Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2020., 23:09   #1651
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ima li neki pametan sat veći od 46 mm ili da se vratim na analogiju? Ovaj Huawei Watch GT mi djeluje sve manji.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 07:31   #1652
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
locks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2020., 08:11   #1653
Ivoludilo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Čačak,Srbija
Postovi: 58
Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
Kolege Huawei GT-ovci, a i ostali, znate li kaj znači treći red brojki?

https://imgur.com/a/bQjnstI

Prvi red su normalno koraci.
Drugi red, ako sam dobro skužio, efetivno trajanje tog kretanje u danu u minutama.
A treće? 10/12 what?
Verovatno broj spratova popeo/spustio
Ivoludilo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 13:40   #1654
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Ne mogu nikako nać kako stavit da mi se prikazuje wear tab (watch plugin ili kako već), prije bi se pokazao kad je sat spojen, sad trebam kliknut na app. Što je najgore uredno se prikazivao godinama tj. otkad imam sat, ali sam nedavno isključio sat i zaboravio, gledam zašto nije spojen, raspario ga na bt i onda skužio da je ustvari sat ugašen. Nakon toga se više taj tab ne pojavljuje.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 22:45   #1655
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Evo jedan jako kratki osvrt.

Od sinoć sam vlasnik Huawei watch GT (jedinica).
Za moje potrebe jako zadovoljan; puno pregledniji i opsežniji activity tracker od uobičajenih raznih bandova.
Osječaj kvalitete je odličan, materijal remena fantastičan.
Uočio dva meni manja minusa.
1. Prelasci između screenova nisu najfluidniji iako me ne smeta previše jer nisam lik koji previše lista po satu. Tko pati na fluidno scrolanje vjerojatno će mu smetati.
2. Notifikacije poruka sa vibera mi ne prikazuju tekst poruke, dok sa messengera prikazuju (srećom više koristim messenger )

Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
a valjda je tako nešto, gdje broji dizanja nakon "dužeg" sjedenja
Tako je, prekidi sjedenja po jednom satu.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:58   #1656
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, susjed je kupio neki kineski pametni sat "Smart Bracelet" da si može pratiti otkucaje, snove i ostale stvari.

No pošto ima stariji mobitel nije u mogućnosti ga upariti s njim, pa me je pitao da li je moguće ikako ga spojiti sa laptopom pa da preko njega očitavat zapise iz pametnog sata ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:12   #1657
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ovisi o softveru. ako je softver za njega napravljen za android, onda mozes samo na androidu. nek instalira bluestacks, i app , pa nek proba. ak ima bluetooth na laptopu.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 20:17   #1658
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
ovisi o softveru. ako je softver za njega napravljen za android, onda mozes samo na androidu. nek instalira bluestacks, i app , pa nek proba. ak ima bluetooth na laptopu.
Ima bluetooth na laptopu budem probao s tim programom pa javio, tnx.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 08:52   #1659
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Uzeo Galaxy active 2 SS. Mislio sam da svi stainless steel imaju 1,5GB. Ipak ne. Izgleda da samo LTE imaju. Druga stvar, nemaju Google pay iako sat podržava NFC. Mogao sam malo boje istražiti prije kupovine. 😀

Sve ostalo za sad u skladu sa očekivanjima. Vidjet ćemo za bateriju nakon par dana...

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 09:03   #1660
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Nisam primjetio manjak rama na gw46 (750ak MB ukupno, uvijek je free oko 100-200MB). Ne znam zasto LTE verzije uopce imaju vise rama, ako netko zna, slusam.

Gpay radi sako na wearOS satovima, samsung je tizen i nudi samsung pay (ne radi kod nas)

I za bateriju si doduse mogao lako proguglati neki prosjek
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2020., 09:28   #1661
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nisam primjetio manjak rama na gw46 (750ak MB ukupno, uvijek je free oko 100-200MB). Ne znam zasto LTE verzije uopce imaju vise rama, ako netko zna, slusam.

Gpay radi sako na wearOS satovima, samsung je tizen i nudi samsung pay (ne radi kod nas)

I za bateriju si doduse mogao lako proguglati neki prosjek
Došao sam u fazu kad sam previše analizirao i odlučio presjeći. Izgledom mi se ovaj najviše svidio i to je presudilo uz činjenicu da bi trebao raditi ok uz Samsung smartphone. Baterija ako potraje dva dana, ok.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 14:54   #1662
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Silvestrus Pregled postova
Došao sam u fazu kad sam previše analizirao i odlučio presjeći. Izgledom mi se ovaj najviše svidio i to je presudilo uz činjenicu da bi trebao raditi ok uz Samsung smartphone. Baterija ako potraje dva dana, ok.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
2 dana? miband 4 ti se samo nasmije sa svojih 25 dana baterije na jednom punjenju
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 12:52   #1663
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
2 dana? miband 4 ti se samo nasmije sa svojih 25 dana baterije na jednom punjenju
Svakome paše. Sve zavisi što koristiš sa satom. Nekome treba više opcija npr. Strava koju mjeri gps, otkucaje srca putem trčanja i bicikliranja.

Meni Apple watch 3 drži najmanje 3 dana zbog mjerenja koraka, notifikacije, u sport modu ide jedan dan zbog aktivnih gps i otkucaja. Bicikliram minimalno 40km nadalje. A kada krenem plivati i ne moram uključiti opciju jer to radi posve sam automatski.

Imam android wear preko Huawei watch ( ne mislim na GT) i morao sam puniti svaki dan. U sport modu izdrži jedva 3 sata.
Qualcomm Snapdragon procesori nisu baš štedljivi / prilično su spori i čekam kad će pošteno napraviti za iduću generaciju. Vidim da Suunto krenuo na Android Wear.

Mi band 4 je ok (poklonio majci) i čudo što se tiče autonomije. Za prosječnog korisnika sasvim dovoljan ali ne možeš uspoređivati za nekim gdje nema veći zaslon, prikaz notifikacije -slike , potrebne aplikacije (ne mislim konventiranje gpx na željnu aplikaciju npr Strava, online Tapiriik). Neki žele jednostavan sat i što manje vremena trošiti na igranje uploada rezultata.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 14:48   #1664
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Moglo bi to biti ok. S obzirom da se igram malo više nego što ću poslije, autonomija mi djeluje da će biti ok. Držao sam ga i nešto vremena na AOD.

Inače, sat je iznimno udoban za nositi. Čak sam isprobao i praćenje spavanja. Sve ok. Udobnost je izvrsna. Nakon klasične Omega Seamaster, ovaj i ne osjetim skoro na ruci. Pogotovo mi je čudno što je tako lagan.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 20:21   #1665
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Svakome paše. Sve zavisi što koristiš sa satom. Nekome treba više opcija npr. Strava koju mjeri gps, otkucaje srca putem trčanja i bicikliranja.

Meni Apple watch 3 drži najmanje 3 dana zbog mjerenja koraka, notifikacije, u sport modu ide jedan dan zbog aktivnih gps i otkucaja. Bicikliram minimalno 40km nadalje. A kada krenem plivati i ne moram uključiti opciju jer to radi posve sam automatski.

Imam android wear preko Huawei watch ( ne mislim na GT) i morao sam puniti svaki dan. U sport modu izdrži jedva 3 sata.
Qualcomm Snapdragon procesori nisu baš štedljivi / prilično su spori i čekam kad će pošteno napraviti za iduću generaciju. Vidim da Suunto krenuo na Android Wear.

Mi band 4 je ok (poklonio majci) i čudo što se tiče autonomije. Za prosječnog korisnika sasvim dovoljan ali ne možeš uspoređivati za nekim gdje nema veći zaslon, prikaz notifikacije -slike , potrebne aplikacije (ne mislim konventiranje gpx na željnu aplikaciju npr Strava, online Tapiriik). Neki žele jednostavan sat i što manje vremena trošiti n