Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2023., 14:42   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kako prebaciti sav sadrzaj sa jednog Google acc-a na drugi?

Kako sam naslov govori, kako bi bilo najednostavnije prebaciti sve sa jednog Google acc-a na drugi? Googlam, ali koliko vidim nema nekog smislenog rjesenja i vecina toga su postovi stari 5+ godina



Imam jedan google acc koji koristim zadnjih 12 god i na njemu je prekticki sve, i drugi koji je isto toliko star, ali je prakticki netaknut. Koristim dosta google proizvoda pa imam par nedoumica kako ce sve to skupa na kraju raditi nakon tranzicije, a ovo su stvari koje koristim i s kojima bi moglo biti problema:


1. Android
Volio bi da kada se prebacim na novi acc da mi povuce sve postavke, plaćene aplikacije i ostalo sto je vezano za adroid dio.


2.Gpay
Da nakon migracije vidim sve svoje kartice koje su u postojecem acc-u i da sve radi.


3. Drive
koristim 200gb paket i volio bi da se to moze nekako elegantno zamjenit i da ne moram se mucit sa svim mogucim integracijama (3 racunala i mobitel)


4. Contacts, Photo, Docs, Maps, Calendar i ostale aplikacije koje koristim, kako najlakse prebaciti njihov data, osim 100% manualnog exporta date sa jednog acc i importanja u drugi?


5. Youtube
Data, playliste, upload videos i sl


6. Chrome
Prebacivanje cijelog Cromea sa svim extenzijama i ostalim podatcima na novi acc





U cijeloj prici mail kao servis je nebitan, tako da jedan problem manje.


Jasno mi je da ce biti manualnog prebacivanja, ali volio bi da ga je sto manje i da naravno sve na kraju radi kako treba.


Unaprijed hvala na savjetima i iskustvima
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:53   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
1. Placene appove ne mozes prebaciti, moras ih kupiti. Ako napravis family sa starim accountom i dodas novi account u isti family onda mozes sherati app library sa memberima

2. Payment data moras nanovo ukucati, ali nesto se moze prebaciti (mozda loyalty kartice i sl). Nisam probao, ali ovo ne bi trebao biti velik problem i da rucno moras odraditi.

3, 4, 5, 6. Baci oko na ovo i testiraj: https://takeout.google.com/settings/takeout
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2023., 15:24   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@xlr


Hvala ti za ovo, s tim bi trebao rijesiti export vecine podataka (appova koje koristim)i onda ih ručno ubaciti u novi acc, sto i nije tako losa opcija.



Google pay nije problem prebaciti 3 kartice, nadam se da nece biti problema ako recimo u novi pokusavam ubaciti karticu joa je jos aktivna u starom.



Sam drive bi onda rijesio tako sto bi exportao sve van, otkazao subscription na starom acc, aktivirao na ovom i onda ubacio sve podatke u novi, eventualno podesiti na pojedinom uređaju acc tj prebaciti na novi.


Najvise me muči Android, ako se sjecas imao sam onu peripetiju sa prebacivanjem sa android data sa P30P na S22+ i nakon par dana pokusavanja i tipkanja sa raznim supportima na kraju jednostavno nisam uspio. Na kraju ostao na P30P jer nisam imao volje vremena jebati se rucnim prebacivanjem.
Sad sam opet u fazi prebacivanja na novi mob (S23) pa bi prije toga odradio prebacivanje na novi acc, a dio nakon sto uzmem novi mob (tipa Gpay)to ce sve skupa biti cirkus, ali kako ga izbjeci
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:34   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Gpay ti nece biti problem. Koristio sam godinama svoju karticu na dva razlicita accounta (moj i zenin) bez problema.

Sjecam se te peripetije, otprilike
Bojim se da seks neces izbjeci. Odvoji jedno popodne i rijesi to, nema druge
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:53   #5
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
3. Drive
koristim 200gb paket i volio bi da se to moze nekako elegantno zamjenit i da ne moram se mucit sa svim mogucim integracijama (3 racunala i mobitel)
4. Contacts, Photo, Docs, Maps, Calendar i ostale aplikacije koje koristim, kako najlakse prebaciti njihov data, osim 100% manualnog exporta date sa jednog acc i importanja u drugi?
Gmail/filtere/tagove i sve vezano uz njega prebacuje GYB.
https://github.com/GAM-team/got-your-back

Drive možeš preko rClonea ili nekog sličnog alata ili "ručno" preko desktop aplikacije (skineš, uploadaš).

Backupe uređaja u Driveu mislim da ne možeš prebacivati, to su oni zaštićeni nedostupni backupi kao kod, recimo, WhatsAppa, ali uvijek ti ostaje opcija napraviti nove backupe tih uređaja na "novom" računu nakon što ga dodaš na uređaj.

Keep bilješke možeš izvesti preko Takeouta, ali ne i uvesti. Možeš ih podijeliti za uređivanje s novim korisnikom, nisam siguran što se događa ako vlasnik obriše bilješku, ostaje li suradniku ili ne. One, AFAIK, ne zauzimaju prostor u accountu pa ih uvijek možeš ostaviti na starom računu ako ga ne misliš brisati, a koristiti na novom.

Photos možeš podijeliti s novim računom preko Partner Sharinga, preuzeti ih na novom računu i ostat će ti ako ih obrišeš sa starog.

Chrome bi trebao moći sinkronizirati na računalo, odvojiti sa starog računa, ulogirati se u novi račun i spojiti podatke lokalne podatke s novim accountom, ali nisam probao.

Za Youtube playliste postoje alati za prebacivanje/backup, uploadi bi ti se trebali naći u Takeoutu, postoji YT-backup, a uvijek ih možeš skinuti preko yt-dlp i uploadati ručno na novi account.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 09:17   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Gmail/filtere/tagove i sve vezano uz njega prebacuje GYB.
https://github.com/GAM-team/got-your-back

Drive možeš preko rClonea ili nekog sličnog alata ili "ručno" preko desktop aplikacije (skineš, uploadaš).

Backupe uređaja u Driveu mislim da ne možeš prebacivati, to su oni zaštićeni nedostupni backupi kao kod, recimo, WhatsAppa, ali uvijek ti ostaje opcija napraviti nove backupe tih uređaja na "novom" računu nakon što ga dodaš na uređaj.

Keep bilješke možeš izvesti preko Takeouta, ali ne i uvesti. Možeš ih podijeliti za uređivanje s novim korisnikom, nisam siguran što se događa ako vlasnik obriše bilješku, ostaje li suradniku ili ne. One, AFAIK, ne zauzimaju prostor u accountu pa ih uvijek možeš ostaviti na starom računu ako ga ne misliš brisati, a koristiti na novom.

Photos možeš podijeliti s novim računom preko Partner Sharinga, preuzeti ih na novom računu i ostat će ti ako ih obrišeš sa starog.

Chrome bi trebao moći sinkronizirati na računalo, odvojiti sa starog računa, ulogirati se u novi račun i spojiti podatke lokalne podatke s novim accountom, ali nisam probao.

Za Youtube playliste postoje alati za prebacivanje/backup, uploadi bi ti se trebali naći u Takeoutu, postoji YT-backup, a uvijek ih možeš skinuti preko yt-dlp i uploadati ručno na novi account.

Hvala za koristan info, javim kako je na kraju poslo kad se ulovim u koštac sa prebacivanjem accounta
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 16:55   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Zar ti nije jednostavnije "ubiti" taj drugi netaknut account i na ovom napraviti alias s tom adresom koju trebaš?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 09:51   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ha ha ha, sad si mi domy dao matrijal za razmisljanje
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:24   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jucer sam se malo ulovio u koštac sa prebacivanjem sadrazaja jednog google acc na drugi i uglavnom to jebada samo takva.


Prvo sam krenuo sa krivom pretpostavkom da cu preko Takeout-a sve svoje podatke izvaditi van, sto se načelno i dogodilo, i da cu ih na drugom accountu samo importati. Naravno, to je nemoguce. Takeout vam exporta sve vase podatke, ali u basic formatima, tako da tehnicki vi imate sve svoje podatke, ali to importat u novi acc je poprilična gnjavaza.


Tako da ispada da je svaki google product koji koristis projekt za sebe, odnosno svaki ima svoje neke sheme kako vratiti određene stvari, neke rade, neke ne.


Osvrnut cu se na neke:


Chrome, preko takeouta izvukao sav data sto je ponudio, u novom/drugom chromeu preko njega difoltno mozete samo importat bookmarkse i njih ubaci na prilično basic način (imas jos par sati rucnog posla). Za sve ostalo tipa extenzije, podesenja i sl treba traziti druga rjesenja, koja nisam uspio dobiti da rade. Nasao jos par metoda, trebam probat.


Keep je izrazito čudan, mozes ga exportat preko takeouta, ali ga ne mozes importat, jedina opcija je rucno c/p iz starog u novi, ono wtf.


Android, to uopce nemam pojma kako to prebaciti/povuci, jedino sto mi pada na pamet je prilikom aktivacije novog moba povuci se sa starog acc, i onda promjeniti acc i na tom novom napraviti backup, sa vjerom da ce ono sto je povukao ostaviti na novom accu. Tu jos imam dodatnu gnjavazu u vidu prebacivanja backupa sa P30P na Samsunga koju prosli put prije par mjeseci jednostavno nisam uspio odraditi kako treba.


Drive/Contacts mislim da nece biti problema, jednostavno c/p.


GMail, srecom ne trebam, ali vidim da je i on posebno zajeban ako bas zelis prebaciti sve mailove i att na novi acc.


Do Photosa/Youtubea/Mapsa jos nisam dosao, ali očekujem i tu neke cirkuse.




Uglavom suma sumarum jako puno posla, sa upitnim izlaznim rezultatom. Ne znam, nekako sam očekivao vise od Googla u 2023 sto se tiče backupa i recoverya na drugi account.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2023., 17:05   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Nakon tjedan dana muke, znam manje nego sto sam znao prije ove avanture.

Ili nesto radim krivo, ili ne razumijem kako google drive funkcionira

Ako netko ima neki link/literaturu za dokumentaciju kako google drive funkcionira, molim neka ga tu stavi. (ali da je na nivou da ga razumijem) Ili ako netko to sve skupa ima u glavi, i to je vec radio, slobodno se javite na PM, platit cu koliko treba da to rijesim.

Na novom google acc uzmemm 200 gb prostora i krecem sa prebacivanjem. Na postojecem imam zauzece cca 50 gb/200 (drive 25 gb/photos 25gb/mail/ostalo) i nekom logikom kad sve prebacim na novi acc, i na njemu trebam imati toliko.

Pomocu takeouta izvadim sve van i krecem sa imporatanjem drivea. Slike i albume ne mogu manualno prebacit, njih samo sheram sa novim acc-om i na novom stavim da mi sve sherano fizički sejva na novom acc, je u nekoj dogledjom buducnosti mislim ukinuti 200gb na starom, jer nema smisla da plaćam oba.

Kad sam sve napravio na novom accu imam zauzece od samo 8 gb, za razliku od starog gdje imam 50gb. Ono, nesto veliko fali. Pokusavam shvatiti sta mi zauzima 50 gb, realno, vidljivi fajlovi na starom driveu su mi 10gb max.

U storage starog acc-a mi pise da imam 25gb drive, 25gb photos, nesto sitno mail i ostalo.
Rucno isptraznim trash, tamo jos nadjem opciju rucnog "čisćenja" trasha, obrisem 10 puta po 2000 fajlova i svaki put mi javi da sam oslobodbio 2 gb prostora, na kraju opet, obrisem par backupova sa drive koje vise ne trebam, uglavnom nakon 2 sata brisanja imam 41gb zauzeca, 16gb drive i 25gb photos. I tu mi vise nista nije jasno. koje ja podatke imam i gdje se oni nalaze.

Na novom accu imam zauzece 8 gb, od cega je 7gb drive i 1 gb photos, po cemu zakljucujem da mi on nije fizicki sve fotke prekopirao na novi acc i ako sam obrisao par sheranih fotki na starom accu i ostale su na novom.

Danas obrisem sve sa drive na novom acc-u, trajno ih obrisem iz Trasha i i dalje imam zauzece 8 gb, i tu sad vise nista ne kuzim.

Svaka pomoc je dobrodosla


EDIT: sad vidim da na starom na kojem sam sve obrisao imam samo 127 mb/200 gb, očito malo kasni
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2023., 18:10   #11
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
imas bekapa od whatsupp, vibera itd .. to traži
tak je moj frend na ženinom kontu imal pun inbox tj drive, a nigdej ničega . pa smo našli
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na