Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2021., 21:18   #7681
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Charles_Bronson Pregled postova
ne vjerujem da će ispod 30k, potegnuo bi malo teslu i pravi stock sa sobom ako je elon kupio na 33k$ i nije prodao do sada.

ja sam hodlo do kraja i kupio thetu kod prvog pada na 4$ i ne mislim prodavat do zime.
Trebalo je jučer kupit matic nisam vidio da je toliko pao, samo danas je na 110%+
Isti problem kao i ti imam, fulao sam dip za matic jučer, pao je u jednom trenutku na 0,8usd a danas se poduplao. Obzirom da mu predviđaju sretnu budućnost sutra bude vjerojatno preko 2usd....
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 21:32   #7682
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Mene je iskreno zadnjih par dana Helium fino povukao nazad. Pao na skoro 8 pa se vratio na 14-15
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 09:52   #7683
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
kopija je online   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:00   #7684
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
OMG, ovaj clanak je treba skinut screenshot, ajd ako netko moze nek skine screenshot i sejva negdje na net. Ovo ce brzo nestat s vecernjeg, neznam ni kako je zavrsio tamo, da nisu hakirani?

Prvo sam pomislio da je 1st april postanio, ali nije, postano je jucer, hahahahaha
I to kao da ga je neki imbecil preveo sa onig get rich scam siteva i nije mogao ispraviti na hrvatski, pa barem mu je to maternji jezik...

P.S. pa ovo je hacked!!!!!!!. Vecernji hacked, mislim da bi trebali snositi posljedice zbog ovog, jer koliko ljudi je nasjelo, a oni nisu neka tamo underground firma, nego mainstream, pa tko je sysadmin tamo? Sigurno hostano kod Godaddya...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:13   #7685
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Pogledaj malo bolje što piše u crvenom pravokutniku lijevo od naslova
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:20   #7686
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cek malo, znaci oni ne snose nikakve posljedice jer sire scam. Pa sto onda prica policija na TV da ljudi ne nasjedaju na ovakve gluposti?

Nemam vremena istrazivat tocno o kojoj vrsti scama se radi, ali sami pagevi imaju screem da se radi o prevari. I vecernji uzeo novce da siri prevaru...

P.S. mislim da takav link na takav clanak (vecernji) nema ni ovdje na forumu mjesto
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:49   #7687
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Svašta, još jedna prevara u nizu ! Nit prva , a bome nit zadnja .

Za gladne
cako je online   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:53   #7688
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ali kako Vecernji moze imati promo clanak, ja se kladim da su hacked. Znaci njihov promo clanak krsi vise zakona, kradja identita, pokusaj prevare plus je tu jos ukljucen i taj netricoin koji niti ne postoji, dakle vjerojatno je to shema, nepostojeci coin koji zvuci kao crypto...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 12:58   #7689
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
mogu imat zato sto ih boli k, jer su pohlepna gofna koja nemaju pojma nit su utrosili sate u proucavanje materije. sad bi trebali odgovarati kazneno u takvom iznosu da ga pamte za sve vjeke, al naravno da se to nece desiti jer zivimo u prčiji, a ne drzavi.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:03   #7690
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Izgleda hacked 1/1
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:17   #7691
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
I drugi portali ti prodaju i šire lažne stvari, BUG ti stalno prodaje one windows ključeve, iako su ih ljudi upozoravali da su to lažne stranice koje ništa ne daju, ovi i dalje to prodaju jer zarađuju od klikova. Danas je sve samo profit i gazi se sve i svakog, nema više poštenja, samo gazi i zaradi.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:25   #7692
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Windows kljucevi mogu biti siva zona, ako dobijes kljuc i ako on radi onda to i nije neki scam. Ipak ove kompanije koje kupe viska kljuceva pa preprodaju dobe nesto, a ti dobis jeftin kluc.

Dok je ovo totalno druga prica, ovdje se lazno predstavljaju, na pageu su lazne slike i imena ljudi i radi se o kradji identiteta. Plus napravljen je web za nepostojeci coin valjda s ciljem da se opeljese ljudi i sad vecernji je u tome svjesno (uzeo pare za promo) ili nesvjesno (hacked), svejedno moraju snositi troskove... IMO, barem bi tako bilo u uredjenoj drzavi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:48   #7693
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Evo, neka se nađe.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2021-06-01 Financijski savjetnici su prestravljeni učinkovitošću nove metode množenja.png‎
Views:	291
Size:	3.51 MB
ID:	23896  
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 19:06   #7694
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Kako ce ekipa za mjesec dana po portalima kukat da su izgubili svu ustedevinu
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 08:21   #7695
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
A šta se čudite ovome? Pa ovakve tekstove vidim po Novom listu stalno. Samo nisu obično "ukomponirani" u stranicu nego vode na neku fejk stranicu koja izgleda kao portal. Imaš ih koliko hoćeš: krema koja liječi sve, rupičaste naočale s kojima vježbaš oči i dioptrija se sama od sebe vrati na nulu, nauči engleski u tjedan dana, uloži u kripto i vozi porsche...

Evo na brzinu dva linka koja sam našao na novom listu, klikneš jer misliš da je članak kad ono:

1
2

Ne znam koji vrag se čudite, ko da ste od jučer na internetu
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 08:58   #7696
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ne krecem se po tim news portalima pa neznam, ali ako je to portal koji mora pratiti zakon, dakle paziti na gdpr i koje kakve druge gluposti s jedne strane, a onda s druge strane bez ikakvih posljedica moze siriti prevare je meni malo cudno... jos su i uzeli novce da sire takve prevare, pa mi je to kao da zajedno sudjeluju u njima. S jedne strane upozoravaju gradjane i prenose upozorenja od policije, a s druge sudjeluju u tim prevarama...

Od 10 000 pogleda na vecernjakovoj stranici ja se kladim da je barem 1 nasjeo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 09:53   #7697
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Kad smo kod scama, nemojte slučajno raditi sa HitBTC mjenjačnicom, kad sam naletio na reviews pa to se tamo krade na sve strane. Svi koji su uplatili lovu nisu je više vidjeli. Ima takvih još mjenjačnica, nisu oni jedini. Zadnji slučaj u Turskoj je dobar primjer.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 12:37   #7698
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Ima toga još. Ovo imaju nenad**biv naziv - Bitcoin Akademija. Ima da sutra svi njihovi članovi budu bogati k'o barba Bill Gates.

https://financemagazine.uk/hraca10/index.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 18:30   #7699
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Eto Trump sa 50% followera in USA kaze da je BTC SCAM u najboljem mogucem trenutku, trenutku dok BTC mora odluciti oce li gore ili dolje, eto pa da se slucajno nebi dogodilo da ode gore...

I prije ove njegove izjave sam bio vise bearish nego Bullish jer pratim i vidim jedino da su institucije usle short term u BTC kad je bio onaj prvi pad na 30k i onda drugi. Od onda se BTC gnjavi malo gore malo dole. Pokusavaju ga napumpat ali izgleda da to nisu institucije nego averga joe s viska para...

S ovim Trumpovom izjavom mislim da se potvrdilo da ce BTC napravit jos jdnu nogu prema dolje. Eto ako nista drugo, barem mozemo pratiti da li BTC moze i protiv trtenda i protiv ovih influencera sa masom folowera.
-->







Eto Trump sa 50% followera in USA kaze da je BTC SCAM u najboljem mogucem trenutku, trenutku dok BTC mora odluciti oce li gore ili dolje, eto pa da se slucajno nebi dogodilo da ode gore...

I prije ove njegove izjave sam bio vise bearish nego Bullish jer pratim i vidim jedino da su institucije usle short term u BTC kad je bio onaj prvi pad na 30k i onda drugi. Od onda se BTC gnjavi malo gore malo dole. Pokusavaju ga napumpat ali izgleda da to nisu institucije nego averga joe s viska para...

S ovim Trumpovom izjavom mislim da se potvrdilo da ce BTC napravit jos jdnu nogu prema dolje. Eto ako nista drugo, barem mozemo pratiti da li BTC moze i protiv trtenda i protiv ovih influencera sa masom folowera.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 22:00   #7700
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
https://www.forbes.com/sites/jemimam...s-like-a-scam/

Citiraj:
Trump’s comments appeared to drive a dip in Bitcoin’s value as its price fell by over 1.3% (from $36,472 to $35,973) in the hour after the interview.

By 11 a.m. ET, the price had rebounded to just over $36,000.
Nije ni čudo da si bearish ako misliš da Trump može utjecati na cijenu BTC-a osim u rangu statističke pogreške, pogotovo jer je protjeran sa svih društvenih mreža tako da se mora zadovoljiti intervjuima na opskurnim mrežama tipa FoxTV. Btw, Trump je i prije davao slične retardirane izjave da je BTC prevara jer samo Dolar smije biti svjetska valuta.

Zadnje izmijenjeno od: sti. 07.06.2021. u 22:06.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 08:31   #7701
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Ova dva pravokutnika trebamo probit, isto tako ti pravokutnici su zone od koje bi se cijena mogla odbiti pogotovo tezinu ima ovaj manji unutar veceg...
-->
Neki "Gurui" pricaju da bi mogli najdalje past do 21k. Ali evo sto prvo trebamo proc da bi to se moglo dogoditi:








Ova dva pravokutnika trebamo probit, isto tako ti pravokutnici su zone od koje bi se cijena mogla odbiti pogotovo tezinu ima ovaj manji unutar veceg...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 23:54   #7702
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395







Eto Trump sa 50% followera in USA kaze da je BTC SCAM u najboljem mogucem trenutku, trenutku dok BTC mora odluciti oce li gore ili dolje, eto pa da se slucajno nebi dogodilo da ode gore...

I prije ove njegove izjave sam bio vise bearish nego Bullish jer pratim i vidim jedino da su institucije usle short term u BTC kad je bio onaj prvi pad na 30k i onda drugi. Od onda se BTC gnjavi malo gore malo dole. Pokusavaju ga napumpat ali izgleda da to nisu institucije nego averga joe s viska para...

S ovim Trumpovom izjavom mislim da se potvrdilo da ce BTC napravit jos jdnu nogu prema dolje. Eto ako nista drugo, barem mozemo pratiti da li BTC moze i protiv trtenda i protiv ovih influencera sa masom folowera.
A kao nije scam? 35k USD trenutno plaćaš što točno osim nakupine brojeva? To je sve glupost i prava vrijednost je 0 i propast će prije ili kasnije, neovisno o Trumpu. Lijepo je da možemo zaraditi na tome, ali ovi na vrhu piramide neće to tek tako gledati, ili će se pridružiti i regulirati tržište, ili sve raz*ebati. Cash se polako ukida i budućnost će biti zanimljiva...
-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova







Eto Trump sa 50% followera in USA kaze da je BTC SCAM u najboljem mogucem trenutku, trenutku dok BTC mora odluciti oce li gore ili dolje, eto pa da se slucajno nebi dogodilo da ode gore...

I prije ove njegove izjave sam bio vise bearish nego Bullish jer pratim i vidim jedino da su institucije usle short term u BTC kad je bio onaj prvi pad na 30k i onda drugi. Od onda se BTC gnjavi malo gore malo dole. Pokusavaju ga napumpat ali izgleda da to nisu institucije nego averga joe s viska para...

S ovim Trumpovom izjavom mislim da se potvrdilo da ce BTC napravit jos jdnu nogu prema dolje. Eto ako nista drugo, barem mozemo pratiti da li BTC moze i protiv trtenda i protiv ovih influencera sa masom folowera.
A kao nije scam? 35k USD trenutno plaćaš što točno osim nakupine brojeva? To je sve glupost i prava vrijednost je 0 i propast će prije ili kasnije, neovisno o Trumpu. Lijepo je da možemo zaraditi na tome, ali ovi na vrhu piramide neće to tek tako gledati, ili će se pridružiti i regulirati tržište, ili sve raz*ebati. Cash se polako ukida i budućnost će biti zanimljiva...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 01:07   #7703
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Doslovno istu stvar možeš rec za bilo koju valutu. Vrijednost nečeg određuje tržište.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 08:43   #7704
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Kripto je zakon
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 08:49   #7705
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Doslovno istu stvar možeš rec za bilo koju valutu. Vrijednost nečeg određuje tržište.
Upravo to se već i ponavljalo ovdje mnogo puta, keš-gotovina se štampa po potrebi, tko to štampa? Centralizirane Vlade koje kontroliraju sve.

Ako hoćemo slobodu tržišta u ovom današnjem dobu to su jedino kriptovalute.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Cash se polako ukida i budućnost će biti zanimljiva...
Pa evo sam si rekao keš se ukida, dakle postati će virtualni-digitalni novac i u čemu je onda razlika? Kripto tipa BTC barem ima određenu količinu dok ovaj digitalni keš će se još lakše i brže moći štampati, neograničeno... bez kontrole za uhljebe i korupciju i za njihove apartmane na moru.

Fizički novac još kak tak možeš iskontrolirati, ali gdje ćeš kontrolirati digitalni novac... ma nema tog Boga koji će moći zaustaviti korupciju kad im se otvori taj svijet. Ekipa to još ni ne kuži, a kad skuže.. nema im kraja.

USDT već imamo, sad će to samo iskopirati na sve druge poznate državne valute i reći otkrili smo novu toplu vodu.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 08:58   #7706
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
exactly.
mislim nije mi jasno da jos uvjek puno ljudi prica da je btc piramida i prevara.
za prevare/piramide se obratite bitconnect-u i sl.

btc i neki "provjereni" altovi ne spadaju def u tu kategoriju.


al isto tako je cinjenica, da zbog nekog meni jos uvjek neshvatljivog razloga, neki ljudi nemogu prihvatiti da je sve u ponudi/potraznji.


da ja uspijem ljudima prodati pricu da je moja desna polovna cipela vrijedna miljon baksa i da nadem nekoga ko ce se natjecati u kupnji toga to onda i vrijedi toliko i tocka. ne shvacam da je to tako neprihvatljivo zaista...


a znamo prednosti btc-a i one su nenadhebive. pa zato i pocne BS od strane vlada/bankstera kad je velik rast i interes jer im se dize kosa na glavi od cinjenice da oni to nemogu kontrolirati.


debelo smo negdje pred kraj "then they fight you" faze IMHO...


mislim veliki igraci ulazu malarde baksa, drzave prihvacaju btc ko legal tender (salvador ), a mi tu jos pisemo o tome da je btc prevara .



geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 09:38   #7707
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Fizički novac još kak tak možeš iskontrolirati, ali gdje ćeš kontrolirati digitalni novac... ma nema tog Boga koji će moći zaustaviti korupciju kad im se otvori taj svijet. Ekipa to još ni ne kuži, a kad skuže.. nema im kraja.
Moze se to itekako dobro kontrolirati. Cak se moze bolje kontrolirati nego sto danas kontroliraju. Kad krene regulacija, lijepo reguliraju kao u Korei, Koreanci nemogu sudjelovat na vanjskim trznicama, samo na svojoj i tamo se sve zna tko koga gdje kako i za koliko.

Kad se tako crypto regulira onda nam ostanu samo ove crypto valute kao sto su monero i slicne koje ne ostavljaju nikakav trag. Jer BTC i slicne ostavljaju tako ogroman trag da netko sa malo znanja moze trejcat sve to i mapirat, a sad zamisli tamo neke hackere placene od vlade sto sve mogu s tim napraviti...

A druga problematika je da ce vlade promjeniti model, nece kontrolirat novac nego ljude. To se moze vidjet sa Dogecoinom koji bi se moglo reci da je FIAT i joke valuta, no ipak uspjelo se natjerat ljude da vjeruju u njega i dalje se radi na tome, i Dogecoina se isto tako moze naprintati koliko hoces. Slicno je i sa ostalim slicnim coinovima s velikim ili unlimited supply. Tak da crypto nije toliko bajan i da se nista nece moci, samo cekaj dok se ukljuce maheri, svasta ce se moci. IMO regularni coinovi ce biti itekako regulirani, jos jace nego u korei, a za supply ce se koristiti ovi unlimited coinovi plus social marketing i da vidis kak ce ljudi se usmjerit, slicno ko sada ovi sa Shiba Inu i Dogecoin.

P.S. da se ogradim i ja sam se igrao s gore spomenutim coinovima...

P.S.S. Trump i slicni influenceri su tu s razlogom, nije Trump rekao da ce BTC scam pa da sad se njemu salje cvijece kad bude u pravu, on je s razlogom dao tu izjavu u tocno ovom trenutku, daju se i slicne izjave u drugim trenucima i to njima samo koristi da vide kako market dise. Trump je dao izjavu kad je BTC bio pred vratima da padne, i nakon izjave je pao, ne daleko, sto znaci da jos ima dosta ljudi koji kupuju oko 30k. No i dalje ne vidim neko pretjerano kupovanje od institucija i drugih market makera. Mozda su pazljivi pa ne ostavljaju tragove i polako akumuliraju, ali to onda znaci da cemo plesat gore dolje jedno dobro vrijeme, mozda godinu i vise. A vrlo je moguce da vise ne mogu toliko srozat cijenu jer whaleovi i retaileri kupuju cim se cijena priblizi 30k, tak da bi tu moglo biti figta oko te magicne granice nego vrijeme...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 09.06.2021. u 09:43.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 13:02   #7708
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976



Satoshi je s Bitcoinom prvi put u praksi riješio matematički problem double-spendinga, odnosno mogućnost da se "nakupina brojeva" prebaci s jedne (prve) adrese na drugu, u isto vrijeme brišući te brojeve s prve adrese, bez posrednika.

PoW sustav kojeg je osmislio za tu operaciju koristi nodove i majnere, koji svojim radom rješavaju zadatke i bivaju nagrađeni za isto, dok istovremeno verificiraju i izvršavaju samu transakciju.

Tim potezom ne samo da je izbacio iz igre potrebu za centralnim posrednicima, već je i dao mogućnost malim ljudima da nešto zarade ako se uključe u te procese, time potičući ljude iz cijelog svijeta da se uključe, šta dodatno ojačava cijeli sustav i čini ga decentraliziranijim.

I ne samo to, da bi sustav funkcionirao dugoročno, Satoshi je osmislio mehanizam adaptivnog difficulty-ja i halvening, u koje sad neću ulazit, no sve o tome je dostupno na netu, pa tko voli nek izvoli.

Također, Satoshi (grupa ili pojedinac) je iz Bitcoina izbacio najranjiviju kariku - sebe, te s razlogom ostao anoniman. Tim potezom je osigurao budućnost sebi i Bitcoinu, jer bi u protivnom riskirao da ga uhvate i maltretiraju, s obzirom da je s Bitcoinom uveo neželjenu pomutnju u svijetu tradicionalnih valuta (čitaj: banki).

I sam je ugravirao razlog zbog kojeg je stvorio Bitcoin u genesis block Bitcoina (prvi izmajnani blok - google it).







Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
mislim veliki igraci ulazu malarde baksa, drzave prihvacaju btc ko legal tender (salvador ), a mi tu jos pisemo o tome da je btc prevara .




Nadodaj na to još i Paragvaj, Panamu i Mexico (po novome)
.
.
-->
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A kao nije scam? 35k USD trenutno plaćaš što točno osim nakupine brojeva? To je sve glupost i prava vrijednost je 0 i propast će prije ili kasnije, neovisno o Trumpu. Lijepo je da možemo zaraditi na tome, ali ovi na vrhu piramide neće to tek tako gledati, ili će se pridružiti i regulirati tržište, ili sve raz*ebati. Cash se polako ukida i budućnost će biti zanimljiva...
NHF, ali ovako nešto može izjaviti samo netko tko ne shvaća Bitcoin u potpunosti.

Ajmo od početka krenit, zašto je Bitcoin uopće dobio moment i postao popularan ako je scam i obična nakupina brojeva?
Šta su to ljudi prepoznali u njemu da bi ga počeli koristit, majnat, trejdat itd. ?
Koja je to bila početna vrijednost koju su ljudi primijetili i vidili budućnost u tome ?

To ti je za domaći uradak, pokušaj odgovorit bez da pogledaš u rješenje. Ako pak ne možeš, klikni na spoiler




Satoshi je s Bitcoinom prvi put u praksi riješio matematički problem double-spendinga, odnosno mogućnost da se "nakupina brojeva" prebaci s jedne (prve) adrese na drugu, u isto vrijeme brišući te brojeve s prve adrese, bez posrednika.

PoW sustav kojeg je osmislio za tu operaciju koristi nodove i majnere, koji svojim radom rješavaju zadatke i bivaju nagrađeni za isto, dok istovremeno verificiraju i izvršavaju samu transakciju.

Tim potezom ne samo da je izbacio iz igre potrebu za centralnim posrednicima, već je i dao mogućnost malim ljudima da nešto zarade ako se uključe u te procese, time potičući ljude iz cijelog svijeta da se uključe, šta dodatno ojačava cijeli sustav i čini ga decentraliziranijim.

I ne samo to, da bi sustav funkcionirao dugoročno, Satoshi je osmislio mehanizam adaptivnog difficulty-ja i halvening, u koje sad neću ulazit, no sve o tome je dostupno na netu, pa tko voli nek izvoli.

Također, Satoshi (grupa ili pojedinac) je iz Bitcoina izbacio najranjiviju kariku - sebe, te s razlogom ostao anoniman. Tim potezom je osigurao budućnost sebi i Bitcoinu, jer bi u protivnom riskirao da ga uhvate i maltretiraju, s obzirom da je s Bitcoinom uveo neželjenu pomutnju u svijetu tradicionalnih valuta (čitaj: banki).

I sam je ugravirao razlog zbog kojeg je stvorio Bitcoin u genesis block Bitcoina (prvi izmajnani blok - google it).







Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
mislim veliki igraci ulazu malarde baksa, drzave prihvacaju btc ko legal tender (salvador ), a mi tu jos pisemo o tome da je btc prevara .




Nadodaj na to još i Paragvaj, Panamu i Mexico (po novome)
.
.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 09.06.2021. u 23:12.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 14:17   #7709
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Taj Satoshi upravo tako može bit NSA, CIA ili neka treća tajna organizacija. I za što je zapravo stvoren Bitcoin i koji su ciljevi takve ekonomske transformacije je vrlo upitno. Tu ima potencijalno nekih dobrih posljedica ali tek će se vidjet kakve će negativne biti i tko ustvari profitira cijelom pričom.

Uostalom, kriptovalute su trenutno nešto više poput dionica, a ne valute. To se tek treba promijeniti širom primjenom.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 14:42   #7710
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
BTC definitivno nije novac, prije ga se guralo da je, da ce zamjeniti novac i tako, ali nemoze, nemoze ni ETH, a vrlo moguce ni drugi coinovi. Ono sto nitko ne govori je da se dokazalo vise puta da je ETH spor i skup. Prvo je bilo oni kittens, pa je ETH transakcija trebala daleko vise nego 2 kune koje platis u banci, isto tako je sve bilo sporo i zaguseno. Druga stvar je sad nedavno bila sa ovim NFTima i opet ETH se gusio i bio skup, a ni neznam koji postotak svijeta ga je koristio vjerojatno 1%, ako. Sad zamisli ako bi takav coin postao valuta, nemoze. On je namjenjen za druge stvari, a niti te stvari ne odradjuje kak treba, zato slusamo vec 3 godine o ETH 2.0 da dolazi drugi mjesec...

BTC, em ga je sad Elon prozvao da je dirty, em nemoze obavljat nikakve transakcije u velikom volumenu. Zato mnogi kad kupuju koriste druge valute koje imaju manje feeve. I sam sam skako preko mjenjacnica, i nisam koristio ni ETH ni BTC, nego XLM u mom slucaju. I nije da volim XLM, nego mi je bio najeftiniji i najbrzi.

Dakle BTC, ETH nisu novci i nemogu zamjeniti novac u ovom trenutnom stanju. Drugi coinovi nisu ni priblizno bili testirani kao BTC i ETH. P.S. i BNB je pao na testu kad se mreza masovno koristila...

P.S. Ako nece Trump onda ce gospon Li, trazilice banale Binance i ostale trznice, i jos jedna pokrajina banala BTC, ajd ako netko ima pristup hashrateu neka nam u sljedecim danima pokaze za koliko ce pasti...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 09.06.2021. u 17:00.
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na