Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2015., 21:08   #1
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
VIP Carnet stick i DWR-116

Pozdrav svima

Uzeo danas VIP-ov stick i u dućanu di radim uzeo DWR-116 od D-Linka (jedini 3G/4G router). E sad, il ja nekaj previđam il ovaj kombo zbilja ne funkcionira zajedno. U prilogu je slika dotične konfiguracije 3G-a na DWR-116. Ukucam podatke od škole za Username i Password, APN; carnet.vip.hr i PIN i stavim tu autentifikaciju na PAP (piše na dosta izvora na netu) i nikak na zelenu granu, tj. 'plavu' granu sa 3G-om i vezom uopče.
Isprobano:
- stick radi zasebno na kompu i laptopu
- probao automatske postavke - ne radi
- čak probao mijenjat broj za zvanje u nešto tipa *99****1# i još oko dve varijante - ne radi
- isključio PIN sa VMC-om u jednom navratu - ne pomaže
- mijenjao PAP u Auto - ne radi
- stavljao čak i DNS servere na 0.0.0.0 - ne pomaže
- router je isproban sa defaultnom svojom adresom (192.168.0.1) i od moje kućne mreže (192.168.1.1) - ne vidim smisao u ovom al eto da napišem još nekaj :P

Nisam tudum i postavljanje mreža za manje urede mi nije strano, al ove postavke mobilne mreže me ne vole. Svaki savjet il prijelog je dobrodošel. Ne smeta mi ni da mi odma najdete početničku grešku, nazovete me svjetskim noob-om i riješite mi problem.

Fala unaprijed
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dwr-116_3g.jpg‎
Views:	292
Size:	178.9 kB
ID:	15208  
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 06:21   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ima neko vrijeme da sam slagao sličnu kombinaciju (VIP stick+CARNet+TP-Link TL-MR3220). Čini mi se da su bile iste postavke tako da mi nije jasno zašto ti ne šljaka.
Možda da zamijeniš router sa gore navedenim jer s njim sigurno šljaka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2015., 06:39   #3
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Jesi probao staviti noviji firmware ako postoji ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 11:33   #4
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Firmware je 1.04 i po onome na stranici taj je zadnji.
Pa da, i meni se čini da bi te postavke trebale radit al eto sve manje vjerujem D-Linku i čini mi se da ga TP-Link šiša. TPL ima meni osobno bolje i 'razgovjetnije' sučelje. Valjda mi je bolje sjelo. Problem je da ga nemam u dućanu trenutno - bil jedan pa šef prodal koji sat prije mene zadnji. A baš sam se nadal isprobat TP-Link router (nisam siguran koji model) jer sam do sad samo routere od njih podešaval - bez 3G/4G.
Još ovaj vikend da vidim ak netko od vas ima kakvu ideju pa ak ne ga mijenjam za neki TP-Link. Čudno mi je jer je taj VIP-ov stick na listi podržanih sa D-Linkove stranice...
A nikaj, kćerka bude pričela do sljedećeg tjedna ak ne rešim da more igrat Minecraft i kad tata surfa... :P
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 13:57   #5
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Imal sam sreće. Lik je danas vratil u dućan taj TP-Link kaj smo imali i da kao nije uspel spojit. Riječ je naravno o TL-M3220. Hehe. Čudno mi je da mu dosta dugo treba da inicijalizara stick uz par 'blinkanja' samog web sučelja. Trebam provjerit sad kak dela i dal se gubi/prekida signal.
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na