, što je, osim malo problema u prikupljanju informacija iz susjedstva, u neku ruku i blagoslov možda (opterećenje). Eto, možda imaš pravo o udaljenosti, možda i nemaš, naveo sam ono po čemu sam se ja vodio i informacije koje su meni dostupne. Ponašanje brzine također potvrđuje moju sumnju da nije riječ o fizičkom ograničenju nego o "psihičkom" (kvačica na krivom mjestu u settings), u bilo koje doba dana, sa dva routera, nebrojeno mnogo različitih servera sa kojih se brzina mjerila i svaki put se "zabija" u 6,4 Megabipsija uz gotovo nikakve varijacije... nekako mi to ne miriši na ograničenje žice (no nisam ni blizu stručan, pa zato i propitkujem uokolo).

Ideja sa SIP-om... razmišljao sam pred neko dulje vrijeme o tome, upisao "voip hrvatska" na vugel, uplašio se onime što sam vidio i zaboravio skroz na tu opciju. Hvala što si me toga sjetio. Ako imaš kakva iskustva sa kojim od providera ili kakvu preporuku, zahvaljujem unaprijed ako ih sa mnom podijeliš.

Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
prijatelj mi ima propusnost u ruteru 33 i naplačuju mu brzinu 30,i makar na seedtestnetu mjerenja uvijek govore da ima brzinu 30 ,zbog čestih pucanja njihova interna mjerenja
govore da brzina varira između 8 i 30 naravno kako varira brzina downa tako varira i brzina uploada i zato dolazi do pucanja,t-comovo opradanje -"loše instalacije u zgradi",odnosno
žica između parice do stana što bi naravno bilo vrlo ,vrlo skupo mjenjati u par slučajeva sam već u više zgrada čuo da predstavnici zgrade odbijaju to učiniti zbog troškova na račun pričuve
,a i vrlo je upitno jeli to stvarni razlog jer kablovi od centrala do zgrada/kuća su većinom preko 40 godina stari,i sigurno nisu u besprijekornom stanju jer većinom nije ulagano u njih od
kad su postavljeni,znaći savjet ti je ili optika ili kabel,ormarići za skračivanje petlje bi bili isto riješenje,samo ako ih do sada nema u blizini ko znak kad će biti,ljudi koji imaju do 30 im
trenutno nisu prioritet izgleda i ako si na rubu te granice onda si u banani do daljnjega,prelazak na bilo kojeg operatera na bakru ti neće donjeti gotovo nikakva poboljšanja osim
eto ako t-com nije postavio ormarić u blizini
Ja sam ti u šupku na pola puta između Gračana i Markuševca, 90% obiteljske kuće, premali broj korisnika po metru kabela, gotovo sigurno je da smo po omjeru uloženo/dobiveno za operatere možda prije Kistanja i Krupe, ali daleko iza dijelova većih gradova i Zagreba u koji spadamo, a koji imaju veću gustoću naseljenosti i potencijalnih korisnika. Žica do mene je relativno lijepo postavljena (susjed koji je radio u HT-u), instalacije unutar kuće ispod 1 godine stare i... usudio bih se reći - dobre. Međutim, ja niti ne sanjam takve brzine, ja bih bio i više no zadovoljan sa stabilnih 15-ak Mbps DL i bar 2-3 u UL. Ako imaš živaca, pogledaj par redova iznad, što sam odgovorio kolegi u smislu sumnje da je postignuta brzina rezultat fizičkih ograničenja žice.
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 13:04   #15
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
čisto da komentiram jedan mali dio posta - u pravu si kad kažeš da mali broj net korisnika na kabelu pomaže - nema crosstalka. s obzirom da po kabelu (inače) bude 16-32-64 parice, šta je na njemu više korisnika, to si više smetaju. na mom izvodu nemaš korisnika koji nema net, i to vdsl. kod tebe je vjerojatno situacija mirnija i osim šta ti je kabel "čitaviji", ne-imanje puno vdsl korisnika na njemu pomaže.

bila je tema negdje, mislim da je ag008 pisao o njegovim brzinama kako su, malo po malo, dodavani vdsl korisnici na njegovom izvodu.

uglavnom ne preostaje ti ništa nego prijavljivat kvar i čekat da netko nešto riješi. promjena operatera bi vjerojatno pomogla po pitanju brzine, ali gubiš paket usluga.

za SIP, pogledaj fenice, odnosno happytel. vjerujem da imaju malu bazu korisnika i mogu se svakom korisniku prilagoditi, a kvarove i "želje i pozdrave" rješavaju poprilično brzo.
jedino - pravna/financijska služba je nikakva, ili ju nemaju. u prevodu - JA se moram sjetiti da ih pitam da mi pošalju uplatnice. 100kn/6 mjeseci + 75kn godišnje po broju (vanjskom broju). interno ti mogu rješiti virtualni pbx, ja imam 3 accounta, dobiješ pristup backofficu u kojem podešavaš sve. uz malo truda si rješiš i following, ili simultano zvonjenje svih "virtualnih" brojava na broju. to ti izgleda tako da dobiješ 3 nova telefonska broja, koji su "interni" i glume pbx, besplatno pozivanje među njima. kad zoveš "van" onda se prikaže pravi broj.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 17:39   #16
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
svaka ti čast i slava!

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
za SIP, pogledaj fenice, odnosno happytel. vjerujem da imaju malu bazu korisnika i mogu se svakom korisniku prilagoditi, a kvarove i "želje i pozdrave" rješavaju poprilično brzo.
jedino - pravna/financijska služba je nikakva, ili ju nemaju. u prevodu - JA se moram sjetiti da ih pitam da mi pošalju uplatnice. 100kn/6 mjeseci + 75kn godišnje po broju (vanjskom broju). interno ti mogu rješiti virtualni pbx, ja imam 3 accounta, dobiješ pristup backofficu u kojem podešavaš sve. uz malo truda si rješiš i following, ili simultano zvonjenje svih "virtualnih" brojava na broju. to ti izgleda tako da dobiješ 3 nova telefonska broja, koji su "interni" i glume pbx, besplatno pozivanje među njima. kad zoveš "van" onda se prikaže pravi broj.
kako naslov kaže - svaka ti čast i slava. bacit ću pogled, kontaktirat dotične.

ovo sa smetnjama i sl... nekako mi sama logika nalaže ako imaš puno vibracija jednu pored druge, nema šanse da ne utječu jedna na drugu... pa ono.
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 18:31   #17
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Citiraj:
Autor sinbrkatetete Pregled postova



Ja sam ti u šupku na pola puta između Gračana i Markuševca, 90% obiteljske kuće, premali broj korisnika po metru kabela, gotovo sigurno je da smo po omjeru uloženo/dobiveno za operatere možda prije Kistanja i Krupe, ali daleko iza dijelova većih gradova i Zagreba u koji spadamo, a koji imaju veću gustoću naseljenosti i potencijalnih korisnika. Žica do mene je relativno lijepo postavljena (susjed koji je radio u HT-u), instalacije unutar kuće ispod 1 godine stare i... usudio bih se reći - dobre. Međutim, ja niti ne sanjam takve brzine, ja bih bio i više no zadovoljan sa stabilnih 15-ak Mbps DL i bar 2-3 u UL. Ako imaš živaca, pogledaj par redova iznad, što sam odgovorio kolegi u smislu sumnje da je postignuta brzina rezultat fizičkih ograničenja žice.
u tome je i kvaka tih ormarića da se postavljaju prvo na takva mjesta na kakvom si ti pa bi bilo dobro da pogledaš vani jel ti takav ormarić negdje u blizini pa nazvati t-com vidjeti dal te mogu spojiti na to,jedini razlog da nepostave bi bio da im spadate u komercionalno neisplatljivo područje,a tu bi trebala onda općina uskočiti sa sufinanciranjem,s obzirom da su ormarići dio eu programa za širenje broadbanda sretstva bi bila povraćena na kraju,bojim se da ti je to jedina solucija uz eventualni tele2 pokučni internet,za kolko tolko uredan internet, jer 1300m ti je velika udaljenost za vdsl,samo "tele2 pokučni" dobro isprobati prije potpisivanja bilo čega.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 13:00   #18
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
u tome je i kvaka tih ormarića da se postavljaju prvo na takva mjesta na kakvom si ti pa bi bilo dobro da pogledaš vani jel ti takav ormarić negdje u blizini pa nazvati t-com vidjeti dal te mogu spojiti na to,jedini razlog da nepostave bi bio da im spadate u komercionalno neisplatljivo područje,a tu bi trebala onda općina uskočiti sa sufinanciranjem,s obzirom da su ormarići dio eu programa za širenje broadbanda sretstva bi bila povraćena na kraju,bojim se da ti je to jedina solucija uz eventualni tele2 pokučni internet,za kolko tolko uredan internet, jer 1300m ti je velika udaljenost za vdsl,samo "tele2 pokučni" dobro isprobati prije potpisivanja bilo čega.
Fala na informacijama o ormarićima, raspitat ću se postoji li takvoga što, je li u planu i kako možda dodati u plan.

Nego, samo da se vratim malo na tvoju rečenicu da je 1300 m prevelika udaljenost za VDSL, to je nekako provjeren podatak, ili?

Nemoj misliti da te provociram, ili pak odbacujem tvoje tvrdnje samo zato jer mi ne odgovaraju, pitam jer me stvarno zanima, pa, ako si iskusan u tome, podijeli malo sa mnom.

Ono što sam ja vidio okolo, po službenim stranicama operatera (doduše stranih) jest da se računa cca 20 Mbps na takvoj udaljenosti za VDSL i VDSL2, a kao što sam rekao, meni bi 20/2, 20/3 bilo veselje. Barem do tog eventualnog trenutka u budućnosti kada se postavi ormarić kakav.

Također, zanima me što kažeš na mjerenja od routera (iz prvog posta) a i mjerenja tehničara sa onim nekakvim njihovim aparatićem koji daju podatak o mogućoj dvostruko većoj brzini? Razumiješ li one grafove?

Fala unaprijed
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 15:00   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Za početak evo malo kalkulacije da potvrdimo šta bi mogao / trebao dobiti na toj trenutnoj udaljenosti od DSLAM - a,
uzmeš info iz prve stranice:
Recive direction > Downstream
Line Attenuation = 22 dB
taj info ubaciš u ovu kalkulaciju > https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php
i dobiješ cca 20/2 Mbps.
Ne zaboraviti da se radi o ukupnom prometu, a podsjećam da si uvodno naveo tri voip linije + IPTV + Internet.

Amo sad malo zbrajati, mjeriš Internet cca 6 + IpTv odnese cca 5 + svaki VoIp odnese x = cca magičnih 20

E sad, to vrijedi kad je router (čitaj interni xDSL modem) ok,
cijeli spojni put linije počev od routera > utičnica > tel. instalacija u kući > gl. tk. ormarić (čitaj spojevi u njemu) > tk. kabel do "centrale" (uključujući sva prespajanja po putu) > da ne kompliciramo - spoj na port DSLAM - a > ispravnost i postavke porta.

Ako bilo šta od toga nije uredu bit će veselja i odstupanja od gore navedenog,
dovoljno je loš spoj, oksid na žicama / spojevima, ...
Primjera radi (nebi čovjek vjerovao ali je istina), samo makneš staru "tronogu" utičnicu, umjesto nje staviš modernu / aktualnu RJ11/RJ14 utičnicu + korektan spoj / žice bez oksida + ispravan kabel do u router i dobiješ bolji / stabilniji link a nisi se ni maknuo "iz sobe".

Da ti imaš std. 1 VoIp bez IpTv vjerojatno bi dobio cca 10 - 15, možda i 20 u DL.
Na tom tragu, kad bi odustao od IpTv (TV riješio na neki drugi način) imao bi bolju situaciju za Internet.
Ranije ti je kolega predlagao, 2 tel. prebaciš / riješiš preko alt. VoIp operatera, poanta je da oni rade preko "obične" Internet konekcije.

Ne znam koliko će ti sve ovo pomoći, barem imaš info "From the Dark Side of the Moon"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:19   #20
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
uz gore navedeno treba imati na umu da je vdsl tehnologija daleko osjetljivija od adsl-a i nebi bilo ništa čudnog da ti je operater stavio manji profil samo da dobiješ kolko tolko stabilan internet,1300m ti je puno jer bi trebao imati 50/10 kojeg nemožeš dobiti i na granici si uključivanja vdsl što i sam vidiš da je poprilično nestabilno i ako se još koji puta budeš bunio vjerojatno će te vratiti na adsl,što ako nema ormarića i nebi bilo toliko loše vjerojatno bi plačao brzinu 10 ,a dobivao negdje oko 7,ali bi bilo stabilnije,ali to moraš riješiti sa svojim operaterom, ovako ti po prilici ide udaljenost 500m -izvrsno bez smetnji do 1km dobro sa maslim padom brzine iznad 1km svakim metrom veliki padovi brzine i smetnje i to sve treba računati u kablovskoj dužini + pitanje je koliko čvorišta prolazi kabel dok stigne do tvoje parice tako da nemora biti isto na istim daljinama na različitim priključcima,ono što imaš pravo je tražiti brzinu koju plačaš,ako nemaš alternative onda možeš tražiti da ti smanje račun adekvatno brzini koju dobijaš ,a prije svega trebaš tražiti stabilnu vezu jer nemaš nikakve koristi od interneta ako ti je dio dana brzina 30 a ostata dana se ne možeš spojiti.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 22:08   #21
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
opet, sjetio sam se da kod optime recimo ima mogucnost zakljucavanja brzine po useru, tako da iako ti je profil pusten tih 30mbit, moze biti da je netko cackao i blokirao po useru brzinu. najlakse provjeriti ako imas kojeg frenda na h1 da se pokusas spojiti s njegovim userom. neznam dal je bilo al eto, ideja
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 18:56   #22
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Imao sam sličnu šemu kao i ti propusnost dobra ali spaja se na neke kvazi brzine.. Router je bio ispravan ali je problem bio na portu u centrali i kad su to sve izmjenili proradilo 45/16 bez ikakvog pucanja... trebaju iz H1 zvati HT da provjeri na centrali sve
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 08:50   #23
sinbrkatetete
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za početak evo malo kalkulacije da potvrdimo šta bi mogao / trebao dobiti na toj trenutnoj udaljenosti od DSLAM - a,
uzmeš info iz prve stranice:
Recive direction > Downstream
Line Attenuation = 22 dB
taj info ubaciš u ovu kalkulaciju > https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php
i dobiješ cca 20/2 Mbps.
Ne zaboraviti da se radi o ukupnom prometu, a podsjećam da si uvodno naveo tri voip linije + IPTV + Internet.

Amo sad malo zbrajati, mjeriš Internet cca 6 + IpTv odnese cca 5 + svaki VoIp odnese x = cca magičnih 20

E sad, to vrijedi kad je router (čitaj interni xDSL modem) ok,
cijeli spojni put linije počev od routera > utičnica > tel. instalacija u kući > gl. tk. ormarić (čitaj spojevi u njemu) > tk. kabel do "centrale" (uključujući sva prespajanja po putu) > da ne kompliciramo - spoj na port DSLAM - a > ispravnost i postavke porta.

Ako bilo šta od toga nije uredu bit će veselja i odstupanja od gore navedenog,
dovoljno je loš spoj, oksid na žicama / spojevima, ...
Primjera radi (nebi čovjek vjerovao ali je istina), samo makneš staru "tronogu" utičnicu, umjesto nje staviš modernu / aktualnu RJ11/RJ14 utičnicu + korektan spoj / žice bez oksida + ispravan kabel do u router i dobiješ bolji / stabilniji link a nisi se ni maknuo "iz sobe".

Da ti imaš std. 1 VoIp bez IpTv vjerojatno bi dobio cca 10 - 15, možda i 20 u DL.
Na tom tragu, kad bi odustao od IpTv (TV riješio na neki drugi način) imao bi bolju situaciju za Internet.
Ranije ti je kolega predlagao, 2 tel. prebaciš / riješiš preko alt. VoIp operatera, poanta je da oni rade preko "obične" Internet konekcije.

Ne znam koliko će ti sve ovo pomoći, barem imaš info "From the Dark Side of the Moon"
Svaka pomoć dobro dođe. Fala ti na pobližem objašnjenju i kontinuiranoj pomoći. Ovo oko/po kući sam sam riješio, mislim pri tom na izmjenu kabela od priključnog ormarića do routera, počišćeni spojevi u priključnom ormariću (nema štete od boljeg spoja logika). Je li pomoglo, ili nije, ne znam... psihički meni je. Ovo ostalo... Ostaje samo da se, po preporuci tvojoj, ili kolege nam ovdje sa ovog threada, raspitam što je sa onim ormarićima i kako svoju lokaciju "prinijeti pozornosti" onih koji odlučuju i stavljaju na dnevni red.

Trenutno sam na čekanju da prođe prvih 15 dana gdje će H1 "shvatiti" da ne može isporučiti ugovoreno, pa drugih 15-30 da prođe "višu instancu" žalba, a onda ćemo vidjeti kako će biti sa raskidom ugovora. Ono što planiram, ako sve pođe u smjeru u kojem očekujem, kako ste ti i kolega kombinirano zaključili i predložili, jest priključak na net sa voip-om preko ISP-a, ili, ako nisu sposobni isporučit, 1 linija na ISP-a, dvije na drugog VoIP providera, a televizija na antenu, gdje joj je i mjesto. Pa što se od brzine dobije, dobije. Ionako mi je zapravo u cijeloj toj priči UL bitan, sinkronizacija sa serverom na drugoj lokaciji mi zbog ovog ludog uploada traje po cijeli dan bez prekida, a onda je već došao drugi dan i novo za sinkronizaciju (čovjek iz H1 pada u nesvijest kako sam uspio poslati 2 GB u jednom danu, da je to strašno puno).

Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
uz gore navedeno treba imati na umu da je vdsl tehnologija daleko osjetljivija od adsl-a i nebi bilo ništa čudnog da ti je operater stavio manji profil samo da dobiješ kolko tolko stabilan internet,1300m ti je puno jer bi trebao imati 50/10 kojeg nemožeš dobiti i na granici si uključivanja vdsl što i sam vidiš da je poprilično nestabilno i ako se još koji puta budeš bunio vjerojatno će te vratiti na adsl,što ako nema ormarića i nebi bilo toliko loše vjerojatno bi plačao brzinu 10 ,a dobivao negdje oko 7,ali bi bilo stabilnije,ali to moraš riješiti sa svojim operaterom, ovako ti po prilici ide udaljenost 500m -izvrsno bez smetnji do 1km dobro sa maslim padom brzine iznad 1km svakim metrom veliki padovi brzine i smetnje i to sve treba računati u kablovskoj dužini + pitanje je koliko čvorišta prolazi kabel dok stigne do tvoje parice tako da nemora biti isto na istim daljinama na različitim priključcima,ono što imaš pravo je tražiti brzinu koju plačaš,ako nemaš alternative onda možeš tražiti da ti smanje račun adekvatno brzini koju dobijaš ,a prije svega trebaš tražiti stabilnu vezu jer nemaš nikakve koristi od interneta ako ti je dio dana brzina 30 a ostata dana se ne možeš spojiti.
Sve što kažeš, istina je i zahvaljujem ti na inputu. Sreća u nesreći jest, kako sam u nekom od prošlih postova napisao, da na zadnjih skoro kilometar kabela nema nikakvih spojeva, čvorova, ozljeda na kabelu, kao niti puno paralelnog prometa na drugim paricama, no, duljina/daljina je duljina i nema tu puno pomoći. Kako sam gore napisao kolegi u odgovoru, plan je oslobodit žicu od što je više moguće opterećenja (ukinut IPTV koji ionako plaćam a nitko ne gleda) i vidjet što se može dobit i bit sretan s tim dok se ne riješi nešto oko tih famoznih ormarića.

Samo da se osvrnem na "da ti je operater stavio manji profil"... opet, ne odbijam niti ne pametujem, pitam baš zato jer pametan dovoljno nisam - ne bi li manji profil bio vidljiv kao "MAX DSLAM throughput" na nižim vrijednostima, ne vidim smisao dati routeru da "ugovori" brzinu sa slike, a onda na drugom levelu ograničavati realnu brzinu korištenja. Jesam li glupost izjavio?

Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
opet, sjetio sam se da kod optime recimo ima mogucnost zakljucavanja brzine po useru, tako da iako ti je profil pusten tih 30mbit, moze biti da je netko cackao i blokirao po useru brzinu. najlakse provjeriti ako imas kojeg frenda na h1 da se pokusas spojiti s njegovim userom. neznam dal je bilo al eto, ideja
Fala na ideji, netko je već bio predložio slično nešto, no, na žalost, nemam nikoga tko je korisnik H1. Danas baš dolazi H1 tehničar u nešto što je postalo redovita tjedna posjeta, pa ću vidjeti ima li on mogućnost probati sa drugim "accountom" i ima li to smisla (kako je identifikacija i autentifikacija riješena na kojem od nivoa na putu "interneta" do moje loakcije).

Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Imao sam sličnu šemu kao i ti propusnost dobra ali spaja se na neke kvazi brzine.. Router je bio ispravan ali je problem bio na portu u centrali i kad su to sve izmjenili proradilo 45/16 bez ikakvog pucanja... trebaju iz H1 zvati HT da provjeri na centrali sve
Fala i tebi na doprinosu i dobroj volji. Prošli gos'n H1tehničar je rekao da je moj problem vjerojatno na "nivou" na kojemu treba dobiti (re)akciju t-komičara, a da je to (u zadnje vrijeme) problem. Danas dolazi treći H1 tehničar koji je preko telefona imao nastup malo... "mene zovu kad je sranje" pa ćemo vidjeti što će on reći i hoće li i kako dobiti kakvu reakciju od t-komičara, ako je uistinu potrebna. Idem rebootati router na "originalni" FW, da ne bude ideja da sam si sam kriv za ovu situaciju.

Ponovo, hvala svima koji ste potrošili "procesorske cikluse" na mene i moje probleme.

Zadnje izmijenjeno od: sinbrkatetete. 24.01.2018. u 08:57.
sinbrkatetete je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:03   #24
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Citiraj:
Autor sinbrkatetete Pregled postova

Samo da se osvrnem na "da ti je operater stavio manji profil"... opet, ne odbijam niti ne pametujem, pitam baš zato jer pametan dovoljno nisam - ne bi li manji profil bio vidljiv kao "MAX DSLAM throughput" na nižim vrijednostima, ne vidim smisao dati routeru da "ugovori" brzinu sa slike, a onda na drugom levelu ograničavati realnu brzinu korištenja. Jesam li glupost izjavio?
mislim govorim ti iz iskustva imam starijeg gospodina,kojem se brinem računalu, koji je u sličnoj situaciji kao i ti 1300m od centrale probali su mu uvesti 30/5 odmah dugi dan su ga nazvali i objasnili da ima previše smetnji i da ako se slaže da će ga vratiti na adsl i da će plačati brzinu do 10 i smanjili mu račun za 1/3, sad dobija brzinu 5-7 problem je upload jer u tom profilu je daleko premali, pa skype nemože ni koristiti ,sad dali bi se dobilo odjavom iptv nešto ili ne ,to ovisi od operatera do operatera recimo na t-comu imao ti ili nemao iptv na liniji je uvijek rezerviran prostor za iptv,recimo dok sam svojevremeno bio na amisu,kad sam uključio iptv brzina interneta mi je bila 13,kad sam isključio bila je 17
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 21:41   #25
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Već sam nekoliko puta spominjao, ponovit ću opet... Postoje tri limita brzine:
1) Na razini ograničavanja maksimalne brzine DSL linka - to je jedini limit koji se vidi s korisnikove strane, pod nazivima poput "Current rate", "Bandwidth", "Max DSLAM throughput" i slično, a ovdje je taj limit poznat kao "profil".
2) Na razini ograničavanja brzine po virtualnom kanalu - ovaj limit se tehnički ne može očitati na routeru, radi se o tome da se veza podijeli u virtualne kanale: PVC kod ADSL-a, VLAN kod VDSL-a - npr. kanal za VoIP se limitira na 256 kbps za DL i UL, internet na 30/5, IPTV kanal ide na 3-8 Mbps, itd. Ovi kanali i limiti se postavljaju na DSLAM-u, na routeru su upisani ti kanali da bi znao gdje slati koji promet, ali ograničenja router ne vidi.
3) Ograničenje negdje dalje u mreži ISP-a - obično na RADIUS serveru. Router ga ne vidi.

Sva tri limita moraju biti ispravno postavljena da bi brzina bila ispravna. Budući da je očito kod tebe profil postavljen ispravno i da si probao sa dva routera, problem treba tražiti dalje, pod točkama 2 i 3. Samo je pitanje hoćeš li naletjeti na nekog entuzijastičnog u podršci.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 26.01.2018. u 21:43. Razlog: bold, italic, underline
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 07:30   #26
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
za podedešavanje profila ,igra samo kombinacija tehničar-centrala(acs) odnosno podešavanje se vrši na centrali s kojom mi kao korisnici nemožemo doći u kontakt,
telefonski tu ništa nećeš napraviti,po mom iskustvu tehničari su voljni to napraviti samo im se mora reći,sami od sebe baš se i ne sjete pogotovo ako dođeju
u trenutku dok sve radi.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 13:52   #27
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
acs veze nema sa pustenom brzinom. to nije smetnja za teren i to bi h1 trebao provjeriti dal je pusteno sve kako je spomenio kolega blagus
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 19:23   #28
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
nije ali se profili slažeju preko centrale a do centrale puno lakše tehničar dolazi,a i provjeru može trenutno napraviti,pa podešavanje puno kraće traje čisto praktične naravi,
jer drugim putem je puno teže uvijeriti telefonsku podršku da treba nešto učiniti,a i iskustvo govori da se u tom slučaju radi letimično.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na