Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2019., 18:09   #47401
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sve prekršitelje se može vrlo jednostavno riješiti tako da im se redovno nabija puna cijena osiguranja, pa i višestruka za teže slučajeve, a savjesne vozače nagraditi velikim bonusima, 90 ili 100% ako treba. Za kretene bez osiguranja i vozačke nikako zatvor nego džabe kopaj i uređuj tu istu cestu po kojoj si se vozio i radio sranja. Zatvor nije za takve jer im dođe kao godišnji odmor. Ako želiš divljati ili ne znaš voziti, onda ili plati ili odustani od auta. Kad to uđe u naš divni mindset, onda možemo govoriti o uspjehu.
A od čega će živjeti osiguravajuće društva onda?
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:21   #47402
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sve prekršitelje se može vrlo jednostavno riješiti tako da im se redovno nabija puna cijena osiguranja, pa i višestruka za teže slučajeve, a savjesne vozače nagraditi velikim bonusima, 90 ili 100% ako treba. Za kretene bez osiguranja i vozačke nikako zatvor nego džabe kopaj i uređuj tu istu cestu po kojoj si se vozio i radio sranja. Zatvor nije za takve jer im dođe kao godišnji odmor. Ako želiš divljati ili ne znaš voziti, onda ili plati ili odustani od auta. Kad to uđe u naš divni mindset, onda možemo govoriti o uspjehu.
Podrzavam

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Učinkovitije je postaviti kameru u zoni 30 nego ležeći, to u Austriji rade masovno i svi usporavaju na 30.
Apsolutno, o tome i govorim cijelo vrijeme
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2019., 18:21   #47403
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ne oduzima se i jedno i drugo nego samo 10 u tom slučaju

Vidim da nisi u mogućnosti razumjeti pročitano pa nema smisla raspravljati o tome...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
whatever dude
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:32   #47404
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Uf...tvoj pas?
Po ovome sto vidim, dalo bi se ispolirati.
Teško da će se moći. Malo će se moći ispolirati, no vidjet će se i dalje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:35   #47405
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
A od čega će živjeti osiguravajuće društva onda?
Osiguranje vozila čini manji dio njihovog proračuna isto kao i kamate na kredite u banci.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:38   #47406
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Osiguranje vozila čini manji dio njihovog proračuna isto kao i kamate na kredite u banci.
Dobro ako ti tako kažeš. Meni trgovina malim strojevima čini svega 5% proračuna firme. Za tih 5% bi bio spreman počiniti teško kazneno djelo koje uključuje cerebellum i mali kalibar. Ukoliko me neko ne kompenzira.

Tko će kompenzirati osiguravajuće kuće u HR?

Sjetimo se samo kredita u Švicarcu koji je bankama donio promile od ukupnog profita...i koje je natezanje I borba još dan danas oko toga.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 29.12.2019. u 18:45.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 18:50   #47407
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ti si mali poduzetnik i tebi je svaka kuna bitna, to u potpunosti razumijem.

Znaš li koliko osiguravajućih kuća ima u HR, da ne računam banke i ostale koje guraju njihove usluge? Koliko u svakoj toj poslovnici ima ljudi koji ništa ne rade i nisu pod kontrolom? Tko su vlasnici svih tih kuća? Koliko oni realno isplate novaca, a koliko naplate? Njima da uzmeš i 50% prihoda, opet bi bili u plusu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 21:31   #47408
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Mislim da ovo s osiguranjima funkcionira u Engleskoj, ak sam dobro shvatio čovjeka. Kupio auto za 5000 funti, polica skoro pola cijene auta, mladi vozač. I ako nije kažnjavan, polica se smanjuje.
Nek me netko ispravi ako sam krivo skužio.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 21:36   #47409
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
da, jer ovako svake godine zimi ralica prode pa lezeci nestanu
Ako u jednom Kristinehamnu pored njihovih zima lezeci ne predstavljaju problem ralici... A nagrcu se snijega za pet nasih zima I apsolutno svi staju pred pjesackim/lezecim. Naravno, mentalitet je dijametralno suprotan nasem, a imaju i kamere uglavnom oko skola pa kad na znaku pise 30 covjek vozi 30. Selo od 15-20 soma ljudi, nemas ga sta vidjeti na karti, a mozes ga samo sanjati.


S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 21:57   #47410
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nikako, treba se nadati da će ta vrsta izumrijeti prirodnim putem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2019., 22:34   #47411
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako u jednom Kristinehamnu pored njihovih zima lezeci ne predstavljaju problem ralici... A nagrcu se snijega za pet nasih zima I apsolutno svi staju pred pjesackim/lezecim. Naravno, mentalitet je dijametralno suprotan nasem, a imaju i kamere uglavnom oko skola pa kad na znaku pise 30 covjek vozi 30. Selo od 15-20 soma ljudi, nemas ga sta vidjeti na karti, a mozes ga samo sanjati.


S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
Upravo o tim kamerama o govorim. Kod nas ih nema. Vani su se ljudi navikli da moraju postovati pravila. Usadili su im taj mentalitet.

U Austriji sam se vozio po seoskim cestama i sokirao se. Van naselja 120 na sat, cim dolazimo na tablu naselje kocimo na 40-50. Lezeci pred zebrama. Izlazimo iz naselja, trkaca staza, ja sa 80 daleko najsporiji. Novo naselje sve isto ko u proslom naselju. Kamere i lezeci su njih natjerali na to.

Tamo nema kamera van naselja (bar nije bilo kad sam ja bio) jer je tamo poanta kamera i lezecih da cuvaju zivote, a ne da zaradjuju za raskalasen zivot politicara.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 22:47   #47412
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zna li itko za update navigacije, Mazda 6 je u pitanju, 2014. godina, ima memorijsku karticu koju mogu izvadit na kojoj je valjda navigacija, tko mi to može riješit?
Kupi update mapa na ebayu na kartici i samo ubacis u citac koji ti je s lijeve strane ispod prekidaca za lane assist i RVM.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 23:48   #47413
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako u jednom Kristinehamnu pored njihovih zima lezeci ne predstavljaju problem ralici... A nagrcu se snijega za pet nasih zima I apsolutno svi staju pred pjesackim/lezecim. Naravno, mentalitet je dijametralno suprotan nasem, a imaju i kamere uglavnom oko skola pa kad na znaku pise 30 covjek vozi 30. Selo od 15-20 soma ljudi, nemas ga sta vidjeti na karti, a mozes ga samo sanjati.


S druge strane ispred mene tip vozi uvoz neka stara 530-tica, otvoreni prozori, vozimo se 40ak kroz centar, on stisce gas i koci pa opet gas i koci... Otvorim prozor, kad ono tip svrsava na onaj šššus od turba, da selo cuje. Nisam mu vidio glavu, bio je nizi od sjedala Kako njemu objasniti ovo o cemu tu trubimo?
Vani ima jako malo ležećih policajaca, a drugu stvar si zaboravio.. ovi vozači ralica koji kod nas pokupe te ležeće drugu zimu ne voze u HR nego u AU ili DE pa ipak paze jer su naučili na vlastitim greškama .
domina je offline   Reply With Quote