Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2012., 00:20   #91
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Igra je puno zabavnija kad se igra timski..da ne velim da je i lakše...sad igram malo sam i živci rade ko blesavi....furao sam coyote pack (ne onaj mali već ono đubre veliko) pun stejkova, morfija, infuzije, trapova, šator, dalić, kompas, gps itd.....od oružja makarov i winčesterka (šaržera za cijelo stado). Znam da ima puno boljih oružja ali ja volim old school hahah (iako, bolje bi bilo umjesto makarova neki magnum). Uglavnom, kad sam se tak opremio krenuo sam na sjever. Kroz šumu. I kak ja imam TrackIR (prirodno mogu gledati oko sebe neovisno o smjeru kretanja) tako sam lijepo vidio lika koji je trčao niže od mene iz kontra smjera, i koji se tu i tamo osvrtao cijelim tijelom....Trčao sam za njim i kad sam ga stigao opalio sam mu u leđa...baš sam ga smaknuo. Opljačkao ga i krenuo dalje. Malo kasnije vidim da neko pali vatru i krenem prema tam. Zaboravim crouchat pa sam trčao ko kreten tak da me čulo pola šume. Lik me dočekao i opalio. Nije me pogodio ali ja umjesto da prihvatim dvoboj - bacim se na zemlju iza bora. Kao sakrio sam se. Lik je randomly počeo rokat po drveću dok me jedan metak nije pogodio u glavu.

IMHO, bilo bi puno zabavnije bez tih snajpera (bar ovih high tech vojnih, ajd još lovački) i raznoraznih M16-ca....bar meni...i recimo da auti (recimo pickupovi) nisu tako rijetki (bar ovi u komadu)...to bi bio onda pravi redneck survivor.....i recimo da ima više hladnih oružja...iako je i ovak ok. Isto tako dalo bi se poraditi i na temi/konceptu. Da recimo osim survivora ima još nešto....

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 13.08.2012. u 00:27.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2012., 01:20   #92
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Večeras...igram sat i pol i čekam frenda da dođe (server su digli neki nejgovi frendovi, englezi)...i tak odjednom svi respawnamo na istočnom aerodromu s punom opremom (as60 i M4A1 s silencerom i skoro sve živo u coyote torbi)...idiot od "hakera" počne ubijat ljude okolo a ja se na vrijeme disconnectam...ponovo me baci na isti server i vidim idiota kako pleše neki idiotski ples....nemrem ga ubit pa promjenim server i nakon pol sata opet, u sred igre, naglo respawnamo svi u nekom logoru i text poruka nam drobi da imamo minutu da se naoružamo i tko preživi....ja izašao...mislim da je to - to od mene kaj se tiće ovog moda...šteta...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2012., 15:08   #93
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Žalosno je kakvih sve jadnika ima...to više nema veze ni sa igranjem igrica...to su debili koji niti ne uživaju u toj igri...cilj je samo sjebat ljude svojim jebenim cheatanjem....
U svakoj igri ima cheatera, pa tako ni DayZ nije iznimka.
Pogotovo ovoliko popularna igra.

Community je ogroman, trenutno 1,1 mil igrača, u tako kratkom vremenu.

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
i taj respawn bi se trebao po defualtu pozicionirati ipak kojih par sto metara dalje od prijašnje lokacije...
Ah, vrlo teško za izvesti, pogotovo kad nikad neznaš kad će te igra ili battleye kickati, pa se spawnaš na vrlo nezgodnoj poziciji.
Ili ako se diconectaš u zgradi na drugom katu, i ponovo konektaš spawnaš se u zraku, padneš i ubiješ se

Rocket i developer team rade na puno boljim server logovima i nekim drugim riješenjima ghostinga.


Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ali nema tu kruha dok ne izađe standalone igra sa real time online verifikacijom/checkingom....ili tako nečim...recimo neke simulacije koje ja igram koriste neki master server koji sve živo čekira i nemreš nikak varat....
Pa tako trenutno i radi igra.
Svi serveri (bar ovi whitelisted i authenticated) su spojeni na master server, ili central hive.

Čim se spojiš na server igra šalje tvoj cd-key hive-u koji ga autorizira i vrača serveru tvog charactera.

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
I opletemo po busu, ekipa stane, izidju van, skuze da ih vidimo u mrklom mraku i zafitilje 10ak flareova na sve strane u krugu 200 metara... mi doslovno coravi sa NV-om,
O da, i know the feeling

Gadno je kad te obasja mjesečina dok imaš NVG a kamoli flare


Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Da recimo osim survivora ima još nešto....
Navodno se razmišlja/radi na psu kao companionu.


Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ja izašao...mislim da je to - to od mene kaj se tiće ovog moda...šteta...
Nemoj odustajati, igra je ništa manje nego genijalna


Mene i moj squad je prekjučer pri logiranju igra randomly razbacala po mapi - po defaultnim spawn pointovima na obali. U Elektro, Cherno, Balotu itd...

A svi smo bili na NW airfieldu.
Equipment je ostao netaknut.

Vjerovatno je to bilo do 95883 patcha koji smo svi stavili.

I tako ja jučer u Chernu na serveru sa 50 igrača (solo sam igrao), kad odjednom svi padoše mrtvi. Naravno, cheater pobio cijeli server (uvijek se nešto gadno dogodi kad igram solo )
A ja imao eq vrlo visokog tiera.

Spawnam se ponovo u Baloti, trčim do lokacije di sam poginuo (vrh najviše zgrade u Chernu- tražio kempere), vrati sav equipment i iza leđa mi puže lik sa kalašem, okrenem se, počnem pucat, pogađam i samo što lik ne padne mrtav on opali i gad me pogodi u glavu i padnem od jednog metka.
Ja mrtav, on mrtav.

Sljedio je niz spawnanja na dalekim lokacijama, Kamenka, Elektro, Otmel itd jedno 5 puta (svaki put uletio među zombie da me ubiju da se ponovo respawnam) i konačno spawn - Cherno, trčim opet na vrh iste zgrade, kupim equipment, kad samo padnem mrtav - AS50 sa sniper hilla sjeverno od Cherna. Hit sa preko 700 metara, pucanj nisam ni čuo, samo hit metka u mene.

Opet 5 spawnanja na udaljenim lokacijama, pa ponovo Cherno spawn, otrčim opet tamo gore ali body de-spawnao i nije bilo mog geara.

Usljedio je pronalazak helikoptera i moje pilotiranje sa nekim randomima okolo.

Potom sa zatukao lika u Staryu sa sjekirom i uzeo mu AS50
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2012., 21:55   #94
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
U svakoj igri ima cheatera, pa tako ni DayZ nije iznimka.
Ali u Dayz-u je to sada poprimilo masovne razmjere...napadi su svaku večer i to na dosta servera...pogotovo zadnji tjedan....dovoljno je proći Dayz forum.....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 15:37   #95
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Istina je da su hackeri stvarno česti u zadnje vrijeme, no isto tako treba i naglasiti da se i masovno banaju, u zadnjih nekoliko dana broj bananih igrača broji se u desecima tisuća tako da se nešto očito po tom pitanju poduzima
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 12:19   #96
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Da. Ja sam se vratio Dayz-u Stvarno je sad bolje po pitanju hackera. Opet guštam s tim da sam sad iskusniji pa znam gdje se što može (relativno brzo) pokupit. Dobra je i fora sa šatorima odn. kampom ali se nažalost sve popuši kod server reseta. Super je i fora sa custom markerima na Dayz.db sajtu (na mapi). Napraviš custom markere (recimo lokaciju kampa odn. šatora) i onda označiš poziciju na mapi markerom i staviš pass za taj custom marker set. Pa možeš šerat (prek direkt linka, na mapu s custom markerima) kome hoćeš, samo taj mora znat šifru (koju si postavio) za taj custom marker set. Dobra fora.
BTW, mislim da bi ekipa morala dobit bandit skin već nakon što smaknu jednog survivora. Ovako se dešava da većina ljudi puca čim te vidi, bez obzira imaš li bandit skin ili ne, imaš li ikakvo oružje ili ne...to je glupo do boli...ja ne kužim koji je to gušt ubit lika koji je respawno prije par minuta, koji nije bandit i koji nema nit sjekiru...? Jebiga, ja tu ne vidim ništa zabavno...drugo je ako naiđeš na nekog naoružanog do zuba.....koncepcija samog moda je super, samo ljudi igraju mod onako kako nije zamišljen. A to se moglo i pretpostaviti da će biti...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 14:21   #97
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Potpisujem prethodni post. Meni je najveći gušt kad se nađem s nekim i onda pomažemo jedan drugom protiv zombija. Ali nažalost do sada sam u dva tjedna upoznao u igri samo jednog friendly lika, ostali pucaju čim me vide ). Nažalost nemam neki tim da mogu igrati sa njima pa samo lunjam sam, to je malo dosadno . Danas sam negdje bogu iza nogu naletio na traktor, kako mi je bilo dobro sa njim se voziti, barem dok nisam na nešto naletio i odmah poginuo
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 17:40   #98
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Citiraj:
Autor sa20 Pregled postova
Danas sam negdje bogu iza nogu naletio na traktor, kako mi je bilo dobro sa njim se voziti, barem dok nisam na nešto naletio i odmah poginuo

Heheh, tako sam i ja prosao neki dan . Onda sam skontao da je traktor overpowered.
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 22:32   #99
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Dak1lla Pregled postova
Heheh, tako sam i ja prosao neki dan . Onda sam skontao da je traktor overpowered.
Očito nisi vidio šta URAL radi

Ja sam cijelu šumu pokosio sa njim
Nije ostalo nijednog drveta.

Onda mi je AS50 iz grma otkinuo točkove
Onda sam izvukao M4A1 Holo sa M203 i puknuo M203 HE granatu u grm. Kemper na mjestu mrtav.
Onda je uslijedila bježanija cijelog neprijateljskog squada iz okolnih grmova kad su čuli M203 kak pjeva

Povukli su se u roku odmah.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2012., 00:46   #100
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Zaboravih npisati da mi se u igri dešava to da se respawnam kao bandit s gomilu negativnih humanity bodova (a ne ubijam survivore i imam zero murders). Tako prođe oko 10 min igre i onda me naglo baci iz trećeg lica u prvo (1st person view) i promijeni mi skin u survivora....s tim da sam večeras cijelu večer ostao sa bandit skinom pa nisam mogao vidjeti poziciju na mapi (imam kompas i mapu s kojima sam to mogao, kao survivor)....debilana.....vidim na dayz forumu da nisam jedini kome se to dešava..u čemu je kvaka?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 21:31   #101
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Danas je bio dobar dan
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 21:40   #102
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Danas je bio fenomenalan dan

2 crashed helia, bus, poluispravan UAZ, thermal L85 AWS, M16 ACOG.

Eh da smo još onog vozača motora popogodili kak spada nakon killa suvozača...
Krosača bi nam isto dobro došla

Totalni GG, gearani do zuba, jedino što sam izgubio mountain dew i AS50 zbog moda u alphi...

Al bar smo našli M107.


EDIT:

Evo baš smo našli TS od tih likova, svi su SsG| , i oni na motoru i oni sa busom i UAZ-om, baš pričamo sa njima, likovi su legende, no hard feelings, čak su nas i pozvali da igramo sa njima.
Carevi
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 26.08.2012. u 22:18.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 12:17   #103
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Ne znam dali je pametno da se pohvalim, jer kako to u DayZ-u inace bude da te vlastita karma pregazi i ubije, hehe. Uspjesno sam prezivio tri puna dana, nasao 4 heli crash-a site, isprobao cijelo cudo oruzja od Bizona, M107, AS50, FN FAL i josh kojekakvih, pronaso Backpack (coyote), tako da mogu furat/switchat AS50 i M4A1 Holo pod primary. Putujuce skladiste, sta drugo reci.

Jednostavno sam se navukao na igru, ali jedino sto mi malo smeta, jest sto neki "survivori" tj. njih vecina ne kuzi bit ove igre, cim te zapaze i zapuca, tako da sam dosta puta izvukao deblji kraj, ali eto srecom zadnja dva 3 dana, nije im bilo ugodno. U vecini slucajeva su oni bjezali kad su culi zvuk AS50 ako s u blizini, hihi, a neki nisu imali priliku ni cuti zvuk kao onaj bandit u autobusu, koji je dobio metak u glavu kroz staklo s cca 400 metara, kolega suputnik je izjurio iz busa,nestao u brush glavom bez obzira i izlogirao se.

Pretezno igram solo, tj. gotovo cijelo vrijeme, pa sam u konstantom pokretu, hehe, prezivljavanje and stuff.
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 15:40   #104
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Dak1lla Pregled postova
Ne znam dali je pametno da se pohvalim, jer kako to u DayZ-u inace bude da te vlastita karma pregazi i ubije, hehe. Uspjesno sam prezivio tri puna dana, nasao 4 heli crash-a site, isprobao cijelo cudo oruzja od Bizona, M107, AS50, FN FAL i josh kojekakvih, pronaso Backpack (coyote), tako da mogu furat/switchat AS50 i M4A1 Holo pod primary. Putujuce skladiste, sta drugo reci.

Jednostavno sam se navukao na igru, ali jedino sto mi malo smeta, jest sto neki "survivori" tj. njih vecina ne kuzi bit ove igre, cim te zapaze i zapuca, tako da sam dosta puta izvukao deblji kraj, ali eto srecom zadnja dva 3 dana, nije im bilo ugodno. U vecini slucajeva su oni bjezali kad su culi zvuk AS50 ako s u blizini, hihi, a neki nisu imali priliku ni cuti zvuk kao onaj bandit u autobusu, koji je dobio metak u glavu kroz staklo s cca 400 metara, kolega suputnik je izjurio iz busa,nestao u brush glavom bez obzira i izlogirao se.

Pretezno igram solo, tj. gotovo cijelo vrijeme, pa sam u konstantom pokretu, hehe, prezivljavanje and stuff.
Javi kad te neko smakne....kak je bilo i to...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 16:03   #105
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
3 dana je vec respektabilno!

Ja bio 2 dana cela... AS50, torba, tona hrane i 80% gadgeta... stojim u sumi kraj Cherna, frend posalje poruku na gtalk, alt tabam na 3 sec... vratim se nazad, mrtav. Lesson learned. :P DayZ owna.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 16:33   #106
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Javi kad te neko smakne....kak je bilo i to...
Hehe, vjerojatno ce bit kao i svaki put "ajmo jovo nanovo".


Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
3 dana je vec respektabilno!
Trenutno osobni rekord , prijasnji rekord je bio 24H. Gamad nemilosrdna .

p.s. na kojim serverima pretezno igrate? mozda bi mogli nesto tugerdz?
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 17:10   #107
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Dak1lla Pregled postova

p.s. na kojim serverima pretezno igrate? mozda bi mogli nesto tugerdz?

Poslao ti je PointDexter PM, ako hoćeš, možeš sa nama, TS obavezan
Imamo bus, bicikl, i najbolju opremu u igri.
Svi imamo thermale i 50 cal snajpere.

Trenutno se krećemo na lokaciji Lopatino-NW airfield-Grishino-Stary i tako u krug, server nebitan, gdje god da si možemo se naći

BTW, frend je živ 30-i dan, ja sam ja mislim na 17-om danu
Ghost squad, rijetko nas vide
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote