Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2013., 09:25   #6781
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor QS[ZiA] Pregled postova
Jel to iz iskustva ili nakon što si bacio oko na tehnikalije?
Što ne kontaktiraš za Audio Epilog zvučnike? Možeš poslušati nešto iz njihove kolekcije pa nam javit da li ti se što svidjelo.
http://www.audioepilog.hr/
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 12:02   #6782
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor QS[ZiA] Pregled postova
Evo ide

Prostorija 4x8 metara s prekidom po sredini (nosiva greda 40 cm od plafona - inače visina stropa 2.70m) - zvučnici bi bili postavljeni na kraćoj stranici sa nekih 2 do 2.5 metara razmaka.

AV Reciever je Denon AVR 1713 - source je digitalni, većinom FLAC sa HTPCa

Bilo bi idealno da su samostojeći oko nekih 3000 kuna (a može i manje ako dobro sviraju). Postoje i Primusi 250 ali me strah da ne mogu napunit tako velik prostor (32 m2).

Čisto informativno: Mišljenje o Wharfedale Vardus 400? Kako se ponašaju u gore opisanom prostoru i odgovaraju li zvučnoj slici?
Dosta velika prostorija,na žalost samostojeće za 3000kn da dobro sviraju u tvojoj kvadraturi zaboravi jer to jednostavno ne postoji,slušal sam ih dosta a neke i posjedovao tak da znam,barem kad se radi o novim zvučnicima,dobar polovni za te pare bi se dao nać ak ti nije mrsko kupovat SH.

I ja se slažem da bi trebal zamijenit receiver sa stereo pojačalom jer je razlika nebo i zemlja,ak bu ipak išlo na denona onda uzmi wharfedale u obzir jer inače dobro sviraju zajedno,može i monitor audio jer dobro ispune veliki prostor,jedino kaj u kombinaciji s denonom sviraju detaljnije nego wharfedale,uglavnom slušal sam obje kombinacije.
Warduse nisam slušal al taj zvučnik je čista sirotinja,jeftin a brdo drivera,nikakva kutija,uglavnom zaobiđi ga,najbolje malo pogledaj po njuškalu,da se nać skoro pa novih zvučnika za pola cijene i manje.
A ak se možeš isprsit za 1000kn više(vjerovatno bi dobio i popust) ovi nisu loši,imao sam br6 koji su vrlo slični samo starija serija
http://www.mastermedia.hr/detalji_pr...k-oak-par.aspx

Kaj se tiče audio epiloga to mu debelo prelazi cijenu koju misli platit,ti zvučnici zahtjevaju skuplju amplifikaciju da sviraju kak treba,a i vrlo dobar ostatak sistema.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 12:21   #6783
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Ja bih na tvom mjestu išao na Wharfedale Diamond seriju, nedavno sam slagao prijatelju sličan sistem (2.0) stereo i imali smo sreće naći 9.5 (starija serija) na 40% popustu, ali mislim da u provoxu im nije toga puno ostalo od 9 serije. 10 serija je malo skuplja i bolje dizajnirana sa minornim razlikama u zvuku, ali preporuka ako se možeš protegnut. Ti warfići su zmajski
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 12:33   #6784
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
I ja sam mu htio preporučit staru 9 seriju al je od svih modela kaj bi išlo u njegovu sobu ostala kifla,sve su rasprodali,al bilo je baš jako sniženo tak da nije ni čudo da ih više nema
http://www.provox.hr/audio/katalog.a...taListIndex=56
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 12:44   #6785
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Dosta velika prostorija,na žalost samostojeće za 3000kn da dobro sviraju u tvojoj kvadraturi zaboravi jer to jednostavno ne postoji,slušal sam ih dosta a neke i posjedovao tak da znam,barem kad se radi o novim zvučnicima,dobar polovni za te pare bi se dao nać ak ti nije mrsko kupovat SH.

I ja se slažem da bi trebal zamijenit receiver sa stereo pojačalom jer je razlika nebo i zemlja,ak bu ipak išlo na denona onda uzmi wharfedale u obzir jer inače dobro sviraju zajedno,može i monitor audio jer dobro ispune veliki prostor,jedino kaj u kombinaciji s denonom sviraju detaljnije nego wharfedale,uglavnom slušal sam obje kombinacije.
Warduse nisam slušal al taj zvučnik je čista sirotinja,jeftin a brdo drivera,nikakva kutija,uglavnom zaobiđi ga,najbolje malo pogledaj po njuškalu,da se nać skoro pa novih zvučnika za pola cijene i manje.
A ak se možeš isprsit za 1000kn više(vjerovatno bi dobio i popust) ovi nisu loši,imao sam br6 koji su vrlo slični samo starija serija
http://www.mastermedia.hr/detalji_pr...k-oak-par.aspx

Kaj se tiče audio epiloga to mu debelo prelazi cijenu koju misli platit,ti zvučnici zahtjevaju skuplju amplifikaciju da sviraju kak treba,a i vrlo dobar ostatak sistema.
Treba nazvati i pitati. Znaju imati zanimljivih stvari na lageru i nisu samo trgovci, već i ljudi koji se kuže u zvuk i tehnologiju, budući da su proizvođači, a ne samo dileri stereo zvučnika.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 12:55   #6786
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Dobro sam upoznat s dotičnom firmom,par modela sam čuo i radi se o odličnim zvučnicima,al uzmi u obzir da njemu za tu sobu treba barem issa koja košta oko 10000kn jer su jana i adut definitvno premali za 32 kvadrata.
I da ju kupi to bi koma sviralo s receiverom,a di je ostalo.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 16:26   #6787
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Dobro sam upoznat s dotičnom firmom,par modela sam čuo i radi se o odličnim zvučnicima,al uzmi u obzir da njemu za tu sobu treba barem issa koja košta oko 10000kn jer su jana i adut definitvno premali za 32 kvadrata.
I da ju kupi to bi koma sviralo s receiverom,a di je ostalo.
Imao je Issa za 3000 kuna, a cijena je bila niska jer su svirali na sajmu/u dućanu, dakle ništa im ne fali.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 22:15   #6788
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako i nadje Issu po toj cijeni, gotovo sigurno ce bas plivat na tom risiveru. Moj amp ima cistih 50 w Rmsa sa 360va trafom i cetiri velika elektrolita, i jednostavno nema kontrolu kakvu bih zelio.... Kad sam ih ja kupovao, Ledjenac mi je napravio demo na monstruoznom kineskom ss ampu (Cayin, jelte). Rekao mi je da ce 50 w biti "minimalno", sto neki put ispadne i dovoljno, ako je neki bolji snimak pogotovo studijski, ali ako se radi o dinamickim skokovima u "tezim" disciplinama ili starijim snimcima, nisam zadovoljan, barem prema mojim standardima.......visoki i srednji su stvarno lijepi na Issama, ali mislim da isto zahtijevaju neki minimum klase. Bojim se da to nije av receiver.

Ja cekam da rijesim neke vaznije stvari, pa da nabavim amp sa malo vise "misica", zvucnik je inace stvarno dobar.
iako neki prigovaraju da ima rupu u spektru zbog zatvorene kutije visokog (odnosno, debljine pregrade izmedu dva kabineta), ja iskreno ne cujem neku deformaciju koja bi me zgrozila.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 23:44   #6789
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Evo samo da bacim update - ići će Wharfedale Diamond 9.6 ili Diamond 10.4

Samo da odlučim koji - moram još poslušat 10.4 ... onako odokativno izgledaju mi dosta slični...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2013., 15:14   #6790
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor QS[ZiA] Pregled postova
Evo samo da bacim update - ići će Wharfedale Diamond 9.6 ili Diamond 10.4

Samo da odlučim koji - moram još poslušat 10.4 ... onako odokativno izgledaju mi dosta slični...
Odlican izbor! Sa diamondima jednostavno ne mozes pogrijesit
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 12:19   #6791
pufek
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 7
Dal' zna netko, ovak na prvu, kaj se dogodilo sa receiverom Yamaha rx-v363, naime ne rade mi front L i R zvučnici (Mission m33i)? Jel' mi crknuo taj izlaz na receiveru jer svi ostali zvucnici rade normalno...!?
pufek je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 12:31   #6792
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa spoji stražnje spikere na prednje izlaze da dobiješ odgovor
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2013., 20:27   #6793
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Uz rizik da izazovem salve smijeha, kako kod dobronamjernog čitaoca ovog threada tako i kod HiFi eksperata - pitanje slijedi:

Je li moguće s AV recieverom klase Denon AVR1713 upariti primjerice Geniusove HF1255A zvučnike (naravno u pasivnom modu - stripao bih im pojačalo, ispravljač, sve osim kutije i normalno drajvera)

Čisto dok čekam da Diamondi 10.4 stignu... da se Denon ne kiseli
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2013., 13:44   #6794
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
u obrnutom rasporedu - kutija, driveri, skretnica, kablovi, pojačalo. dakle trebaš nać skretnicu, ako postoji, i iz nje izvest ili terminale ili direktno priključit kablove. u prijevodu, vjerojatno ćeš uništit Geniusove kutije. ak si nestrpljiv probaj radije nać neke zvučnike od mini linije ili neke druge starudije, sigurno imaš nešto tako u familiji/susjedstvu dok ti ne dođu wharfovi
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 12:54   #6795
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
ma nije to problem - kužim šta i kojim redom ide. Zvučnici već imaju "skretnicu" u vidu kondenzatora na visokotoncu :S, a prema tvorničkim karakteristikama trebali bi izdržati oko 20W RMSa po kanalu...

zanimalo me više ima li denon neki način ograničavanja izlazne snage... da se ne desi da ih povežem pa da izgore drajveri ili nedaj bože denonovi sklopovi XD
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 13:14   #6796
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Za to se ne brini, bolje imat zvučnike koji nemogu podnijet puno W, nego pojačalo koje nemože isporučit dovoljno W.
Znači,ako spojiš te genius kutije ,onda samo lagano sa potencimetrom, nemoj pojačavati previše i ništa se neće dogoditi.
Ako okreneš previše, spalit ćeš genius drivere i to je to.
Predpostavljam da su to driveri jako niskog otpora pa ih je lako spaliti, pa stvarno oprezno sa tim eksperimentima.
BTW, kondenzator na visokotoncu nije skretnica, možda glumi skretnicu, al nije vrijedan spomena.
Malo obrati pozornost na otpor koji je naveden na reciveru, zvučnici nebi trebali izlazit iz okvira koj je proizvođač naveo.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 13:43   #6797
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Evo sam si malo dao truda pa poslikao sve unutar Geniusove kutije.

Dakle tweeter - njegova malenkost rejtana navodno na 8 oma / 15W ako ja dobro citam ovaj kineski print - vidi se i "skretnica" u vidu kondenzatora na pozitivnom terminalu zvucnika:


Pa onda woofer - ovaj opet 8 oma ali 20 W


I na kraju cijeli sklop, za znatizeljne:


Pojačalo je odvojeno (nije bilo tesko), a plus/minus sam izveo na kutiju - sad jos moram skupit hrabrost za okacit to na Denona pa javim rezultate. Unutar je Denonovog raspona (ako kinezi ne lažu - a vjerojatno lažu pa...)
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 13:07   #6798
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Godinama sam već na 5.1 računalnim zvučnicima, točnije Logitech z-5450.

Odlučio sam da je vrijeme za hi-fi.

E sad mene zanima ima li gdje kakvo štivo da se nešto naučim o hifiju jer o njemu blage veze nemam, osim što znam da je nešto skuplji ali i bolji.

Ono što bi primarno volio je 5.1 zvuk, koji bi naravno ako bi dao više od 4 tisuće kuna trebao svakako biti bolji od mojih sadašnjih pc zvučnika.

No da li je to moguće, jer kada gledam cijene samo neki subwoofer je oko soma kuna, isto vrijedi i za reciver. Je li bolje za početak uzeti dvije kutije za stereo pa kasnije nadograditi ako će biti para ili odmah puknut jeftiniji 5.1 setup??

Kako se spaja hifi na pc, kako na običnu telku i slično...
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 15:27   #6799
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Za hifi stivo bi ti preporucio razne hifi forume.

Sto se tvoje nedoumice oko stereo vs 5.1 tice, bolje je uzeti za pocetak bolji reciever i prednje zvucnike, naravno koliko ti budget dopusta, a kasnije uzeti centar i straznje. Straznji ti u 5.1 setupu nisu previse vazni pa tu mozes malo i stedjeti. Centar je pak vrlo bitan za filmove, a sub naravno ako zelis da grmi. Mada sa dobrim prednjima, imat ces solidan zvuk i bez suba. No to su vec osobne preference.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 12:45   #6800
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
ok hvala na odgovoru, imali neki reciver AV (ak to znači 5.1) koji je sad best buy i prednji zvucnici do 4 soma kuna??

Dakle čim kvalitetniji i jači zvuk
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 13:14   #6801
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Također da li se isplati npr uzeti ovaka gotov 5.1 setup??

WHARFEDALE DIAMOND 9 HCP CHERRY

Čini mi se relativno jeftin, još uzmem reciver i imam gotov 5.1 za 5 soma kuna.

Pretpostavljam da bi trebalo igrat bolje od mojih trenutnih Logija??
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 19:37   #6802
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Za hifi stivo bi ti preporucio razne hifi forume.

Sto se tvoje nedoumice oko stereo vs 5.1 tice, bolje je uzeti za pocetak bolji reciever i prednje zvucnike, naravno koliko ti budget dopusta, a kasnije uzeti centar i straznje. Straznji ti u 5.1 setupu nisu previse vazni pa tu mozes malo i stedjeti. Centar je pak vrlo bitan za filmove, a sub naravno ako zelis da grmi. Mada sa dobrim prednjima, imat ces solidan zvuk i bez suba. No to su vec osobne preference.
ako tip ide na HT i kupuje 5.1 rec kak mu možeš reć da stražnji zvučnici nisu važni???
ko da mu veliš "ak slušaš drum and bass onda ti ne trebaju tweeteri"

za HT su svi važni - ovim redom: centralni, woofer, prednji, stražnji.
da bi dobio dobar bas na frontovima mora se isprsit više od 4 soma..tako da je woofer upravo ono što treba da se čuju niske frekve koji frontovi, pa makar bili i JBL 250Ti ne mogu dat.

moje mišljenje je nek štedi dok ne bude imo za cijeli set zvučnika (6 komada) il nek ide na opciju paketa (svih 6 za neku dobru cijenu na akciji i sl) - KEF to nudi, imao je i Wharfedale...

Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Također da li se isplati npr uzeti ovaka gotov 5.1 setup??

WHARFEDALE DIAMOND 9 HCP CHERRY

Čini mi se relativno jeftin, još uzmem reciver i imam gotov 5.1 za 5 soma kuna.

Pretpostavljam da bi trebalo igrat bolje od mojih trenutnih Logija??
gdje si vidio te Wharfedale - daj link!!

daj na PM lokaciju gdje stanuješ pa ak nisi daleko od mene dođi i čuj kaka treba zvučat film u full HTu
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 19:55   #6803
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Ima ih u :

techomarketu za 3999kn

elipsu 4099kn

ronisu 4699kn

Što misliš smirnoff jel to valja šta?


Velim trenutno imam nekih 4 soma kuna, naravno htio bi dobar 5.1 za filmove, ali ako je bolje ic na kvalitetu uzeo bi za početak 5.1 reaciver i možda 2 stereo zvučnika.

Ali eto jednostavno nisam u tome i neznam kako prepoznat koja komponenta je kod hifija kakva, što je bitno i slično.

No ako je ovaj gotovi 5.1 dobar uzeo bi njega i neki reciver pa makar dodao još 1000kn.


A za ovo drugo budem ti javio na PM
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 20:29   #6804
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jel to ovo:
http://www.elipso.hr/audio__video/au...DIAMOND-9-HCP/

dobro je to- uzmi a koji češ rec? novi il second hend?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 21:06   #6805
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Da upravo to...a nekako sam skeptičan prema rabljenim reciverima..jer da nešto s njim ne valja sumnjam da bih odmah znao za to kad nemam iskustva...

Gledao sam npr:

http://www.ronis.hr/yamaha/170/av-re...RX_V373_black/

ili

http://www.ronis.hr/denon/391/av-rec...VR-X500-black/

Denon je 140w X 5 a Yamaha 100w X 5 čini li to kakvu bitnu ulogu?

Što bi ti preporučio za novo oko 2 soma kuna?

Ako uzmem taj setup zvučnika i recivera trebam li još što kupiti? Npr kablove?

I koliko realno poboljšanje mogu očekivati naspram plastikanera poput z-5300/5400/5500??
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 22:53   #6806
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Da upravo to...a nekako sam skeptičan prema rabljenim reciverima..jer da nešto s njim ne valja sumnjam da bih odmah znao za to kad nemam iskustva...

Gledao sam npr:

http://www.ronis.hr/yamaha/170/av-re...RX_V373_black/

ili

http://www.ronis.hr/denon/391/av-rec...VR-X500-black/

Denon je 140w X 5 a Yamaha 100w X 5 čini li to kakvu bitnu ulogu?

Što bi ti preporučio za novo oko 2 soma kuna?

Ako uzmem taj setup zvučnika i recivera trebam li još što kupiti? Npr kablove?

I koliko realno poboljšanje mogu očekivati naspram plastikanera poput z-5300/5400/5500??
pa ne mora bit da nešto ne valja ako tip prodaje da bi prešao na bolje.
Evo recimo ja - mogu ti ponuditi svoj AV rec Pioneer VSX 515 za dobru cijenu jer bi ja uzeo neki novi koji ima opciju LAN i internet radija.
za cijenu kontaktiraj me na PM.

vidi i ove:
http://www.svijet-medija.hr/?q=produ...20%20VSX-520-S

snaga nije bitna ionako svi u radu 5.1 imaju oko 40 ili50W max. A to je sasvim dosta za normalu sobu.

moraš uzet kablove za zvučnike. ne treba pretjerivat, bilo koji od 1,5 kvadrata je OK. Za povezat uređaje (TV, video, satelit, max TV, PS3, komp) - neke prosječne bandridge)

Ti zvučnici sa drvenim kabinetima su neusporedivo bolji od tih PC isprdaca. Čak mogu reć da ako nisi neki freak, ti zvučnici ti mogu raditi 20 godina bez beda.

vidi pa napiši što si odlučio.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 01:52   #6807
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ako tip ide na HT i kupuje 5.1 rec kak mu možeš reć da stražnji zvučnici nisu važni???
ko da mu veliš "ak slušaš drum and bass onda ti ne trebaju tweeteri"

za HT su svi važni - ovim redom: centralni, woofer, prednji, stražnji.
da bi dobio dobar bas na frontovima mora se isprsit više od 4 soma..
Tako sto nisu previse vazni, tocno kako sam napisao. A i koliko vidim i sam si ih svratao na zadnju poziciju po svojoj procjeni. Iz njih uglavnom cujes neke pozadinske efekte, a one izrazenije samo u nekim djelovima filma. Naravno, ovisi i o filmu...uglavnom, radije bi stedio na zadnjima da moram negdje stedjeti.

Ja vozim monitor audio br2 sa nekim pioneer plastikanerima u sobi od 20ak kvadrata i dobivam dovoljno basa da sve skupa ne zvuci isprazno, a ponekad i dobro "dere". Nisam HT freak pa mi to nije previse ni bitno, vise me muci los centar jer slabo cujem govor a ne koristim titlove. No sve skupa je dosta ok.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 23:42   #6808
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Može neka preporuka zvučnika ili kućnog kina (2.1) do 1500 kuna, da mogu spojit na Panasonic plazmu ST60E, znači Optica ili HDMI?
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 14:03   #6809
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Može neka preporuka zvučnika ili kućnog kina (2.1) do 1500 kuna, da mogu spojit na Panasonic plazmu ST60E, znači Optica ili HDMI?
ak je kućno kino onda je 5,1.
jel mora bit sa BD??

ovo - jeftino ali u stvari ne zvučni nikak, i ne prima moderne formate mp4, mkv i sl a takvi se najviše "kupuju" danas. I na kraju opet nemaš niš.

u stvari, možda ti je najisplativije uzet medija player!! spajaš ga sa HDMI i još ak imaš neko staro pojačalo Prima sve formate i uviejk se more nadogradit.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 22:41   #6810
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ak je kućno kino onda je 5,1.
jel mora bit sa BD??

ovo - jeftino ali u stvari ne zvučni nikak, i ne prima moderne formate mp4, mkv i sl a takvi se najviše "kupuju" danas. I na kraju opet nemaš niš.

u stvari, možda ti je najisplativije uzet medija player!! spajaš ga sa HDMI i još ak imaš neko staro pojačalo Prima sve formate i uviejk se more nadogradit.

Ma realno, ne treba mi ništa posebno, već samo želim malo bolji zvuk na tv-u koji košta 1000€. Bio bi zadovoljan i da mogu obične zvučnike od linije spojit na tv, al mi to Panasonic ST60E ne podržaje.

Pa tražim neko riješenje...

S obzirom da nemam previše prostora, 2 zvučnika i SUB bi bili idealni...
lujito je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na